Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Rinaki88 είπε:

Καλησπέρα ρε κορίτσια. Βλέπω λέτε για γκρίνια. Κι εμάς 2 μέρες τώρα έχει πολύ γκρίνια δεν ηρεμεί πουθενά. Έχω απελπιστεί γιατί κλαίει γοερά και δεν ξέρω τι να τον κάνω... Καμία ιδέα;

@Rinaki88 απορροφητηρας η σεσουάρ δεν πιάνει;; εγώ βάζω κ νανουρίσματα στο YouTube 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Sophiav said:

@Rinaki88 απορροφητηρας η σεσουάρ δεν πιάνει;; εγώ βάζω κ νανουρίσματα στο YouTube 

Δεν τον πιάνει τίποτα γαμωτο. Τα δόντια του είναι αλλά μου φαίνεται το περνάει πολύ δύσκολα. Εκτός κι αν είναι αλμα... Τι να πω... Έχει 2 μέρες τώρα που δεν παλεύεται με τίποτε.


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rinaki88 είπε:

Δεν τον πιάνει τίποτα γαμωτο. Τα δόντια του είναι αλλά μου φαίνεται το περνάει πολύ δύσκολα. Εκτός κι αν είναι αλμα... Τι να πω... Έχει 2 μέρες τώρα που δεν παλεύεται με τίποτε.

@Rinaki88 και μενα στην ίδια φάση. Και το βράδυ κάθε δέκα λεπτά ξυπναει και θέλει κούνημα. Αλλιώς ουρλιάζει. Καλή μας υπομονη 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια. Εμείς δεν τον γλιτώσαμε τον έντονο βήχα. Οι μυξουλες του προκαλούν φλεματα. Ξεκινήσαμε σιροπακι. ελπίζω να περάσει γρήγορα. Κάνουμε πάρα πολλές πλύσεις στη μυτούλα. Είναι γεμάτος και όταν μπουκωνει δυσκολεύεται να φάει.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Mampa είπε:

Γεια σας κορίτσια. Εμείς δεν τον γλιτώσαμε τον έντονο βήχα. Οι μυξουλες του προκαλούν φλεματα. Ξεκινήσαμε σιροπακι. ελπίζω να περάσει γρήγορα. Κάνουμε πάρα πολλές πλύσεις στη μυτούλα. Είναι γεμάτος και όταν μπουκωνει δυσκολεύεται να φάει.

@Mampa ταλαιπωρειται ο μικρούλης. Μακάρι να γίνει γρήγορα καλα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!Μου φαίνεται ομαδικό άλμα περνάνε τα μπεμπάκια.Ελπίζω να τελειώσει γρήγορα να μη ταλαιπωρείστε μωρά και μανούλες.Όταν περνάνε άλμα τα μωρά δε τα ηρεμεί τίποτα κορίτσια ,πρέπει να κάνει τον κυκλο του,πονάνε και τα ούλα τους οπότε πως να ηρεμήσουν.Υπομονή και πολλές αγκαλίτσες.

@Mampaελπίζω να είναι καλύτερα το μωρούλι σου σήμερα.Τι σιρόπι του δίνεις?

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 12/3/2019 at 4:28 AM, Rinaki88 said:

Καλησπέρα ρε κορίτσια. Βλέπω λέτε για γκρίνια. Κι εμάς 2 μέρες τώρα έχει πολύ γκρίνια δεν ηρεμεί πουθενά. Έχω απελπιστεί γιατί κλαίει γοερά και δεν ξέρω τι να τον κάνω... Καμία ιδέα;

Σε απαρηγόρητο κλάμαπ δν περνάει με αγκαλίτσα, μπορείς να δώσεις λίγο ντεπονάκι. Πιθανόν να ναι τα δοντάκια τα οποία πονάνε αρκετά. Ρώτα τον γιατρό σου.

Link to comment
Share on other sites

@Mar.da δίνω asthmotrat. Έχει βήχα γιατί προσπαθεί να βγάλει τα φλεματα. Αλλά πολλές μυξουλες. Ούτε ενήλικας να ήταν. Συνεχώς πλύσεις κάνουμε.

Τα μπεμπακια σας έχουν εμβόλια αυτή την εβδομάδα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mampa είπε:

@Mar.da δίνω asthmotrat. Έχει βήχα γιατί προσπαθεί να βγάλει τα φλεματα. Αλλά πολλές μυξουλες. Ούτε ενήλικας να ήταν. Συνεχώς πλύσεις κάνουμε.

Τα μπεμπακια σας έχουν εμβόλια αυτή την εβδομάδα;

@Mampa εμείς σήμερα κάναμε το επαναληπτικό του 2ου μήνα. Καλυτερέψε καθόλου; πρέπει να περιμένετε να σας περάσει έτσι; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Mampa είπε:

@Mar.da δίνω asthmotrat. Έχει βήχα γιατί προσπαθεί να βγάλει τα φλεματα. Αλλά πολλές μυξουλες. Ούτε ενήλικας να ήταν. Συνεχώς πλύσεις κάνουμε.

Τα μπεμπακια σας έχουν εμβόλια αυτή την εβδομάδα;

Ποσό δύσκολο μωρέ για το μικράκι..βοηθάνε πολυ οι πλύσεις το ξέρω.

Εμείς εμβόλιο έχουμε την Παρασκευή,για να δούμε.. 

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Sophiav ναι θα αργήσουμε με το εμβόλιο μέχρι να γίνει τελείως καλά.

