Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

12 ώρες πρίν, MumMaria είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου κ σ' ευχαριστώ για την απάντηση.κ φίλες μαμάδες που ρώτησα μελάτο μου είπαν οπότε μάλλον είναι λίγο δικό μου κόλλημα αυτο:-P άντε μακάρι να του αρέσει κ το αυγουλακι κ το ψαράκι. Η εγκυμοσύνη προχωράει καλά,μεγαλώνει σιγά σιγά η κοιλίτσα κ μάθαμε ότι έρχεται μετά το αγοράκι μας κ η κόρη!:x εσένα τα παιδάκια σου;;(ξέρω ότι είστε κ μεγάλη οικογένεια,σούπερ)

Χρόνια μας πολλά σε μας κ στις μανουλες όλου του κόσμου!!:x

Μπραβο κοριτσακι μου!Θα δεις τι ομορφα που ειναι να χεις και κορη:x.Εμεις εχουμε κανει το σπιτι σχολειο,τα κοριτσια κανουν τηλεμαθημα και προσπαθω να επικρατει οσο το δυνατον ησυχια.Ο μπεμπης ειναι τρισευτυχισμενος που εχει ολο αυτο το διαστημα τις αδερφες του λογο καραντινας.Εν τω μεταξυ αλωνιζει ολο το σπιτι γιατι μπουσουλαει με ευκολια πλεον εδω και 15 μερες και επισης οπου βρει βολικα πιανεται και σηκωνεται ορθιος.Γρηγορα θα παρει ποδι αυτος τα βλεπω.


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mar.da είπε:

Μπραβο κοριτσακι μου!Θα δεις τι ομορφα που ειναι να χεις και κορη:x.Εμεις εχουμε κανει το σπιτι σχολειο,τα κοριτσια κανουν τηλεμαθημα και προσπαθω να επικρατει οσο το δυνατον ησυχια.Ο μπεμπης ειναι τρισευτυχισμενος που εχει ολο αυτο το διαστημα τις αδερφες του λογο καραντινας.Εν τω μεταξυ αλωνιζει ολο το σπιτι γιατι μπουσουλαει με ευκολια πλεον εδω και 15 μερες και επισης οπου βρει βολικα πιανεται και σηκωνεται ορθιος.Γρηγορα θα παρει ποδι αυτος τα βλεπω.

Αχ τι καλά!!!ένα γεμάτο σπίτι!!μπράβο κ στον μικρό ,μου αρέσει που λένε ότι τα αγοράκια αργούνε να κάνουνε πράγματα!!ο δικός σου σε λίγο θα περπατάει!!! Κι εμάς πιάνεται κ σηκώνεται αλλά με το μπουσουλημα μόνο με την όπισθεν.χααχαχα!μάλλον το κόβω να περπατάει κατευθείαν!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, MumMaria είπε:

Αχ τι καλά!!!ένα γεμάτο σπίτι!!μπράβο κ στον μικρό ,μου αρέσει που λένε ότι τα αγοράκια αργούνε να κάνουνε πράγματα!!ο δικός σου σε λίγο θα περπατάει!!! Κι εμάς πιάνεται κ σηκώνεται αλλά με το μπουσουλημα μόνο με την όπισθεν.χααχαχα!μάλλον το κόβω να περπατάει κατευθείαν!

Στην αρχη κι εμας μονο με την οπισθεν πηγαινε και ενα πρωι απλα ξεκινησε να πηγαινει μπροστα.Ε απο τοτε παει τοσο γρηγορα που εχει πλακα.Η τριτη μου κορη περπατησε 10μισο μηνων οποτε δε θα μου φαινοταν περιεργο.Κι εγω ετσι ακουω για τ αγορια αλλα ο μικρος δειχνει να κανει πραγματακια νωρις νωρις,ισως επειδη εχει τις αδερφες του που ολο μαζι ασχολουνται,ισως το βαρος του τον βοηθαει ή θα ειναι ζωηρος και ολη μερα θα με τρεχει:mrgreen:.


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Στην αρχη κι εμας μονο με την οπισθεν πηγαινε και ενα πρωι απλα ξεκινησε να πηγαινει μπροστα.Ε απο τοτε παει τοσο γρηγορα που εχει πλακα.Η τριτη μου κορη περπατησε 10μισο μηνων οποτε δε θα μου φαινοταν περιεργο.Κι εγω ετσι ακουω για τ αγορια αλλα ο μικρος δειχνει να κανει πραγματακια νωρις νωρις,ισως επειδη εχει τις αδερφες του που ολο μαζι ασχολουνται,ισως το βαρος του τον βοηθαει ή θα ειναι ζωηρος και ολη μερα θα με τρεχει:mrgreen:.

