Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα, εγω ειμαι μανουλα Φεβρουαρίου.. εμένα η μπεμπούλα μου είναι 50 ημερών.. Είναι παρα πολύ φαγανό μωράκι.. Απο τις πρώτες ημέρες της, έτρωγε απο το στήθος κ συμπλήρωνα 60ml ξενο ανα γευμα για να χορτάσει..

Τώρα τρώει περιπου 180ml ανα γεύμα. Δυστηχώς σταμάτησα να θηλαζω εδώ κ 2 μέρες επειδή μου κόπηκε το γάλα.. Με άδειαζε ανα γεύμα κ αργούσε να γεμίσει.. Όσο περνούσαν οι μέρες αναγκαστηκά θήλαζα μόνο πρωί κ βράδυ ώσπου τελικά μου σταμάτησε.. 

Ο γιατρός μου είπε ότι συμβαίνει αυτό, δυστηχώς, τουλάχιστον για 50 μέρες τα καταφέραμε..

Εμένα η μικρή, κάνει πραγματάκια λίγο παραπάνω από την ηλικία της.. Απο τις 20 μερες περίπου, στηρίζει το κεφαλάκι της αν κ προσπαθώ να την περιορίζω. Εδώ κ 10 μέρες γυρίζει μόνη της από ανάσκελα, αν την εχω στο κρεβατι. Για γελάκια, ήχους, γύρισμα κεφαλιού όπου πηγαίνουμε κτλ. δεν το συζητάω.. Επίσης ήδη πιάνει κ κράταει πράγματα ειδικά με την πιπίλα της.. και το κυριότερο από 25 ημερών απολαμβάνει τον υπνο της μπρούμητα.. Στην αρχη την εβαζα κατα την διάρκεια της ημερας για να την παρακολουθω κιόλας αλλα τωρα την βάζω κ το βράδυ αν ξυπνησει στο ενδιάμεσο. Όταν κοιμάτε έτσι ή γενικά την έχω μπρούμητα για μασαζάκι κτλ. βαζει αγκώνες κ προσπαθει διλα διλα να μπουσουλησει βεβαια την γυρναω μολις το κανει γιατι ειναι πολυ μικρουλα ακομη για να βαζει το βαρος της ετσι.

Γενικα η συμπεριφορά της προς το παρών είναι για 2 μηνες μπροστα συμφωνα με τη γιατρο δεν ξερω αν αυτό μετα σταματήσει.

Απο Δευτέρα θα την βαλω στο κρεβατακι της.. Μεχρι τωρα την ειχαμε σε καλαθουνα στο δωματιο μας αλλα τη βλεπω να ζοριζεται λιγακι..:grin:

Βεβαια να πω οτι ειναι κ μεγαλο μωρακι στο μηνα ηταν ηδη 5κιλα τωρα δεν ξερω σε 10 μερες για το 1ο μας εμβολιο που θα παμε ποσο θα ειναι.. Δεν ειναι παχουλο μωρακι αλλα ειναι βαριά :) απο την αρχη ήταν δεμενο μωρακι

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

17 ώρες πρίν, First_love είπε:

Αυτο μου το κανε για 3 μέρες περίπου,Αλλά Τώρα πήρε τα πάνω της πάλι...μιλησα και με την παιδίατρο και μου είπε πως τα παιδάκια το κάνουν καμία φορά αυτό.Μπορει Δηλαδή μια μέρα να μη φάνε καθόλου και να το αναπληρώσουν την επόμενη...

Ρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι? Εσείς στην επαφή πονατε καθόλου? Γιατί εγώ όσες φορές έχουμε προσπαθήσει πονάω αρκετά κι έχει περάσει τόσος καιρός μετά τη γέννα.... 

Ναι ποναω αλλα με λιπαντικο φτιαχνει καπως η κατασταση. Καθε φορα ειναι λιγο καλυτερα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marthakat είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, εγω ειμαι μανουλα Φεβρουαρίου.. εμένα η μπεμπούλα μου είναι 50 ημερών.. Είναι παρα πολύ φαγανό μωράκι.. Απο τις πρώτες ημέρες της, έτρωγε απο το στήθος κ συμπλήρωνα 60ml ξενο ανα γευμα για να χορτάσει..

