Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

Just now, Mar.da είπε:

Το εφικτο το ειπα επειδη εισαι και εγκυουλα:-D.Αν μπορεις στον ατμο ακομα καλυτερα,ειναι πιο υγιεινο.

Με την εγκυμοσυνη πως πας?

Έχω όλη τη μέρα αναγουλα κ κάνω 3-4 εμετούς..έτσι ήμουν κ στον γιο μου μέχρι την 14η εβδομάδα.εχω αρκετό άγχος η αλήθεια είναι,μακάρι να είναι όλα καλά! Αύριο έχω υπερηχο:x

Ευτυχώς έχουμε ατμομαγειρα κ γίνονται πανευκολα! Επίσης έχω αντρουλη που βοηθάει σε όλα πολυ:x

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, MumMaria είπε:

Έχω όλη τη μέρα αναγουλα κ κάνω 3-4 εμετούς..έτσι ήμουν κ στον γιο μου μέχρι την 14η εβδομάδα.εχω αρκετό άγχος η αλήθεια είναι,μακάρι να είναι όλα καλά! Αύριο έχω υπερηχο:x

Ευτυχώς έχουμε ατμομαγειρα κ γίνονται πανευκολα! Επίσης έχω αντρουλη που βοηθάει σε όλα πολυ:x

Ποπο βρε κοριτσι υπομονη,ετσι ημουν στο γιο μου ως τον 5ο.Ολη μερα αναγουλα ειχα,εμετους δεν εκανα ομως.Η φρυγανια και τα κρακερ με ανακουφιζαν λιγο.Στις κορες μου εκανα εναν εμετο το πρωι και τελος,αυτο κρατησε ως 3 μηνων.

Πολυ σημαντικο να βοηθαει ο αντρας,ετσι ειναι κι εμενα.

 


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Ποπο βρε κοριτσι υπομονη,ετσι ημουν στο γιο μου ως τον 5ο.Ολη μερα αναγουλα ειχα,εμετους δεν εκανα ομως.Η φρυγανια και τα κρακερ με ανακουφιζαν λιγο.Στις κορες μου εκανα εναν εμετο το πρωι και τελος,αυτο κρατησε ως 3 μηνων.

Πολυ σημαντικο να βοηθαει ο αντρας,ετσι ειναι κι εμενα.

 

Τυχερές ειμαστε:x καλά εσένα αλίμονο κι αν δεν βοηθούσε με 4 παιδιά,βέβαια απ' όσο ξέρω οι κόρες σου είναι μεγάλα κορίτσια,έτσι;:x έτρωγα φρυγανιές,κριτσινια μέχρι που μου χτύπησε την πόρτα η δυσκοιλιότητα κ πλεον προσπαθώ να πίνω περισσότερα υγρα:? μέσα σε όλο αυτό,βάλε κ την κλεισουρα λόγω του ιού που κάνει το αγοράκι μου κ λίγο πιο γκρινιαρικο..είναι λιγάκι δύσκολα..που θα πάει;θα περάσει εύχομαι γρηγορα:-P

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Τυχερές ειμαστε:x καλά εσένα αλίμονο κι αν δεν βοηθούσε με 4 παιδιά,βέβαια απ' όσο ξέρω οι κόρες σου είναι μεγάλα κορίτσια,έτσι;:x έτρωγα φρυγανιές,κριτσινια μέχρι που μου χτύπησε την πόρτα η δυσκοιλιότητα κ πλεον προσπαθώ να πίνω περισσότερα υγρα:? μέσα σε όλο αυτό,βάλε κ την κλεισουρα λόγω του ιού που κάνει το αγοράκι μου κ λίγο πιο γκρινιαρικο..είναι λιγάκι δύσκολα..που θα πάει;θα περάσει εύχομαι γρηγορα:-P

Οντως τυχερες:-D,παντα βοηθουσε,τωρα βεβαια εχω και τις κορακλες μου οποτε ακομα πιο τυχερη:x.

