Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

 

On 1/22/2020 at 7:26 PM, Jennak83 said:

Γεια σας κοριτσια μου, ο μπεμπης απο Κυριακη εχει παααλι μπουκωμα, κανουμε ορους ξανα κ ξανα οχι οτι σταματησαμε ποτε, αλλα εκανα μονο 1 φορα τη μερα..απο χθες το βραδυ μου εχει βγαλει κατι εξανθηματα στα ποδια κυριως, στα χερια κ στο προσωπο, αρχικα λεω λες να εφαγα κατι κ να τον πειραξε, ομως δεν ειχα φαει τπτ νεο..η παιδιατρος μου ειπε οτι μπορει κατι να τον πειραξε κ οτι αυριο θα εχουν φυγει. Σημερα οχι μονο δεν εφυγαν αλλα εχουν φουντωσει, ειμαι πολυ στενοχωρημενη..την πηρα κ μου ειπε οτι ειναι ιωση..ομως πυρετο δεν μου εχει κανει. Δε μπορω να τον βλεπω ετσι, επισης ολη μερα γκρινιαζει κ κλαιει κ θελει αγκαλια, δεν εχει διαθεση ο καημενουλης μου. Αλλο παιδακι εχει γινει..ειπα να δω κ αποψε κ να τον παω αυριο πρωι να τον δει..

Αχ μωρέ! Πόση ταλαιπώρια από όταν γεννήθηκε.... Υπομονή μαι γρήγορα περαστικά εύχομαι!


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

πρίν από 54 λεπτά , katerinaki 86 είπε:

@Jennak83 κοριτσι μου, πως ειναι σημερα ο μικρουλης??

Πολυ καλυτερα, δοξα τω Θεω! Του εχουν εξαφανιστει σχεδον ολα κ ειδικα απο το προσωπο που ηταν μεγαλα! Μια μερα κρατησε τελικα ευτυχως! Σε ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον! 

Κοριτσια να ρωτησω οποια ξερει γιατι συγχυση θηλων..εγω θηλαζω αποκλειστικα δεν εχει παρει ποτε μπουκαλι ο μπεμπης παιρνει ομως πιπιλα απο 2 μηνων κ ολα καλα εως τωρα. Εδω κ καποιες λιγες μερες κανει το εξης, αντι να πιαδει ολο το στηθος ανοιγοντας πολυ το στομα του, μου τραβαει τη θηλη σπρωχνοντας με με το χερι του πισω! Κ τα βραδια πριν κοιμηθει εχω γκρινια, ενω ανοιγει σαν τρελος το στομα του να πιει, κανει αυτο που σας περιεγραψα κ μετα κλαει! Λετε να επαθε κατι τετοιο 4.5 μηνων; θα τρελαθω δηλαδη. Τη νυχτα που ξυπναει πινει κανονικα. Εν τω μεταξυ λεω λες να εχω εντονη ροη; γιστι ακουω καμια βολτα που καταπινει εντονα κ κανει ηχο ή πνιγεται αλλα δε μπορω να το αντιληφθω καθως συντριβανακια σπανια βλεπω..να περιορισω την πιπιλα οκ αλλα εδω κ μια εβδομαδα εχω τρελη γκρινια κ μονο ετσι ηρεμει! 

Just now, Clue είπε:

 

Αχ μωρέ! Πόση ταλαιπώρια από όταν γεννήθηκε.... Υπομονή μαι γρήγορα περαστικά εύχομαι!

Ναι ρε γμτ αυτο λεω κ γω κ οσο τον προσεχω τοσο κατι μου κολλαει..οπως εγραψα ομως σημερα ειναι μια χαρα, μονο μυξουλες κλασικα οποτε συνεχιζουμε με ορο πρωι βραδυ μονο. Αντε να καλοκαιριασει ρε κοριτσια, να φυγει αυτος ο παλιοχειμωνας! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Πολυ καλυτερα, δοξα τω Θεω! Του εχουν εξαφανιστει σχεδον ολα κ ειδικα απο το προσωπο που ηταν μεγαλα! Μια μερα κρατησε τελικα ευτυχως! Σε ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον! 

