Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, duchess.sunshine είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Είχα κ εγώ γιατρό χθες... 1039kg και 30 εκατοστά και είμαι 26 εβδομάδων κ 5 ημερών. Πιο μεγάλο από το φυσιολογικό... υπολογίζουν περίπου στα 4 kg αν συνεχίσει τον ίδιο ρυθμό ανάπτυξης. Έχω την εντύπωση ότι μοιάζει στον άντρα μου, μόνο τα χείλη μου πήρε! Όσο για τους πόνους στα ισχία είναι απολύτως φυσιολογικό γιατί ανοίγει η λεκάνη. Εγώ έχω και μια δύσπνοια ώρες ώρες, αισθάνομαι ότι δεν μου φτάνει ο αέρας... κ αυτό είναι φυσιολογικό γιατί μεγαλώνει το παιδί και με πιέζει στο διάφραγμα. Έχω τελειώσει όλο τον προγεννητικό έλεγχο, τώρα θα βλέπουμε μόνο πόσο μεγαλώνει το μπεμπέ... οπότε ραντεβού σε ένα μήνα πάλι... Τα είπα όλα μαζεμένα! :-P

 

Μπραβο κοριτσακι μου!μεγαλα τα παιδακια μας!1 κιλο ηταν και μας στις 25w 5d.μας φαγανε οι μπαμπαδες λαχανο ή μου φαινεται?:-P


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mar.da είπε:

Μπραβο κοριτσακι μου!μεγαλα τα παιδακια μας!1 κιλο ηταν και μας στις 25w 5d.μας φαγανε οι μπαμπαδες λαχανο ή μου φαινεται?:-P

χαχαχα! μας φαγανε λαχανο! Δεν πειραζει, γερα παιδια να ειναι και οπου και να μοιασουν ομορφα θα ειναι!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Ελένη Ταφ1993 said:

Καλησπέρα κορίτσια πηγα και εγω σημερα στη γιατρο! Είναι 26+2 Και η μπέμπα ειναι 850 γρ μ είπε ειναι ολα πολυ καλα!! 

Ρώτησα και για τους πόνους που ειχα και μ είπε ότι είναι απόλυτα φυσιολογικό γιατί ανοίγει η λεκάνη! Βέβαια έχω πάρει και 8 κιλά και παίζει πολύ ρολο και αυτό γιατί είχα ήδη αρκετά κιλα παρα πανω!! Την καμπύλη θα την κάνω την Δευτέρα που θα ειμαι 26+6!! 

Με το καλό Ελένη μου. Μια χαρά και το μωράκι και εσύ. Όλα να πάνε καλά και με την καμπύλη.

2 hours ago, duchess.sunshine said:

Καλημέρα κορίτσια! Είχα κ εγώ γιατρό χθες... 1039kg και 30 εκατοστά και είμαι 26 εβδομάδων κ 5 ημερών. Πιο μεγάλο από το φυσιολογικό... υπολογίζουν περίπου στα 4 kg αν συνεχίσει τον ίδιο ρυθμό ανάπτυξης. Έχω την εντύπωση ότι μοιάζει στον άντρα μου, μόνο τα χείλη μου πήρε! Όσο για τους πόνους στα ισχία είναι απολύτως φυσιολογικό γιατί ανοίγει η λεκάνη. Εγώ έχω και μια δύσπνοια ώρες ώρες, αισθάνομαι ότι δεν μου φτάνει ο αέρας... κ αυτό είναι φυσιολογικό γιατί μεγαλώνει το παιδί και με πιέζει στο διάφραγμα. Έχω τελειώσει όλο τον προγεννητικό έλεγχο, τώρα θα βλέπουμε μόνο πόσο μεγαλώνει το μπεμπέ... οπότε ραντεβού σε ένα μήνα πάλι... Τα είπα όλα μαζεμένα! :-P

 

Πωπω ρε κορίτσι τι μεγάλο μωρό είναι αυτό; χιχιχιχι. Μακάρι να αναπτύσσεται έτσι το μπεμπακι και όλα καλά. 

  • Μου αρέσει 1

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Rinaki88 είπε:

Με το καλό Ελένη μου. Μια χαρά και το μωράκι και εσύ. Όλα να πάνε καλά και με την καμπύλη.

Πωπω ρε κορίτσι τι μεγάλο μωρό είναι αυτό; χιχιχιχι. Μακάρι να αναπτύσσεται έτσι το μπεμπακι και όλα καλά. 

Σε ευχαριστωωω πολυυ!!! :):)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!Έχω μπει στον έβδομο και σήμερα στην τουαλέτα είδα λίγο αίμα. Σαν μια κουκκίδα. Πήρα τη γιατρό ή όποια λείπει και είπε θα με δει από βδομάδα.Εχει καμία παρόμοια εμπειρία; 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sophiav είπε:

Καλημέρα!Έχω μπει στον έβδομο και σήμερα στην τουαλέτα είδα λίγο αίμα. Σαν μια κουκκίδα. Πήρα τη γιατρό ή όποια λείπει και είπε θα με δει από βδομάδα.Εχει καμία παρόμοια εμπειρία; 

 

Κορίτσι μου μήπως να πας στο νοσοκομείο να σε δουν??Κι εγώ χθες βράδυ στο μαιευτήριο ήμουν με πόνους στην κοιλιά. Είχα τρομάξει πάρα πολύ. Τελικά ήταν από το στομάχι κ ποναγα παντού επειδή πιέζονται τα όργανα.


