Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, boukitsa123 είπε:

Δουλειές πολλές διάβασμα νετφλιξ κτλπ το βράδυ πριν με πάρει ο ύπνος και γυμναστική όταν κάνω διάλειμμα από τις δουλειές. Σήμερα έχει βροχή ευτυχώς να μην ρίχνει άλλο πράσινη σκόνη γτ με πεθαίνει η αλλεργία μου. 

Κι η δικιά μου όλο γελάει έτσι και την κοιτάξεις και μιλάει και μόνη της :x

Τι ύψος έχουν τα μωρά σας κορίτσια; 

Εμένα όταν κάναμε το εμβόλιο στους 2 μήνες ήταν 60εκ κ 5650 κιλά! Σε δυο εβδομάδες θα ξαναπάμε κ θ δούμε !!

 

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, boukitsa123 είπε:

Πολύ καλά μπράβο και πόσα κιλά γεννήθηκε; 

3240 γεννήθηκε και 3030 ήταν οταν βγήκαμε από το νοσοκομείο αλλά σε βάρος είμαστε λίγο πίσω για αυτό μου εδωσε οδηγία να τον ταιζω ανα 4ώρες και να μη τον αφήνω να κοιμάται. Εσενα η μικρή;

Just now, Agapakiii είπε:

Εμένα όταν κάναμε το εμβόλιο στους 2 μήνες ήταν 60εκ κ 5650 κιλά! Σε δυο εβδομάδες θα ξαναπάμε κ θ δούμε !!

 

Πολύ καλό βάρος εμένα 3 μηνών ήταν 5800. 

Να ρωτήσω έχουν φουσκωσει σε καμία τα ούλα του μωρού; εμάς εχουν αρχίσει εδώ και δυο εβδομάδες βέβαια μου είπε η παιδίατρος ότι κανουν προεργασία και δεν είναι ακόμα σε φάση να βηει δόντι αλλά έχει ενοχλήσεις κάποια βράδια και κλαίει το καημένο μου

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

3 μηνών σήμερα κοτζάμ κοπέλα πια :x 

Τραβάει κολιέ μαλλιά χέρια στο στόμα και έχει ξεκινήσει να πιάνει κιόλας :mrgreen:

Θέλω να πάρω ένα χαλάκι που το βάζεις κάτω και εξερευνούν αλλά είναι ακριβά ρε γμτ. Εσείς θα πάρετε/έχετε; 

Το σκεφτόμουν πριν καιρό αλλά νόμιζα ότι θα το χρειαστούμε του χρόνου για να τον αφήνω κάτω να μπουσουλάει. Τέτοιο χαλί δεν έχω βρει, βασικά δεν ξέρω πώς να το ψάξω. Σκέφτηκα όμως το εξής, χωρίς να ξέρω αν είναι τελικά πρακτικό. Στο τζάμπο έχει παζλ από αφρώδες υλικό. Να το στρώσω κάτω και όταν είναι να παίξει να πάρω ένα πάπλωμα μονό και να το βάζω από πάνω ώστε να έιναι σε μαλακά. Όμως πρέπει να το μαζεύω μετά γιατί το σπίτι δεν έχει καλή διαρρύθμιση οπότε θα παίζουμε μέσα στη μέση και δεν γίνεται να είναι μόνιμα το πάπλωμα στρωμένο. Κάτι μου λέει ότι το σπίτι θα γίνει σε λίγο άνω κάτω και δεν πρέπει να φρικάρω!!:huh:

Εμείς σηκωνόμαστε το πρωί, τρώμε, αλλάζουμε, μετά τον βάζω στον μάρσιπο για να κάνω δουλειές. Μόλις τελειώσω αναλαμβάνει ο σύζυγος και παίζουν λίγο για να γράψω όσο προλαβαίνω την εργασία. Το μεσημέρι μετά από πολυ κόπο μπορεί να μας κάνει τη χάρη να κοιμηθεί 3 ώρες μαζεμένες. Το απόγευμα ξανά τα ίδια. Και το βράδυ κατά τις 11 μόλις κοιμηθεί πάλι γράφω. Θέλω να δω ταινία και δεν προλαβαίνω. :angry:

Δεύτερα πάμε γιατρό για εμβόλιο αλλά με προχειρό μέτρημα τον βγάζουμε 5500 κιλά και 58 εκατοστά. Αύριο γίνεται 2 μηνών!!! Πώς πέρασε ο καιρός;;;

