Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Nikoleta... είπε:

Σ' ευχαριστώ! Επαφές ούτε σαν σκέψη. Ελπίζω να είναι λογικό που πονάω ακόμα. Δεν ξέρω οι άλλες κοπέλες αν πονάνε έτσι. Ίσως αυτό φταίει που σκίστηκα αρκετά.

Σ' ευχαριστώ! Δυστυχώς αυτό πρέπει να κάνω υπομονή...

Κοιτά δεν ξέρω αν είναι λογικό αλλά αν δεις ότι περνάει μηνας και πονάς ακόμη πήγαινε σε εναν άλλο γιατρό να το δει καλά 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, tzeni82 είπε:

Πωπω ποναω κ μονο ππου το διαβασα...δεν ξερω τι να πω. Υπομονη να περασει

Κοριτσια ο δικοσ μου γιατροσ τεστ παπ ειπε τιν 4ο μηνα με 5ο απο την γεννα..

βλεπω ο καθε γιατροσ λεει τα δικα του. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, tzeni82 είπε:

Κοριτσια ο δικοσ μου γιατροσ τεστ παπ ειπε τιν 4ο μηνα με 5ο απο την γεννα..

βλεπω ο καθε γιατροσ λεει τα δικα του. 

κανονικα θελει 6 μηνες αφου γεννησεις για να δειξει καλα


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , tzeni82 είπε:

Πωπω ποναω κ μονο ππου το διαβασα...δεν ξερω τι να πω. Υπομονη να περασει

Ευτυχώς που είχα κάνει επισκληρίδιο, γιατί αλλιώς θα με άκουγε όλο το νοσοκομείο. Δεν ήξερα ότι γίνεται να γίνει αυτό στον φυσιολογικό τοκετό. Σ' ευχαριστώ, αυτό θα κάνω υπομονή...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Ευτυχώς που είχα κάνει επισκληρίδιο, γιατί αλλιώς θα με άκουγε όλο το νοσοκομείο. Δεν ήξερα ότι γίνεται να γίνει αυτό στον φυσιολογικό τοκετό. Σ' ευχαριστώ, αυτό θα κάνω υπομονή...

 Κορίτσι μου, περινεοτομή δε σου έκανε λόγω έλλειψης χρόνου; Φαντάζομαι πόσο ζοριζεσαι, πιστεύω με λίγη υπομονή θα επανέλθεις σύντομα. Ο χειρουργός τι σου είπε; θα επωλουθει μόνο του; Με τουαλέτα πως τα πας; Πονάς κι εκεί; 


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 32 λεπτά , Penny... είπε:

Κοιτά δεν ξέρω αν είναι λογικό αλλά αν δεις ότι περνάει μηνας και πονάς ακόμη πήγαινε σε εναν άλλο γιατρό να το δει καλά 

Πήγα σε έναν γενικό χειρουργό και μου είπε να κάνω υπομονή 6 μήνες. Σίγουρα όμως μετά το 6μηνο θα πάω και σε άλλο γυναικολόγο.

Ο γυναικολόγος μας είπε ότι έπεφταν οι παλμοί του μωρού και βιάστηκε  να μου το βγάλει γρήγορα με βεντούζα. Τώρα αν είναι αλήθεια δε θα το μάθω ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα και από μας! Πιστεύω περάσαμε το αλμα 15-19, η έστω ένα τμήμα αυτού, για 3 μέρες είχε απίστευτη γκρίνια, ήθελε ανά μια ώρα στήθος, και πολύ αγκαλιά για να κοιμηθεί! Αλλά από προχτές επανήλθαμε, παίζει και κοιμάται μόνη της, τρώει κανονικά, οπότε πάει κι αυτό χαχαχα Τι κάνετε εσείς; Όντως χαθήκαμε... 

Just now, Nikoleta... είπε:

Πήγα σε έναν γενικό χειρουργό και μου είπε να κάνω υπομονή 6 μήνες. Σίγουρα όμως μετά το 6μηνο θα πάω και σε άλλο γυναικολόγο.

Ο γυναικολόγος μας είπε ότι έπεφταν οι παλμοί του μωρού και βιάστηκε  να μου το βγάλει γρήγορα με βεντούζα. Τώρα αν είναι αλήθεια δε θα το μάθω ποτέ.

Μην κάνεις τέτοιες σκέψεις, για να το έκανε όντως θα συνέβαινε κάτι τέτοιο, δε νομίζω ότι βαρέθηκε και απλά ήθελε να επισπεύσει! Ναι κορίτσι μου, δες πως θα είσαι στο 6μηνο και μετά πάρε άλλη μια γνώμη. Τα ράμματα έχουν απορροφηθεί εντελώς έτσι; 


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

 

Just now, gogouli_ είπε:

 Κορίτσι μου, περινεοτομή δε σου έκανε λόγω έλλειψης χρόνου; Φαντάζομαι πόσο ζοριζεσαι, πιστεύω με λίγη υπομονή θα επανέλθεις σύντομα. Ο χειρουργός τι σου είπε; θα επωλουθει μόνο του; Με τουαλέτα πως τα πας; Πονάς κι εκεί; 

Δεν πρόλαβε γιατί έπεφταν οι παλμοί του μωρού. Με τουαλέτα καλύτερα τώρα. Ακόμα βέβαια μπορώ με δυσκολία να συγκρατήσω τα αέρια, αλλά ο γενικός χειρουργός μου είπε θα φτιάξει.

