Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Επιλόχειος κατάθλιψη…


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

καλησπέρα! Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Κι εγώ είχα πολύ κακή ψυχολογία και κλάματα στην αρχή της εγκυμοσύνης αλλά στη δικη μου περίπτωση από την Τρίτη εβδομάδα και μετά άρχισα να βελτιώνομαι πολύ κάθε μέρα και τελικά είδα τη χαρά της ζωής με το μωρό μου. Εσένα τα συμπτώματα είναι πιο έντονα αλλά και πάλι θα δεις να μπαίνει φως μέσα στο κεφάλι σου!!! Στο υπόσχομαι! ΔΕΝ ΦΤΑΙΣ ΕΣΥ. Συμβαίνει! Η πεθερά μου είχε τρεις κόρες και δεν είχε πρόβλημα ψυχολογικό σε καμία εγκυμοσύνη. Πέθαινε για ένα αγόρι κι όταν το έκανε έπαθε επιλόχειο κατάθλιψη. Δεν μπόρεσε να ασχοληθεί καθόλου μαζί του. Άλλοι το περιποιούνταν. Άλλοι το τάιζαν και του έκαναν μπάνιο. Για κάποιους μήνες περνούσε ΟΛΗ τη μέρα μέσα στο σπίτι κάνοντας πολύ άσχημες σκέψεις. Ήταν πολύ πιο άσχημα από εσένα γιατί εκείνη την εποχή δεν τα ξέρανε αυτά τα πραγματα και το θεμα αυτό ήταν ταμπού. Τελικά πήρε αγωγή και μετά από κάποιους μήνες συνήλθε και του είχε απίστευτη αδυναμία.  Τώρα έχει έναν γιο 40 ετών που κάθε μέρα λέει ότι είναι ο ήλιος της η ζωή της και το φως της. Μη διατάσεις να μιλάς και να ζητάς βοήθεια! Είσαι σε πολύ καλύτερη κατάσταση από όσο νομίζεις και θα γίνεις γρήγορα καλά γιατί είσαι από το φαίνεται άνθρωπος εξωστρεφής που μιλάει για τα προβλήματα του και το σημαντικότερο, ξέρεις να ζητάς βοήθεια! Να μας λες τα νέα σου!

@P.L.L. Μου έδωσες δύναμη να ξέρεις!!

2 ώρες πρίν, bella32 είπε:

αρχικά να σου ζήσει το μωράκι σου.  θα συμφωνήσω με όσα σου έχουν γράψει παραπάνω τα κορίτσια.  αυτό το τέρας, όπως το είπες,  μας κλέβει στιγμές.. επειδή κγω πέρασα κατάθλιψη, ζήτησα βοήθεια από ψυχιατρο. δε θα κατάφερνα να το νικησω.  δε μου έφτανε ούτε ο άντρας μου, ούτε η οικογένεια. ήθελα αλλού είδους βοήθεια τελικά.  μπορείς  να απευθυνθείς στο σύλλογο φαιναρετη,  ή στο κέντρο ψυχικής Υγείας γυναικών ( αν είσαι Αθήνα). σου εύχομαι σύντομα να βρεις τον εαυτό σου και να βγεις νικήτρια απ όλο αυτό με ένα μεγάλο χαμόγελο κ γεμάτη αυτοπεποίθηση!

@bella32 Ευχαριστω πολυ για τις ευχες! Και φυσικά για τις πληροφορίες του συλλόγου και του κέντρου. Θα μπω να το κοιταξω.

@Evangeliaaa και @vikib σας ευχαριστώ κορίτσια πολυ πολυ..:rolleyes: αλήθεια.. υπάρχουν κι άλλες κοπελες που έχουν περάσει κάτι παρόμοιο τελικά..νόμιζα ότι επειδή κανεις δε μιλάει ότι εγώ το περνάω ετσι..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , ElenakiElena είπε:

@P.L.L. Μου έδωσες δύναμη να ξέρεις!!

@bella32 Ευχαριστω πολυ για τις ευχες! Και φυσικά για τις πληροφορίες του συλλόγου και του κέντρου. Θα μπω να το κοιταξω.

Αν σου έφτιαξα λίγο την διάθεση τότε είμαι πολύ χαρούμενη! 

Εγω να ξέρεις παντως είμαι τόσο ευτυχισμένη πλέον με το παιδί μου, περισσότερο απ όσο φανταζόμουν ότι θα είμαι! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ElenakiElena είπε:

@P.L.L. Μου έδωσες δύναμη να ξέρεις!!