 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Stelloudia είπε:

Μεγαλώνουν με τρελούς ρυθμούς.Άσε κι εμένα τραβάει μαλλιά συνέχεια, πιάνει πράγματα ειδικά την πιπίλα τη πιάνει και τη πετάει κάτω ή προσπαθεί να τη βάλει στο στόμα πάλι άσε γελάω με αυτό γιατί τη κρατάει σταθερή και κουνάει το κεφάλι του πέρα δώθε για να τη πετύχει:). Επίσης κάνει συνέχεια ήχους αγκού και γελάει όλη την ώρα. Έχω κι εγώ τέτοιο χαλάκι και τον βάζω, του αρέσει να είναι ανάσκελα και κουνάει τα ποδαράκια του για να πετύχει τα κρεμαστα, και στο ρηλαξ τα ίδια κάνει. Γενικά κουνιέται πολύ χέρια πόδια ολη την ώρα ειδικά όταν βλέπει κατι που του αρέσει δε κρατιέται κοπανιεται και γελάει.Στηρίζει πλεον και το κεφάλι του εντελώς μονος του. 

Τώρα με τη καραντίνα όλη μέρα μαγειρεύω και τρώω, βάζω το μωρό στο ρηλαξ και του εξηγώ βήμα βήμα τι κάνω λες και έχω εκπομπή μαγειρικής:) ή τον βάζω στο μάρσιπο και κάνω γυμναστική. Εσείς πως περνάτε την καραντίνα;

Μπράβο μεγάλωσε το αντράκι σου. Άντε και με μια μπεμπουλα σου εύχομαι αφού διαβασα ότι θελεις και άλλο νινι γρήγορα. Αφού έχεις δύο αγόρια σας χρειάζεται και ένα κοριτσάκι να σας τρελάνει. Αμαν αυτά τα μαλλιά και εμένα λατρεία. Όλη την ώρα τα τραβάει. Η αλήθεια είναι ότι παρόλο που πέρασαν μόνο 2,5 χρόνια είχα ξεχάσει πως είναι τα μωράκια και το χαίρομαι πολύ. Τη μικρή μου δουλευα και δεν την χάρηκα βρεφακι. Πως να τα περνάμε χαμός. Η μικρή ζοριζεται και με το δίκιο της από τη μια ο γκρινιάρης που όλο αγκαλιά θέλει και από την άλλη η καθημερινότητα της που άλλαξε εντελώς. Μαγειρεύουμε, καθαρίζουμε, παίζουμε και μαλώνουμε  χαχα. Υπομονή γαϊδουρινη κάνουμε αλλά οκ την παλεύουμε.

2 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Εμένα όταν κάναμε το εμβόλιο στους 2 μήνες ήταν 60εκ κ 5650 κιλά! Σε δυο εβδομάδες θα ξαναπάμε κ θ δούμε !!

 

Φτου φτου καλέ τι ύψος είναι αυτό μπράβο.

10 ώρες πρίν, Giota1983 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Τι κανετε πως περνατε στην καραντίνα . Εμείς αν και μεσα όλη μέρα είναι μια ευκαιρία να χαρούμε παραπάνω το μωράκι μας. Να σας ρωτήσω, τα μωράκια σας ποσες ωρες είναι το μέγιστο που έχουν κοιμηθεί μαζεμένες ώρες? Η μπέμπα μας εφαγε 210 ml στις 7 και ακομα δεν εχει ξυπνήσει . Λέτε να πρέπει να ανυσηχησω. 

Αν βάζει βάρος δε νομίζω ότι πρέπει να ανησυχήσεις. Να τη φτύσεις να μην την ματιασεις. Ο μπέμπης 6 ώρες ήταν το περισσότερο που έχει κοιμηθεί. Αλλά βράδυ τη μέρα άστο το μάτι γαρίδα πάνω από μισάωρο σπάνια.

12 ώρες πρίν, First_love είπε:

Αυτο μου το κανε για 3 μέρες περίπου,Αλλά Τώρα πήρε τα πάνω της πάλι...μιλησα και με την παιδίατρο και μου είπε πως τα παιδάκια το κάνουν καμία φορά αυτό.Μπορει Δηλαδή μια μέρα να μη φάνε καθόλου και να το αναπληρώσουν την επόμενη...

Ρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι? Εσείς στην επαφή πονατε καθόλου? Γιατί εγώ όσες φορές έχουμε προσπαθήσει πονάω αρκετά κι έχει περάσει τόσος καιρός μετά τη γέννα.... 

Λογικό είναι να πονάς. Κι εγώ έχω μια ενόχληση πόνο να πω κάτι τελοσπάντων. Θα περάσει με τον καιρό. Δοκίμασε λιπαντικό θα σε βοηθήσει.

2 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Δουλειές πολλές διάβασμα νετφλιξ κτλπ το βράδυ πριν με πάρει ο ύπνος και γυμναστική όταν κάνω διάλειμμα από τις δουλειές. Σήμερα έχει βροχή ευτυχώς να μην ρίχνει άλλο πράσινη σκόνη γτ με πεθαίνει η αλλεργία μου. 

Κι η δικιά μου όλο γελάει έτσι και την κοιτάξεις και μιλάει και μόνη της :x

Τι ύψος έχουν τα μωρά σας κορίτσια; 

Από δουλειές άλλο τίποτα αυτά τα πιάτα δεν υπάρχουν εσείς που είστε και πολλοί φαντάζομαι. Δύο μηνών ήταν 58 εκατοστά.

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, καλησπέρα! Πώς είστε; 

Για άλλη μια φορά θα χρειαστώ τα φώτα και την εμπειρία σας. Έχει το μωρό καμιάς σας ομφαλοκήλη; Το δικό μου ήρθε να το δει η παιδίατρος πριν 3 εβδομάδες, έκανε μια κίνηση με το χέρι της και ''ανοιξε' τον αφαλό. Έκτοτε έχει ομφαλοκήλη. Είναι η θεία του άντρα μου και το τί νεύρα έχω μαζί της δεν περιγράφεται (να πάω σε άλλο γιατρό δεν έχω ακόμα τη δυνατότητα με την κατάσταση που επικρατεί).

Είχε το μωρό σας κάτι αντίστοιχο; Όταν κλαίει το μωρό, νομίζω θα σκάσει ο αφαλός και θα βγουν τα μέσα έξω, είναι πραγματικά τρομακτικό το θέαμα. Ούτε νοσοκομείο μπορώ να το πάρω τώρα γιατί φοβάμαι. Μοιραστείτε την εμπειρία σας πλιζ. Εννοείται ότι θα γραφτώ και σε δεύτερο γιατρό μόλις κοπάσουν τα πράγματα. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Κορίτσια, καλησπέρα! Πώς είστε; 

Για άλλη μια φορά θα χρειαστώ τα φώτα και την εμπειρία σας. Έχει το μωρό καμιάς σας ομφαλοκήλη; Το δικό μου ήρθε να το δει η παιδίατρος πριν 3 εβδομάδες, έκανε μια κίνηση με το χέρι της και ''ανοιξε' τον αφαλό. Έκτοτε έχει ομφαλοκήλη. Είναι η θεία του άντρα μου και το τί νεύρα έχω μαζί της δεν περιγράφεται (να πάω σε άλλο γιατρό δεν έχω ακόμα τη δυνατότητα με την κατάσταση που επικρατεί).

Είχε το μωρό σας κάτι αντίστοιχο; Όταν κλαίει το μωρό, νομίζω θα σκάσει ο αφαλός και θα βγουν τα μέσα έξω, είναι πραγματικά τρομακτικό το θέαμα. Ούτε νοσοκομείο μπορώ να το πάρω τώρα γιατί φοβάμαι. Μοιραστείτε την εμπειρία σας πλιζ. Εννοείται ότι θα γραφτώ και σε δεύτερο γιατρό μόλις κοπάσουν τα πράγματα. 

Τι εννοείς ανοιξε τον ομφαλό? Πως?? Και τώρα είναι πρησμένος?Δυστυχώς δεν ξέρω τίποτα για αυτό.


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 said:

Τι εννοείς ανοιξε τον ομφαλό? Πως?? Και τώρα είναι πρησμένος?Δυστυχώς δεν ξέρω τίποτα για αυτό.

Το άνοιξε με τα δάχτυλά της, έκανε μια κίνηση, φαντάσου αντίχειρα και δείκτη κολλημένα να πατάνε αφαλό και να απομακρύνονται τα δάχτυλα και ταυτόχρονα να ανοίγει ο αφαλός. Έπαθα σοκ όταν το έκανε.

