Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2019!!!


Recommended Posts

On 9/12/2019 at 11:49 ΜΜ, ΧρυσαΜ είπε:

Κορίτσια, πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης σάς ζήτησαν στο μαιευτήριο; ή μόνο ληξιαρχική πράξη γάμου; 

Όχι δεν μας ζήτησαν σε εμάς... Αλλά πρέπει να θέλει για το ληξιαρχείο από ότι θυμάμαι....

  • Ευχαριστώ 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Ναι ισχύει! Το έχω σημειώσει και στο πινακάκι :-P πώς είστε κορίτσια; 

Προσπαθούμε να συνηθίσουμε τη νέα πραγματικότητα..με ένα μωρό και ένα νήπιο και αϋπνία γιατί το μωρό θηλάζει κάθε 2 με 3 ώρες.. Αλλά είναι πολύ νωρίς ακόμα. Θα τις βρούμε τις ισορροπίες μας. 

Εσύ; Περιμένεις;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, An.thi είπε:

Προσπαθούμε να συνηθίσουμε τη νέα πραγματικότητα..με ένα μωρό και ένα νήπιο και αϋπνία γιατί το μωρό θηλάζει κάθε 2 με 3 ώρες.. Αλλά είναι πολύ νωρίς ακόμα. Θα τις βρούμε τις ισορροπίες μας. 

Εσύ; Περιμένεις;

Πήγα χθες στο νοσοκομείο και μού λέει ο γιατρός "σήμερα αύριο γεννάς". Μούσι, ακόμα περιμένω, αλλά δε βαριέσαι, την Παρασκευή έχω τελική ημερομηνία. 

Εεε καλα είναι πολύ νωρίς για να ρυθμιστεί το πρόγραμμά σας...σιγα σιγά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Πήγα χθες στο νοσοκομείο και μού λέει ο γιατρός "σήμερα αύριο γεννάς". Μούσι, ακόμα περιμένω, αλλά δε βαριέσαι, την Παρασκευή έχω τελική ημερομηνία. 

Εεε καλα είναι πολύ νωρίς για να ρυθμιστεί το πρόγραμμά σας...σιγα σιγά 

Άντε με το καλό! 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Ναι ισχύει! Το έχω σημειώσει και στο πινακάκι :-P πώς είστε κορίτσια; 

Πολύ τρέξιμο το μάτι εφτασε πάτωμα!!!δεν τα είπατε αυτά καλέ εσείς οι εμπειρίες!!!!θα στρώσει φαντάζομαι. ..φιλιά!!!

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Dimutrul είπε:

Πολύ τρέξιμο το μάτι εφτασε πάτωμα!!!δεν τα είπατε αυτά καλέ εσείς οι εμπειρίες!!!!θα στρώσει φαντάζομαι. ..φιλιά!!!

Εντάξει σκέψου ότι κάποια στιγμή θα το σκέφτεσαι και θα γελάς :-P όχι, είναι πολύ δύσκολα στην αρχή, αλλά δεν είναι όλα τα μωρά έτσι. Εμένα έκλαιγε κι έκλαιγα κι εγώ μαζί. Πολλές φορές θέλουν απλά αγκαλιά. Μην ακούς που λένε κακομάθει, μωρό είναι, πήγαινε με το ένστικτο. Βάλτο πχ να ξαπλώσει πάνω σου στο κρεβάτι ή πάρε το αγκαλιά να κοιμηθείτε μαζί. Μη φοβάσαι δεν υπάρχει περίπτωση να το πλακώσεις χωρίς να το καταλάβεις, στο λέω γιατί κι εγώ αυτό φοβόμουν. Χρησιμοποίησε και μάρσιπο, θα σε βοηθήσει. 

Ο, τι χρειαστείς πες μας, ελπίζω να βοήθησα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/12/2019 at 5:05 ΜΜ, BettySt είπε:

Ναι και η δική μου σαν τη δική σου ήταν,  έφερνε τη καταστροφή αν πεινούσε . Κολικους είχε από τις πρώτες μέρες μέχρι 2,5 μηνών και θεωρώ ότι δεν ήταν ούτε πολύ δυνατούς ούτε ηπιους. Αποκλειστικο θηλασμό έκανα και εγώ. Και τώρα που είναι σχεδόν 8 μηνών κυρίως με θηλασμό τρέφεται. 