@bella32

@Evangeliaaa και @vikib σας ευχαριστώ κορίτσια πολυ πολυ..:rolleyes: αλήθεια.. υπάρχουν κι άλλες κοπελες που έχουν περάσει κάτι παρόμοιο τελικά..νόμιζα ότι επειδή κανεις δε μιλάει ότι εγώ το περνάω ετσι..

ναι δυστυχώς περνάει βουβα αυτό το πράγμα, κακώς!! Να ξέρεις δεν είσαι ουτε η μονη, αλλά ουτε κ μονη! 

  • Μου αρέσει 1

CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

@ElenakiElena καλησπερα!!! Καταρχην οσα περιγραφεις ...οσα νιωθεις και οσα βιωνεις να ξερεις οτι τα ιδια ακριβως περνανε και πολλες αλλες κοπελες!! Μην νιωθεις ουτε τυψεις ουτε να εισαι αυστηρη με τον εαυτο σου! Για υην ακριβεια μην πιεζεσαι καθολου να γινεις αυτη η δηθεν ευτυχισμενη μανουλα με το ροζ συννεφακι που μας δειχνουβ οι διαφημισεις!! Και στο κεω εγω...που επισης πάλεψα να φερω στον κοσμο την κορουλα μου που τωρα λατρευω...

Ομως κ εγω...ακομα κ αν περασα δυο παλινδρομες ...οταν γεννησα περασα επιλοχειο καταθλιψη...Ειχα ακριβως την ιδια ψυχολογια...Δεν ηξερα γιατι εκλαιγα...ενιωθα σφιξιμο..μαλωνα με ολους!!! Και μετα ειχα τυψεις και ενιωθα κακη μαμα...Μεχρι που ηρθε ενα αναπαντεχο γεηονος να ισοπεδωσει αυτη την ψυχολογια..Η κορουλα μου αρρωστησε 40 ημερψν με βροχιολυτιδια και νοσηλευτηκε μια βδομαδα συο νοσοκομειο...Εγινα χειροτερα  Αρρωστησα κ εγω...κλειστηκα σπιτι γιατι δεν μπορουσα με πυρετο να ειμαι κοντα της...Η ψυχολογια μου χαλια...Με τον αντρα μου τσακωμενοι..

Ομως περασε...ο χρονος να ξερεις θα σε κανει πολυ καλυτερα..Οι ορμονες δεν ειναι ευκολα διαχειρισιμες...Θελουν τον χρονο τους...και εσυ θα νιωσεις πολυ καλυτερα σε λιγο καιρο..Θα γνωρισεις το παιδακι σου και θα δεθειτε...και θα νιωθεις αλλιως!!! Δψσε χρονο στον εαυτο σου! Δεν ειναι λιγο ολο αυτο που ζεις...μην πιεζεσαι ..αφεσου!!! Και ολα θα φτιαξουν..να εισαι σιγουρη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@ElenakiElena καταρχήν να σου ζήσει το μωράκι σου!

Να ξέρεις πως δεν είσαι η μόνη που το περνάς αυτό, απλά πολλές το περνούν βουβά χωρίς να μιλούν και αυτό χειροτερεύει την κατάσταση.

Ζήτα βοήθεια, μίλησε με κάποιο ειδικό..μην διστάσεις.

  • Μου αρέσει 1

 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

23 ώρες πρίν, ElenakiElena είπε:

Κορίτσια γεια σας! Ελπίζω να παραθέτω σωστά το θέμα.. εγώ είμαι σχετικά καινουρια εδώ από τον Ιούνιο του 2018 όπου έμεινα έγκυος. Συνέχισα να βλέπω την ομάδα και νέα γενικότερα χωρίς να μπορώ πάντα να είμαι ενεργή σε συζητήσεις γιατί είχα θέματα σε όλη την εγκυμοσυνη. Στην αρχή ήταν μια αποκόλληση μετά μικρά θεματάκια που τελικά εξελίχθηκαν σε μεγάλα και βρέθηκα παραμονή πρωτοχρονιάς πριν μπω στον 8ο μήνα,να νοσηλεύομαι με συσπάσεις τοκετού που ευτυχώς τις ρυθμισαμε και με χάπια ακινησία και κακή ψυχολογία εφτασα αισίως στις 37 εβδομάδες να γεννάω το αγοράκι μου. Δόξα τω θεω όλα καλά.. αυτό που θέλω να πω είναι γιατί ποτέ και κανένας δεν μιλάει για την επιλόχειο κατάθλιψη.. αυτό το ΤΕΡΑΣ που έρχεται και καταστρέφει αυτό που τόσο πολυ δυσκολεύτηκα να αποκτήσω. Αυτό που δεν χαρηκα 9 μήνες γιατί με κυριαρχούσε ο φόβος.. αυτό που λαχταρούσα εγώ και ο άντρας μου να έρθει ήρθε με όλα τα καλά κι εγώ είμαι στα πατώματα.. δεν μου είπε κανεις ότι μετά τη γεννα θα είμαι ετσι ότι θα κλαιω μέρα νύχτα θα βλέπω τον εαυτό μου στον καθρέφτη και θα τον σιχαίνομαι θα λέω στον αντρα μου να με αφήσει.. λέω συνεχώς ότι θέλω πίσω την κοιλιτσα μου και την ζωή μου στην εγκυμοσυνη.. θέλω να γυρίσω τον χρόνο πίσω.. αυτό θέλω.. Δεν ξέρω γιατί δεν μπορώ να προσαρμοστώ στο ρόλο της μαμάς καθώς ήταν συνειδητή επιλογή.. γιατί να συμβαίνει αυτό ρε κορίτσια; Πως θα φύγει αυτή η ψυχολογία από πάνω μου; Γιατί ενώ παλεύεις για το μωράκι σου τελικά θέλεις πίσω το διάστημα που ήταν στην κοιλιτσα; Γιατί;; Γιατί οι ορμόνες το κάνουν αυτό;;;;

