Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

1 hour ago, Evi89 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Πως είστε; Εγώ αρχίζω κ νυστάζω πάλι όπως το 1ο τρίμηνο... !! Αύριο αρχίζω κ μαθήματα ανώδυνου τοκετού.. να μάθουμε καμία αναπνουλα γιατί στην πρώτη γέννα δεν ήξερα τίποτα από αναπνοές κ πιστεύω βοηθάνε!! 

Επίσης κορίτσια έχετε βρει νυχτικακια ή πυτζαμακια για την κλινική;; Κοντομανικα ή αμανικα; Εγώ ψάχνω να βρω κάτι από αυτά αλλά να είναι εύκολα κ στο θηλασμό!

@Evi89 γεια σου!εγω δε κοιμαμαι ολη νυχτα και την υπολοιπη μερα κουτουλαω.νυχτικακια εχω 2 κοντομανικα που ειναι και για θηλασμο απο τη συνηφαδα μου.νομιζω θα χρειαστω αλλο ενα και ελεγα να κοιταξω στα hnm.στην πρωτη κορη ειχα παρει και πιτζαμα μαζι αλλα αποδειθχηκε αβολη οσον αφορα το μαιευτηριο.

πρίν από 56 λεπτά , Katerina 88 είπε:

Καλημέρα κοριτσακι μου!!!Κ εγώ κοιμαμαι συνέχεια για να πω την αλήθεια!Καλά θα κάνεις για να είσαι προετοιμασμένη!!Εγώ έχω 2 νυχτικακια με κουμπάκια για τον θηλασμό κ μια ρόμπα αντίστοιχα.

 

Εγώ έχω γιατρό το απόγευμα και σήμερα το πρωί ξύπνησα και είχε ματώσει η μύτη μου, είναι φυσιολογικό?Δεν μου έχει ξανατύχει! Επίσης όλο πεινάω, λες κ με έχει πιάσει λύσσα νιωθω.

Κατερινακι μου,εμενα ματωνει η μυτη μου απο νωρις,ειναι της εγκυμοσυνης,αλλα αφου εχεις γιατρο πες του το.εμενα μου χε πει να τον ειδιποιησω αν δεν σταματαει γρηηορα το αιμα ή αν ανοιγει πολλες φορες μες την ημερα.ευτυχως δεν μου ανοιγει συνεχεια και σταματαει γρηγορα.

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mar.da είπε:

@Evi89 γεια σου!εγω δε κοιμαμαι ολη νυχτα και την υπολοιπη μερα κουτουλαω.νυχτικακια εχω 2 κοντομανικα που ειναι και για θηλασμο απο τη συνηφαδα μου.νομιζω θα χρειαστω αλλο ενα και ελεγα να κοιταξω στα hnm.στην πρωτη κορη ειχα παρει και πιτζαμα μαζι αλλα αποδειθχηκε αβολη οσον αφορα το μαιευτηριο.

Κατερινακι μου,εμενα ματωνει η μυτη μου απο νωρις,ειναι της εγκυμοσυνης,αλλα αφου εχεις γιατρο πες του το.εμενα μου χε πει να τον ειδιποιησω αν δεν σταματαει γρηηορα το αιμα ή αν ανοιγει πολλες φορες μες την ημερα.ευτυχως δεν μου ανοιγει συνεχεια και σταματαει γρηγορα.

Σ'ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!!!Θα του το πω!!!Με έχει πιάσει τώρα κ μια ενόχληση χαμηλά (σαν βάρος) χωρίς να μπορώ να προσδιορίσω ακριβώς τι είναι οπότε ευτυχώς που θα τον δω στις 18.00 να με τσεκαρει.


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 88 είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!!!Θα του το πω!!!Με έχει πιάσει τώρα κ μια ενόχληση χαμηλά (σαν βάρος) χωρίς να μπορώ να προσδιορίσω ακριβώς τι είναι οπότε ευτυχώς που θα τον δω στις 18.00 να με τσεκαρει.

Κουραζομαστε κατερινα μου απο δω και περα,πως να κουμανταρουμε τις κοιλιτσες?δεν ειναι ευκολο.τα μπεμπακια μεγαλωνουν και βαραινουν.εμενα μου φαινεται πιο δυσκολη η κοιλια μου τωρα στο μπεμπη.παει ολη μπροστα και η κινησεις μου γινονται με δυσκολια.στα κοριτσια μου ημουν πιο ευκολοκινητη γιατι οι κοιλιτσες που ειχα ηταν πιο πλατιες.

Τι ωραια θα το δεις το παιδακι σου σημερα!!περιμενουμε νεα!εχει και το ρινακι σημερα γιατρο.

  • Μου αρέσει 2

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Κουραζομαστε κατερινα μου απο δω και περα,πως να κουμανταρουμε τις κοιλιτσες?δεν ειναι ευκολο.τα μπεμπακια μεγαλωνουν και βαραινουν.εμενα μου φαινεται πιο δυσκολη η κοιλια μου τωρα στο μπεμπη.παει ολη μπροστα και η κινησεις μου γινονται με δυσκολια.στα κοριτσια μου ημουν πιο ευκολοκινητη γιατι οι κοιλιτσες που ειχα ηταν πιο πλατιες.

Τι ωραια θα το δεις το παιδακι σου σημερα!!περιμενουμε νεα!εχει και το ρινακι σημερα γιατρο.

