Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

Just now, Penny... είπε:

Ποσο είστε τώρα αν βλέπω απο το τικερακι 7 και κάτι σωστα; καλά μωρέ αγάπη μου ευτυχώς δόξα τον Θεο καλά είμαστε

Πολυ χαιρομαι για σας:x.Εμεις σε 11 μερες γινομαστε 8 μηνων.Πως μεγαλωνουν ετσι βρε παιδι μου...και σας το λεω εγω που η μεγαλη μου σε μια εβδομαδα γινεται 20:grin:.

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 17/3/2020 at 1:18 ΠΜ, Mar.da είπε:

Κοριτσια εμεις εχουμε κλεισει τη βαφτιση για 28/6,ελπιζω να τα καταφερουμε..

 

Φαντάζομαι μέχρι τέλος Ιουνίου θα έχει τελειώσει όλο αυτό.. 

On 17/3/2020 at 12:34 ΠΜ, Smurfita είπε:

Καλησπέρα Σοφία!  Κι εμείς στο σπίτι βρισκόμαστε.  Σούπερ μάρκετ πάει ο σύζυγος και έχω παραγγείλει διαδικτυακά να μου φέρουν κάποια πράγματα από την επόμενη εβδομάδα. Δυστυχώς δεν γίνεται να μην βγαίνει ο σύζυγος και εναλλάξ εγώ,  γιατί ο μπαμπάς μου κάνει αιμοκάθαρση και πρέπει να τον πηγαίνουμε γιατί δεν οδηγεί. Βέβαια όταν γυρίζουμε σπίτι ρούχα - παπούτσια βγαίνουν στη βεράντα και κατευθείαν για μπάνιο. 

Όσο γίνεται προσπαθούμε να ευχαριστηθούμε τον χρόνο που περνάμε όλοι μαζί.  Η μεγάλη μου κόρη κάνει τις εργασιούλες που μας στέλνουν από το σχολείο και προσπαθούμε να την κρατάμε απασχολημένη. 

@Lia91 δύσκολο να τα καταφέρετε.  Καλύτερα να την κάνετε λίγο αργότερα... Ακόμη και αν καταφέρει η νονά σας να έρθει,  θα πρέπει να περιοριστεί στο σπίτι για 15 ημέρες. 

Εμείς είχαμε κλείσει για βάπτιση στις 8 Αυγούστου (ανήμερα των γενεθλίων της) και τώρα δεν μπορώ να κανονίσω καμία εκκρεμότητα.  Όλοι λένε κάτσε να δούμε... 

@Mar.da

Κατά τα άλλα δεν μπορώ να σας κρύψω ότι και φόβος μου βγαίνει και κάτι ψυχαναγκαστικά που τα είχα από πριν (ευτυχώς όχι σοβαρά),  αλλά τις περισσότερες φορές κυριαρχεί η ψυχραιμία.  Άλλωστε τι άλλο μπορούμε να κάνουμε εκτός από το να προσέχουμε;;; 

 

Ε, φαντάζομαι θα έχει τελειώσει μέχρι τότε όλο αυτό ή τουλάχιστον έτσι θέλω να πιστεύω. Nαι, δεν πρόκειται να γίνει βάφτιση μέσα στον Απρίλιο. Θα την αλλάξουμε κάποια στιγμή για Ιούλιο μάλλον, και όπως γίνει τότε, ακόμη και μόνο με εμάς τους γονείς και τη νονά, αν τελικά συνεχίσουν να είναι έτσι τα πράγματα.

 

On 17/3/2020 at 5:43 ΜΜ, Mampa είπε:

Γεια σας κορίτσια μου. Και εμείς μια από τα ίδια. Σπίτι και πάλι σπίτι. Παίζουν, ακούμε τραγουδάκια. Κάνω καμιά δουλειά, φαγητό, περνά η ώρα.

Ο σύζυγος δουλεύει. Χθες πήγα μέχρι το μάρκετ και δεν σας κρύβω ότι φοβόμουν πολύ.

Εμείς κλείσαμε βάφτιση 31/05. 

Τι να πω.. μέχρι τότε ίσως άλλαξει κάτι. Αλλιώς θα πάμε μεταξύ μας.