Αυτό που παραθέτεις δεν είναι η επιλοχειο ..και δεν είναι τουλάχιστον για τις 40 μέρες μετά τη γέννα...λέγεται baby blouse k είναι πτώση ορμονών μετά τη γέννα...Αυτό που προφανώς έχουν όλες στο νου είναι τα πελάγη ευτυχίας...δυστυχώς αυτά συνοδεύονται με απίστευτη κούραση ( ειδικά εάν δεν έχεις βοήθεια στο σπίτι) απίστευτο κλάμα λόγω υπερβολικής ευαισθησίας κ φόβου στα νέα δεδομένα...κατάθλιψη γίνεται μετά από αυτό το διάστημα κ δεν είναι αυτό που περιγράφεις...εάν όμως νιώθεις ότι είναι έτσι υπάρχει δωρεάν γραμμή υποστήριξης για επιλοχειο στη ΜΚΟ Φαιναρέτη

Εγώ θα σου έλεγα ότι επειδή είσαι πολύ φρέσκια μαμά έχε στο νου ότι σιγά σιγά θα βρεθούν οι ρυθμοί...ένιωθα ότι κι εσύ...βίωνα ότι κι εσύ( κ σκέψου ότι πάλευα 6 χρόνια για μωρό είχα χάσει 3 κ ήρθε μετά από εξωσωματικες)...

Όπως το υπολογίζω δεν έχεις σαραντισει καν...η περίοδος της λοχείας είναι αυτό που περιγράφεις...

Είναι πολύ φυσιολογικό....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , island1 είπε:

Αυτό που παραθέτεις δεν είναι η επιλοχειο ..και δεν είναι τουλάχιστον για τις 40 μέρες μετά τη γέννα...λέγεται baby blouse k είναι πτώση ορμονών μετά τη γέννα...Αυτό που προφανώς έχουν όλες στο νου είναι τα πελάγη ευτυχίας...δυστυχώς αυτά συνοδεύονται με απίστευτη κούραση ( ειδικά εάν δεν έχεις βοήθεια στο σπίτι) απίστευτο κλάμα λόγω υπερβολικής ευαισθησίας κ φόβου στα νέα δεδομένα...κατάθλιψη γίνεται μετά από αυτό το διάστημα κ δεν είναι αυτό που περιγράφεις...εάν όμως νιώθεις ότι είναι έτσι υπάρχει δωρεάν γραμμή υποστήριξης για επιλοχειο στη ΜΚΟ Φαιναρέτη

Εγώ θα σου έλεγα ότι επειδή είσαι πολύ φρέσκια μαμά έχε στο νου ότι σιγά σιγά θα βρεθούν οι ρυθμοί...ένιωθα ότι κι εσύ...βίωνα ότι κι εσύ( κ σκέψου ότι πάλευα 6 χρόνια για μωρό είχα χάσει 3 κ ήρθε μετά από εξωσωματικες)...

Όπως το υπολογίζω δεν έχεις σαραντισει καν...η περίοδος της λοχείας είναι αυτό που περιγράφεις...

Είναι πολύ φυσιολογικό....

