Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Faith22 είπε:

      1 ή 2 εμβρυακια έχεις βάλει?Εγώ Τετάρτη ετ κ Σάββατο απόγευμα έκανα τεστ early predictor κ βγήκε μια πολύ πολύ άχνη γραμμή,έχω δίδυμα όμως!

      Νομίζω κ εγώ παράεκανες νωρίς!Μας ξεπέρασες όλες😂

      Ένα έβαλα πέμπτης ημέρας.Οντως είναι πολύ νωρίς,απλά ήθελα να δω αν βγει έστω αχνή γραμμή,αλλά τπτ..το early predictor είναι διαφορετικό απο τα άλλα? Αυτό που πήρα δείχνει από την πέμπτη ημέρα συλληψης

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Clue είπε:

Καλησπέρα και καλή εβδομάδα!

Δεν έχω ιδέα τι είναι αυτό αλλά εγώ είμαι σαν 6 μηνών έγκυος και τη νιώθω λίγο περίεργα. Νομίζω όμως επειδή λείπει το μωρό.

Ελπίζω να είναι όλα καλά και να είναι απλά χαλάρωση.

Καλα συμπασχω..χαχα στον 6ο μηνα ειμαι κ εγω..

Κ κοριτσια οταν πηγα στον γιατρο περιμενα να ακουσω πωσ δεν πηγς η μητρα στη θεση κ θα επιστρεψω στην προηγ κατασταση...αμ δε..μου πε ειναι χαλαρωση απο το 2ο παιδι..κ πωσ θα πρεπει να κανω κοιλιακουσ..

Ακομη δεν ξεκινησα.. αλλα σε διατροφολογο πηγα. ( κυριωσ για να ξεκινησει ο συζυγοσ διαιτροφη) αλλα με κατι μετρησεισ που εκανε ..ειμαι σε λιγο καλυτερη κατασταση απκ αυτον..χαα..κ ετσι το οηρα πιο σοβαρα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Καλημέρα!

@winspert είναι τέλεια τώρα που μεγαλώνουν!!!

Κι εμένα "μιλάει" και γελάει και σοκάρεται με τα παιχνίδια της. Έχει πολλή πλάκα! Εχθές επί 2.5 ώρες ήταν στο πορτ μπεμπέ, της κούναγα την κουδουνίστρα και χάζευε τα παιχνίδια που της έχουμε κρεμάσει από πάνω. Κούναγε χέρια πόδια ενθουσιασμένη. Προς το τέλος τους μίλαγε κιόλας!!!

Είμαι τόσο χαρούμενη που έχουμε τα μπεμπάκια μας αγκαλιά. 

(Ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει ότι είναι δικό μου κ είμαι μαμά της... Πόσο καιρό θα μου πάρει λέτε?)

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 4

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Clue είπε:

Καλημέρα!

@winspert είναι τέλεια τώρα που μεγαλώνουν!!!

Κι εμένα "μιλάει" και γελάει και σοκάρεται με τα παιχνίδια της. Έχει πολλή πλάκα! Εχθές επί 2.5 ώρες ήταν στο πορτ μπεμπέ, της κούναγα την κουδουνίστρα και χάζευε τα παιχνίδια που της έχουμε κρεμάσει από πάνω. Κούναγε χέρια πόδια ενθουσιασμένη. Προς το τέλος τους μίλαγε κιόλας!!!

Είμαι τόσο χαρούμενη που έχουμε τα μπεμπάκια μας αγκαλιά. 

(Ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει ότι είναι δικό μου κ είμαι μαμά της... Πόσο καιρό θα μου πάρει λέτε?)

Αστα,μια απο τα ιδια.... Είναι ευλογια κ σκετη ευτυχια!!!!!Θα το συνειδητοποιησουμε οταν μας πουν μαμα...Κ τοτε θα δούμε Βεβαια... χαχαχαχα...Μα να τον πειραζω κ να γελαει κ να περιμένει να το ξανακανω;;;;ειναι φοβερό....

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, tzeni82 είπε:

Ερωτηση..εχετε παρατηρησει να ενοχλει η d;;

Εγω δεν μπορώ να σου πω γιατι δινω απο την αρχη οποτε δεν ξερω αν τον πειράζει καπου.Τωρα αν εννοείς παροδικα,οχι,δεν εχω καταλαβει κατι...