@Lia91 ενημέρωσε μας πως θα πάει αύριο στο γιατρό.

Καλά θα κάνετε. Και μεις, αν η νονα ήταν Ελλάδα και δεν χρειαζόταν να ταξιδέψει, ίσως πηγαίναμε να την βαφτίσουμε και τον Απρίλιο μεταξύ μας. Αλλά τώρα θα το πάμε για καλοκαίρι. 

Καλά πήγε στην παιδιατρο, μ είπε τώρα π άρχισε να τρώει καλύτερα η μικρή, μήπως μπορέσω να κόψω κανένα θηλασμό, που το θέλω και γω. Ειναι 9.650 γραμ, 70 εκατοστά. Μου είπε να την βοηθήσω λίγο παραπάνω να γυρίσει από ανάσκελα μπρούμυτα, μόλις την βλέπω να είναι τα πόδια στο πλάι. Στον ποπό της κάθεται πολύ καλά. Αυτά σε γενικές γραμμές. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Lia91 τι καλά που πήγαν όλα καλά. Εγώ να σου πω δεν τον πιέζω να γυρίσει

 Περισσότερο καθιστό τον βάζω. Άρχισε στηρίζει καλύτερα την πλάτη του. Κάθε μέρα και καλύτερα. Τώρα πότε θα ξαναπάτε στο γιατρό;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα και χρόνια πολλά. Ελπίζω να είστε όλες καλά και τα μωράκια σας. Περνούμε δύσκολες μέρες. Ήθελα να σας ρωτήσω αν έχουν βγάλει τα μπεμπακια σας δοντάκια γιατί εμένα δεν έβγαλε ούτε ένα και ούτε και φαίνεται... δείχνει να ταλαιπωρείται εδώ και καιρό αλλά δεν... Επίσης έχει λίγες μέρες που ενώ τρώει τις κρέμες του κανονικά, το γάλα σχεδόν πάει να μου το κόψει και είμαι να σκάσω. Any ideas?


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rinaki88 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα και χρόνια πολλά. Ελπίζω να είστε όλες καλά και τα μωράκια σας. Περνούμε δύσκολες μέρες. Ήθελα να σας ρωτήσω αν έχουν βγάλει τα μπεμπακια σας δοντάκια γιατί εμένα δεν έβγαλε ούτε ένα και ούτε και φαίνεται... δείχνει να ταλαιπωρείται εδώ και καιρό αλλά δεν... Επίσης έχει λίγες μέρες που ενώ τρώει τις κρέμες του κανονικά, το γάλα σχεδόν πάει να μου το κόψει και είμαι να σκάσω. Any ideas?

Γεια χαρά κοπέλα μου,αν και σας παρακολουθούσα από τις πρώτες μέρες καθυστέρησης μου,γράφτηκα πριν λίγο καιρό ! Είμαι κι εγώ μανούλα Αυγούστου του 19 και αν όλα πάνε καλά και μανούλα Νοεμβρίου του 20 :x άρα νιώθω σαν να σας ξερω:-P

Ούτε εμένα έχει βγάλει δόντι ο μικρός,έχει γκρίνια φουλ κ έχει μειώσει κ τους θηλασμους κ μπουκάλι όταν αντλώ,ξέρω ότι το γάλα το μειώνουν όταν είναι να βγάλουν δόντια γιατί πονάνε όταν κάνουν την θηλαστικά κίνηση, οπότε ίσως είναι κ από αυτό.εσενα πόσο πίνει; (Καλά εμένα ποτέ δεν έπινε κ πολύ η αλήθεια είναι)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Rinaki88 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα και χρόνια πολλά. Ελπίζω να είστε όλες καλά και τα μωράκια σας. Περνούμε δύσκολες μέρες. Ήθελα να σας ρωτήσω αν έχουν βγάλει τα μπεμπακια σας δοντάκια γιατί εμένα δεν έβγαλε ούτε ένα και ούτε και φαίνεται... δείχνει να ταλαιπωρείται εδώ και καιρό αλλά δεν... Επίσης έχει λίγες μέρες που ενώ τρώει τις κρέμες του κανονικά, το γάλα σχεδόν πάει να μου το κόψει και είμαι να σκάσω. Any ideas?