Τώρα τρώει περιπου 180ml ανα γεύμα. Δυστηχώς σταμάτησα να θηλαζω εδώ κ 2 μέρες επειδή μου κόπηκε το γάλα.. Με άδειαζε ανα γεύμα κ αργούσε να γεμίσει.. Όσο περνούσαν οι μέρες αναγκαστηκά θήλαζα μόνο πρωί κ βράδυ ώσπου τελικά μου σταμάτησε.. 

Ο γιατρός μου είπε ότι συμβαίνει αυτό, δυστηχώς, τουλάχιστον για 50 μέρες τα καταφέραμε..

Εμένα η μικρή, κάνει πραγματάκια λίγο παραπάνω από την ηλικία της.. Απο τις 20 μερες περίπου, στηρίζει το κεφαλάκι της αν κ προσπαθώ να την περιορίζω. Εδώ κ 10 μέρες γυρίζει μόνη της από ανάσκελα, αν την εχω στο κρεβατι. Για γελάκια, ήχους, γύρισμα κεφαλιού όπου πηγαίνουμε κτλ. δεν το συζητάω.. Επίσης ήδη πιάνει κ κράταει πράγματα ειδικά με την πιπίλα της.. και το κυριότερο από 25 ημερών απολαμβάνει τον υπνο της μπρούμητα.. Στην αρχη την εβαζα κατα την διάρκεια της ημερας για να την παρακολουθω κιόλας αλλα τωρα την βάζω κ το βράδυ αν ξυπνησει στο ενδιάμεσο. Όταν κοιμάτε έτσι ή γενικά την έχω μπρούμητα για μασαζάκι κτλ. βαζει αγκώνες κ προσπαθει διλα διλα να μπουσουλησει βεβαια την γυρναω μολις το κανει γιατι ειναι πολυ μικρουλα ακομη για να βαζει το βαρος της ετσι.

Γενικα η συμπεριφορά της προς το παρών είναι για 2 μηνες μπροστα συμφωνα με τη γιατρο δεν ξερω αν αυτό μετα σταματήσει.

Απο Δευτέρα θα την βαλω στο κρεβατακι της.. Μεχρι τωρα την ειχαμε σε καλαθουνα στο δωματιο μας αλλα τη βλεπω να ζοριζεται λιγακι..:grin:

Βεβαια να πω οτι ειναι κ μεγαλο μωρακι στο μηνα ηταν ηδη 5κιλα τωρα δεν ξερω σε 10 μερες για το 1ο μας εμβολιο που θα παμε ποσο θα ειναι.. Δεν ειναι παχουλο μωρακι αλλα ειναι βαριά :) απο την αρχη ήταν δεμενο μωρακι

Μπράβο στο μπεμπάκι!!! Έτσι να συνεχίσει και θα γίνει μία κοπελάρα να!!!

  • Μου αρέσει 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες λέγατε για το επίδομα γέννας. Μπήκα στον λογαριασμό μου αλλά εμένα δεν έχει μπει ακόμα. Την αίτηση την έκανα αρχές Μάρτη. Πάει με τον μήνα υποβολής και θα μου πιστωθούν τον επόμενο μήνα; Επίσης την ίδια μέρα έκανα και για το επίδομα παιδιού και στον μηνιαίο πίνακα που έχει αναγράφει το ποσό από τον Μάρτη. Θα το πάρω και αυτό τέλος Μάρτη;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Πριν λίγες μέρες λέγατε για το επίδομα γέννας. Μπήκα στον λογαριασμό μου αλλά εμένα δεν έχει μπει ακόμα. Την αίτηση την έκανα αρχές Μάρτη. Πάει με τον μήνα υποβολής και θα μου πιστωθούν τον επόμενο μήνα; Επίσης την ίδια μέρα έκανα και για το επίδομα παιδιού και στον μηνιαίο πίνακα που έχει αναγράφει το ποσό από τον Μάρτη. Θα το πάρω και αυτό τέλος Μάρτη;

Τέλη Μαρτίου ήταν μόνο για όσους έκαναν αίτηση μέχρι Φεβρουαριο.Λογικα τέλος Απριλίου θα το πάρεις. Το επίδομα παιδί μπαίνει για κάθε δύο μήνες και νομίζω ότι δεν μετραει ο μήνας που γεννήθηκε το μωρο.

