Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

On 17/5/2019 at 5:24 ΜΜ, Rinaki88 είπε:

Με το καλό Ελένη μου. Μια χαρά και το μωράκι και εσύ. Όλα να πάνε καλά και με την καμπύλη.

Πωπω ρε κορίτσι τι μεγάλο μωρό είναι αυτό; χιχιχιχι. Μακάρι να αναπτύσσεται έτσι το μπεμπακι και όλα καλά. 

Nα δω πως θα το γεννησω?!?!?!?!?!?:-P

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, duchess.sunshine είπε:

Nα δω πως θα το γεννησω?!?!?!?!?!?:-P

Γειαα!κι εγω αυτο σκεφτομουν,η τελευταια μου κορη γεννηθηκε 3700 στις 38 εβδομαδες.αν φταναμε τις 40 ο γιατρος μου ελεγε θα τα περναγε τα 4 κιλα.τωρα κι ο μπεμπης ειναι μεγαλος.αντε λεω παλι σα πιατελα θα μου γινει:mrgreen::P

@Sophiav πως εισαι?

Κοριτσια μου τι κανετε οι υπολοιπες??

  • Χαχα 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Γειαα!κι εγω αυτο σκεφτομουν,η τελευταια μου κορη γεννηθηκε 3700 στις 38 εβδομαδες.αν φταναμε τις 40 ο γιατρος μου ελεγε θα τα περναγε τα 4 κιλα.τωρα κι ο μπεμπης ειναι μεγαλος.αντε λεω παλι σα πιατελα θα μου γινει:mrgreen::P

@Sophiav πως εισαι?

Κοριτσια μου τι κανετε οι υπολοιπες??

εμένα είναι το πρώτο μου... αντε να δουμε τι θα γίνει! Τουλάχιστον έχω καλή εγκυμοσύνη...

Link to comment
Share on other sites

Just now, duchess.sunshine είπε:

εμένα είναι το πρώτο μου... αντε να δουμε τι θα γίνει! Τουλάχιστον έχω καλή εγκυμοσύνη...

Μια χαρα θα ειναι!μπραβο κοριτσι!ειναι πολυ ωραιο να μπορεις να απολαμβανεις την εγκυμοσυνη σου.:)

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας κορίτσια μου... Σήμερα είχα γιατρό είδαμε την μικρούλα μας!:) Όλα μια χαρά... 900 γρ. είναι κ είμαι στις 26w4d ..πολύ καλά...ψηλή μας είπε θα βγεί... Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι με τον τράχηλο ενώ στην β επιπέδου μου μέτρησαν 30 τώρα ο γιατρός μου τον μέτρησε λίγο πιο κάτω από 40 είπε...κ τον ρώτησα πώς γίνεται αυτό να αυξήθηκε;; Κ μου είπε ότι μπορεί εκείνη τη στιγμή να πιεζε το μωρό κ να μικραίνε στη μέτρηση ... Δεν είναι μεταλλικός μου λέει αυξομειώνει ανάλογα...

Έκανα κ καμπύλη σήμερα όλα καλά...το μόνο που είπε είναι αντί να τρώω πχ 2 μεγάλα γεύματα να τα κάνω 6 μικρά για να κρατιέται το ζάχαρο σε ένα επίπεδο ίδιο...κ αν θέλω κ κανένα γλυκάκι που κ πού κ όχι σοκολάτα γιατί κάνει συσπάσεις...... :shock:Τι θα κάνω χωρίς σοκολάτα;;; Κ που κ πού;;;;; Εγώ γλυκά τρώω κάθε μέρα........ Αυτά τα νέα μου!! Εσείς κορίτσια μου;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mar.da είπε:

Γειαα!κι εγω αυτο σκεφτομουν,η τελευταια μου κορη γεννηθηκε 3700 στις 38 εβδομαδες.αν φταναμε τις 40 ο γιατρος μου ελεγε θα τα περναγε τα 4 κιλα.τωρα κι ο μπεμπης ειναι μεγαλος.αντε λεω παλι σα πιατελα θα μου γινει:mrgreen::P

@Sophiav πως εισαι?

Κοριτσια μου τι κανετε οι υπολοιπες??

Με πολλές συσπασεις αλλά χωρίς αιμα! Η γιατρός δ βρήκε κάτι οπότε ελπίζουμε! 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, duchess.sunshine said:

Nα δω πως θα το γεννησω?!?!?!?!?!?:-P

Έλα καλέ όλα καλά θα πάνε. Μπορεί να σου ξεμυτισει και λίγο νωρίτερα δεν ξέρεις. Απλώς είναι ανεπτυγμένο το ζουζούνι. Τρώει καλά από την μαμά του φαίνεται. Χιχιχιχι .