Κοριτσι μου καλησπερα ...το μωρακι μου ειναι 8.5 μηνων..απλα μου θυμισες τα δικα μου κι ειπα να σου γραψω..ετσι ακριβως και μενα οταν ηταν 7.5 μηνων εκοψε το γαλα παρα πολυ ειχα σκασει για 4-5 μερες και μετα απο λιγο εβγαλε 2 δοντακια μαζι...

@MumMaria στην ηλικια τη δικια σας ο δικος μου επινε 120-150...αλλα φαι φουλ...250-300 γρ...τωρα πινει 150-180....και παλι φαι κανονικα

  • Μου αρέσει 1

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 είπε:

Κοριτσι μου καλησπερα ...το μωρακι μου ειναι 8.5 μηνων..απλα μου θυμισες τα δικα μου κι ειπα να σου γραψω..ετσι ακριβως και μενα οταν ηταν 7.5 μηνων εκοψε το γαλα παρα πολυ ειχα σκασει για 4-5 μερες και μετα απο λιγο εβγαλε 2 δοντακια μαζι...

@MumMaria στην ηλικια τη δικια σας ο δικος μου επινε 120-150...αλλα φαι φουλ...250-300 γρ...τωρα πινει 150-180....και παλι φαι κανονικα

Κι εμένα κάπου τόσο πίνει αλλά κ με το φαγητό δεν τρελενεται κιόλας..φρούτα κ κρέμα το απόγευμα οκ αλλά με τα λαχανικά δεν βλέπω φως δυστυχώς! Το μοσχάρι κοντεύει να το ξεράσει κάθε φορα:( έχεις καμιά συμβουλή για το μεσημεριανό;;:-P

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Γλυκερια123 said:

Κοριτσι μου καλησπερα ...το μωρακι μου ειναι 8.5 μηνων..απλα μου θυμισες τα δικα μου κι ειπα να σου γραψω..ετσι ακριβως και μενα οταν ηταν 7.5 μηνων εκοψε το γαλα παρα πολυ ειχα σκασει για 4-5 μερες και μετα απο λιγο εβγαλε 2 δοντακια μαζι...

@MumMaria στην ηλικια τη δικια σας ο δικος μου επινε 120-150...αλλα φαι φουλ...250-300 γρ...τωρα πινει 150-180....και παλι φαι κανονικα

Να σου ζήσει το μπεμπακι σου. Μωρέ κι εγώ έτσι σκέφτομαι ότι ίσως πλησιάζει να βγάλει δοντάκι αλλά δεν βλέπω στα ούλα του αυτό που λένε ότι ασπρίζει το σημείο αυτό... τι να πω... Ελπίζω να βγάλει σύντομα μήπως λίγο σκάσουν τα ούλα και ανακουφιστεί. 


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, MumMaria είπε:

Κι εμένα κάπου τόσο πίνει αλλά κ με το φαγητό δεν τρελενεται κιόλας..φρούτα κ κρέμα το απόγευμα οκ αλλά με τα λαχανικά δεν βλέπω φως δυστυχώς! Το μοσχάρι κοντεύει να το ξεράσει κάθε φορα:( έχεις καμιά συμβουλή για το μεσημεριανό;;:-P

Γλυκοπατατα και κρεμμυδι..για δοκιμασε τα...γλυκαινουν το φαγητο...κοτοπουλο εχεις δοκιμασει;

Just now, Rinaki88 είπε:

Να σου ζήσει το μπεμπακι σου. Μωρέ κι εγώ έτσι σκέφτομαι ότι ίσως πλησιάζει να βγάλει δοντάκι αλλά δεν βλέπω στα ούλα του αυτό που λένε ότι ασπρίζει το σημείο αυτό... τι να πω... Ελπίζω να βγάλει σύντομα μήπως λίγο σκάσουν τα ούλα και ανακουφιστεί. 

Μπορει να παιδευεται καιρο ετσι αλλα θα βγουν...αλλα ςγια να  εκοψε το γαλα πιστευω θα  βγουν συντομα...


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 είπε:

Γλυκοπατατα και κρεμμυδι..για δοκιμασε τα...γλυκαινουν το φαγητο...κοτοπουλο εχεις δοκιμασει;

Μπορει να παιδευεται καιρο ετσι αλλα θα βγουν...αλλα ςγια να  εκοψε το γαλα πιστευω θα  βγουν συντομα...