Κοριτσια να ρωτησω οποια ξερει γιατι συγχυση θηλων..εγω θηλαζω αποκλειστικα δεν εχει παρει ποτε μπουκαλι ο μπεμπης παιρνει ομως πιπιλα απο 2 μηνων κ ολα καλα εως τωρα. Εδω κ καποιες λιγες μερες κανει το εξης, αντι να πιαδει ολο το στηθος ανοιγοντας πολυ το στομα του, μου τραβαει τη θηλη σπρωχνοντας με με το χερι του πισω! Κ τα βραδια πριν κοιμηθει εχω γκρινια, ενω ανοιγει σαν τρελος το στομα του να πιει, κανει αυτο που σας περιεγραψα κ μετα κλαει! Λετε να επαθε κατι τετοιο 4.5 μηνων; θα τρελαθω δηλαδη. Τη νυχτα που ξυπναει πινει κανονικα. Εν τω μεταξυ λεω λες να εχω εντονη ροη; γιστι ακουω καμια βολτα που καταπινει εντονα κ κανει ηχο ή πνιγεται αλλα δε μπορω να το αντιληφθω καθως συντριβανακια σπανια βλεπω..να περιορισω την πιπιλα οκ αλλα εδω κ μια εβδομαδα εχω τρελη γκρινια κ μονο ετσι ηρεμει! 

Ναι ρε γμτ αυτο λεω κ γω κ οσο τον προσεχω τοσο κατι μου κολλαει..οπως εγραψα ομως σημερα ειναι μια χαρα, μονο μυξουλες κλασικα οποτε συνεχιζουμε με ορο πρωι βραδυ μονο. Αντε να καλοκαιριασει ρε κοριτσια, να φυγει αυτος ο παλιοχειμωνας! 

Αυτο που περιγράφεις το κανει κ εμενα,μονο που εμενα δεν εχει παρει πιπιλα.Με το στόμα τραβαει τη θηλή προς τα πισω κ με το χερι σπρώχνει το στήθος μου...σφεντονα το εχει κανει Κ επίσης πολλές φορές, όταν του φεύγει το στηθος,ρουφαει ανοίγοντας ελάχιστα το στομα, πιανει πρωτα τη θηλή κ μετα ανοίγει το στομα αρκετά...Με πεθαίνει εννοείται...Επισης με πεθαίνει οταν αποκοιμιεται με το στηθος για πιπιλα κ καταλαθος το μασάει....


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, winspert είπε:

Αυτο που περιγράφεις το κανει κ εμενα,μονο που εμενα δεν εχει παρει πιπιλα.Με το στόμα τραβαει τη θηλή προς τα πισω κ με το χερι σπρώχνει το στήθος μου...σφεντονα το εχει κανει Κ επίσης πολλές φορές, όταν του φεύγει το στηθος,ρουφαει ανοίγοντας ελάχιστα το στομα, πιανει πρωτα τη θηλή κ μετα ανοίγει το στομα αρκετά...Με πεθαίνει εννοείται...Επισης με πεθαίνει οταν αποκοιμιεται με το στηθος για πιπιλα κ καταλαθος το μασάει....

Ναι ε, το κανει κ σενα; Κλαιει κιολας καμια φορα; Σφεντονα δε λες τιποτα! Εν τω μεταξυ εμενα το επιανε τελεια το στηθος δε ξερω τι επαθε ξαφνικα! Μπας κ εχουμε εντονη ροη; Καμια φορα τον ακουω που καταπινει εντονα ακουω κ την κοιλιτσα του κ μετα δυσανασχετει κ κλαιει..αλλα τι στο καλο σχεδον 5 μηνες μετα κ η ροη να μην εχει ρυθμιστει ακομα; αλλωστε τα συντριβανακια που ειχα δε τα εχω πια, μονο προχθεα ειδα 2, ομως γενικα το τσεκαρω..τι να πω!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Jennak83 είπε:

Ναι ε, το κανει κ σενα; Κλαιει κιολας καμια φορα; Σφεντονα δε λες τιποτα! Εν τω μεταξυ εμενα το επιανε τελεια το στηθος δε ξερω τι επαθε ξαφνικα! Μπας κ εχουμε εντονη ροη; Καμια φορα τον ακουω που καταπινει εντονα ακουω κ την κοιλιτσα του κ μετα δυσανασχετει κ κλαιει..αλλα τι στο καλο σχεδον 5 μηνες μετα κ η ροη να μην εχει ρυθμιστει ακομα; αλλωστε τα συντριβανακια που ειχα δε τα εχω πια, μονο προχθεα ειδα 2, ομως γενικα το τσεκαρω..τι να πω!

Ναι αμε,κλαιει καποιες φορές...Κ εμενα το πιανει τελεια αλλα πολλες φορες οταν ξεκιναει,το ρουφαει με σχετικα κλειστο στομα κ το ανοιγει αμεσως...Εμενα καθε φορα που θα ξεκινησει να τρωει κ κατεβαίνει το γαλα,για μερικα δευτερόλεπτα πεταγεται...Εμενα τωρα εχει ενα κλαμα δυνατο....Εχω κουφαθει...τον ενοχλουν τα ουλα του πολυ.Του εδωσα λιγο ντεπονακι...

Βρε κορίτσια,να σας ρωτησω...Ειναι κ εσας τα παιδάκια σας φωνακλουδικα;Εμενα τωρα κατι μερες δειχνει οτι νευριαζει κ βγαζει ενα τσιριχτο,ενοχλημενο κ νευριασμενο κλαμα σα να μας φωναζει.Βεβαια εχει κ τα δοντακια του κ δεν ξερω αν αυτο του δημιουργεί υπερένταση.Γενικα κ εγω κ ο αντρας μου ειμαστε χαλαροι κ δεν εχουμε εντασεις στο σπιτι με φωνες κ νευρα για να πω οτι μιμειται...Παντως εχει ηρεμησει γενικα κ καποιες φιρες οταν ειναι στα καλα του μπορεί κ να κατσει για λιγο μονος του κατω αλλα συνεχιζουμε σταθερα να θελουμε αγκαλιά κ βολτα περα δώθε...Πειτε μου πως τα πατε εσεις ...


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 48 λεπτά , winspert είπε:

Ναι αμε,κλαιει καποιες φορές...Κ εμενα το πιανει τελεια αλλα πολλες φορες οταν ξεκιναει,το ρουφαει με σχετικα κλειστο στομα κ το ανοιγει αμεσως...Εμενα καθε φορα που θα ξεκινησει να τρωει κ κατεβαίνει το γαλα,για μερικα δευτερόλεπτα πεταγεται...Εμενα τωρα εχει ενα κλαμα δυνατο....Εχω κουφαθει...τον ενοχλουν τα ουλα του πολυ.Του εδωσα λιγο ντεπονακι...

Βρε κορίτσια,να σας ρωτησω...Ειναι κ εσας τα παιδάκια σας φωνακλουδικα;Εμενα τωρα κατι μερες δειχνει οτι νευριαζει κ βγαζει ενα τσιριχτο,ενοχλημενο κ νευριασμενο κλαμα σα να μας φωναζει.Βεβαια εχει κ τα δοντακια του κ δεν ξερω αν αυτο του δημιουργεί υπερένταση.Γενικα κ εγω κ ο αντρας μου ειμαστε χαλαροι κ δεν εχουμε εντασεις στο σπιτι με φωνες κ νευρα για να πω οτι μιμειται...Παντως εχει ηρεμησει γενικα κ καποιες φιρες οταν ειναι στα καλα του μπορεί κ να κατσει για λιγο μονος του κατω αλλα συνεχιζουμε σταθερα να θελουμε αγκαλιά κ βολτα περα δώθε...Πειτε μου πως τα πατε εσεις ...

