Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

Καλησπέρα!!!

@Mar.da πολύ σημαντική ημέρα για εσένα λοιπόν η σημερινή. Την ευλογία του να έχεις πάντα!

Εμείς καλά είμαστε. Σήμερα πήγαμε στο θέατρο την μεγάλη μου κόρη μαζί με μια φίλη της και η μπέμπα έκατσε με τον μπαμπά της και μας περίμεναν. Ήταν πολύ ήσυχη, ούτε τους μίλησε, ούτε γκρίνιαξε! Κάποια στιγμή απλώς την έβγαλε από το καθισματάκι της γιατί είχε περάσει η ώρα και έπρεπε να πιει γάλα.

  • Ευχαριστώ 1

GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

12 ώρες πρίν, Smurfita είπε:

Καλησπέρα!!!

@Mar.da πολύ σημαντική ημέρα για εσένα λοιπόν η σημερινή. Την ευλογία του να έχεις πάντα!

Εμείς καλά είμαστε. Σήμερα πήγαμε στο θέατρο την μεγάλη μου κόρη μαζί με μια φίλη της και η μπέμπα έκατσε με τον μπαμπά της και μας περίμεναν. Ήταν πολύ ήσυχη, ούτε τους μίλησε, ούτε γκρίνιαξε! Κάποια στιγμή απλώς την έβγαλε από το καθισματάκι της γιατί είχε περάσει η ώρα και έπρεπε να πιει γάλα.

Καλημέρα!Θέατρο,σινεμά αρέσει και σε μας πολύ!!Είπαμε θα προσπαθήσουμε να πάμε με τις μέρες των διακοπών των κοριτσιών.

Τι καλά που ήταν η μικρή σου ήσυχη και εσυ το ευχαριστήθηκες με τη μεγάλη σου αλλά και ο μπαμπάς θα ένιωθε καλά!!

Πολυ όμορφες που είναι οι μέρες αυτές των Χριστουγέννων:grin:.

  • Μου αρέσει 2

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mampa είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Καλή εβδομάδα. Ωραία μέρα σήμερα. Εμείς καθόμαστε με τον μπεμπουλη και παίζουμε. Εσείς τι κάνετε;

Εμείς παίζουμε και κάνουμε και δουλειες;-),ο μπέμπης στο καρότσι ή στο ριλαξ οπου τον εχω κοντά μου για να με βλέπει και να μιλάμε.

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Κι εμείς βρήκαμε την ευκαιρία για δουλειές σήμερα. Το πρωί παίξαμε, μετά δουλειές στο σπίτι και ό,τι γινόταν από το internet και επειδή ο γείτονας αλλάζει πόρτα και γίνεται φασαρία είπα να βγω για εξωτερικές δουλειές. Οπότε η μπέμπα στο καρότσι και βουρ για εξόρμηση!!!

  • Μου αρέσει 2

GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια τα βγάζετε βόλτες ε;; Τι ώρες;

Εγώ διστάζω, φοβάμαι τον καιρό. Και σε τι καρότσι; Εννοώ το αυγό του είναι μικρό και στην καλαθουνα νομίζω θα γκρινιαζει γιατί πλέον του αρέσει να κοιτά τριγύρω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mampa είπε:

Κορίτσια τα βγάζετε βόλτες ε;; Τι ώρες;

Εγώ διστάζω, φοβάμαι τον καιρό. Και σε τι καρότσι; Εννοώ το αυγό του είναι μικρό και στην καλαθουνα νομίζω θα γκρινιαζει γιατί πλέον του αρέσει να κοιτά τριγύρω.

Όταν έχει καλο καιρό τον βγάζω βολτίτσα αλλά όχι σε μέρη με συνωστισμό.Καλο κάνει ο καθαρός αέρας,ντυσε τον καλά και βγάλτον βολτούλα.

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mampa είπε:

Κορίτσια τα βγάζετε βόλτες ε;; Τι ώρες;

Εγώ διστάζω, φοβάμαι τον καιρό. Και σε τι καρότσι; Εννοώ το αυγό του είναι μικρό και στην καλαθουνα νομίζω θα γκρινιαζει γιατί πλέον του αρέσει να κοιτά τριγύρω.

@Mampa να σου πω κ εγώ τον βγάζω πολύ συχνά. Στο καροτσι το κανονικό με ελαφριά κλίση. Ούτε στ αυγό ούτε στην καλαθουνα κάθεται ουρλιάζει. Κορίτσια εμείς χτες μέχρι και jumbo πήγαμε. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Εμείς πήγαμε στην παιδίατρο για εμβόλια (ενέσιμο και πόσιμο) και είναι 8.200 γραμ. και 64 εκ (4μηνων και 5ημερων σήμερα). Πιο πολύ βάρος δεν πάει :razz:, αλλά δεν θα κάνουμε και δίαιτα στην μπέμπα (ούτε η παιδίατρος εννοείται πρότεινε κάτι τέτοιο), έτσι κ αλλιώς θηλάζει 7-8 φορές τη μέρα. Απ' το εμβόλιο λογικά, μια μικρή γκρίνια την είχε τωρα το βραδάκι , αλλά αυτό μόνο μέχρι στιγμής.

Για στερεές μας είπε όταν κλείσουμε 5,5 μήνες.

On 16/12/2019 at 8:22 ΜΜ, Mampa είπε:

Κορίτσια τα βγάζετε βόλτες ε;; Τι ώρες;

Εγώ διστάζω, φοβάμαι τον καιρό. Και σε τι καρότσι; Εννοώ το αυγό του είναι μικρό και στην καλαθουνα νομίζω θα γκρινιαζει γιατί πλέον του αρέσει να κοιτά τριγύρω.