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 88 είπε:

Κορίτσι μου μήπως να πας στο νοσοκομείο να σε δουν??Κι εγώ χθες βράδυ στο μαιευτήριο ήμουν με πόνους στην κοιλιά. Είχα τρομάξει πάρα πολύ. Τελικά ήταν από το στομάχι κ ποναγα παντού επειδή πιέζονται τα όργανα.

Δυστυχώς είμαι σε επαρχία και δε λειτουργεί μαιευτικό/γυναικολογικο εδώ. Ούτε κλινική έχουμε. Πρέπει να κάνουμε δρόμο 2 ωρών. Η γιατρός είπε δε χρειάζεται γιατί έχω και συσπάσεις ένα μήνα τώρα κ είμαι ξάπλα. Χειρότερος κίνδυνος λέει. Τι να πω. Θα κάνω υπομονή. Περαστικά κ σε σένα!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sophiav είπε:

Καλημέρα!Έχω μπει στον έβδομο και σήμερα στην τουαλέτα είδα λίγο αίμα. Σαν μια κουκκίδα. Πήρα τη γιατρό ή όποια λείπει και είπε θα με δει από βδομάδα.Εχει καμία παρόμοια εμπειρία; 

 

 

Just now, Sophiav είπε:

Δυστυχώς είμαι σε επαρχία και δε λειτουργεί μαιευτικό/γυναικολογικο εδώ. Ούτε κλινική έχουμε. Πρέπει να κάνουμε δρόμο 2 ωρών. Η γιατρός είπε δε χρειάζεται γιατί έχω και συσπάσεις ένα μήνα τώρα κ είμαι ξάπλα. Χειρότερος κίνδυνος λέει. Τι να πω. Θα κάνω υπομονή. Περαστικά κ σε σένα!!! 

Καλημερα σοφια,εχεις ξαναδει αιμα?σου ειπε να παρεις κατι?


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sophiav είπε:

Δυστυχώς είμαι σε επαρχία και δε λειτουργεί μαιευτικό/γυναικολογικο εδώ. Ούτε κλινική έχουμε. Πρέπει να κάνουμε δρόμο 2 ωρών. Η γιατρός είπε δε χρειάζεται γιατί έχω και συσπάσεις ένα μήνα τώρα κ είμαι ξάπλα. Χειρότερος κίνδυνος λέει. Τι να πω. Θα κάνω υπομονή. Περαστικά κ σε σένα!!! 

Σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Τότε κάνε ότι σου είπε η γιατρός!!


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mar.da είπε:

 

Καλημερα σοφια,εχεις ξαναδει αιμα?σου ειπε να παρεις κατι?

Καλημερα! Όχι δεν έχω ξανάδει. Μου είπε μόνο ξάπλα που ούτως ή άλλως είμαι. Μου είπε μπορεί να πιέζεται ο τράχηλος και να ματώσε λίγο. Αλλά θα δείξει 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sophiav είπε:

Καλημερα! Όχι δεν έχω ξανάδει. Μου είπε μόνο ξάπλα που ούτως ή άλλως είμαι. Μου είπε μπορεί να πιέζεται ο τράχηλος και να ματώσε λίγο. Αλλά θα δείξει 

Ενταξει το θετικο ειναι οτι δεν εχεις ξαναδει,ακολουθουμε τις οδηγιες των γιατρων μας κι ολα καλα θα πανε.κι εγω ειχα συσπασεις στον 5ο,παιρνω μαγνησιο,προγεστερονη κολπικα και ξεκουραση.οι συσπασεις εχουν σταματησει.θα προσεξουμε κι ολα καλα θα πανε!!


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Ενταξει το θετικο ειναι οτι δεν εχεις ξαναδει,ακολουθουμε τις οδηγιες των γιατρων μας κι ολα καλα θα πανε.κι εγω ειχα συσπασεις στον 5ο,παιρνω μαγνησιο,προγεστερονη κολπικα και ξεκουραση.οι συσπασεις εχουν σταματησει.θα προσεξουμε κι ολα καλα θα πανε!!

@Mar.daκανε οτι σου λέει ο γιατρός σου αν δεν βλέπεις ακόμα αίμα σίγουρα ήτανε απο τον τράχηλο εχεις και πονακια ; μανούλα Οκτωβρίου εδώ συγνώμη που πετάγομαι σαν την κλανια χαχαχα

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

@Mar.daκανε οτι σου λέει ο γιατρός σου αν δεν βλέπεις ακόμα αίμα σίγουρα ήτανε απο τον τράχηλο εχεις και πονακια ; μανούλα Οκτωβρίου εδώ συγνώμη που πετάγομαι σαν την κλανια χαχαχα

@Giotitsa γεια σου!με το καλο το μωρακι σου!εγω δεν εχω αιμα για μια αλλη κοπελα ηταν.εγω μονο συσπασεις ειχα.καθε γνωμη δεκτη,αλλωστε για αυτο ειμαστε εδω να ανταλλασουμε αποψεις και εμπειριες.τον κυριοτερο λογο τον εχουν οι γιατροι μας βεβαια αλλα η συμπαρασταση βοηθαει.


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

@Mar.daκανε οτι σου λέει ο γιατρός σου αν δεν βλέπεις ακόμα αίμα σίγουρα ήτανε απο τον τράχηλο εχεις και πονακια ; μανούλα Οκτωβρίου εδώ συγνώμη που πετάγομαι σαν την κλανια χαχαχα

Πονακια σήμερα όχι. Γενικά με πιάνουν που κ που! Καλό κουράγιο σ όλες μας! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...