Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

14 ώρες πρίν, Mampa είπε:

Γεια σας κορίτσια. Εμείς δεν θα κάνουμε το εμβόλιο από βδομάδα. Ο μπέμπης μου έχει ίωση. Έκανε πυρετό σήμερα και έχει μυξουλες. Κόλλησε από εμένα. Βέβαια εγώ το πέρασα με απλό συνάχι αλλά στο μωρό είναι διαφορετικά. Οπότε το εμβόλιο αναβάλλεται για κανένα δεκαήμερο.

Ήθελα να σας ρωτήσω..το σημαίνει ότι το ύψος του παιδιού βρίσκεται στην 90η θέση;;

Είναι καλή η θέση;

@Mampa περαστικά στο μικρούλη σου. Πως είναι σήμερα;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια. Ο μπέμπης μου είχε δέκατα το ξημέρωμα, μέχρι τώρα δεν έκανε κάτι. Ωστόσο συνεχίζονται οι μυξουλες, κάνουμε πολλές πάρα πολλές πλύσεις και σταγόνες οτριβιν.

Ο γλυκούλης παρόλο που είναι αρρωστουλης μου σκάει και ένα χαμόγελο.

Σήμερα ήταν ευκαιρία δεν δούλευε ο σύζυγος και πήγα μέχρι το μάρκετ (Μασούτη) και πήρα παιχνίδια για τον μπέμπη και κάτι δωράκια. Τα έχει έκπτωση -35%.

Να ξέρετε αν χρειάζεστε κάτι.

@Mar.da έτσι είχα στο μυαλό μου και εγώ για την κλίμακα που σε ρώτησα, αλλά δεν ήξερα σίγουρα και είπα να ρωτήσω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Rinaki88 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα κι από εμένα. Είμαι μια μαμά χαμένη στο διάστημα. Χαχαχα. Εμάς δυστυχώς ο μπέμπης μας όλα τα περνάει έντονα. Πάνω που τελείωσαν οι κολικοί άρχισαν να πρίζονται τα ουλακια του και υποφέρει ο καημενουλης. Κατά τα άλλα δεν πίνουμε πάρα πολύ γάλα με αποτέλεσμα η παιδίατρος να μας πει ότι αν δεν πάρει επαρκές βάρος στον 4ο (τον κλείνουμε στις 15) να εισάγουμε σιγά σιγά φρουτάκια. Ελπίζω τα δικά σας μικρακια να τα πηγαίνουν καλά. 

Όσο για το στόλισμα την άλλη Κυριακή έχουμε κανονίσει γενική καθαριότητα, θα πάρουμε τα χαλακια μας από το ταπητοκαθαριστηριο, θα στρώσουμε και θα στολίσουμε. Πρώτα Χριστούγεννα με το μπεμπακι μας. Ανυπομονώ. 

Σας φιλώ όλες γλυκά. 

Γεια σου Ρινακι!Τα μωράκια δε παίρνουν τους μήνες το ίδιο βάρος,ενα μήνα παίρνουν πιο πολυ αλλο μήνα λιγότερο,με τη στερεές τροφες ομως θα παρει πιο καλο βάρος.Αν τον πονάνε και τα ούλα του πως να φάει ο καημενούλης.

Θα είναι τα πιο γλυκά Χριστούγεννα!!Φιλιά κι απο μας!!!!

Just now, Mampa είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Ο μπέμπης μου είχε δέκατα το ξημέρωμα, μέχρι τώρα δεν έκανε κάτι. Ωστόσο συνεχίζονται οι μυξουλες, κάνουμε πολλές πάρα πολλές πλύσεις και σταγόνες οτριβιν.

Ο γλυκούλης παρόλο που είναι αρρωστουλης μου σκάει και ένα χαμόγελο.

Σήμερα ήταν ευκαιρία δεν δούλευε ο σύζυγος και πήγα μέχρι το μάρκετ (Μασούτη) και πήρα παιχνίδια για τον μπέμπη και κάτι δωράκια. Τα έχει έκπτωση -35%.

Να ξέρετε αν χρειάζεστε κάτι.

@Mar.da έτσι είχα στο μυαλό μου και εγώ για την κλίμακα που σε ρώτησα, αλλά δεν ήξερα σίγουρα και είπα να ρωτήσω.

Τουλάχιστον είναι καλοδιαθετος ο μικρούλης σου.

Ευχαριστούμε για την πληροφορία κορίτσι,εμάς μας πέφτει λίγο μακριά ο Μασουτης :D.

 

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Smurfita είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Καλό μήνα να έχουμε και με το καλό να έρθουν οι γιορτές να τις ευχαριστηθούμε με τα παιδάκια μας!!! 

Καλο μήνα!Με υγεία και χαρά στα σπίτια μας :x

  • Μου αρέσει 2

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και καλό μήνα, καλές γιορτές. 

Εμένα χθες το ξημέρωμα ξύπνησε να φάει και μετά πολλή γκρίνια. Σήμερα πάλι τα ίδια. Δεν ξέρω γιατί..