Και μενα ειναι φωνακλουδικο, καμια φορα εχει κατι νευρα..σφιγγεται ολοκληρος κ κλαιει! Κ μεις ηρεμια εχουμε σπιτι γενικα, κατα τα αλλα περασαμε μια δυσκολη εβδομαδα απο γκρινια, εμβολιο, κοκκινιλες, μυξες κ απο το απογευμα κ μετα ειναι μια χαρα καθεται κ μονος του χωρις κλαμα κ γκρινια στο καροτσι οπως παλια, θα δειξει βεβαια..αυτα αλλαζουν καθε μερα! Ενω σημερα δε κοιμηθηκε το απογευμα κ λεω θα κοιμηθει ευκολα το βραδυ οχι μονο αργησε αλλα βλεπω κανει ανησυχο κ ελαφρυ υπνο κ πριν λιγο ανοιξε τα ματια κ τσιριξε! Δε με βλεπω καλα τη νυχτα...γενικα στον 1ο υπνο αργει κανει κανα 3ωρο να ξυπνησει. Οποτε κανει καλο καιρο τον βγαζω βολτα, βεβαια γινεται μαχη για να βαλει μπουφαν πλεον κ πεφτει πολυ κλαμα οταν τον βαζω καροτσι αφου ανοιγω την πορτα κ τον βγαζω ανσανσερ για να σταματησει!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , winspert είπε:

Ναι αμε,κλαιει καποιες φορές...Κ εμενα το πιανει τελεια αλλα πολλες φορες οταν ξεκιναει,το ρουφαει με σχετικα κλειστο στομα κ το ανοιγει αμεσως...Εμενα καθε φορα που θα ξεκινησει να τρωει κ κατεβαίνει το γαλα,για μερικα δευτερόλεπτα πεταγεται...Εμενα τωρα εχει ενα κλαμα δυνατο....Εχω κουφαθει...τον ενοχλουν τα ουλα του πολυ.Του εδωσα λιγο ντεπονακι...

Βρε κορίτσια,να σας ρωτησω...Ειναι κ εσας τα παιδάκια σας φωνακλουδικα;Εμενα τωρα κατι μερες δειχνει οτι νευριαζει κ βγαζει ενα τσιριχτο,ενοχλημενο κ νευριασμενο κλαμα σα να μας φωναζει.Βεβαια εχει κ τα δοντακια του κ δεν ξερω αν αυτο του δημιουργεί υπερένταση.Γενικα κ εγω κ ο αντρας μου ειμαστε χαλαροι κ δεν εχουμε εντασεις στο σπιτι με φωνες κ νευρα για να πω οτι μιμειται...Παντως εχει ηρεμησει γενικα κ καποιες φιρες οταν ειναι στα καλα του μπορεί κ να κατσει για λιγο μονος του κατω αλλα συνεχιζουμε σταθερα να θελουμε αγκαλιά κ βολτα περα δώθε...Πειτε μου πως τα πατε εσεις ...

Κι εμενα παντως γκρινιαζει πολλες φορες οταν θηλαζει. Καποιες φορες βγαζει αερια, οποτε πιστευω οτι τον ενοχλει ακομα η κοιλιτσα του οταν αρχιζει να γεμιζει το στομαχακι του κι αλλες φορες ειναι θεμα ροης γιατι οταν ξαπλωνω ανασκελα ηρεμει. Εμενα το ενα στηθος ειδικα εχει πιο εντονη ροη και τουμπανιαζει ακομα με αποτελεσμα να τον ζοριζει.

