Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Faith22 είπε:

      1 ή 2 εμβρυακια έχεις βάλει?Εγώ Τετάρτη ετ κ Σάββατο απόγευμα έκανα τεστ early predictor κ βγήκε μια πολύ πολύ άχνη γραμμή,έχω δίδυμα όμως!

      Νομίζω κ εγώ παράεκανες νωρίς!Μας ξεπέρασες όλες😂

      Ένα έβαλα πέμπτης ημέρας.Οντως είναι πολύ νωρίς,απλά ήθελα να δω αν βγει έστω αχνή γραμμή,αλλά τπτ..το early predictor είναι διαφορετικό απο τα άλλα? Αυτό που πήρα δείχνει από την πέμπτη ημέρα συλληψης

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

Just now, Rinaki88 είπε:

Καλησπέρα κι από εμένα. Κι εγώ κυρίως πλάγια αριστερά κοιμάμαι αν και είχε συνηθίσει μπρουμυτα αλλα είναι πλέον δύσκολο. Μου φέρνει αρκετή δυσφορία πλέον και αναγκάζομαι να γυρίσω. Αλλά κοιμάμαι και ανάσκελα. Γενικά πιστεύω ότι δεν γίνεται να προσέχεις στον ύπνο σου. Ο ύπνος είναι ύπνος. Όπως και να κοιμηθείς εγώ δεν νομίζω ότι δημιουργεί κάποιο πρόβλημα. Απλώς κάποιες στάσεις καθώς φουσκώνεις δεν θα σε βολεύουν πλέον.

Ναι, λογικό ειναι. Και ο γιατρός δε μου χει πει κατι τετοιο. Αυτό το ιντερνετ μας μπερδευει! Πφφ

σε ευχαριστώ!

Just now, Evi89 είπε:

Κ εγώ στα πλάγια κοιμάμαι...αλλά δεν με βολεύει τόσο αριστερά... Αλλά σηκώνομαι κάποια πρωινά με πόνο στους γοφούς δεξιά κ αριστερά από το πιάσιμο.... Ούτε ανάσκελα μπορώ γιατί με πιάνει η μέση μου... Βάζω κ ένα μαξιλάρι ανάμεσα από τα πόδια..

Ακριβως το ιδιο εχω παθει! Πονανε οι γοφοι μου και ειδικα ο αριστερος! Το μαξιλαρι αλλοτε βολευει κ αλλοτε οχι....πού να φτασουμε και στο τελευταιο 3 μηνο που θα φουσκωσουμε για τα καλα!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 hours ago, Νεκταρία19 said:

Κορίτσια καλημερα!

ηθελα να ρωτησω το βραδυ πώς κοιμαστε; Στα πλάγια, ανασκελα ;

εχω διαβασει οτι ειναι καλυτερα στα πλαγια και ειδικα απ τα αριστερα...

βλεπω ομως οτι πιανομαι στα πλαγια συνεχεια. Εσείς προσέχετε στον ύπνο;

Εγώ έχω τρεις μέρες τώρα που πραγματικά υποφέρω. Ανάσκελα μετά από λίγο πονάει η μεση μου κ στα πλαγιά μουδιάζει από τον γοφό μέχρι το γόνατο κ πονάει. Στριφογυρναω όλο το βράδυ κ ζήτημα είναι αν κοιμάμαι τέσσερις ώρες. Επίσης στα πλαγια με πονάει κ η κοιλιά, σαν να πέφτει το βάρος της πολύ προς το πλάι κ να μην έχει σωστή στήριξη. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας,ήθελα να ρωτήσω επειδή δεν υπαρχουν τα οικονομικά για ιδιωτικό νοσοκομειο,και δεδομένου οτι γεννάμε τελ.ημερομηνία 19/8 και ήδη μας εχουν απορρίψει 2 γιατροι λόγω θερινών διακοπών,αν γνώρίζει κάποια κάποιον γιατρο που να την ξέγέννησε Αυγουστο για να απε υθυνθούμε κ εμείς γιατί έχουμε αγχωθεί λίγο.ευχαριστούμε προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Rita1976 είπε:

Εγώ έχω τρεις μέρες τώρα που πραγματικά υποφέρω. Ανάσκελα μετά από λίγο πονάει η μεση μου κ στα πλαγιά μουδιάζει από τον γοφό μέχρι το γόνατο κ πονάει. Στριφογυρναω όλο το βράδυ κ ζήτημα είναι αν κοιμάμαι τέσσερις ώρες. Επίσης στα πλαγια με πονάει κ η κοιλιά, σαν να πέφτει το βάρος της πολύ προς το πλάι κ να μην έχει σωστή στήριξη. 

Κορίτσι μου ακριβώς το ίδιο παθαίνω, χθες κοιμήθηκα 3 ώρες.Σαν την άδικη κατάρα τριγυρνάω μέσα στο σπίτι κ φοβάμαι μη ξυπνήσω κ τον άνδρα μου.

  • Μου αρέσει 2

 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, paris1978 said:

Καλησπέρα σε όλους σας,ήθελα να ρωτήσω επειδή δεν υπαρχουν τα οικονομικά για ιδιωτικό νοσοκομειο,και δεδομένου οτι γεννάμε τελ.ημερομηνία 19/8 και ήδη μας εχουν απορρίψει 2 γιατροι λόγω θερινών διακοπών,αν γνώρίζει κάποια κάποιον γιατρο που να την ξέγέννησε Αυγουστο για να απε υθυνθούμε κ εμείς γιατί έχουμε αγχωθεί λίγο.ευχαριστούμε προκαταβολικά

Καλησπέρα και με το καλό εύχομαι. Θέλεις να μας πεις και σε ποια πόλη είσαι μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποια κοπέλα?