Έχεις δίκιο κοριτσάκι μου!Κ εμένα η κοιλιά είναι όλη μπροστά επειδή είναι αγοράκι! Ελπίζω να είναι νορμάλ αυτό που νιώθω γιατί φοβάμαι συνεχώς για τον τράχηλο, παρόλο που μου έχουν πει ότι είναι οκ. Ναι θα τον δω τον γλυκούλη μου (ο κλώνος μου)!Το ξερω ότι έχει γιατρό κ το ρινακι!Θα μπούμε να σας πούμε νέα το απόγευμα!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Katerina 88 είπε:

Αγαπημένη μου μια χαρά είσαι!!Εγώ φοβαμαι το κράξιμο γιατί ξεκίνησα στα 68 κ λέω που θα φτάσω τώρα!Δε με νοιάζει θα τα χάσω όλα μετά αλλά δε μπορώ το κράξιμο!ούτως ή άλλως το έχω κ εγώ κατανού κ προσπαθω να  ελέγξω τα κιλά κ να μην βάλω πολλά! Έχω κ ενδοκρινολόγο στις 28/5 κ λέω εκεί θα γίνει πανηγύρι!χαχα

Θα τα χάσουμε μωρέ στο τέλος!! Ας είναι όλα καλά!! Πάντως είσαι μια χαρά κοριτσάκι μου!! Περιμένουμε νέα σου Κατερίνα μου!!

πρίν από 25 λεπτά , Mar.da είπε:

@Evi89 γεια σου!εγω δε κοιμαμαι ολη νυχτα και την υπολοιπη μερα κουτουλαω.νυχτικακια εχω 2 κοντομανικα που ειναι και για θηλασμο απο τη συνηφαδα μου.νομιζω θα χρειαστω αλλο ενα και ελεγα να κοιταξω στα hnm.στην πρωτη κορη ειχα παρει και πιτζαμα μαζι αλλα αποδειθχηκε αβολη οσον αφορα το μαιευτηριο.

Κατερινακι μου,εμενα ματωνει η μυτη μου απο νωρις,ειναι της εγκυμοσυνης,αλλα αφου εχεις γιατρο πες του το.εμενα μου χε πει να τον ειδιποιησω αν δεν σταματαει γρηηορα το αιμα ή αν ανοιγει πολλες φορες μες την ημερα.ευτυχως δεν μου ανοιγει συνεχεια και σταματαει γρηγορα.

Κ εγώ στο hm online θα κοιτάξω να παραγγείλω ... ή από ένα ξένο σάιτ γιατί εδώ στο νησί δεν έχει τίποτα....πάντως κ εγώ στην πρώτη νυχτικακια φορούσα τα μόνα που βόλευαν ..που έπρεπε τρεις κ λίγο να πλενομαι για τα ράμματα..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου μόλις γύρισα από τον γιατρό!!!Όλα καλά με τον μικρούλη μου, είναι με το κεφάλι κάτω και φτάσαμε τα 670 γραμμάρια και μου είπε ο γιατρός ότι για 24 εβδομάδων είναι μια χαρά το μωρό!Σε 2 εβδομάδες θα με δει και θα κάνω την καμπύλη σακχάρου ενδιάμεσα!Οι πόνοι που έχω είναι φυσιολογικοί μου είπε!

  • Μου αρέσει 5

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 88 είπε:

Κορίτσια μου μόλις γύρισα από τον γιατρό!!!Όλα καλά με τον μικρούλη μου, είναι με το κεφάλι κάτω και φτάσαμε τα 670 γραμμάρια και μου είπε ο γιατρός ότι για 24 εβδομάδων είναι μια χαρά το μωρό!Σε 2 εβδομάδες θα με δει και θα κάνω την καμπύλη σακχάρου ενδιάμεσα!Οι πόνοι που έχω είναι φυσιολογικοί μου είπε!

Μπραβο κατερινακι μου!!μια χαρα ο μπεμπακος!!:x

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 88 είπε:

Κορίτσια μου μόλις γύρισα από τον γιατρό!!!Όλα καλά με τον μικρούλη μου, είναι με το κεφάλι κάτω και φτάσαμε τα 670 γραμμάρια και μου είπε ο γιατρός ότι για 24 εβδομάδων είναι μια χαρά το μωρό!Σε 2 εβδομάδες θα με δει και θα κάνω την καμπύλη σακχάρου ενδιάμεσα!Οι πόνοι που έχω είναι φυσιολογικοί μου είπε!

Τέλεια Κατερινάκι μου!! Πάντως κ εγώ έχω αυτό το 'βαρος' που κ πού κ φοβόμουν για τον τράχηλο.Σου τον μέτρησε;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evi89 είπε:

Τέλεια Κατερινάκι μου!! Πάντως κ εγώ έχω αυτό το 'βαρος' που κ πού κ φοβόμουν για τον τράχηλο.Σου τον μέτρησε;

Ναι κοριτσακι μου, μου τον μέτρησε είπε ότι είναι πολύ καλός. Του είπα ότι μερικές φορές έχω την αίσθηση βάρους λες κ θα βγει το μωρό κ μου είπε είναι από την πίεση της μήτρας κ επειδή μεγαλώνει το μωρό κ ότι του το λένε όλες οι έγκυες σχεδόν. Οπότε με ηρέμησε ότι είναι κάτι φυσιολογικό.

  • Μου αρέσει 2

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βρε κοριτσια ζεσταινεστε ή εγω μονο βραζω?εδω κι ενα μηνα ειμαι με κοντομανικα.

Just now, Katerina 88 είπε:

Κορίτσια μου την καμπύλη σακχάρου σε ποια εβδομάδα την κάνατε?

Στις 26 εβδομαδες την εκανα,την περασμενη εβδομαδα δηλαδη

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Βρε κοριτσια ζεσταινεστε ή εγω μονο βραζω?εδω κι ενα μηνα ειμαι με κοντομανικα.

Στις 26 εβδομαδες την εκανα,την περασμενη εβδομαδα δηλαδη

Κοριτσάκι μου δηλ ήσουν 25 και κάτι ή είχες μπει στις 26?


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...