Έκλαψε το μωράκι σου στο εμβόλιο; 

Πόσο ζυγίζει; Ύψος;

Σήμερα μου φαίνεται λιγότερος ο βήχας, βέβαια συνεχίζουμε σιρόπι και πλύσεις. 

Σήμερα του πήρα σκουφάκι και κασκολακι.

Εσείς έχετε πάρει;

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Mampa είπε:

@Sophiav ναι θα αργήσουμε με το εμβόλιο μέχρι να γίνει τελείως καλά.

Έκλαψε το μωράκι σου στο εμβόλιο; 

Πόσο ζυγίζει; Ύψος;

Σήμερα μου φαίνεται λιγότερος ο βήχας, βέβαια συνεχίζουμε σιρόπι και πλύσεις. 

Σήμερα του πήρα σκουφάκι και κασκολακι.

Εσείς έχετε πάρει;

@Mampa είναι 7450 κ ύψος 65εκ. Παρόλα αυτά ο γιατρός είπε δεν τρώει πολλα ml τη μέρα. Είμαστε στ 800 με 1000ml με το ζορυ. Αντε να αρχίσουν οι στερεές να ηρεμήσουμε κ λίγο από την παλιδρομηση. Έκλαψε έλαχιστα.Αλλα μου ανέβασε πυρετό το βράδυ Σκουφάκι του φοράω ήδη, κασκόλ δ τ θέλει με τπτ. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!Κάναμε κι εμείς χτες το εμβόλιο και ο κύριος δεν έβγαλε κιχ,αφού ο παιδίατρος λέει βρε μπας και δεν τον τρύπησα?Εγώ πολυ χάρηκα που δεν έκλαψε πάντως.Απο βάρος πήρε 400 γρ αυτή τη φορά,είναι 6400,αλλά ο παιδίατρος είπε ότι τα παιδιά που θηλάζουν παίρνουν πιο λίγο βάρος να μην ανησυχω γιατί έχει καλή ανάπτυξη,είναι 68 εκ και πήρε 1,5 εκ το κεφαλάκι.Απ ότι φαίνεται έχουμε αλλεργία στα γαλακτοκομικά γιατί δοκίμασα τυρί και την τρίτη μέρα είδα πάλι λίγο αιμα στα κακά του, οπότε εγώ συνεχίζω την αποχή και όταν αρχίσει τις στερεές τροφές θα κινηθούμε ανάλογα.Εναλλακτικές υπάρχουν οπότε δεν το σκεφτόμαστε.Κατα τ άλλα τον βρήκε πολυ καλά και μας είπε θα είναι ζωηροτατος.

15 ώρες πρίν, Mampa είπε:

@Sophiav ναι θα αργήσουμε με το εμβόλιο μέχρι να γίνει τελείως καλά.

Έκλαψε το μωράκι σου στο εμβόλιο; 

Πόσο ζυγίζει; Ύψος;

Σήμερα μου φαίνεται λιγότερος ο βήχας, βέβαια συνεχίζουμε σιρόπι και πλύσεις. 

Σήμερα του πήρα σκουφάκι και κασκολακι.

Εσείς έχετε πάρει;

Καλημέρα!Κάθε μέρα και καλύτερα θα είστε.Κασκόλ και σκουφάκι καθώς και γαντάκια τα έχουμε προμηθευτεί.

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Mar.da όντως, πρέπει να περνάνε όλα άλμα! Έχει ένα στις 15-19εβδομαδες! Η μπέμπα 2μερες τώρα, αφού κοιμηθεί το βράδυ, ξυπνάει μετά από 1ωρα περίπου κλαίγοντας , που πάντα κοιμάται ένα 5ωρο το λιγότερο σερί για αρχή και όταν ξυπνάει το βράδυ για να φαει, δεν κλαίει σχεδόν ποτέ... Μακάρι τουλάχιστον να το περάσουμε έτσι! 

@Mampa Εγώ παρήγγειλα διαδικτυακά κάτι ρουχαλακια και μαζί μ αυτά σκουφάκι, γαντακια και κασκολακι και περιμένω να ρθουν.Κανά 2 μέρες τελευταία που την έβγαλα με περισσότερο κρύο, της φόρεσα την κουκούλα απ' το μπουφανακι και την είχα σκεπασμένη..

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Lia91 είπε:

@Mar.da όντως, πρέπει να περνάνε όλα άλμα! Έχει ένα στις 15-19εβδομαδες! Η μπέμπα 2μερες τώρα, αφού κοιμηθεί το βράδυ, ξυπνάει μετά από 1ωρα περίπου κλαίγοντας , που πάντα κοιμάται ένα 5ωρο το λιγότερο σερί για αρχή και όταν ξυπνάει το βράδυ για να φαει, δεν κλαίει σχεδόν ποτέ... Μακάρι τουλάχιστον να το περάσουμε έτσι! 

@Mampa Εγώ παρήγγειλα διαδικτυακά κάτι ρουχαλακια και μαζί μ αυτά σκουφάκι, γαντακια και κασκολακι και περιμένω να ρθουν.Κανά 2 μέρες τελευταία που την έβγαλα με περισσότερο κρύο, της φόρεσα την κουκούλα απ' το μπουφανακι και την είχα σκεπασμένη..

 

@Lia91 εμεις δε περναμε αλμα αλλα φανταζομαι οπου να ναι..

 

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...