Αχ δυσκοιλιοτητα ειχα κι εγω και δε μπορουσα καθολου.Οταν περασαν οι αναγουλες αρχισα τα δαμασκηνα και τις φυτικες ινες.Τα υγρα αν μπορεις βοηθανε.

Η κλεισουρα ολους μας κανει να δυσανασχετουμε αλλα οπως ειπες υπομονη.Ο μικρος μας δεν προλαβαινει να γκρινιαξει,οι αδερφες του δε το επιτρεπουν:mrgreen:.


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Οντως τυχερες:-D,παντα βοηθουσε,τωρα βεβαια εχω και τις κορακλες μου οποτε ακομα πιο τυχερη:x.

Αχ δυσκοιλιοτητα ειχα κι εγω και δε μπορουσα καθολου.Οταν περασαν οι αναγουλες αρχισα τα δαμασκηνα και τις φυτικες ινες.Τα υγρα αν μπορεις βοηθανε.

Η κλεισουρα ολους μας κανει να δυσανασχετουμε αλλα οπως ειπες υπομονη.Ο μικρος μας δεν προλαβαινει να γκρινιαξει,οι αδερφες του δε το επιτρεπουν:mrgreen:.

Την υγεία μας να έχουμε πρώτα απ' όλα , εννοείται αυτό! Αχ τυχερηηηη!ποιος την χάρη του του μικρού ε;! Πασάς στα Γιάννενα το αγόρι σου:x μπράβο σας κοπέλα μου!! Χαίρομαι να ακούω για αγαπημένες κ δεμένες οικογένειες!:-P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@MumMaria κορίτσι μου εύχομαι με το καλό το νέο μέλος. Πολύ γρήγορα έμεινες πάλι έγκυος...τι καλά. Να σου πω μου λείπει η περίοδος της εγκυμοσύνης.

Εγώ γέννησα 1 Αυγούστου. Εσύ φυσιολογικα γέννησες;;; Τώρα τι περιμένεις με το καλό;

Δυσκοιλιότητα είχα και εγώ και μάλιστα εμφάνισα και αιμορροΐδες τις οποίες ακόμη έχω. Πολλά υγρά και ακτινίδια να τρως

Δοντακι δεν έχει βγάλει ούτε ο δικός μου ακόμη. Με απασχολεί ότι κάνει ανήσυχο ύπνο το βράδυ. Σας έχει τύχει;;

Επίσης τον βάζω μπρούμυτα και εκεί που στέκεται ξαπλώνει και γελάει, δείχνει να βαριέται. ενώ έχει αρχίσει και κάθεται καλύτερα, κάθε μέρα στηρίζει καλύτερα την μέση του. Για πείτε μου την γνώμη σας.

 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, MumMaria είπε:

Έχω όλη τη μέρα αναγουλα κ κάνω 3-4 εμετούς..έτσι ήμουν κ στον γιο μου μέχρι την 14η εβδομάδα.εχω αρκετό άγχος η αλήθεια είναι,μακάρι να είναι όλα καλά! Αύριο έχω υπερηχο:x

Ευτυχώς έχουμε ατμομαγειρα κ γίνονται πανευκολα! Επίσης έχω αντρουλη που βοηθάει σε όλα πολυ:x

βλεπω οτι το μωρακι σου ειναι 7 μηνων και εισαι παλι εγκυος με καισαρικη εχεις γεννησει σκεφτομαι και εγω για δευτερο αλλα ακομα δεν εχει περασει ο χρονος που πρεπει


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Mampa είπε:

@MumMaria κορίτσι μου εύχομαι με το καλό το νέο μέλος. Πολύ γρήγορα έμεινες πάλι έγκυος...τι καλά. Να σου πω μου λείπει η περίοδος της εγκυμοσύνης.