Προσπαθω να την βγάζω έξω σχεδόν κάθε μέρα, κυρίως πριν νυχτώσει σε εξωτερικους χώρους, αν δεν βρέχει. Αλλιώς, μπορεί να πάμε σε κάποιο εμπορικό εδώ στη θεσνικη, αν βρεχει. Από όταν κλείσαμε τον 3ο , η παιδίατρος μας είπε στο κορίτσι  το κανονικό με ελαφριά κλίση και σήμερα μας είπε να την βάζουμε και με λίγο μεγαλύτερη κλίση, όχι όλη τη ώρα όμως. Και το χειμώνα, αν δεν έχει κακοκαιρία, μας είπε να την βγάζουμε με τη φόρμα εξόδου, ντυμένη καλά.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, Lia91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Εμείς πήγαμε στην παιδίατρο για εμβόλια (ενέσιμο και πόσιμο) και είναι 8.200 γραμ. και 64 εκ (4μηνων και 5ημερων σήμερα). Πιο πολύ βάρος δεν πάει :razz:, αλλά δεν θα κάνουμε και δίαιτα στην μπέμπα (ούτε η παιδίατρος εννοείται πρότεινε κάτι τέτοιο), έτσι κ αλλιώς θηλάζει 7-8 φορές τη μέρα. Απ' το εμβόλιο λογικά, μια μικρή γκρίνια την είχε τωρα το βραδάκι , αλλά αυτό μόνο μέχρι στιγμής.

Για στερεές μας είπε όταν κλείσουμε 5,5 μήνες.

Προσπαθω να την βγάζω έξω σχεδόν κάθε μέρα, κυρίως πριν νυχτώσει σε εξωτερικους χώρους, αν δεν βρέχει. Αλλιώς, μπορεί να πάμε σε κάποιο εμπορικό εδώ στη θεσνικη, αν βρεχει. Από όταν κλείσαμε τον 3ο , η παιδίατρος μας είπε στο κορίτσι  το κανονικό με ελαφριά κλίση και σήμερα μας είπε να την βάζουμε και με λίγο μεγαλύτερη κλίση, όχι όλη τη ώρα όμως. Και το χειμώνα, αν δεν έχει κακοκαιρία, μας είπε να την βγάζουμε με τη φόρμα εξόδου, ντυμένη καλά.

Καλημέρα!!καλέ τι γυναικάρα είναι αυτή!!Εμάς ο μπέμπης είναι λιμοκοντόρος λέει ο παιδίατρος γιατί 4 μηνών ήταν 6.400 και 69 πόντους.Αν πάρει απο το σουλουπι του σογιου μου θα είναι ψηλός και αδύνατος,έτσι είναι οι άντρες της οικογένειας,ο αδερφός μου,οι θείοι μου.

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Καλημέρα!!καλέ τι γυναικάρα είναι αυτή!!Εμάς ο μπέμπης είναι λιμοκοντόρος λέει ο παιδίατρος γιατί 4 μηνών ήταν 6.400 και 69 πόντους.Αν πάρει απο το σουλουπι του σογιου μου θα είναι ψηλός και αδύνατος,έτσι είναι οι άντρες της οικογένειας,ο αδερφός μου,οι θείοι μου.

Χαχαχα!! Ειναι μία στρουμπουλουλα αυτή!  Ουαου, εσάς είναι πανύψηλος!! Φτου φτου! Γερά να είναι! 

Η παιδίατρος έχει πάθει σοκ! :razz: απ' τον 2ο μηνα και μετά τρώει 4'-5', άντε σε κανένα γευμα να πιπιλισει και κανενα 5λεπτο και αυτό είναι όλο! Μόνο το βράδυ πριν κοιμηθεί κάθεται μισή ωρα-τρια τέταρτα, αλλά χαλάλι, αφού σχεδον παντα ξυπνάει μετά το 5ωρο (μπορεί να φτάσει και 8ωρες για να πεινάσει).. ακόμη και βρεφακι, λίγο καθόταν στο στήθος. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Lia91 είπε:

Χαχαχα!! Ειναι μία στρουμπουλουλα αυτή!  Ουαου, εσάς είναι πανύψηλος!! Φτου φτου! Γερά να είναι! 

Η παιδίατρος έχει πάθει σοκ! :razz: απ' τον 2ο μηνα και μετά τρώει 4'-5', άντε σε κανένα γευμα να πιπιλισει και κανενα 5λεπτο και αυτό είναι όλο! Μόνο το βράδυ πριν κοιμηθεί κάθεται μισή ωρα-τρια τέταρτα, αλλά χαλάλι, αφού σχεδον παντα ξυπνάει μετά το 5ωρο (μπορεί να φτάσει και 8ωρες για να πεινάσει).. ακόμη και βρεφακι, λίγο καθόταν στο στήθος. 

Μπραβο βρε κοριτσι!θρεπτικοτατο το γαλατακι σου:grin:.Εμενα ενα τεταρτο καθεται στο στηθος.τη νυχτα κοιμαται απο τος 10 ως τις 6 το πρωι.

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Mar.da είπε:

Μπραβο βρε κοριτσι!θρεπτικοτατο το γαλατακι σου:grin:.Εμενα ενα τεταρτο καθεται στο στηθος.τη νυχτα κοιμαται απο τος 10 ως τις 6 το πρωι.

Μια χαρά είστε και σεις! Είμαστε απ' τις τυχερές νομίζω! :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...