Κατα τα αλλα , ο δικος μου απο νεογεννητο τσιριζει!!Κι εμεις ηρεμοι ειμαστε αλλα ο μικρουλης εχει τρελα ντεσιμπελ!!Κι εμενα οταν ειναι στις καλες του καθεται λιγο στο παρκοκρεβατο που του εχω βαλει το γυμναστηριο και ασχολειται με τα παιχνιδακια, αντε να τον καταφερω να κατσει 5-10 λεπτα και στο ριλαξ αλλα γενικα το 90% της ημερας το περναμε ακομα αγκαλιτσα...παντα ορθιοι εννοειται!Εντωμεταξυ, ενω το βραδυ το εχουμε βρει πλεον με τη συγκοιμηση και κοιμαται ξαπλωμενος διπλα μου ακομα και 4 ωρες σερι, τη μερα κοιμαται μονο στα χερια...με το που τον αφηνεις κατω ξυπναει και γκρινιαζει!Παραλληλα βεβαια, ειναι και πολυ γελαστο μωρακι και ακρως κοινωνικο...η καλυτερη του ειναι οταν εχουμε κοσμο στο σπιτι και φυσικα κανεις δε μας πιστευει οταν λεμε για τις τσιριδες...μπροστα στους αλλους ειναι κυριος χαχαχα!!!

Just now, Jennak83 είπε:

Και μενα ειναι φωνακλουδικο, καμια φορα εχει κατι νευρα..σφιγγεται ολοκληρος κ κλαιει! Κ μεις ηρεμια εχουμε σπιτι γενικα, κατα τα αλλα περασαμε μια δυσκολη εβδομαδα απο γκρινια, εμβολιο, κοκκινιλες, μυξες κ απο το απογευμα κ μετα ειναι μια χαρα καθεται κ μονος του χωρις κλαμα κ γκρινια στο καροτσι οπως παλια, θα δειξει βεβαια..αυτα αλλαζουν καθε μερα! Ενω σημερα δε κοιμηθηκε το απογευμα κ λεω θα κοιμηθει ευκολα το βραδυ οχι μονο αργησε αλλα βλεπω κανει ανησυχο κ ελαφρυ υπνο κ πριν λιγο ανοιξε τα ματια κ τσιριξε! Δε με βλεπω καλα τη νυχτα...γενικα στον 1ο υπνο αργει κανει κανα 3ωρο να ξυπνησει. Οποτε κανει καλο καιρο τον βγαζω βολτα, βεβαια γινεται μαχη για να βαλει μπουφαν πλεον κ πεφτει πολυ κλαμα οταν τον βαζω καροτσι αφου ανοιγω την πορτα κ τον βγαζω ανσανσερ για να σταματησει!

Χαχαχα...κατι μου θυμιζει αυτο!!Κι εμενα για να του βαλω το μπουφαν μας ακουει ολη η πολυκατοικια!!Γενικα, ο δικος μου δε θελει να τον ντυνεις ενω αντιθετως ψοφαει για γδυσιμο!!

  • Χαχα 3

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 24/1/2020 at 12:52 ΠΜ, Jennak83 είπε:

Πολυ καλυτερα, δοξα τω Θεω! Του εχουν εξαφανιστει σχεδον ολα κ ειδικα απο το προσωπο που ηταν μεγαλα! Μια μερα κρατησε τελικα ευτυχως! Σε ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον! 

Κοριτσια να ρωτησω οποια ξερει γιατι συγχυση θηλων..εγω θηλαζω αποκλειστικα δεν εχει παρει ποτε μπουκαλι ο μπεμπης παιρνει ομως πιπιλα απο 2 μηνων κ ολα καλα εως τωρα. Εδω κ καποιες λιγες μερες κανει το εξης, αντι να πιαδει ολο το στηθος ανοιγοντας πολυ το στομα του, μου τραβαει τη θηλη σπρωχνοντας με με το χερι του πισω! Κ τα βραδια πριν κοιμηθει εχω γκρινια, ενω ανοιγει σαν τρελος το στομα του να πιει, κανει αυτο που σας περιεγραψα κ μετα κλαει! Λετε να επαθε κατι τετοιο 4.5 μηνων; θα τρελαθω δηλαδη. Τη νυχτα που ξυπναει πινει κανονικα. Εν τω μεταξυ λεω λες να εχω εντονη ροη; γιστι ακουω καμια βολτα που καταπινει εντονα κ κανει ηχο ή πνιγεται αλλα δε μπορω να το αντιληφθω καθως συντριβανακια σπανια βλεπω..να περιορισω την πιπιλα οκ αλλα εδω κ μια εβδομαδα εχω τρελη γκρινια κ μονο ετσι ηρεμει! 