Εγώ γέννησα 1 Αυγούστου. Εσύ φυσιολογικα γέννησες;;; Τώρα τι περιμένεις με το καλό;

Δυσκοιλιότητα είχα και εγώ και μάλιστα εμφάνισα και αιμορροΐδες τις οποίες ακόμη έχω. Πολλά υγρά και ακτινίδια να τρως

Δοντακι δεν έχει βγάλει ούτε ο δικός μου ακόμη. Με απασχολεί ότι κάνει ανήσυχο ύπνο το βράδυ. Σας έχει τύχει;;

Επίσης τον βάζω μπρούμυτα και εκεί που στέκεται ξαπλώνει και γελάει, δείχνει να βαριέται. ενώ έχει αρχίσει και κάθεται καλύτερα, κάθε μέρα στηρίζει καλύτερα την μέση του. Για πείτε μου την γνώμη σας.

 

Εγώ γέννησα 21 Αυγούστου,με πρόκληση αλλά φυσιολογικά αν και 4 κιλα!:xκι εγώ φοβάμαι για αιμορροΐδες,στον μικρό μου δεν είχα καθόλου δυσκοιλιότητα,το αντίθετο μάλιστα!

Εννοείς αυτήν την περίοδο κάνει ανήσυχο ύπνο ή από πάντα;εμάς χάλασε λίγο το πρόγραμμα του ύπνου γιατί δεν πίνει γάλα,πιστεύω από τα δόντια,κ ξυπνάει κλαίγοντας από την πείνα! Ενώ πριν κοιμόταν 12ωρο με να σύντομο ξύπνημα στο ενδιάμεσο για να θηλάσει αλλά κοιμόταν κατευθείαν.

Εμάς το μπρούμυτα δεν του πολύ αρέσει η αλήθεια είναι! Οπότε γυρνάει κ στα δύο λεπτά εκνευρίζεται κ κλαψουριζει! Θέλει να είναι καθιστός ή κ όρθιος! Του πήραμε βρεφικό τραμπολίνο κ τρελαθηκε:-P

Just now, Penny... είπε:

βλεπω οτι το μωρακι σου ειναι 7 μηνων και εισαι παλι εγκυος με καισαρικη εχεις γεννησει σκεφτομαι και εγω για δευτερο αλλα ακομα δεν εχει περασει ο χρονος που πρεπει

Φυσιολογικά γέννησα αλλά κι εγώ είχα αγχωθει γιατι σε διάφορα γυναικολογικά σάιτ έλεγε για ένα με ενάμιση χρόνο ανάμεσα σε γεννά κ επόμενη εγκυμοσύνη! Κάτι που δεν ίσχυε,ρώτησα τον γυναικολόγο μου!πιστεύω να σε δει ο γιατρός σου κ θα κρίνει! Με το καλό σου εύχομαι!:-P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@MumMaria αυτή την περίοδο κάνει ανήσυχο ύπνο και κατά τη διάρκεια της ημέρας τρίβει συνεχώς τα ούλα. Ίσως είναι δοντακια..τι να πω..

Πόσο μηνών είσαι;;; Σου έτυχε η εγκυμοσύνη ή την επιδιωξες;;

Τα καταφέρνεις με τόσο μωράκι στην αγκαλιά και ένα στην κοιλίτσα;;

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Mampa είπε:

@MumMaria αυτή την περίοδο κάνει ανήσυχο ύπνο και κατά τη διάρκεια της ημέρας τρίβει συνεχώς τα ούλα. Ίσως είναι δοντακια..τι να πω..

Πόσο μηνών είσαι;;; Σου έτυχε η εγκυμοσύνη ή την επιδιωξες;;

Τα καταφέρνεις με τόσο μωράκι στην αγκαλιά και ένα στην κοιλίτσα;;

Καλημερα:-DΜάλλον τα δοντακια είναι μωρέ..

Είμαι 8+1 σήμερα! Πολυυυυ αρχή ακομα!η αλήθεια είναι μας ετυχε..μόλις μπήκαν οι στέρεες κ μειώθηκαν λίγο οι θηλασμοι..τσουπ ήρθε!:x θέλαμε στα κοντά παιδάκι αλλά λέγαμε να χρονισει ο μικρός κ να προσπαθήσουμε μετά,αλλά μας ήρθε κ εννοείται καλοδεχούμενο!