@island1 το θέμα μου δεν είναι αν λέγεται ετσι ή αλλιώς όπως και να λέγεται δεν έχει σημασία τουλάχιστον για εμένα! Δεν έχει να κάνει καν με την κούραση το ξενύχτι τον θηλασμό ούτε φοβάμαι να πάρω το μωρό μου αγκαλιά να το κάνω μπανιο ή οτιδήποτε τέτοιο. Με ενδιαφερει όλο το υπόλοιπο κομματι.. σε ευχαριστώ για το σχόλιό σου είμαι ήδη σε αναζήτησή για να περάσει όλο αυτό...

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, ElenakiElena είπε:

Κορίτσια γεια σας! Ελπίζω να παραθέτω σωστά το θέμα.. εγώ είμαι σχετικά καινουρια εδώ από τον Ιούνιο του 2018 όπου έμεινα έγκυος. Συνέχισα να βλέπω την ομάδα και νέα γενικότερα χωρίς να μπορώ πάντα να είμαι ενεργή σε συζητήσεις γιατί είχα θέματα σε όλη την εγκυμοσυνη. Στην αρχή ήταν μια αποκόλληση μετά μικρά θεματάκια που τελικά εξελίχθηκαν σε μεγάλα και βρέθηκα παραμονή πρωτοχρονιάς πριν μπω στον 8ο μήνα,να νοσηλεύομαι με συσπάσεις τοκετού που ευτυχώς τις ρυθμισαμε και με χάπια ακινησία και κακή ψυχολογία εφτασα αισίως στις 37 εβδομάδες να γεννάω το αγοράκι μου. Δόξα τω θεω όλα καλά.. αυτό που θέλω να πω είναι γιατί ποτέ και κανένας δεν μιλάει για την επιλόχειο κατάθλιψη.. αυτό το ΤΕΡΑΣ που έρχεται και καταστρέφει αυτό που τόσο πολυ δυσκολεύτηκα να αποκτήσω. Αυτό που δεν χαρηκα 9 μήνες γιατί με κυριαρχούσε ο φόβος.. αυτό που λαχταρούσα εγώ και ο άντρας μου να έρθει ήρθε με όλα τα καλά κι εγώ είμαι στα πατώματα.. δεν μου είπε κανεις ότι μετά τη γεννα θα είμαι ετσι ότι θα κλαιω μέρα νύχτα θα βλέπω τον εαυτό μου στον καθρέφτη και θα τον σιχαίνομαι θα λέω στον αντρα μου να με αφήσει.. λέω συνεχώς ότι θέλω πίσω την κοιλιτσα μου και την ζωή μου στην εγκυμοσυνη.. θέλω να γυρίσω τον χρόνο πίσω.. αυτό θέλω.. Δεν ξέρω γιατί δεν μπορώ να προσαρμοστώ στο ρόλο της μαμάς καθώς ήταν συνειδητή επιλογή.. γιατί να συμβαίνει αυτό ρε κορίτσια; Πως θα φύγει αυτή η ψυχολογία από πάνω μου; Γιατί ενώ παλεύεις για το μωράκι σου τελικά θέλεις πίσω το διάστημα που ήταν στην κοιλιτσα; Γιατί;; Γιατί οι ορμόνες το κάνουν αυτό;;;;

Δεν ξέρω τι να σου πω... ξέρω μόνο ότι δεν είσαι η μόνη.... γέννησα 14/01 ένα πανέμορφο κοριτσάκι με δύο ματάκια που όταν με καρφώνουν τρέμει η ψυχή μου μην μου πάθουν τίποτα που όταν με καρφώνουν στα μάτια αγαλιαζει η ψυχή μου. Την μυρίζω κ λέω να η μυρωδιά της αγάπης.... κι όμως δεν είμαι καλά....την Πέμπτη πάμε για τις ευχές... εύχομαι η Παναγία να μου δώσει φώτιση κ δύναμη να το ξεπεράσω όλο αυτό, η κόρη μου με χρειάζεται να είμαι καλά. Αν είμαστε εμείς καλα θα είναι κι εκείνα σκεψιυ αυτό ίσως βγεις από το σπίτι. Κι εγώ δυσκολεύτηκα αλλά το κανα.θα νοιώσεις καλύτερα!!

22 ώρες πρίν, sunshine83 είπε:

Καλησπέρα!Κι εγώ έτσι αισθανόμουν τους πρώτους δύο μήνες μετά τη γέννα.Καταρχάς γέννησα πρόωρα στον 8ο μήνα χωρίς καμία ένδειξη  γιατί έσπασαν τα νερά, νοσηλεύτηκε το μωράκι μου 10 μέρες στη ΜΕΝΝ, μετά πάλευα με το θηλασμό (εκεί να δεις κλάμα που δεν μπορούσα να τα καταφέρω) και έφτασα σε σημείο να φλερτάρω έντονα με την επιλόχειο κατάθλιψη.Κι εγώ σαν κι εσένα σκεφτόμουν πόσο ωραία ήταν όταν το μωρό ήταν στην κοιλίτσα μου, ενοχές που γέννησα πρόωρα, ενοχές που δεν είχα αρκετό γάλα και άλλα πολλά.

