Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, Ele@n είπε:

:o:o:o:o:o!!!!Συνέχεια;;;; Εδραιώθηκε ο θηλασμός σε εσένα; Εμένα όχι ακόμα και δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό. Από τότε που σταμάτησα πάλι τα μαθήματα δεν του ξαναέδωσα ξένο, αλλά το στήθος ακόμα πρήζεται και τρέχει. Διάβασα ότι όταν εδραιωθεί σταματάει αυτό και παράγει γάλα μόνο όταν πίνει το μικρό χωρίς να αποθηκεύει.

Φορμάκια εγώ του είχα πάρει μέχρι και για τον Μάη λεπτά με μακρύ μανίκι. Μετά θα είναι μαντράχαλος ολόκληρος για μπεμπε χαχαχα. Οπότε πάμε σε φόρμες. Αυτά δεν τα έχω πάρει οπότε επειδή μας βλέπω καιρό μέσα θα τα παραγγείλω. Και τα Dpam έχουν προσφορές. 

Το καλοκαίρι, αρχές και τέλος, φοράμε και φανελάκι από μέσα έτσι; Γιατί πρέπει να προμηθευτώ κάποια στιγμή και το επόμενο νούμερο και το κακό είναι ότι τα orchestra που τα έχουν φθηνότερα δεν τα έχουν στο online κατάστημα.

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες!!ρωτησα τον παιδιατρο μου για αυτο που λές γτ εμενα οταν τρωεει σταζει ο άλλος μαστος!!μου ειπε ειναι υπερπαραγωγη θα στρώσει τον 4 μήνα!!αρα μην σε αγχώνει!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Ele@n είπε:

:o:o:o:o:o!!!!Συνέχεια;;;; Εδραιώθηκε ο θηλασμός σε εσένα; Εμένα όχι ακόμα και δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό. Από τότε που σταμάτησα πάλι τα μαθήματα δεν του ξαναέδωσα ξένο, αλλά το στήθος ακόμα πρήζεται και τρέχει. Διάβασα ότι όταν εδραιωθεί σταματάει αυτό και παράγει γάλα μόνο όταν πίνει το μικρό χωρίς να αποθηκεύει.

Φορμάκια εγώ του είχα πάρει μέχρι και για τον Μάη λεπτά με μακρύ μανίκι. Μετά θα είναι μαντράχαλος ολόκληρος για μπεμπε χαχαχα. Οπότε πάμε σε φόρμες. Αυτά δεν τα έχω πάρει οπότε επειδή μας βλέπω καιρό μέσα θα τα παραγγείλω. Και τα Dpam έχουν προσφορές. 

Το καλοκαίρι, αρχές και τέλος, φοράμε και φανελάκι από μέσα έτσι; Γιατί πρέπει να προμηθευτώ κάποια στιγμή και το επόμενο νούμερο και το κακό είναι ότι τα orchestra που τα έχουν φθηνότερα δεν τα έχουν στο online κατάστημα.

Χαχα συνέχεια τα άτιμα υπάρχουν και εξαιρέσεις βέβαια αλλά τα περισσότερα παθαίνουν έρωτα με το τζιτζι της μαμας και όταν ειναι μαζι θέλουν να ρουφάνε έστω και λίγο. Όχι ότι θέλουν να φάνε έτσι για να πάρουν μια δόση από τη μανούλα. Εγώ του δίνω ένα ξενο πριν κοιμηθεί μπας και πέσει ξερος (ούτε καν) αλλά και για να μην το ξεχάσει και μετά δεν το πίνει. Λογικά ο θηλασμός εδραιώθηκε μη νομίζεις ξέρω κι εγώ. Τα στήθος πάντως μπορεί ακόμη και τότε να πρήζεται και να τρέχει. Και εγώ αν δεν τρώει καλά βγάζω. Έχω νομίζω σχεδόν 3 λίτρα στον καταψύκτη. Αν ποτέ πάμε για δουλειά 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, marillia είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες!!ρωτησα τον παιδιατρο μου για αυτο που λές γτ εμενα οταν τρωεει σταζει ο άλλος μαστος!!μου ειπε ειναι υπερπαραγωγη θα στρώσει τον 4 μήνα!!αρα μην σε αγχώνει!!

Μπράβο ρε κορίτσι, γιατί το είχα σημειώσει ως απορία για τον γιατρό μας τη Δευτέρα.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Μπράβο ρε κορίτσι, γιατί το είχα σημειώσει ως απορία για τον γιατρό μας τη Δευτέρα.

Ναι ρωτα την θα δεις μια χαρα θα στα πει!!κ μενα γενικά τρεχουν αν φυγει το επιθεμα βρεχομαι!!θα στρωσουμε που θα παει!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, First_love είπε:

Η μικρούλα μου θα κλείσει τους τρεις μήνες στις 08/04...δεν έχουμε μιλήσει ακόμα για τις τροφές...μηπως ξέρεις σε αυτή την ηλικία πόσο περίπου γάλα πρέπει να πίνουν τα μωράκια ή κάποια άλλη μανούλα μήπως γνωριζει??Γιατί η δική μου δεν τρωει πολλά γεύματα μέσα στη μέρα και έχω λίγο αγχωθεί...