Ναι ρε γμτ αυτο λεω κ γω κ οσο τον προσεχω τοσο κατι μου κολλαει..οπως εγραψα ομως σημερα ειναι μια χαρα, μονο μυξουλες κλασικα οποτε συνεχιζουμε με ορο πρωι βραδυ μονο. Αντε να καλοκαιριασει ρε κοριτσια, να φυγει αυτος ο παλιοχειμωνας! 

Αγάπη μου είναι αρρωστουλης ο μικρός για πες μου λίγο τι έπαθε; λοιπόν κορίτσια δεν το πιστεύω αυτό θα σας εβγαφα τώρα όσο αφορά το θηλάσμο... Η μικρή έμαθε να πιάνει πλέον κουδουνιστρες κ γενικά ότι κρατάμε θέλει να το πιάνει με λίγα λόγια πιάνει κ το στήθος πλέον με τα χέρια της σαν παιχνίδι... Πιάνει το στήθος με τα χέρια το σφίγγει κ το τραβάει πίσω ένω με το στόμα ρουφάει τη θηλή για να πιει γάλα! Εντάξει με πεθαίνει στον πόνο... Επίσης με δαγκώνει με τα ούλα έλεος δλδ... Δεν είναι συγχηση θηλων αυτό... Ειναι συγχηση γενικότερα χαχαχ

On 24/1/2020 at 1:36 ΠΜ, winspert είπε:

Αυτο που περιγράφεις το κανει κ εμενα,μονο που εμενα δεν εχει παρει πιπιλα.Με το στόμα τραβαει τη θηλή προς τα πισω κ με το χερι σπρώχνει το στήθος μου...σφεντονα το εχει κανει Κ επίσης πολλές φορές, όταν του φεύγει το στηθος,ρουφαει ανοίγοντας ελάχιστα το στομα, πιανει πρωτα τη θηλή κ μετα ανοίγει το στομα αρκετά...Με πεθαίνει εννοείται...Επισης με πεθαίνει οταν αποκοιμιεται με το στηθος για πιπιλα κ καταλαθος το μασάει....

Αχ αυτό ακριβώς αγάπη μου 

9 ώρες πρίν, winspert είπε:

Ναι αμε,κλαιει καποιες φορές...Κ εμενα το πιανει τελεια αλλα πολλες φορες οταν ξεκιναει,το ρουφαει με σχετικα κλειστο στομα κ το ανοιγει αμεσως...Εμενα καθε φορα που θα ξεκινησει να τρωει κ κατεβαίνει το γαλα,για μερικα δευτερόλεπτα πεταγεται...Εμενα τωρα εχει ενα κλαμα δυνατο....Εχω κουφαθει...τον ενοχλουν τα ουλα του πολυ.Του εδωσα λιγο ντεπονακι...

Βρε κορίτσια,να σας ρωτησω...Ειναι κ εσας τα παιδάκια σας φωνακλουδικα;Εμενα τωρα κατι μερες δειχνει οτι νευριαζει κ βγαζει ενα τσιριχτο,ενοχλημενο κ νευριασμενο κλαμα σα να μας φωναζει.Βεβαια εχει κ τα δοντακια του κ δεν ξερω αν αυτο του δημιουργεί υπερένταση.Γενικα κ εγω κ ο αντρας μου ειμαστε χαλαροι κ δεν εχουμε εντασεις στο σπιτι με φωνες κ νευρα για να πω οτι μιμειται...Παντως εχει ηρεμησει γενικα κ καποιες φιρες οταν ειναι στα καλα του μπορεί κ να κατσει για λιγο μονος του κατω αλλα συνεχιζουμε σταθερα να θελουμε αγκαλιά κ βολτα περα δώθε...Πειτε μου πως τα πατε εσεις ...