Όποτε κλαίει, φουσκώνει ο αφαλός και πρέπει να το πιέζω να μπαίνει μέσα. Αν δεν το πιέζω βγαίνει ξανά έξω. Τηλεφώνησα στην κλινική όπου γέννησα, αλλά δεν δίνουν τηλεφωνικά οδηγίες, από την άλλη πώς να πάω έξω, φοβάμαι για το μωρό. Άρχισε και να γκρινιάζει από τότε που του το έκανε, δεν μπορώ να το βλέπω να σπαράζει έτσι. :-(

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Το άνοιξε με τα δάχτυλά της, έκανε μια κίνηση, φαντάσου αντίχειρα και δείκτη κολλημένα να πατάνε αφαλό και να απομακρύνονται τα δάχτυλα και ταυτόχρονα να ανοίγει ο αφαλός. Έπαθα σοκ όταν το έκανε.

Όποτε κλαίει, φουσκώνει ο αφαλός και πρέπει να το πιέζω να μπαίνει μέσα. Αν δεν το πιέζω βγαίνει ξανά έξω. Τηλεφώνησα στην κλινική όπου γέννησα, αλλά δεν δίνουν τηλεφωνικά οδηγίες, από την άλλη πώς να πάω έξω, φοβάμαι για το μωρό. Άρχισε και να γκρινιάζει από τότε που του το έκανε, δεν μπορώ να το βλέπω να σπαράζει έτσι. :-(

Πάρε το παιδί να το πας νοσοκομείο και όσο για την θεία βάλε της όρια αλλιώς αυτή θα είναι αιτία για καυγάδες και είναι κρίμα. 

@Stelloudia η μικρή μου είναι χαμηλά στις καμπύλες ήθελα να της κάνουν εξετάσεις αλλά χρειάζεται νοσηλεία λόγω του ότι είναι 3 μηνών μόνο. Βάζει οριακά βάρος και ύψος. 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 said:

Πάρε το παιδί να το πας νοσοκομείο και όσο για την θεία βάλε της όρια αλλιώς αυτή θα είναι αιτία για καυγάδες και είναι κρίμα. 

Φοβάμαι να πάω στο νοσοκομείο, δεν ξέρω τι να κάνω πραγματικά.. όσο για τη θεία, είναι ήδη αιτία για καβγάδες. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Φοβάμαι να πάω στο νοσοκομείο, δεν ξέρω τι να κάνω πραγματικά.. όσο για τη θεία, είναι ήδη αιτία για καβγάδες. 

Πάρε τηλ και ρώτα τους αν έχουν επιβεβαιωμένα κρούσματα της κορόνας γτ θες έναν παιδίατρο να δει άμεσα το βρέφος. 

@Anna-Vangelis κι εγώ αν χρειαστεί να πάω την μπέμπα θα ρωτήσω πρώτα αν έχουν επιβεβαιωμένα κρούσματα επίσης για όσους διαβάζετε το φόρουμ έξω γαντάκια και μασκούλα και ψυχραιμία 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τηλεφώνησα μόλις στην κλινική ξανά. Θα πάω Δευτέρα να το δει παιδοχειρουργός (σήμερα δε δουλεύει). Από νοσοκομεία εφημερεύει το ΑΧΕΠΑ όπου ξέρω ότι έχουν περιστατικά και αποκλείεται να το πάω σε τέτοιο νοσοκομείο.

Τραγικό, για πρώτη φορά νιώθω τόσο θυμό για κάποιον. Αν μπορούσα θα της έκανα μήνυση.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Φοβάμαι να πάω στο νοσοκομείο, δεν ξέρω τι να κάνω πραγματικά.. όσο για τη θεία, είναι ήδη αιτία για καβγάδες. 

Ναι βρε παιδι μου πρεπει να το δει καποιος το μωρο παρε καποιον αλλο μηπως ερχεται σπιτι ή βρες αλλο παιδιατρο να το πας εσυ. Οπως σου ειπε και η boukitsa  μασκα γαντια και ψυχραιμια δε γινεται να βασανιζεται το μωρο. 

 

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Τηλεφώνησα μόλις στην κλινική ξανά. Θα πάω Δευτέρα να το δει παιδοχειρουργός (σήμερα δε δουλεύει). Από νοσοκομεία εφημερεύει το ΑΧΕΠΑ όπου ξέρω ότι έχουν περιστατικά και αποκλείεται να το πάω σε τέτοιο νοσοκομείο.