Πρέπει να βάζει 150-200 γραμμάρια την εβδομάδα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, First_love είπε:

Η μικρούλα μου θα κλείσει τους τρεις μήνες στις 08/04...δεν έχουμε μιλήσει ακόμα για τις τροφές...μηπως ξέρεις σε αυτή την ηλικία πόσο περίπου γάλα πρέπει να πίνουν τα μωράκια ή κάποια άλλη μανούλα μήπως γνωριζει??Γιατί η δική μου δεν τρωει πολλά γεύματα μέσα στη μέρα και έχω λίγο αγχωθεί...

Αυτό που πάνω κάτω ξέρω είναι ότι εξαρτάται από τα κιλά.. Πχ είναι 6 κιλά;; πολλαπλασιαζεις επί 20γραμμαρια που σημαινει ότι πρέπει να τρώει γύρω στα 120ml στο γεύμα.. Κατα μέσο όρο 6 γεύματα την ημέρα.. Αλλη παιδιατρος έχει πει το βάρος επί 150 ml και μέρα διαιρεις δια 6 που ειναι τα γεύματα.. 

  • Μου αρέσει 1

askg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όμορφη Παρασκευή να έχουμε. Το lockdown της έκανε καλό της κορούλας μου γτ τρώει πιο πολύ. Θέλω να δω ποια θα μας πει ευχάριστα για νέα εγκυμοσύνη :tongue: 

Ξέρουμε πότε θα ανακοινωθούν οι λίστες για ασεπ ή τώρα λόγω κορόνας πάνε πίσω;;; 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, First_love είπε:

Η μικρούλα μου θα κλείσει τους τρεις μήνες στις 08/04...δεν έχουμε μιλήσει ακόμα για τις τροφές...μηπως ξέρεις σε αυτή την ηλικία πόσο περίπου γάλα πρέπει να πίνουν τα μωράκια ή κάποια άλλη μανούλα μήπως γνωριζει??Γιατί η δική μου δεν τρωει πολλά γεύματα μέσα στη μέρα και έχω λίγο αγχωθεί...

Κι εγω το ιδιο.. πχ τωρα απο χτες τα μεσανυχτα εχει πιει αντλημενα 150μλ σε δοσεις κ εχει θηλασει πολυ λιγο. Σα να μη θέλει να φαει. Κι εγω αγχωνομαι για αυτο. Περιμενω να μου πει κ η παιδιατρος. Θα γινει 3μ στις 13.4...

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Καλημέρα όμορφη Παρασκευή να έχουμε. Το lockdown της έκανε καλό της κορούλας μου γτ τρώει πιο πολύ. Θέλω να δω ποια θα μας πει ευχάριστα για νέα εγκυμοσύνη :tongue: 

Ξέρουμε πότε θα ανακοινωθούν οι λίστες για ασεπ ή τώρα λόγω κορόνας πάνε πίσω;;; 

Λογικά θα αργήσουν ούτως ή άλλως πρέπει να περαστούν τα στοιχεία και να επικαιροποιηθούν.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Λογικά θα αργήσουν ούτως ή άλλως πρέπει να περαστούν τα στοιχεία και να επικαιροποιηθούν.

Υπομονή και αναμονή δλδ

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Καλημέρα όμορφη Παρασκευή να έχουμε. Το lockdown της έκανε καλό της κορούλας μου γτ τρώει πιο πολύ. Θέλω να δω ποια θα μας πει ευχάριστα για νέα εγκυμοσύνη :tongue: 

Ξέρουμε πότε θα ανακοινωθούν οι λίστες για ασεπ ή τώρα λόγω κορόνας πάνε πίσω;;; 

Καλησπέρα....Εγώ κι ο άντρας μου μόλις περάσει το δεκαμηνο που πρέπει λόγω καισαρικής θα.βάλουμε μπρος τέλη Οκτωβρίου:)

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:
2 ώρες πρίν, Stelloudia είπε:

Καλησπέρα....Εγώ κι ο άντρας μου μόλις περάσει το δεκαμηνο που πρέπει λόγω καισαρικής θα.βάλουμε μπρος τέλη Οκτωβρίου:)

Υπομονή και αναμονή δλδ

Ναιιιιι εγώ δεν περιμένω να ανακοινωθεί τίποτα αν δεν ξεκινήσουν πάλι όλα να λειτουργούν κανονικά. 