  • Ευχαριστώ 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, katerina04 είπε:

Τέλη Μαρτίου ήταν μόνο για όσους έκαναν αίτηση μέχρι Φεβρουαριο.Λογικα τέλος Απριλίου θα το πάρεις. Το επίδομα παιδί μπαίνει για κάθε δύο μήνες και νομίζω ότι δεν μετραει ο μήνας που γεννήθηκε το μωρο.

Ναι, τον Φλεβάρη δεν τον έχει υπολογίσει. Απλά διάβασα στο ιντερνετ ότι η πρώτη δόση θα πληρωνόταν την τελευταία μέρα του Μαρτίου και νόμιζα ότι μας αφορούσε όλους. Άρα λες δεν έχω κάνει κάτι στραβό και θα μπουν τέλη του μήνα; Στην αίτηση στη μία γράφει εγκρίθηκε και στην άλλη υποβληθείσα. 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι κοριτσια; Εσείς κάνατε αίτηση για τις συμπληρωματικές παροχές μητρότητας ΟΑΕΔ;

Δεν αναφέρομαι στην 6μηνη άδεια αλλά στο ποσό που βάζει ο ΟΑΕΔ για να καλύψει τη διαφορά απο τα επιδόματα εγγυμοσύνης κ λοχείας..

Εγώ έκανα την αιτηση αρχες Μαρτιου πριν την ολικη καραντίνα κ ακόμα δεν εχω δει κατι στο λογαριασμο μου.. Κ στο site του ΟΑΕΔ γραφει ακομα "η αιτηση σας εχει καταγραφή στο σύστημα".. Δεν ξερω, ισως μεσα στον μηνα τα βαλουν.. 

Εσεις το κανάτε; σας μπηκαν χρήματα απο αυτο;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Ele@n είπε:

Ναι, τον Φλεβάρη δεν τον έχει υπολογίσει. Απλά διάβασα στο ιντερνετ ότι η πρώτη δόση θα πληρωνόταν την τελευταία μέρα του Μαρτίου και νόμιζα ότι μας αφορούσε όλους. Άρα λες δεν έχω κάνει κάτι στραβό και θα μπουν τέλη του μήνα; Στην αίτηση στη μία γράφει εγκρίθηκε και στην άλλη υποβληθείσα. 

Ναι αφου την εκανες Μαρτιο τελος Απριλιου θα τα παρεις. Εμενα την εκανε ο λογιστης αλλα οπως τα λες σωστα θα εγινε αν λεει εγκριθηκε.

πρίν από 21 λεπτά , Marthakat είπε:

Να ρωτήσω κάτι κοριτσια; Εσείς κάνατε αίτηση για τις συμπληρωματικές παροχές μητρότητας ΟΑΕΔ;

Δεν αναφέρομαι στην 6μηνη άδεια αλλά στο ποσό που βάζει ο ΟΑΕΔ για να καλύψει τη διαφορά απο τα επιδόματα εγγυμοσύνης κ λοχείας..

Εγώ έκανα την αιτηση αρχες Μαρτιου πριν την ολικη καραντίνα κ ακόμα δεν εχω δει κατι στο λογαριασμο μου.. Κ στο site του ΟΑΕΔ γραφει ακομα "η αιτηση σας εχει καταγραφή στο σύστημα".. Δεν ξερω, ισως μεσα στον μηνα τα βαλουν.. 