Just now, gogouli_ είπε:

Μην κάνεις τέτοιες σκέψεις, για να το έκανε όντως θα συνέβαινε κάτι τέτοιο, δε νομίζω ότι βαρέθηκε και απλά ήθελε να επισπεύσει! Ναι κορίτσι μου, δες πως θα είσαι στο 6μηνο και μετά πάρε άλλη μια γνώμη. Τα ράμματα έχουν απορροφηθεί εντελώς έτσι; 

Κι εγώ δε νομίζω, αλλά λέω μήπως. Τον κόμπο από τα ράμματα που ήταν δίπλα στον πρωκτό μου τον έκοψε ο γιατρός 8 μέρες μετά τη γέννα (έχει μείνει ένα βαθουλωματάκι εκεί που ήταν ο κόμπος). Τα υπόλοιπα ράμματα απορροφήθηκαν. Μόνο κάτι σημαδάκια φαίνονται, τα οποία λογικά θα μείνουν.

Just now, gogouli_ είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα και από μας! Πιστεύω περάσαμε το αλμα 15-19, η έστω ένα τμήμα αυτού, για 3 μέρες είχε απίστευτη γκρίνια, ήθελε ανά μια ώρα στήθος, και πολύ αγκαλιά για να κοιμηθεί! Αλλά από προχτές επανήλθαμε, παίζει και κοιμάται μόνη της, τρώει κανονικά, οπότε πάει κι αυτό χαχαχα Τι κάνετε εσείς; Όντως χαθήκαμε... 

Πάλι καλά που επανήλθε, γιατί ανά 1 ώρα δεν αντέχεται.

Εμένα ευτυχώς είναι πολύ καλός προς το παρόν. Τρώει ανά 5 ώρες περίπου και το βράδυ κάνει 7 με 8 ώρες να φάει. Απλά το βράδυ θέλω να κοιμάται λίγο παραπάνω, γιατί κοιμάμαι 6 ώρες και δε μου φτάνει. Βγάζει και δοντάκι πάνω. Φαίνεται ένα άσπρο εξόγκωμα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Πήγα σε έναν γενικό χειρουργό και μου είπε να κάνω υπομονή 6 μήνες. Σίγουρα όμως μετά το 6μηνο θα πάω και σε άλλο γυναικολόγο.

Ο γυναικολόγος μας είπε ότι έπεφταν οι παλμοί του μωρού και βιάστηκε  να μου το βγάλει γρήγορα με βεντούζα. Τώρα αν είναι αλήθεια δε θα το μάθω ποτέ.

ναι που να ξερεις οντως τελος παντων οτι εγινε εγινε αλλα γλυκο μου κοριτσι να μην υποφερεις αλλο εγω αυτο θελω μα να θες κουλι ρε αδερφε και να μην μπορεις ε οχι δεν παει χχαχαχαχαχαχαχα κουλι ωρε αδερφιααααα

  • Χαχα 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

ναι που να ξερεις οντως τελος παντων οτι εγινε εγινε αλλα γλυκο μου κοριτσι να μην υποφερεις αλλο εγω αυτο θελω μα να θες κουλι ρε αδερφε και να μην μπορεις ε οχι δεν παει χχαχαχαχαχαχαχα κουλι ωρε αδερφιααααα

Χαχαχαχα κάντε και για μένα σεξ που δεν μπορώ. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


14 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

της ξεκίνησα frisolac comfort από χθες και έκανε κακά της υδαρρή αρκετά μου είπε η γιατρός έτσι θα είναι τα κακά της μέχρι να συνηθίσει το καινούριο γαλατάκι. 

Ναι έτσι θα είναι και εμάς έτσι ήταν!!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ναι έτσι θα είναι και εμάς έτσι ήταν!!!!

Με τα φρούτα όταν της έδωσες σου έκανε διάρροια; Θα ρωτήσω την παιδίατρο βέβαια όταν έρθει η ώρα 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Με τα φρούτα όταν της έδωσες σου έκανε διάρροια; Θα ρωτήσω την παιδίατρο βέβαια όταν έρθει η ώρα 

Ναι μου έκανε μέχρι να συνηθίσει...μετά μου το γύρισε πάλι σε δυσκοιλιότητα και εκωψα την μπανάνα ακομα της κάνει δυσκοιλιότητα η μπανάνα!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ναι μου έκανε μέχρι να συνηθίσει...μετά μου το γύρισε πάλι σε δυσκοιλιότητα και εκωψα την μπανάνα ακομα της κάνει δυσκοιλιότητα η μπανάνα!!!

Αν επιτρέπεται γτ δεν της συνέχισες το ίδιο γάλα που υπάρχει και για 2ης βρεφικής ηλικίας; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...