  • Ευχαριστώ 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Hello everyone! Η d της κάνει πράσινα κακά.

Πολλές φορές ούτε το μεγάλο μου παιδι μπορώ να συνειδητοποιήσω ότι είναι δικό μου κ πάει 6 ετών.

@Farmakotriftena @Mamacita Alina όλα καλά; 

@Rafaelatarzan πως πάει το κορίτσι σου; Πότε έχεις Πητ είπαμε;

 

  • Μου αρέσει 3

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, tsilona said:

Πολλές φορές ούτε το μεγάλο μου παιδι μπορώ να συνειδητοποιήσω ότι είναι δικό μου κ πάει 6 ετών.

 

Α τέλεια..... Εγώ που αργώ κιόλας αντί για 6 κατά τα 18 θα το καταλάβω. Να δείτε όταν φύγει θα το συνειδητοποιήσω

12 hours ago, tzeni82 said:

Ερωτηση..εχετε παρατηρησει να ενοχλει η d;;

Κι εγώ από την αρχή της δίνω και δεν ξέρω. Σκέφτομαι να ρωτήσω τον γιατρό πάντως.


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Clue είπε:

Α τέλεια..... Εγώ που αργώ κιόλας αντί για 6 κατά τα 18 θα το καταλάβω. Να δείτε όταν φύγει θα το συνειδητοποιήσω

Κι εγώ από την αρχή της δίνω και δεν ξέρω. Σκέφτομαι να ρωτήσω τον γιατρό πάντως.

Οχι θα πει..χαχα

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, tsilona είπε:

Hello everyone! Η d της κάνει πράσινα κακά.

Πολλές φορές ούτε το μεγάλο μου παιδι μπορώ να συνειδητοποιήσω ότι είναι δικό μου κ πάει 6 ετών.

@Farmakotriftena @Mamacita Alina όλα καλά; 

@Rafaelatarzan πως πάει το κορίτσι σου; Πότε έχεις Πητ είπαμε;

 

Καλημέρα αγάπες...ασε με σ λεω 7 Μάρτη μπαιμω στο μηνα μ...μαμά μια κ δεν εχω κάνει τίποτα...κοθταω το υπερπέραν...καλο Ε???

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου, ο μπεμπης απο Κυριακη εχει παααλι μπουκωμα, κανουμε ορους ξανα κ ξανα οχι οτι σταματησαμε ποτε, αλλα εκανα μονο 1 φορα τη μερα..απο χθες το βραδυ μου εχει βγαλει κατι εξανθηματα στα ποδια κυριως, στα χερια κ στο προσωπο, αρχικα λεω λες να εφαγα κατι κ να τον πειραξε, ομως δεν ειχα φαει τπτ νεο..η παιδιατρος μου ειπε οτι μπορει κατι να τον πειραξε κ οτι αυριο θα εχουν φυγει. Σημερα οχι μονο δεν εφυγαν αλλα εχουν φουντωσει, ειμαι πολυ στενοχωρημενη..την πηρα κ μου ειπε οτι ειναι ιωση..ομως πυρετο δεν μου εχει κανει. Δε μπορω να τον βλεπω ετσι, επισης ολη μερα γκρινιαζει κ κλαιει κ θελει αγκαλια, δεν εχει διαθεση ο καημενουλης μου. Αλλο παιδακι εχει γινει..ειπα να δω κ αποψε κ να τον παω αυριο πρωι να τον δει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Jennak83 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου, ο μπεμπης απο Κυριακη εχει παααλι μπουκωμα, κανουμε ορους ξανα κ ξανα οχι οτι σταματησαμε ποτε, αλλα εκανα μονο 1 φορα τη μερα..απο χθες το βραδυ μου εχει βγαλει κατι εξανθηματα στα ποδια κυριως, στα χερια κ στο προσωπο, αρχικα λεω λες να εφαγα κατι κ να τον πειραξε, ομως δεν ειχα φαει τπτ νεο..η παιδιατρος μου ειπε οτι μπορει κατι να τον πειραξε κ οτι αυριο θα εχουν φυγει. Σημερα οχι μονο δεν εφυγαν αλλα εχουν φουντωσει, ειμαι πολυ στενοχωρημενη..την πηρα κ μου ειπε οτι ειναι ιωση..ομως πυρετο δεν μου εχει κανει. Δε μπορω να τον βλεπω ετσι, επισης ολη μερα γκρινιαζει κ κλαιει κ θελει αγκαλια, δεν εχει διαθεση ο καημενουλης μου. Αλλο παιδακι εχει γινει..ειπα να δω κ αποψε κ να τον παω αυριο πρωι να τον δει..