Κορίτσια μου τι κάνετε οι υπόλοιπες; Εγώ τραβάω ζόρια με την δουλειά γι αυτό έχω ψιλοχαθει. Να ρωτησω; Έχει καμία από εσάς διαρροιες; Ή εγώ είμαι η τυχερή. Έχω 2-3 μέρες τώρα δεν συμμαζευομαι και νοιώθω ότι δεν είναι ίωση. Μάλλον κάτι που τρώω με ενοχλεί. 

  • Μου αρέσει 3

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια!Καλησπέρα!Πως είστε;

Σήμερα το μωράκι είναι έντονα κινητικό και αισθάνομαι ,πως να το περιγράψω,κάποια σημεία στιγμιαία πιο σκληρά μετά "μαλακωνουν".Να είναι οι κινήσεις του μωρού;Δε νομίζω συσπάσεις γιατί δε νιώθω πόνο.Απλά μικρη εσωτερική κίνηση στιγμιαία σε ένα σημείο μετά σε άλλο.Και σαν ένα βάρος μπροστά.Η μέση με πονάει.28η εβδομάδα

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Evi89 είπε:

Γειά σας κορίτσια μου... Σήμερα είχα γιατρό είδαμε την μικρούλα μας!:) Όλα μια χαρά... 900 γρ. είναι κ είμαι στις 26w4d ..πολύ καλά...ψηλή μας είπε θα βγεί... Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι με τον τράχηλο ενώ στην β επιπέδου μου μέτρησαν 30 τώρα ο γιατρός μου τον μέτρησε λίγο πιο κάτω από 40 είπε...κ τον ρώτησα πώς γίνεται αυτό να αυξήθηκε;; Κ μου είπε ότι μπορεί εκείνη τη στιγμή να πιεζε το μωρό κ να μικραίνε στη μέτρηση ... Δεν είναι μεταλλικός μου λέει αυξομειώνει ανάλογα...

Έκανα κ καμπύλη σήμερα όλα καλά...το μόνο που είπε είναι αντί να τρώω πχ 2 μεγάλα γεύματα να τα κάνω 6 μικρά για να κρατιέται το ζάχαρο σε ένα επίπεδο ίδιο...κ αν θέλω κ κανένα γλυκάκι που κ πού κ όχι σοκολάτα γιατί κάνει συσπάσεις...... :shock:Τι θα κάνω χωρίς σοκολάτα;;; Κ που κ πού;;;;; Εγώ γλυκά τρώω κάθε μέρα........ Αυτά τα νέα μου!! Εσείς κορίτσια μου;;

Μια χαρα η μπεμπουλιτσα!!ειναι πολυ καλο το μηκος του τραχηλου σου!αυτο για τη σοκολατα δε το ηξερα,εγω που εχω συσπασεις δε μου το πε ο γιατρος.αν και σοκολατα δε πολυτρωω,μονο στο παγωτο.

Just now, 4shinediamonds είπε:

Κορίτσια!Καλησπέρα!Πως είστε;

Σήμερα το μωράκι είναι έντονα κινητικό και αισθάνομαι ,πως να το περιγράψω,κάποια σημεία στιγμιαία πιο σκληρά μετά "μαλακωνουν".Να είναι οι κινήσεις του μωρού;Δε νομίζω συσπάσεις γιατί δε νιώθω πόνο.Απλά μικρη εσωτερική κίνηση στιγμιαία σε ένα σημείο μετά σε άλλο.Και σαν ένα βάρος μπροστά.Η μέση με πονάει.28η εβδομάδα

Καλησπερα κοριτσι μου.εγω που κανω συσπασεις δεν ποναω και ειναι ετσι οπως το περιγραφεις.τωρα μπορει σε σενα να μην ειναι το ιδιο βεβαια.εχουμε μικρη διαφορα οι δυο μας,28 γινομαι την πεμπτη.η μεση θα μας ενοχλει απο δω και περα.συσπασεις εχουμε φυσιολογικες μες την διαρκεια της μερας παντως.μηπως κουραστηκες σημερα?μια ερωτηση στο γιατρο σου για να σου φυγει η ανυσηχια δε ειναι κακο.

Just now, Sophiav είπε:

Με πολλές συσπασεις αλλά χωρίς αιμα! Η γιατρός δ βρήκε κάτι οπότε ελπίζουμε! 

Μια χαρα θα ειναι ολα.σε ειδε τελικα?

  • Ευχαριστώ 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...