Όχι ακόμα,ήταν να έχουμε ραντεβού με την παιδίατρο κ να μας πει τι άλλο να εισάγουμε στην διατροφή αλλά μας τι ακύρωσε λόγω ιού:cry: θα την τηλ όμως να την ρωτήσω,ευχαριστώ πολυ κ να χαίρεσαι το παιδάκι σου:x

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσια!Εμας ο μπεμπης εσκασε το πρωτο δοντακι στις 21/03.Περα απο λιγη γκρινια δεν ειχαμε αλλο θεμα,τα γευματα του τα τρωει ολα.Με το θηλασμο δεν αντιμετωπισα καποιο θεμα αρνησης.Απο κρεας τρωμε κοτοπουλο,μοσχαρι και κουνελι,εντος των ημερων θα του προσθεσω και κατσικακι.Τα συνδιαζω με καροτο,κολοκυθι,γλυκοπατα,κρεμμυδι και σελινο.Εναλλαξ βαζω λεμονι,ντοματα φρεσκια.

@Rinaki88 μου μαλλον βγαζετε δυσκολα τα δοντακια,εως να βγουν η αληθεια ειναι πως δε μπορεις να κανεις πολλα.

@MumMaria να σου ζησει ο μικρουλης σου και με το καλο το μωρακι!!

Κοριτσια συνηθως το καροτο και  η γλυκοπατα κανουν πιο γευστικο το φαγητο,επισης αν το φαγητο ειναι οσο πιο κρεμωδες γινεται ισως βοηθησει τα μωρακια σας να μην αναγουλιαζουν.

@Γλυκερια123 να χαιρεσαι το αγορακι σου!

 

  • Ευχαριστώ 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Γεια σας κοριτσια!Εμας ο μπεμπης εσκασε το πρωτο δοντακι στις 21/03.Περα απο λιγη γκρινια δεν ειχαμε αλλο θεμα,τα γευματα του τα τρωει ολα.Με το θηλασμο δεν αντιμετωπισα καποιο θεμα αρνησης.Απο κρεας τρωμε κοτοπουλο,μοσχαρι και κουνελι,εντος των ημερων θα του προσθεσω και κατσικακι.Τα συνδιαζω με καροτο,κολοκυθι,γλυκοπατα,κρεμμυδι και σελινο.Εναλλαξ βαζω λεμονι,ντοματα φρεσκια.

@Rinaki88 μου μαλλον βγαζετε δυσκολα τα δοντακια,εως να βγουν η αληθεια ειναι πως δε μπορεις να κανεις πολλα.

@MumMaria να σου ζησει ο μικρουλης σου και με το καλο το μωρακι!!

Κοριτσια συνηθως το καροτο και  η γλυκοπατα κανουν πιο γευστικο το φαγητο,επισης αν το φαγητο ειναι οσο πιο κρεμωδες γινεται ισως βοηθησει τα μωρακια σας να μην αναγουλιαζουν.

@Γλυκερια123 να χαιρεσαι το αγορακι σου!

 

Εγώ αυτό που παρατήρησα τις τελευταίες μέρες και τελικά μάλλον δεν είναι τυχαίο,είναι ότι κάνω φαγητό για 2 μέρες,το φρέσκο της πρώτης μέρας δηλαδή το τρώει μια χαρά,της δεύτερης όχι.κανω κάτι λάθος;το βγάζω από το ψυγείο κ το ζεσταίνω σε κατσαρολακι..να προσθέσω λίγο νεράκι;γιατί κάπως η υφή του είναι διαφορετική από της προηγούμενης μερας

Just now, Mar.da είπε:

Γεια σας κοριτσια!Εμας ο μπεμπης εσκασε το πρωτο δοντακι στις 21/03.Περα απο λιγη γκρινια δεν ειχαμε αλλο θεμα,τα γευματα του τα τρωει ολα.Με το θηλασμο δεν αντιμετωπισα καποιο θεμα αρνησης.Απο κρεας τρωμε κοτοπουλο,μοσχαρι και κουνελι,εντος των ημερων θα του προσθεσω και κατσικακι.Τα συνδιαζω με καροτο,κολοκυθι,γλυκοπατα,κρεμμυδι και σελινο.Εναλλαξ βαζω λεμονι,ντοματα φρεσκια.