Κι εμείς πριν χρονίσει θα ξεκινήσουμε. Βέβαια πρέπει να κάνω και μία κουβέντα με τον γιατρό μου γιατί, αν και ο σύζυγος δεν θέλει, εγώ λέω να προσπαθήσουμε μία ακόμα φορά φυσιολογικά και αν πάλι δεν είμαστε τυχεροί να ξαναπάμε με εξωσωματική. Εμάς μας πιέζει ο χρόνος από παντού, και λόγω της ηλικίας μας και επειδή αν πάμε με εξωσωματική θέλει κάποιους μήνες προετοιμασία η όλη διαδικασία. Μακάρι να μου έλεγε κάποιος ότι όλα θα πάνε καλά με φυσιολογική :mellow:

  • Μου αρέσει 4

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Stelloudia είπε:

Καλησπέρα....Εγώ κι ο άντρας μου μόλις περάσει το δεκαμηνο που πρέπει λόγω καισαρικής θα.βάλουμε μπρος τέλη Οκτωβρίου:)

Είναι όντως ένα δεκαμηνο;; είχα ακούσει για 2 χρόνια και είχα απογοητευτει. Βέβαια η κουμπαρα μου έμεινε έγκυος σε δίδυμα Αύγουστο ενώ είχε γεννήσει με καισαρική Μάιο και όλα καλά 

  • Μου αρέσει 3

askg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Ναιιιιι εγώ δεν περιμένω να ανακοινωθεί τίποτα αν δεν ξεκινήσουν πάλι όλα να λειτουργούν κανονικά. 

Κι εμείς πριν χρονίσει θα ξεκινήσουμε. Βέβαια πρέπει να κάνω και μία κουβέντα με τον γιατρό μου γιατί, αν και ο σύζυγος δεν θέλει, εγώ λέω να προσπαθήσουμε μία ακόμα φορά φυσιολογικά και αν πάλι δεν είμαστε τυχεροί να ξαναπάμε με εξωσωματική. Εμάς μας πιέζει ο χρόνος από παντού, και λόγω της ηλικίας μας και επειδή αν πάμε με εξωσωματική θέλει κάποιους μήνες προετοιμασία η όλη διαδικασία. Μακάρι να μου έλεγε κάποιος ότι όλα θα πάνε καλά με φυσιολογική :mellow:

Στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να μείνεις γρήγορα και εύκολα. 

Κι εγώ θέλω να έχουν μικρή διαφορά γιατί η αλήθεια είναι οτι με τον μεγάλο γιο του άντρα μου έχουν 13 χρόνια διαφορά,έχει τα καλά του βέβαια ο μεγάλος τον παίρνει αγκαλιά τον νταντευει τα βράδυα κάθεται διπλα στο λίκνο μέχρι να κοιμηθεί και ο μπέμπης μόλις τον βλέπει ξετρελενεται και σκάει ένα χαμογελο μέχρι τα αυτιά..και για τον μεγάλο ήθελα να είχαμε κάνει νωρίτερα γιατί το αγόρι μου μεγαλωσε μόνο του αλλά η υγεία μου δε μου επέτρεπε να μείνω έγκυος νωρίτερα.

Just now, MariaGS είπε:

Είναι όντως ένα δεκαμηνο;; είχα ακούσει για 2 χρόνια και είχα απογοητευτει. Βέβαια η κουμπαρα μου έμεινε έγκυος σε δίδυμα Αύγουστο ενώ είχε γεννήσει με καισαρική Μάιο και όλα καλά 

Εμένα μου είπε ο γυναικολόγος οτι ο οργανισμός  θέλει για να επανέλθει τόσο όσο κρατησε και η εγκυμοσύνη για να ξαναβάλεις μπροστα συν εννιά που κρατήσει η εγκυμοσύνη συν ότι μπορεί να μη μείνεις με τη πρώτη το 20μηνο το έφαγες.Θέλει ενάμιση με δύο χρόνια από καισαρική με καισαρική όχι για να βαλεος μπρος.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Stelloudia είπε:

Καλησπέρα....Εγώ κι ο άντρας μου μόλις περάσει το δεκαμηνο που πρέπει λόγω καισαρικής θα.βάλουμε μπρος τέλη Οκτωβρίου:)

Τι ωραία !! :wub: εγώ ενώ στην αρχή έλεγα να αφήσω 2-3 χρονια κενό κ μετά να προσπαθήσουμε για το δεύτερο, τελευταία έχω αρχίσει να σκέφτομαι συνέχεια ποσο ωραία ήταν όλη η διαδικασία της εγκυμοσύνης κ μου λείπουν εκείνες οι μέρες! Επίσης νιώθουμε τόσο δυνατά κ πρωτόγνωρα συναισθήματα με την Μπέμπα μας που ανυπομονώ να ξανά ζήσω το θαύμα αυτό! Σκεφτόμουν επειδή θα επιστρέψω δουλειά τον Σεπτέμβριο πρώτα ο Θεός μόλις μπει το 2021 κ χρονίσει κ η μπεμπουλα μας να ξεκινήσουμε! Φυσικά θα πρέπει να πάρω το οκ από τον γιατρό γιατί είχα πάθει ρήξη κόλπου κατά τη διάρκεια του τοκετού αλλά πιστεύω δε θα έχω θέμα γιατί ήδη με εξέτασε κ μου είπε πως είμαι οκ κ πως έχει επανέλθει. 

  • Μου αρέσει 4

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...