Ωωωωω...περαστικα βρε κοριτσι μου!!Υπομονη και θα περασει...το βασικο ειναι οτι δεν εχει κανει πυρετο!!Εννοειται αν δεις και δεν υποχωρει να τον πας. Λογικο μωρε να γκρινιαζει ο μικρουλης και να θελει αγκαλιτσες για παρηγορια!Οσο για τις μυξες κι εμεις σερι απο τη 2η εβδομαδα ειμαστε με ορους και δεν μπορουμε να τις ξεφορτωθουμε. Ειναι βεβαια πολυ καλυτερα το μπουκωμα αλλα φαντασου οτι μεχρι και σε παιδοωρλ μας εστειλε η προηγουμενη παιδιατρος...Του εχωσε εκει του καημενουλη μια καμερα στο ρουθουνι και μας ειπε κι αυτος οτι δεν ειναι τιποτα, απλα εχει πολλες μυξες και να του βαζουμε τον ορο με συριγγα για καλυτερα αποτελεσματα. Και καπως ετσι αλλαξαμε παιδιατρο...χαχαχα!

On 21/1/2020 at 11:44 ΠΜ, Clue είπε:

Καλημέρα!

@winspert είναι τέλεια τώρα που μεγαλώνουν!!!

Κι εμένα "μιλάει" και γελάει και σοκάρεται με τα παιχνίδια της. Έχει πολλή πλάκα! Εχθές επί 2.5 ώρες ήταν στο πορτ μπεμπέ, της κούναγα την κουδουνίστρα και χάζευε τα παιχνίδια που της έχουμε κρεμάσει από πάνω. Κούναγε χέρια πόδια ενθουσιασμένη. Προς το τέλος τους μίλαγε κιόλας!!!

Είμαι τόσο χαρούμενη που έχουμε τα μπεμπάκια μας αγκαλιά. 

(Ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει ότι είναι δικό μου κ είμαι μαμά της... Πόσο καιρό θα μου πάρει λέτε?)

Το ο,τι η μπεμπουλα καθοταν επι 2,5 ωρες και χαζευε τα παιχνιδια..απλα σοκ!!Του δικου μου δινω αγωνα να του κρατησω το ενδιαφερον για κανενα 10λεπτο...μετα κλαιει και θελει αγκαλιες, τραγουδια και περα δωθε!!Πραγματικα εχουν πολυ πλακα οσο μεγαλωνουν!!Αυτο που μ' αρεσει πολυ, εκτος απο τα γελια με τα οποια λιωνω εννοειται, ειναι τα χερακια που προσπαθουν να βουτηξουν τα παντα!!Και πιστευω κι εγω οτι θα μας παρει πολυυυυ καιρο να συνειδητοποιησουμε οτι ειναι δικα μας!!

  • Μου αρέσει 2

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, katerinaki 86 είπε:

Ωωωωω...περαστικα βρε κοριτσι μου!!Υπομονη και θα περασει...το βασικο ειναι οτι δεν εχει κανει πυρετο!!Εννοειται αν δεις και δεν υποχωρει να τον πας. Λογικο μωρε να γκρινιαζει ο μικρουλης και να θελει αγκαλιτσες για παρηγορια!Οσο για τις μυξες κι εμεις σερι απο τη 2η εβδομαδα ειμαστε με ορους και δεν μπορουμε να τις ξεφορτωθουμε. Ειναι βεβαια πολυ καλυτερα το μπουκωμα αλλα φαντασου οτι μεχρι και σε παιδοωρλ μας εστειλε η προηγουμενη παιδιατρος...Του εχωσε εκει του καημενουλη μια καμερα στο ρουθουνι και μας ειπε κι αυτος οτι δεν ειναι τιποτα, απλα εχει πολλες μυξες και να του βαζουμε τον ορο με συριγγα για καλυτερα αποτελεσματα. Και καπως ετσι αλλαξαμε παιδιατρο...χαχαχα!