@Rinaki88 μου μαλλον βγαζετε δυσκολα τα δοντακια,εως να βγουν η αληθεια ειναι πως δε μπορεις να κανεις πολλα.

@MumMaria να σου ζησει ο μικρουλης σου και με το καλο το μωρακι!!

Κοριτσια συνηθως το καροτο και  η γλυκοπατα κανουν πιο γευστικο το φαγητο,επισης αν το φαγητο ειναι οσο πιο κρεμωδες γινεται ισως βοηθησει τα μωρακια σας να μην αναγουλιαζουν.

@Γλυκερια123 να χαιρεσαι το αγορακι σου!

 

Να χαίρεσαι και τα παιδάκια σου! Και τα κορίτσια σου κ τον μικρό σου:x

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Εγώ αυτό που παρατήρησα τις τελευταίες μέρες και τελικά μάλλον δεν είναι τυχαίο,είναι ότι κάνω φαγητό για 2 μέρες,το φρέσκο της πρώτης μέρας δηλαδή το τρώει μια χαρά,της δεύτερης όχι.κανω κάτι λάθος;το βγάζω από το ψυγείο κ το ζεσταίνω σε κατσαρολακι..να προσθέσω λίγο νεράκι;γιατί κάπως η υφή του είναι διαφορετική από της προηγούμενης μερας

Να χαίρεσαι και τα παιδάκια σου! Και τα κορίτσια σου κ τον μικρό σου:x

Το κρεας το μαγειρεύουμε για δυο μερες,μονο τα λαχανικα κανουμε φρεσκα.Εγω κραταω λιγο ζουμακι με κρεας για τη δευτερη μερα και προσθετω φρεσκα λαχανικα.Τα λαχανικα απο την προηγουμενη μερα δεν κρατανε τις ουσιες και μυριζουν οταν ξαναζεσταινονται.Αν του αρεσει το φρεσκο φαγητο προτιμησε να το μαγειρευεις ημερησιως αν ειναι εφικτο.

Εμενα στα 4 παιδια οι δυο μεγαλες ηταν δυσκολες με το φαγητο,τα δυο μικροτερα ευκολα.Ισως μετα να πηρα το κολαι:mrgreen:.

 


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Το κρεας το μαγειρεύουμε για δυο μερες,μονο τα λαχανικα κανουμε φρεσκα.Εγω κραταω λιγο ζουμακι με κρεας για τη δευτερη μερα και προσθετω φρεσκα λαχανικα.Τα λαχανικα απο την προηγουμενη μερα δεν κρατανε τις ουσιες και μυριζουν οταν ξαναζεσταινονται.Αν του αρεσει το φρεσκο φαγητο προτιμησε να το μαγειρευεις ημερησιως αν ειναι εφικτο.

Εμενα στα 4 παιδια οι δυο μεγαλες ηταν δυσκολες με το φαγητο,τα δυο μικροτερα ευκολα.Ισως μετα να πηρα το κολαι:mrgreen:.

 

Είναι εφικτό μωρέ,εννοείται,τα πάντα για το παιδάκι μου,απλά παντού έβλεπα ότι μαγειρεύεις για δύο μέρες για αυτό κ ρώτησα.αρα θα μαγειρεύω κρεατακι για δύο κ κάθε μέρα τα λαχανικά!:-Pστον ατμό τα κάνω όλα έτσι;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, MumMaria είπε:

Είναι εφικτό μωρέ,εννοείται,τα πάντα για το παιδάκι μου,απλά παντού έβλεπα ότι μαγειρεύεις για δύο μέρες για αυτό κ ρώτησα.αρα θα μαγειρεύω κρεατακι για δύο κ κάθε μέρα τα λαχανικά!:-Pστον ατμό τα κάνω όλα έτσι;

Το εφικτο το ειπα επειδη εισαι και εγκυουλα:-D.Αν μπορεις στον ατμο ακομα καλυτερα,ειναι πιο υγιεινο.

Με την εγκυμοσυνη πως πας?


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...