@Sophiav πόσο είναι και ξεκίνησαν τα δόντια; Είναι πρησμένα τα ούλα;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Sophiav είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Καλές γιορτές να έχουμε! Πως είναι τα μικρά σας; Εμας ξεκινησαν τα δόντια και δεν κοιμόμαστε όλο το βράδυ 

Καλημέρα Σοφάκι!καλές γιορτές κορίτσι μου! Εμάς σάλια φουλ ο μικρός αλλά ευτυχώς γκρίνια δεν έχει ακόμα,έχει πλακα τώρα που ξεπεταχτηκε γελάει πολυ,ξεκαρδιζεται με τα παιχνίδια που του κάνουμε και μιλάει όλη μέρα.

Just now, Mampa είπε:

Καλημέρα και καλό μήνα, καλές γιορτές. 

Εμένα χθες το ξημέρωμα ξύπνησε να φάει και μετά πολλή γκρίνια. Σήμερα πάλι τα ίδια. Δεν ξέρω γιατί..

@Sophiav πόσο είναι και ξεκίνησαν τα δόντια; Είναι πρησμένα τα ούλα;

Καλημέρα! Καλές γιορτές επίσης!Μήπως περνάει κάνα άλμα?Τη μέρα πως είναι?

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Καλημέρα ΣΟΣφάκι!καλές γιορτές κορίτσι μου! Εμάς σάλια φουλ ο μικρός αλλά ευτυχώς γκρίνια δεν έχει ακόμα,έχει πλακα τώρα που ξεπεταχτηκε γελάει πολυ,ξεκαρδιζεται με τα παιχνίδια που του κάνουμε και μιλάει όλη μέρα.

Καλημέρα! Καλές γιορτές επίσης!Μήπως περνάει κάνα άλμα?Τη μέρα πως είναι?

@Mar.da και εμάς το ίδιο όλο γέλια. κρατάει κ τις κουδουνιστρες στα χέρια ΠΙΑ.Κ μένα φουλ σάλια κ τα πάντα στ στόμα. 

Just now, Mampa είπε:

Καλημέρα και καλό μήνα, καλές γιορτές. 

Εμένα χθες το ξημέρωμα ξύπνησε να φάει και μετά πολλή γκρίνια. Σήμερα πάλι τα ίδια. Δεν ξέρω γιατί..

@Sophiav πόσο είναι και ξεκίνησαν τα δόντια; Είναι πρησμένα τα ούλα;

@Mampa χθες έκλεισε τον τέταρτο. Τα ούλα ήταν πρησμένα από τον προηγούμενο μήνα που πήγαμε γιατρό. Μας το είχε πει. Τετάρτη πάμε ξανά. Του πέρασε του μικρούλη σου; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμένα σήμερα κλείνει τον 4ο.

Αύριο είχαμε προγραμματισμένο εμβόλιο αλλά θα το μεταφέρουμε την άλλη εβδομάδα να του φύγει τελείως το μπούκωμα.

Τους δίνετε αντικείμενα στα χέρια και τα κρατάνε;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Mampa είπε:

Εμένα σήμερα κλείνει τον 4ο.

Αύριο είχαμε προγραμματισμένο εμβόλιο αλλά θα το μεταφέρουμε την άλλη εβδομάδα να του φύγει τελείως το μπούκωμα.

Τους δίνετε αντικείμενα στα χέρια και τα κρατάνε;

@Mampa εμένα ναι τα κρατάει. Απλά του τα δίνω εγώ στο χέρι. Δεν τα αρπάζει μόνος του. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Mampa είπε:

@Mar.da δύο βράδια στη σειρά μας το έκανε αυτό. Ε και την μέρα έχει λίγη γκρίνια αλλά όχι όσο το βράδυ. Πώς καταλαβαίνω αν είναι άλμα;

Συνήθως οταν περνουν αλμα εχουν γκρινια,θέλουν ολο αγκαλια,εχουν ξεσπασματα και νομιζω οτι τωρα ειναι τα μωρα μας σε εβδομαδες αλματος 15-19 και την 17η ειναι η κορυφωση.σχετικα ολα αυτα βεβαια.

1 ώρα πρίν, Mampa είπε:

Εμένα σήμερα κλείνει τον 4ο.

Αύριο είχαμε προγραμματισμένο εμβόλιο αλλά θα το μεταφέρουμε την άλλη εβδομάδα να του φύγει τελείως το μπούκωμα.

Τους δίνετε αντικείμενα στα χέρια και τα κρατάνε;

Ναι του δίνουμε,αλλά ότι είναι Κρεμαστό το πιάνει μόνος του.Περαστικά του κορίτσι μου.


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ρε κορίτσια. Βλέπω λέτε για γκρίνια. Κι εμάς 2 μέρες τώρα έχει πολύ γκρίνια δεν ηρεμεί πουθενά. Έχω απελπιστεί γιατί κλαίει γοερά και δεν ξέρω τι να τον κάνω... Καμία ιδέα;


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...