Μπράβο κοριτσάρα μου,έτσι συνέχισε με τον θηλασμό,μόνο καλά προσφέρει.. :)

  • Μου αρέσει 1

WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κορίτσια.... Πήγα που λέτε την Τρίτη (όπως είχα αναφέρει) στο νοσοκομείο, μού λέει ο γιατρός "σήμερα αύριο γενναμε. Πάρε με αύριο να μού πεις πώς είσαι". Τον παίρνω Τετάρτη, ήμουν μια χαρά, μού λέει να τον πάρω Πέμπτη πρωί. Τον πήρα σήμερα πρωί, πάλι ήμουν μια χαρά, ούτε πόνοι ούτε τίποτα. Ανησύχησε και μού λέει έλα το απόγευμα να σε δω. Πήγα τώρα το απόγευμα· είναι ψηλά κι έχει γυρίσει με τη μούρη να κοιτάει την κοιλιά μου. Έτσι ήταν κι ο γιος μου... Ευτυχώς, δεν είναι τόσο μεγάλο μωρό, σχεδόν φυσιολογικό. 3,700 με 3,750 περίπου είναι, αλλά ποντάρω στις απόκλείσεις. Την Κυριακή θα μπω στο νοσοκομείο για πρόκληση... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Αχ βρε κορίτσια.... Πήγα που λέτε την Τρίτη (όπως είχα αναφέρει) στο νοσοκομείο, μού λέει ο γιατρός "σήμερα αύριο γενναμε. Πάρε με αύριο να μού πεις πώς είσαι". Τον παίρνω Τετάρτη, ήμουν μια χαρά, μού λέει να τον πάρω Πέμπτη πρωί. Τον πήρα σήμερα πρωί, πάλι ήμουν μια χαρά, ούτε πόνοι ούτε τίποτα. Ανησύχησε και μού λέει έλα το απόγευμα να σε δω. Πήγα τώρα το απόγευμα· είναι ψηλά κι έχει γυρίσει με τη μούρη να κοιτάει την κοιλιά μου. Έτσι ήταν κι ο γιος μου... Ευτυχώς, δεν είναι τόσο μεγάλο μωρό, σχεδόν φυσιολογικό. 3,700 με 3,750 περίπου είναι, αλλά ποντάρω στις απόκλείσεις. Την Κυριακή θα μπω στο νοσοκομείο για πρόκληση... 

Με το καλό κοριτσάρα μου....!!!!

  • Ευχαριστώ 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Αχ βρε κορίτσια.... Πήγα που λέτε την Τρίτη (όπως είχα αναφέρει) στο νοσοκομείο, μού λέει ο γιατρός "σήμερα αύριο γενναμε. Πάρε με αύριο να μού πεις πώς είσαι". Τον παίρνω Τετάρτη, ήμουν μια χαρά, μού λέει να τον πάρω Πέμπτη πρωί. Τον πήρα σήμερα πρωί, πάλι ήμουν μια χαρά, ούτε πόνοι ούτε τίποτα. Ανησύχησε και μού λέει έλα το απόγευμα να σε δω. Πήγα τώρα το απόγευμα· είναι ψηλά κι έχει γυρίσει με τη μούρη να κοιτάει την κοιλιά μου. Έτσι ήταν κι ο γιος μου... Ευτυχώς, δεν είναι τόσο μεγάλο μωρό, σχεδόν φυσιολογικό. 3,700 με 3,750 περίπου είναι, αλλά ποντάρω στις απόκλείσεις. Την Κυριακή θα μπω στο νοσοκομείο για πρόκληση... 

Με το καλό βρε κορίτσι! Πολύ αναμονή κι εσύ.. Με έναν πόνο εύχομαι! Στον γύρισαν την ώρα της γέννας ή έτσι βγαίνει; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, An.thi είπε:

Με το καλό βρε κορίτσι! Πολύ αναμονή κι εσύ.. Με έναν πόνο εύχομαι! Στον γύρισαν την ώρα της γέννας ή έτσι βγαίνει; 

Οχι, βγήκε όπως ήταν απλά ήταν πιο δύσκολο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε; Εγώ είμαι στις μανούλες Ιανουαρίου με πητ 2/1 αλλά λόγω πολύ υψηλής πίεσης μπαίνω την Τρίτη για καισαρική και η αλήθεια είναι έχω αγχωθεί πάρα πολύ για τη γέννα πρώτο μωρό κιόλας:) αγχώνομαι γιατί ο μπέμπης είναι μόνο 3080γραμμάρια. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stelloudia είπε:

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε; Εγώ είμαι στις μανούλες Ιανουαρίου με πητ 2/1 αλλά λόγω πολύ υψηλής πίεσης μπαίνω την Τρίτη για καισαρική και η αλήθεια είναι έχω αγχωθεί πάρα πολύ για τη γέννα πρώτο μωρό κιόλας:) αγχώνομαι γιατί ο μπέμπης είναι μόνο 3080γραμμάρια. 

Καλέ μια χαρά είναι τα κιλά του φτου φτου!!! Με το καλο!! Πού γεννάς; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΧρυσαΜ είπε:

Καλέ μια χαρά είναι τα κιλά του φτου φτου!!! Με το καλο!! Πού γεννάς; 

Στο Έλενα. Αυτό μου λένε όλοι απλά αγχώνομαι με το βαρος του γιατί από την αρχή μέχρι τώρα κανω συνέχεια εμετούς και εγώ είμαι μείον 12 κιλά από πριν μείνω έγκυος:? και φοβάμαι μην είναι μικρούλης και αδυνατουλης.Εσύ έχεις γεννήσει ή περιμένεις;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...