Τραγικό, για πρώτη φορά νιώθω τόσο θυμό για κάποιον. Αν μπορούσα θα της έκανα μήνυση.

Ωραια βρηκες ακρη χαιρομαι. Μην το ξαναπας σε αυτην σε παρακαλω απ οσα λες δεν ειναι η καταλληλη.


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Φοβάμαι να πάω στο νοσοκομείο, δεν ξέρω τι να κάνω πραγματικά.. όσο για τη θεία, είναι ήδη αιτία για καβγάδες. 

Kαλησπέρα κορίτσι μου!!θα σου πρότεινα να ρθει επίσκεψη κάποιος παιδοχειρούργος καλύτερα να δει το μωράκι σου στο σπίτι σας!!το πιο πιθανον είναι να μην είναι κάτι σοβαρό αλλά καλύτερα να ησυχάσετε κ εσείς!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Κορίτσια, καλησπέρα! Πώς είστε; 

Για άλλη μια φορά θα χρειαστώ τα φώτα και την εμπειρία σας. Έχει το μωρό καμιάς σας ομφαλοκήλη; Το δικό μου ήρθε να το δει η παιδίατρος πριν 3 εβδομάδες, έκανε μια κίνηση με το χέρι της και ''ανοιξε' τον αφαλό. Έκτοτε έχει ομφαλοκήλη. Είναι η θεία του άντρα μου και το τί νεύρα έχω μαζί της δεν περιγράφεται (να πάω σε άλλο γιατρό δεν έχω ακόμα τη δυνατότητα με την κατάσταση που επικρατεί).

Είχε το μωρό σας κάτι αντίστοιχο; Όταν κλαίει το μωρό, νομίζω θα σκάσει ο αφαλός και θα βγουν τα μέσα έξω, είναι πραγματικά τρομακτικό το θέαμα. Ούτε νοσοκομείο μπορώ να το πάρω τώρα γιατί φοβάμαι. Μοιραστείτε την εμπειρία σας πλιζ. Εννοείται ότι θα γραφτώ και σε δεύτερο γιατρό μόλις κοπάσουν τα πράγματα. 

Δεν καταλαβα... το εκανε το μωρο ή η γιατρος; εκεινη δεν σου ειπε τι πρεπει να κανεις; πως να κινηθεις;

Βρες στην πολη σου ή απο γνωστους τι γιατροι υπαρχουν κι αν κανουν κατ οικον! Να σε παραπεμψουν καπου! Ισως κ σε ιδιωτικη κλινικη αν εχεις την δυνατοτητα με το χαμο που γινεται στα δημοσια νοσοκομεια

Θα σε συμβουλευα μακρια απο την γιατρο-θεια... (με ολο το θαρρος)

Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Πάρε το παιδί να το πας νοσοκομείο και όσο για την θεία βάλε της όρια αλλιώς αυτή θα είναι αιτία για καυγάδες και είναι κρίμα. 

@Stelloudia η μικρή μου είναι χαμηλά στις καμπύλες ήθελα να της κάνουν εξετάσεις αλλά χρειάζεται νοσηλεία λόγω του ότι είναι 3 μηνών μόνο. Βάζει οριακά βάρος και ύψος. 

Η παιδίατρος τι σου έχει πει; Εμένα η μικρή ανιψιά μου γεννήθηκε 48 εκ 2800 βάρος ενώ οι αδελφές τις και οι δυο 50 και γύρω στα 3500 και ήταν μόνιμα χαμηλά στις καμπύλες η παιδίατρος δεν ανησύχησε όμως βέβαια και η κουνιαδα μου και ο άντρας της δεν είναι ιδιαίτερα ψηλοί. 

1 hour ago, Ele@n είπε:

Το σκεφτόμουν πριν καιρό αλλά νόμιζα ότι θα το χρειαστούμε του χρόνου για να τον αφήνω κάτω να μπουσουλάει. Τέτοιο χαλί δεν έχω βρει, βασικά δεν ξέρω πώς να το ψάξω. Σκέφτηκα όμως το εξής, χωρίς να ξέρω αν είναι τελικά πρακτικό. Στο τζάμπο έχει παζλ από αφρώδες υλικό. Να το στρώσω κάτω και όταν είναι να παίξει να πάρω ένα πάπλωμα μονό και να το βάζω από πάνω ώστε να έιναι σε μαλακά. Όμως πρέπει να το μαζεύω μετά γιατί το σπίτι δεν έχει καλή διαρρύθμιση οπότε θα παίζουμε μέσα στη μέση και δεν γίνεται να είναι μόνιμα το πάπλωμα στρωμένο. Κάτι μου λέει ότι το σπίτι θα γίνει σε λίγο άνω κάτω και δεν πρέπει να φρικάρω!!:huh:

Εμείς σηκωνόμαστε το πρωί, τρώμε, αλλάζουμε, μετά τον βάζω στον μάρσιπο για να κάνω δουλειές. Μόλις τελειώσω αναλαμβάνει ο σύζυγος και παίζουν λίγο για να γράψω όσο προλαβαίνω την εργασία. Το μεσημέρι μετά από πολυ κόπο μπορεί να μας κάνει τη χάρη να κοιμηθεί 3 ώρες μαζεμένες. Το απόγευμα ξανά τα ίδια. Και το βράδυ κατά τις 11 μόλις κοιμηθεί πάλι γράφω. Θέλω να δω ταινία και δεν προλαβαίνω. :angry:

Δεύτερα πάμε γιατρό για εμβόλιο αλλά με προχειρό μέτρημα τον βγάζουμε 5500 κιλά και 58 εκατοστά. Αύριο γίνεται 2 μηνών!!! Πώς πέρασε ο καιρός;;;

 

Χαλάκι δραστηριοτήτων λέγεται εγώ έχω το marcus marcus  από τα mothercare είναι διπλής όψης αδιάβροχο 60 ευρώ κάνει περίπου του το απλώνω κάτω του βάζω και το γυμναστήριο και παίζε όλη την ώρα.

Κι εγώ έχω αλλάξει διακόσμηση έχω οργανώσει ντουλάπες,τρωω συνέχεια,ασε που ολη την ωρα μαγειρεύω.

Μια χαρά είναι 4 εκ το μήνα σου βάζει περιπου δηλ. και το βαρος μια χαρά.

1 ώρα πρίν, katerina04 είπε:

Μπράβο μεγάλωσε το αντράκι σου. Άντε και με μια μπεμπουλα σου εύχομαι αφού διαβασα ότι θελεις και άλλο νινι γρήγορα. Αφού έχεις δύο αγόρια σας χρειάζεται και ένα κοριτσάκι να σας τρελάνει. Αμαν αυτά τα μαλλιά και εμένα λατρεία. Όλη την ώρα τα τραβάει. Η αλήθεια είναι ότι παρόλο που πέρασαν μόνο 2,5 χρόνια είχα ξεχάσει πως είναι τα μωράκια και το χαίρομαι πολύ. Τη μικρή μου δουλευα και δεν την χάρηκα βρεφακι. Πως να τα περνάμε χαμός. Η μικρή ζοριζεται και με το δίκιο της από τη μια ο γκρινιάρης που όλο αγκαλιά θέλει και από την άλλη η καθημερινότητα της που άλλαξε εντελώς. Μαγειρεύουμε, καθαρίζουμε, παίζουμε και μαλώνουμε  χαχα. Υπομονή γαϊδουρινη κάνουμε αλλά οκ την παλεύουμε.

Φτου φτου καλέ τι ύψος είναι αυτό μπράβο.

Αν βάζει βάρος δε νομίζω ότι πρέπει να ανησυχήσεις. Να τη φτύσεις να μην την ματιασεις. Ο μπέμπης 6 ώρες ήταν το περισσότερο που έχει κοιμηθεί. Αλλά βράδυ τη μέρα άστο το μάτι γαρίδα πάνω από μισάωρο σπάνια.

Λογικό είναι να πονάς. Κι εγώ έχω μια ενόχληση πόνο να πω κάτι τελοσπάντων. Θα περάσει με τον καιρό. Δοκίμασε λιπαντικό θα σε βοηθήσει.

Από δουλειές άλλο τίποτα αυτά τα πιάτα δεν υπάρχουν εσείς που είστε και πολλοί φαντάζομαι. Δύο μηνών ήταν 58 εκατοστά.

Κι εμείς θέλουμε ενα κοριτσάκι τώρα. Να μείνουμε με το καλό και να είναι γερό. Λογικό να ζηλεύει στην ηλικία που είναι και είναι και μεγάλη αλλαγή να πρέπει να μοιράζεται τον χρόνο σου ενώ πριν ειχε αποκλειστικότητα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...