Εννοείται μετράνε κ τα ερεθίσματα του παιδιού.κ μια φίλη μου που έκανε πριν ένα χρόνο το τρίτο της αγορι,τα έκανε όλα νωρίς νωρίς ,έβλεπε τα αδελφακια του ,ασχολούνταν πολύ μαζί του κ βιαζόταν να τους προφτάσει!!χαχαχα!γλυκουλια!πάντως σε αυτό άγχος δεν θέλει,κάθε παιδάκι είναι ξεχωριστό κ έχει τους δικούς του ρυθμούς! Να σου ζήσει πάντως κοπέλα μου!πω πω εσύ δλδ χθες άκουσες χρόνια πολλά από 4 προσωπάκια!σουπερ:x

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Εννοείται μετράνε κ τα ερεθίσματα του παιδιού.κ μια φίλη μου που έκανε πριν ένα χρόνο το τρίτο της αγορι,τα έκανε όλα νωρίς νωρίς ,έβλεπε τα αδελφακια του ,ασχολούνταν πολύ μαζί του κ βιαζόταν να τους προφτάσει!!χαχαχα!γλυκουλια!πάντως σε αυτό άγχος δεν θέλει,κάθε παιδάκι είναι ξεχωριστό κ έχει τους δικούς του ρυθμούς! Να σου ζήσει πάντως κοπέλα μου!πω πω εσύ δλδ χθες άκουσες χρόνια πολλά από 4 προσωπάκια!σουπερ:x

Ακριβως,καθε παιδακι εχει το ρυθμο του.Σε ευχαριστω πολυ κι εσυ να χαιρεσαι το γιο σου και με το καλο η κορουλα.

  • Ευχαριστώ 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια!! 

@LittleCherry εμας η μπέμπα έκανε  το bexsero προχθές, 9μηνων. Δεν ανεβασε πυρετό, μόνο πρήστηκε και κοκκίνισε το σημείο που έγινε το εμβόλιο. Δεν έχει αλλάξει κάτι, δεν καλύπτει κάτι ο ΕΟΠΥΥ. Την δεύτερη δοση είπε η γιατρός να την κάνουμε σε 2 μήνες. 

 

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@Lia91 πώς είστε; Το μωράκι;

Άρχισε να στηρίζεται;

Ο δικός μου ακόμη δεν στηρίζεται μόνος

Όταν τον βάζω όρθιο στο τραπέζι μπροστά και τον κρατάω τα πατάει τα πόδια αλλά μόνος όχι. Είμαστε 9 μηνών.

Θυμάμαι που έλεγες ότι δεν γυρνά μόνη της από ανάσκελα μπρούμυτα.καλα θυμάμαι;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 15/5/2020 at 9:26 ΜΜ, Mampa είπε:

@Lia91 πώς είστε; Το μωράκι;

Άρχισε να στηρίζεται;

Ο δικός μου ακόμη δεν στηρίζεται μόνος

Όταν τον βάζω όρθιο στο τραπέζι μπροστά και τον κρατάω τα πατάει τα πόδια αλλά μόνος όχι. Είμαστε 9 μηνών.

Θυμάμαι που έλεγες ότι δεν γυρνά μόνη της από ανάσκελα μπρούμυτα.καλα θυμάμαι;

Α, ωραία!!

Ναι, την αφήνω όρθια κανένα 5λεπτο , κρατιέται ή στο τραπεζακι του σαλονιού ή στο τραπέζι δραστηριοτήτων και στέκεται έτσι. Κάποια στιγμή πέφτει, όταν κουραστεί ή αν φύγουν τα ποδαράκια αρκετά μακριά. Γενικά προσπαθεί να σηκωθεί, αν κρατιέται από κάπου, αλλά δεν τα καταφερνει ακόμη. 

Καλά, από ανάσκελα μπρούμυτα δεν έχει γυρίσει και ούτε θέλει να την βάζω ανάσκελα, μόνο όταν κοιμάται.και εγώ δεν θέλω να την πιεσω, κάποια στιγμή θα το κάνει.

Έβγαλε και 3ο δοντακι και τώρα έχει φανεί και μεγαλώνει και το 4ο...

Εσένα ο μικρούλης καλά είναι?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 23/5/2020 at 11:38 ΜΜ, Sophiav είπε:

Γειά σας κορίτσια! Διάβασα τα νέα σας! Πόσο γρήγορα ξεπεταχτηκαν! Ο δικός μου περπατάει εδώ και 2 βδομάδες, γρήγορα γρήγορα σηκώθηκε!βάφτιση θα κανετε ή τις ακυρώσατε; 

 

Γεια σου Σοφια!Γρηγορα γρηγορα ο μικρος σου,μπραβο!!

Εμας ο μπεμπης σηκωνεται ορθιος,πιανεται απο τα επιπλα και παει σε οσα ειναι κοντα του,παει γυρω γυρω απο το τραπεζακι του σαλονιου και γενικοτερα δε καθεται σε μια ησυχια.Εχουμε εξι δοντακια δυο κατω τεσσερα πανω.Τη νυχτα ξυπναει κανα δυο φορες απο κει που κοιμοταν ολο το βραδυ,μαλλον λογο δοντιων.Τον βαζω στο στηθος και ηρεμει.