Εσεις το κανάτε; σας μπηκαν χρήματα απο αυτο;

Εμενα μπηκαν σε δυο μερες απο τη μερα που την εκανα. Πηγες απο τον ΟΑΕΔ ή online? Εγω που εκανα προχθες και για το εξαμηνο τη μια μερα εγραφε αυτο και την αλλη ολοκληρωθηκε η αιτηση. Μπορει να παιζει ρολο που μενω σε μικρη πολη. Εσυ που μενεις? Αυτο που λες το εχω ακουσει και απο αλλη κοπελα που ηταν απο Αθηνα.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

@katerina04 εγώ την εκανα 13/3 πηγα απο τον ΟΑΕΔ αλλα δεν παραλάμβαναν εγγραφα (πριν την ολικη καραντινα) μου ειπαν να την κανω on line αλλα εγω αφου τα ειχα στα χερια μου γυρνωντας σπιτι τα κατεθεσα στα ΚΕΠ.. Εγω απο Θεσσαλονικη ειμαι..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marthakat είπε:

@katerina04 εγώ την εκανα 13/3 πηγα απο τον ΟΑΕΔ αλλα δεν παραλάμβαναν εγγραφα (πριν την ολικη καραντινα) μου ειπαν να την κανω on line αλλα εγω αφου τα ειχα στα χερια μου γυρνωντας σπιτι τα κατεθεσα στα ΚΕΠ.. Εγω απο Θεσσαλονικη ειμαι..

 Τι να πω βρε παιδί μου δεν ξέρω είναι περίεργη η όλη κατάσταση τωρα. Θα σε έχω στο νου μου να σου πω τι έγινε και με το εξάμηνο και ελπίζω να το πάρεις άμεσα κι εσύ.

  • Ευχαριστώ 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Marthakat είπε:

Να ρωτήσω κάτι κοριτσια; Εσείς κάνατε αίτηση για τις συμπληρωματικές παροχές μητρότητας ΟΑΕΔ;

Δεν αναφέρομαι στην 6μηνη άδεια αλλά στο ποσό που βάζει ο ΟΑΕΔ για να καλύψει τη διαφορά απο τα επιδόματα εγγυμοσύνης κ λοχείας..

Εγώ έκανα την αιτηση αρχες Μαρτιου πριν την ολικη καραντίνα κ ακόμα δεν εχω δει κατι στο λογαριασμο μου.. Κ στο site του ΟΑΕΔ γραφει ακομα "η αιτηση σας εχει καταγραφή στο σύστημα".. Δεν ξερω, ισως μεσα στον μηνα τα βαλουν.. 

Εσεις το κανάτε; σας μπηκαν χρήματα απο αυτο;

Τα εκανα ονλαιν μεσα στην καραντινα κι ακομα τιποτα στο λογαριασμο που τσεκαρα. Στο προφιλ μου του ΟΑΕΔ δεν εχω μπει να δω τι γραφει αλλα θα το κανω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, boukitsa123 είπε:

@katerina04 κορίτσι εκτός από μαθήματα δουλεύεις και αλλού και έχεις ένσημα ή κάνεις αυτασφάλιση; 

Καλημέρα. Έκανα πρόσληψη σε ενα γνωστό μου για να πάρω το εξάμηνο. Είχα το ένσημα για το ΙΚΑ γιατί πέρσυ ήμουν σε φροντιστήριο αλλά ο ΟΑΕΔ ήθελε ενεργή σύμβαση. Στη μικρή δεν είχα πάρει δραχμή και λέω τώρα δε θα τους τα χαρίσω.  

 

  • Ευχαριστώ 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, charma91 είπε:

Τα εκανα ονλαιν μεσα στην καραντινα κι ακομα τιποτα στο λογαριασμο που τσεκαρα. Στο προφιλ μου του ΟΑΕΔ δεν εχω μπει να δω τι γραφει αλλα θα το κανω

Ναι μπες να ριξεις μια ματιά, ειναι στις αιτήσεις αν πατήσεις.. Τι να πω υπομονη περιμενουμε.. Απλά αγχώθηκα λίγο μήπως έγινε τιποτα λάθος γιατί σε 10 μερες θα υποβάλλω κ την αίτηση για το 6 μηνο..

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Καλημέρα. Έκανα πρόσληψη σε ενα γνωστό μου για να πάρω το εξάμηνο. Είχα το ένσημα για το ΙΚΑ γιατί πέρσυ ήμουν σε φροντιστήριο αλλά ο ΟΑΕΔ ήθελε ενεργή σύμβαση. Στη μικρή δεν είχα πάρει δραχμή και λέω τώρα δε θα τους τα χαρίσω.  

 

Α μια χαρά του πλήρωνες εσύ τα ένσημα; Καλή ιδέα αυτή. 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...