Α καλά εμένα είναι μεγάλη στρίγγλα.... Δεν κλαίει παιδί μου τσιριζει! 

8 ώρες πρίν, elpida20 είπε:

Καλή χρονιά κορίτσακια μου. Όπως πάντα με χρόνο καθυστέρηση εγω

Χαχαχ καλή χρονιά ελπίδακι μου❤️

ΚΟΡΊΤΣΙΑ ΜΟΥ κάντε μ μια σύντομη περίληψη γτ έτρεχα κ έχασα λίγο επεισόδια! Ένα σας λέω είμαστε ακόμα Αθήνα στις 4 του μήνα κλείνουμε ένα μήνα εδώ τραγικό... 

  • Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, marioula1234 είπε:

Αγάπη μου είναι αρρωστουλης ο μικρός για πες μου λίγο τι έπαθε; λοιπόν κορίτσια δεν το πιστεύω αυτό θα σας εβγαφα τώρα όσο αφορά το θηλάσμο... Η μικρή έμαθε να πιάνει πλέον κουδουνιστρες κ γενικά ότι κρατάμε θέλει να το πιάνει με λίγα λόγια πιάνει κ το στήθος πλέον με τα χέρια της σαν παιχνίδι... Πιάνει το στήθος με τα χέρια το σφίγγει κ το τραβάει πίσω ένω με το στόμα ρουφάει τη θηλή για να πιει γάλα! Εντάξει με πεθαίνει στον πόνο... Επίσης με δαγκώνει με τα ούλα έλεος δλδ... Δεν είναι συγχηση θηλων αυτό... Ειναι συγχηση γενικότερα χαχαχ

Ενα θα σου πω...τρεμω τι θα γινει οταν βγαλει δοντια!!Κι εμενα μου χωνει κατι δαγκωνιες με τα ουλα και σημερα εχασε το στοχο και μου εχωσε μια κατω απο τη θηλη που τσοριξα!!Γενικα, ζοριζεται με τα ουλα και δαγκωνει τα παντα...εκτος απο τα μασητικα του βεβαια...τα δαχτυλα θελει και μονιμως οταν τον αλλαζω προσπαθει να δαγκωσει και τα δικα μου!!Μια γενικοτερη συγχυση την εχει κι ο δικος μου οπως καταλαβαινεις...χαχαχα!!!

  • Χαχα 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Γιατί τόσο πολύ @marioula1234 ? Τι έχει γίνει?

Αγάπη μου έχουμε επιπλοκουλα.. Ήταν πολλές μέρες κλειστά τ  αυτάκια με γάζες κλπ δεν αεριζοταν κ στο ένα αυτί έβγαλε μύκητες που απλώνονται κ όπως είναι επόμενο δεν αφαιρεί ο γιατρός τα ράμματα αν δεν υποχωρήσουν... Τα μπροστινά ραμματα τα βγάλαμε όλα τα πίσω όχι... Πφφφ για να μην αναφέρω πόσο πίσω μας πάει οικονομικά όλη αυτή η κατάσταση... Έξοδα εδώ εμείς με τα μικρά έξοδα ο σύζυγος πίσω στο νησί που τρώει έξω κ βαριέται ο καημένος όλη μέρα μέσα στο σπίτι κ έτσι βγαίνει με ξαδέρφια μ για καφέ κλπ.... Ξεκινήσαμε χθες την τριτη μας αντιβίωση κ αλοιφή τοπικά ελπίζω ως την Τρίτη που θα πάμε στο γιατρό να έχει υποχωρήσει.. 