Στην αρχή είχα αγχωθει κ μου φαινόταν βουνό αλλά προσπαθώ να προσέχω( όσο μπορώ) κ ευτυχώς έχω την βοήθεια του άντρα μου ειδικά τώρα που δεν δουλεύει λόγω της κατάστασης.π.χ αγκαλιά θα τον πάρω αλλά δεν θα κόβω βόλτες μέσα στο σπίτι,περισσότερο καθιστή,ξαπλωμένη κάνουμε αγκαλίτσες,τα αλλαγματα τα έχει αναλάβει ο σύζυγος γιατί κλωτσαει σαν τρελος κ μου είχε ρίξει στις πολύ αρχές μια ελαφριά κλωτσιτσα:?,με τους θηλασμους λίγο ζοριζομαι γιατί κάνω συσπάσεις κ έχω κ τους εμετούς στο ενδιάμεσο αλλά θα το παλέψω όσο μπορώ..

Σκέφτεσαι για δεύτερο;;;:-P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@MumMaria τι ωραία..μπα όχι είναι νωρίς ακόμη. Βέβαια αν τύχει σαν και εσένα φυσικά και είναι καλοδεχούμενο.

Ότι πει ο Θεός.

Τι κάνετε βρε κορίτσια όλη την ημέρα μέσα στο σπίτι;; πώς περνάτε την ώρα σας με τα μωρά;; Εγώ είμαι μόνη όλη μέρα μέχρι το απόγευμα γιατί ο σύζυγος δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mampa είπε:

@MumMaria τι ωραία..μπα όχι είναι νωρίς ακόμη. Βέβαια αν τύχει σαν και εσένα φυσικά και είναι καλοδεχούμενο.

Ότι πει ο Θεός.

Τι κάνετε βρε κορίτσια όλη την ημέρα μέσα στο σπίτι;; πώς περνάτε την ώρα σας με τα μωρά;; Εγώ είμαι μόνη όλη μέρα μέχρι το απόγευμα γιατί ο σύζυγος δουλεύει.

Εγώ η αλήθεια είναι ζοριζομαι με τον μικρό,έχω στερέψει από ιδέες,τραγουδαμε,χορεύουμε,πάμε πέρα δώθε σε όλα τα δωμάτια,παίζει με τα τάπερ κ τις κουτάλες όταν μαγειρεύω,του παίζει ο μπαμπάς του κιθάρα,ξεκίνησε τώρα να μπουσουλαει με την όπισθεν κ όλο αυτό κάνει,άντε κ σήμερα που είχε λίγο καλύτερο καιρό εδώ τον βγάλαμε στο μπαλκόνι με το καρότσι! Εμένα ο άντρας μου τώρα δεν δουλεύει οπότε τουλάχιστον λέμε κ καμία κουβέντα μεταξύ μας κ περνάει η μέρα..εσύ δυσκολεύεσαι τώρα ε;εγώ τον είχα μάθει τον μικρό κ κάθε μέρα βόλτα οπότε τώρα του κακοφαινεται:-?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι ..ο μικρός έχει λίγο καιρό που στέκεται όρθιος όταν κρατάει κάτι,το τραπεζάκι,τον καναπέ κτλ.αυτο που παρατηρήσαμε με τον άντρα μου είναι ότι κάθεται στις μύτες των ποδιών του,όχι πάντα αλλά τις περισσότερες φορες..το ίδιο κάνει κ όταν τον κρατάμε από τα χεράκια κ τον 'περπαταμε' αλλά κ όταν είναι στο τραμπολινο.εσας τα μωράκια σας πατάνε με ολόκληρο το πέλμα τους κάτω;;

Link to comment
Share on other sites

@MumMaria ο δικός μας δεν άρχισε ακόμη να πιάνεται και να σηκώνεται αλλά όταν τον κρατάω απ'τις μασχάλες ακουμπά τα πόδια του κάτω με τις μύτες. Νομίζω ότι σιγά σιγά θα πατήσει όλο το πέλμα. Ρώτησες τον παιδίατρο σας;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...