Το ο,τι η μπεμπουλα καθοταν επι 2,5 ωρες και χαζευε τα παιχνιδια..απλα σοκ!!Του δικου μου δινω αγωνα να του κρατησω το ενδιαφερον για κανενα 10λεπτο...μετα κλαιει και θελει αγκαλιες, τραγουδια και περα δωθε!!Πραγματικα εχουν πολυ πλακα οσο μεγαλωνουν!!Αυτο που μ' αρεσει πολυ, εκτος απο τα γελια με τα οποια λιωνω εννοειται, ειναι τα χερακια που προσπαθουν να βουτηξουν τα παντα!!Και πιστευω κι εγω οτι θα μας παρει πολυυυυ καιρο να συνειδητοποιησουμε οτι ειναι δικα μας!!

Πηγαμε σημερα τελικα παιδιατρο για να ηρεμησω καθως ο μικρος εχει φουντωσει, εχει κ στο προσωπο 3 4 μεγαλες καντηλες που αρχικα ηταν πιο μικρες, χερια, ποδια κ λιγο πλατη. Ειναι απο ιωση τελικα, φοβομουν για κοξακι ή τπτ αλλο αλλα ευτυχως..μας εδωσε προληπτικα 2 σταγονες πρωι βραδυ απο ενα αντισταμινικο. Η γκρινια που εχει ειναι απιστευτη, επισης τον βαζω στηθος κ μετα απο λιγο το αφηνει κ κλαιει...να δω πως θα τον κοιμησω παλι αποψε, ελπθζω να ειναι απο την ιωση..ηταν πολυ ηρεμο παιδακι τι να πω, τον βλεπω κ ετσι κ στενοχωριεμαι..

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Πηγαμε σημερα τελικα παιδιατρο για να ηρεμησω καθως ο μικρος εχει φουντωσει, εχει κ στο προσωπο 3 4 μεγαλες καντηλες που αρχικα ηταν πιο μικρες, χερια, ποδια κ λιγο πλατη. Ειναι απο ιωση τελικα, φοβομουν για κοξακι ή τπτ αλλο αλλα ευτυχως..μας εδωσε προληπτικα 2 σταγονες πρωι βραδυ απο ενα αντισταμινικο. Η γκρινια που εχει ειναι απιστευτη, επισης τον βαζω στηθος κ μετα απο λιγο το αφηνει κ κλαιει...να δω πως θα τον κοιμησω παλι αποψε, ελπθζω να ειναι απο την ιωση..ηταν πολυ ηρεμο παιδακι τι να πω, τον βλεπω κ ετσι κ στενοχωριεμαι..

Καλα μου ακουγονται τα νεα!!Πω πω...ουτε  να το συζητας...κοξακι ειχα κολλησει απο ενα παιδακι και το περασα πριν 2 χρονια με τρελο πυρετο...Ευχομαι να μην το περασουν ποτε τα παιδακια μας!!Ειναι πιθανο το αντισταμινικο να του φερει υπνηλια και να τον ηρεμησει λιγο. Οπως και να 'χει, δεν ειναι ευκολο αλλα υπομονη και θα περασει!!

  • Ευχαριστώ 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Jennak83 είπε:

Πηγαμε σημερα τελικα παιδιατρο για να ηρεμησω καθως ο μικρος εχει φουντωσει, εχει κ στο προσωπο 3 4 μεγαλες καντηλες που αρχικα ηταν πιο μικρες, χερια, ποδια κ λιγο πλατη. Ειναι απο ιωση τελικα, φοβομουν για κοξακι ή τπτ αλλο αλλα ευτυχως..μας εδωσε προληπτικα 2 σταγονες πρωι βραδυ απο ενα αντισταμινικο. Η γκρινια που εχει ειναι απιστευτη, επισης τον βαζω στηθος κ μετα απο λιγο το αφηνει κ κλαιει...να δω πως θα τον κοιμησω παλι αποψε, ελπθζω να ειναι απο την ιωση..ηταν πολυ ηρεμο παιδακι τι να πω, τον βλεπω κ ετσι κ στενοχωριεμαι..

Περαστικά κοριτσακι μου... Εύχομαι να περάσει γρηγορα κ να μην ταλαιπωρηθεί το παιδακι σου...

  • Ευχαριστώ 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...