Just now, katerinaki 86 είπε:

Ενα θα σου πω...τρεμω τι θα γινει οταν βγαλει δοντια!!Κι εμενα μου χωνει κατι δαγκωνιες με τα ουλα και σημερα εχασε το στοχο και μου εχωσε μια κατω απο τη θηλη που τσοριξα!!Γενικα, ζοριζεται με τα ουλα και δαγκωνει τα παντα...εκτος απο τα μασητικα του βεβαια...τα δαχτυλα θελει και μονιμως οταν τον αλλαζω προσπαθει να δαγκωσει και τα δικα μου!!Μια γενικοτερη συγχυση την εχει κι ο δικος μου οπως καταλαβαινεις...χαχαχα!!!

Χαχαχ μια από τα ίδια όλα τα παιδάκια μας στην ίδια φάση είναι από τι καταλαβα


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει,σα να ηρεμησα λιγο...Φοβηθηκα μη βγει το παιδι μου νευρικο...Μα λεω αφου εχουμε ησυχια στο σπιτι,γιατι το καλο μου τσιριζει;;;Οποτε ειναι της ηλικιας...Κ εμεις πιανουμε τα παντα,προσπαθει να δαγκωσει τα χερια μου κ συνηθως τσιριζει οταν τον εχω κατω για παραπανω ωρα απ οτι αντεχει,δλδ το 5λεπτο,10λεπτο...χιχιχι...Οταν τον σηκωνω είναι ολο γελια κ παιχνιδια...Κ μετα μου λενε οτι τα μωρα δεν ειναι χειριστικα....αυτα ειναι εξελιγμενα μοντελα,χαχαχα....Το καινούργιο πουκανει ειναι να τραβαει συνεχεια τη σαλιαρα του κ να τη βαζει στο στομα να τη μασαει,μαλλον τον ανακουφιζει...Βγαζει συνεχεια ολλα σαλια κ το εχει βρει παιχνιδι να κανει φουσκες με τα σαλια φτυνοντας μακρια ,χαχαχα....εχει πολυ γελιο...Απο ύπνο παμε πολυ καλα,κοιμαται απο τις 10 το αργοτερο μεχρι τις 4 ή τις 5,τρωει,κοιμαται κ ξαναξυπναει κατα τις 8,οπουε δεν εχω παράπονο...

Εγω τελικα κοριτσια πεταξα περιγαστρικη κηλη λογω διαστασης των ορθων κοιλιακων μυων,οπως τα ελεγα....Πηγα σε χειρουργό....Ειδικες ασκησεις θα ξεκινησω μηπως κ το διορθωσω....

@elpida20, καλωσηρθες κ παλι,καλη χρονια....

@marioula1234,ευχομαι να εχει υποχωρησει ο μύκητας κ να πατε γρήγορα σπιτι σας....

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

@marioula1234 ευχομαι να γινει γρηγορα καλα ο μικρουλης και να γυρισετε στο σπιτακι σας!!

@winspert ευχομαι να διορθωθει γρηγορα το προβλημα και να μη σε ταλαιπωρησει πολυ!!Σε ποναει κιολας ή ειναι αισθητικο μονο το θεμα?Ο γιατρος σου ειπε οτι θα υποχωρησει σιγουρα με τις ασκησεις?


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinaki 86 είπε:

@winspert ευχομαι να διορθωθει γρηγορα το προβλημα και να μη σε ταλαιπωρησει πολυ!!Σε ποναει κιολας ή ειναι αισθητικο μονο το θεμα?Ο γιατρος σου ειπε οτι θα υποχωρησει σιγουρα με τις ασκησεις?

Σε ευχαριστώ πολύ Κατερινάκι μου...Με ενοχλει η κοιλια μου,τη νιωθω κ περιεργα αλλα με εχει επηρεάσει σε μεση κ πλατη...Θα διορθωθεί αλλα δεν επιστρεφουν ποτε οι κοιλιακοι στην προτερη κατάσταση...Εν τω μεταξύ στην καισαρικη τους ανοιγουν τους κοιλιακους οποτε κατι τα κιλα κατι η εγχείρηση,διαλυθηκα....


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...