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γενικά όλες τα ίδια έχουμε.... Κ πόσο χαίρομαι που μπορούμε κ τα λέμε μεταξύ μας κ καταλαβαινομαστε!! Γιατί έχω ακούσει κ το κλασσικό: "Έλα μωρέ όλο παράπονα είσαι κ δεν χαίρεσαι αυτό που ζεις" ..... Σαφώς κ χαίρομαι αυτό το θαύμα αλλά θέλω κ να συζητήσω κ αυτες τις αλλαγές που βιώνω αυτόν τον καιρό... είναι κακό;;Πείτε βρε κορίτσια κ εσείς...

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evi89 είπε:

Γενικά όλες τα ίδια έχουμε.... Κ πόσο χαίρομαι που μπορούμε κ τα λέμε μεταξύ μας κ καταλαβαινομαστε!! Γιατί έχω ακούσει κ το κλασσικό: "Έλα μωρέ όλο παράπονα είσαι κ δεν χαίρεσαι αυτό που ζεις" ..... Σαφώς κ χαίρομαι αυτό το θαύμα αλλά θέλω κ να συζητήσω κ αυτες τις αλλαγές που βιώνω αυτόν τον καιρό... είναι κακό;;Πείτε βρε κορίτσια κ εσείς...

Έχεις δίκιο κοριτσάκι μου!! Εμένα άμα με πουν γκρινιάρα νευριάζω, απλα είναι πολλές οι αλλαγές κ έχω επικεντρωθεί σε αυτές.

  • Μου αρέσει 3

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evi89 said:

Γενικά όλες τα ίδια έχουμε.... Κ πόσο χαίρομαι που μπορούμε κ τα λέμε μεταξύ μας κ καταλαβαινομαστε!! Γιατί έχω ακούσει κ το κλασσικό: "Έλα μωρέ όλο παράπονα είσαι κ δεν χαίρεσαι αυτό που ζεις" ..... Σαφώς κ χαίρομαι αυτό το θαύμα αλλά θέλω κ να συζητήσω κ αυτες τις αλλαγές που βιώνω αυτόν τον καιρό... είναι κακό;;Πείτε βρε κορίτσια κ εσείς...

Καλέ σιγά... τι δεν θα πεις τι σε προβληματίζει? Δεν είναι γκρίνια, έλεος. Στο τέλος τέλος ούτε περίεργες είμαστε ούτε τίποτε.  Μην δίνεις σημασία σε κανέναν. Όλοι τα έχουν κάπως στο νου τους.

  • Μου αρέσει 3

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Katerina 88 said:

Καλημέρα κοριτσάκια!!Τι κάνετε??Να ρωτήσω κάτι, όταν ξαπλώνετε ανάσκελα, νιώθετε χτύπους καρδιάς χαμηλά?Εγώ νιωθω ένα ρυθμικό χτύπημα κάτω από τον αφαλό.

Καλησπέρα Κατερινάκι. Εγώ όταν βάλω το χέρι μου στην κοιλιά κάτι νοιώθω σαν παλμό αλλά σκέφτομαι ότι μάλλον είναι ο δικός μου και μου φαίνεται. Ακόμη δεν έχω νοιώσει το ζουζούνι μου. Λένε μετά την 17η ή 18η εβδομάδα. Για να δούμε...

  • Μου αρέσει 2

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Rinaki88 είπε:

Καλησπέρα Κατερινάκι. Εγώ όταν βάλω το χέρι μου στην κοιλιά κάτι νοιώθω σαν παλμό αλλά σκέφτομαι ότι μάλλον είναι ο δικός μου και μου φαίνεται. Ακόμη δεν έχω νοιώσει το ζουζούνι μου. Λένε μετά την 17η ή 18η εβδομάδα. Για να δούμε...

Κοριτσάκι μου έχω την εντύπωση ότι δεν είναι ο δικός μας παλμός αλλά δεν είμαι σίγουρη.

  • Μου αρέσει 2

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 88 said:

Κοριτσάκι μου έχω την εντύπωση ότι δεν είναι ο δικός μας παλμός αλλά δεν είμαι σίγουρη.

Υποθέτω ότι όπου να ναι θα αρχίσουμε να τα νοιώθουμε τα ζουζούνια μας. Λίγη υπομονή θέλει. Αλλά κι εγώ έτσι ανυπόμονη είμαι. Χαχαχαχα.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rinaki88 είπε:

Υποθέτω ότι όπου να ναι θα αρχίσουμε να τα νοιώθουμε τα ζουζούνια μας. Λίγη υπομονή θέλει. Αλλά κι εγώ έτσι ανυπόμονη είμαι. Χαχαχαχα.

Χαχαχα με έχεις καταλάβει εσύ!!!Δε κρατιέμαι!!!Άντε λίγο έμεινε για να τα νιώθουμε!!!:x

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Νεκταρία19 said:

Κορίτσια ,όταν νιώσετε τα μπεμπέ σας, δε θα τα χορταίνετε τα χτυπήματα!

είναι υπέροχη αίσθηση! 

Ανυπομονώ η αλήθεια είναι... Το φαντάζομαι. Γιατί όταν το νοιώθεις έχεις μια αλληλεπίδραση μαζί του. Πριν απλώς ξέρεις ότι μεγαλώνει μέσα σου. Άντε να δούμε.

  • Μου αρέσει 1

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...