Μολις ξανα ζεστανει ο καιρος θα του αρχισω και τα μπανια.

Η βαφτιση μας αλλαξε απο Ιουνιο,την πηγαμε τελος Ιουλη.Πεφταμε σε πανελληνιες και εξεταστικες των κοριτσιων μου κι ετσι τη μεταθεσαμε.Εχετε καμμια ενημερωση για το θεμα των καλεσμενων?


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mar.da είπε:

Γεια σου Σοφια!Γρηγορα γρηγορα ο μικρος σου,μπραβο!!

Εμας ο μπεμπης σηκωνεται ορθιος,πιανεται απο τα επιπλα και παει σε οσα ειναι κοντα του,παει γυρω γυρω απο το τραπεζακι του σαλονιου και γενικοτερα δε καθεται σε μια ησυχια.Εχουμε εξι δοντακια δυο κατω τεσσερα πανω.Τη νυχτα ξυπναει κανα δυο φορες απο κει που κοιμοταν ολο το βραδυ,μαλλον λογο δοντιων.Τον βαζω στο στηθος και ηρεμει.

Μολις ξανα ζεστανει ο καιρος θα του αρχισω και τα μπανια.

Η βαφτιση μας αλλαξε απο Ιουνιο,την πηγαμε τελος Ιουλη.Πεφταμε σε πανελληνιες και εξεταστικες των κοριτσιων μου κι ετσι τη μεταθεσαμε.Εχετε καμμια ενημερωση για το θεμα των καλεσμενων?

@Mar.da πω πω πόσα δοντακια!ο δικός μου τώρα έβγαλε το πρώτο! Ξυπνά συνέχεια και εμένα! Πέρα από αυτά που είπαν όχι, ανάλογα τα τετραγωνικά

21 Ιουνίου θα την κάνουμε, κλείσαμε σε εκκλησάκι οπότε θα είναι λίγοι εντός της εκκλησίας, πόσα άτομα θα έχετε; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Sophiav είπε:

@Mar.da πω πω πόσα δοντακια!ο δικός μου τώρα έβγαλε το πρώτο! Ξυπνά συνέχεια και εμένα! Πέρα από αυτά που είπαν όχι, ανάλογα τα τετραγωνικά

21 Ιουνίου θα την κάνουμε, κλείσαμε σε εκκλησάκι οπότε θα είναι λίγοι εντός της εκκλησίας, πόσα άτομα θα έχετε; 

Εμεις θα χουμε γυρω στα 250-300 ατομα,αλλα αν ισχυουν τα τωρινα δεδομενα ισως δε μπορω να καλεσω τοσο κοσμο.

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια ! Τι κάνετε? Ήθελα να σας ρωτήσω, τώρα που ανοίγουν οι βρεφονηπιακοί, θα στείλει κάποια κοπέλα το μωρό της? Προ κορονοιου,  σκόπευα να την στείλω μέσα μαϊου (για προσαρμογή) γιατί τον Ιούνιο επιστρέφω στη δουλειά, αλλά τώρα δεν ξέρω τι να κάνω. Αν είναι, θα πρέπει να τρέξω να βρω βρεφονηπιακο, αλλιώς θα πρέπει να βρω κοπέλα...

Link to comment
Share on other sites

On 27/5/2020 at 4:24 ΜΜ, Lia91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! Τι κάνετε? Ήθελα να σας ρωτήσω, τώρα που ανοίγουν οι βρεφονηπιακοί, θα στείλει κάποια κοπέλα το μωρό της? Προ κορονοιου,  σκόπευα να την στείλω μέσα μαϊου (για προσαρμογή) γιατί τον Ιούνιο επιστρέφω στη δουλειά, αλλά τώρα δεν ξέρω τι να κάνω. Αν είναι, θα πρέπει να τρέξω να βρω βρεφονηπιακο, αλλιώς θα πρέπει να βρω κοπέλα...

Κορίτσι, δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί δεν είχα σκοπό να τη στείλω προσωπικά. Δεν ξέρω και λόγω κατάστασης βέβαια τι επικρατεί..

Να σας ρωτήσω.. έχετε δώσει φυσικό χυμό και τυρί;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , LittleCherry είπε:

Κορίτσι, δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί δεν είχα σκοπό να τη στείλω προσωπικά. Δεν ξέρω και λόγω κατάστασης βέβαια τι επικρατεί..

Να σας ρωτήσω.. έχετε δώσει φυσικό χυμό και τυρί;

Καλησπερα,πορτοκαλι χυμο του βαζω στη φρουτοκρεμα και τυρακι τρωει ανθοτυρο.

  • Ευχαριστώ 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...