Ευτυχώς με βοήθησαν οι δικοί μου άνθρωποι και σταμάτησα  να πιέζω τον εαυτό μου ειδικά στο θέμα του θηλασμού και ξαναβρήκα τις ισορροπίες μου.Ζήτα βοήθεια από τον άντρα σου και τους δικούς σου!

Τον έκοψες το θηλασμό εννοεις? Εγώ κάνω αντλήσεις αλλά πιέζομαι πολυ.σκεφτομαι πως είναι κρίμα να πίνει ξένο ενώ έχω γάλα. Με κατηγορώ ότι είμαι εγωιστρια και μόνο που το σκέφτομαι. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Smile89 είπε:

Δεν ξέρω τι να σου πω... ξέρω μόνο ότι δεν είσαι η μόνη.... γέννησα 14/01 ένα πανέμορφο κοριτσάκι με δύο ματάκια που όταν με καρφώνουν τρέμει η ψυχή μου μην μου πάθουν τίποτα που όταν με καρφώνουν στα μάτια αγαλιαζει η ψυχή μου. Την μυρίζω κ λέω να η μυρωδιά της αγάπης.... κι όμως δεν είμαι καλά....την Πέμπτη πάμε για τις ευχές... εύχομαι η Παναγία να μου δώσει φώτιση κ δύναμη να το ξεπεράσω όλο αυτό, η κόρη μου με χρειάζεται να είμαι καλά. Αν είμαστε εμείς καλα θα είναι κι εκείνα σκεψιυ αυτό ίσως βγεις από το σπίτι. Κι εγώ δυσκολεύτηκα αλλά το κανα.θα νοιώσεις καλύτερα!!

@Smile89 εύχομαι να περάσει όλο αυτό όσο το δυνατόν πιο γρήγορα για όλες μας.. το ίδιο έλεγα στον άντρα μου είναι το μωρό της αγάπης.. γιατί έγινε με πολλη αγάπη κι απ τους δυο.. να σου ζήσει η λουλουδενια σου! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ElenakiElena είπε:

@Smile89 εύχομαι να περάσει όλο αυτό όσο το δυνατόν πιο γρήγορα για όλες μας.. το ίδιο έλεγα στον άντρα μου είναι το μωρό της αγάπης.. γιατί έγινε με πολλη αγάπη κι απ τους δυο.. να σου ζήσει η λουλουδενια σου! 

Κι εσένα να σου ζήσει. Ίσως η κουβέντα εδώ να βοηθήσει. Τι Λές?


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 57 λεπτά , ElenakiElena είπε:

@island1 το θέμα μου δεν είναι αν λέγεται ετσι ή αλλιώς όπως και να λέγεται δεν έχει σημασία τουλάχιστον για εμένα! Δεν έχει να κάνει καν με την κούραση το ξενύχτι τον θηλασμό ούτε φοβάμαι να πάρω το μωρό μου αγκαλιά να το κάνω μπανιο ή οτιδήποτε τέτοιο. Με ενδιαφερει όλο το υπόλοιπο κομματι.. σε ευχαριστώ για το σχόλιό σου είμαι ήδη σε αναζήτησή για να περάσει όλο αυτό...

Δεν εστίασα στο όνομα αλλά στην ουσία...

Ποτέ γεννησες;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Κι εσένα να σου ζήσει. Ίσως η κουβέντα εδώ να βοηθήσει. Τι Λές?

@Smile89 σε ευχαριστώ! σίγουρα σκέψου με όλα αυτά τα σχόλια με κάνουν να νιώθω καλύτερα.. 

@island1 έχω 15 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , ElenakiElena είπε:

@Smile89 σε ευχαριστώ! σίγουρα σκέψου με όλα αυτά τα σχόλια με κάνουν να νιώθω καλύτερα.. 

@island1 έχω 15 μέρες.

Ωραία χαίρομαι που νοιώθεις καλύτερα. Ένοιωσα κι εγώ καλά που είδα τέτοιο θέμα.


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.το περνάνε όλες αυτό;η αν έχεις βοήθεια για τα υπόλοιπα,ασχολησε μόνο με το βρεφακι σου κ το ξεπερνας;κοντεύω να γεννήσω κ ειλικρινά δεν ξέρω πως θα είναι....πάντως σίγουρα θέλω να βγει για πολλούς λόγους...

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...