Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 minutes ago, η ζωή είναι όμορφη said:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

Recommended Posts

Just now, Βαλια Ασλαματζιδη είπε:

Μπράβο κορίτσι μου. Χαίρομαι μόνο κ μόνο για την αισιοδοξία σου πραγματικά. Κ είμαι σίγουρη ότι θα τα καταφέρεις. Ειδικά τώρα που εντόπισες το πρόβλημα. Τι πρόβλημα αν επιτρέπεται; 

κ συ σ εύχομαι με το καλο το μωρακι σ....να μην κάνεις άσχημες σκέψεις όσο μπορείς βέβαια...να κοιτας μπροστά κ ολα θα πανε τέλεια θα το δεις...

εννοείτε κ πως επιτρέπεται να σ πω...Δεν έχω κολληματα....

Έχω γερασμενες ωοοθηκες κ κλουβια αυγα ..αχαχαχαχα η παλλλινδομμη στην 10 βδομάδα ήταν η πρώτη μ εξωσωματικη...Τώρα α θα πάω με δοτρια με φρέσκα αυγουλακια κ γω θα γίνω μανουλα .

οι άλλες ήταν φυσικές συλλήψεις...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Rafaelatarzan είπε:

κ συ σ εύχομαι με το καλο το μωρακι σ....να μην κάνεις άσχημες σκέψεις όσο μπορείς βέβαια...να κοιτας μπροστά κ ολα θα πανε τέλεια θα το δεις...

εννοείτε κ πως επιτρέπεται να σ πω...Δεν έχω κολληματα....

Έχω γερασμενες ωοοθηκες κ κλουβια αυγα ..αχαχαχαχα η παλλλινδομμη στην 10 βδομάδα ήταν η πρώτη μ εξωσωματικη...Τώρα α θα πάω με δοτρια με φρέσκα αυγουλακια κ γω θα γίνω μανουλα .

οι άλλες ήταν φυσικές συλλήψεις...

Να ξερες κορίτσι μου πόσο με συγκίνησες με την αισιοδοξία σου κ έτσι όπως τα βλέπεις. Μακάρι όλες να ειμασταν σαν κ εσένα. Πραγματικά. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να κρατήσεις κ ένα κ δύο κ όσα θες παιδιά θέλεις. Περιμένω νέα σου κ στείλε μου κ προσωπικό μυνημα. Θέλω να ξέρω πως τα πας. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Βαλια Ασλαματζιδη είπε:

Να ξερες κορίτσι μου πόσο με συγκίνησες με την αισιοδοξία σου κ έτσι όπως τα βλέπεις. Μακάρι όλες να ειμασταν σαν κ εσένα. Πραγματικά. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να κρατήσεις κ ένα κ δύο κ όσα θες παιδιά θέλεις. Περιμένω νέα σου κ στείλε μου κ προσωπικό μυνημα. Θέλω να ξέρω πως τα πας. 

να σαι καλα κοριτσαρα μ όμορφη...θα σ στείλω αμε κανένα θέμα....

οπότε θες ν μ μιλάς κ συ δεν έχω πρόβλημα επίσης....

Από αισιοδοξια εχω ναι...πέφτω κιόλας μην νομίζεις άνθρωπος είμαι αλλα ει ναι λίγες οι φορές μετρημένες...

να κοιτάς τον εαυτό σ άσε τις κακες σκέψεις απ εξω τριψε κοιλιτσα κ μην σκέφτεσαι τίποτες αλλο.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ioanna87 είπε:

Ναι η πρωτη κ τη περιμενα πως κ πως. Αν εχει καμια αλλη κοπελα εμπειρια με παλινδρομη κ μετα απο ποσο καιρο ξαναεμεινε εγκυος θα με ενδιεφερε να μαθω . . .

Λυπάμαι πολύ για αυτή την κατάληξη!! Μην φοβάσαι την διαδικασία κρατάει 4' λεπτακια μόνο!! Εντάξει μέχρι να σε κοιμήσουν και να σε ξυπνήσουν θα περάσει καμία ωριτσα στο σύνολο!! Ο Γιατρος σου θα σε δει πάλι όταν θα σου έρθει η περίοδος (εμένα ήρθε 40 μέρες μετά την απόξεση) και θα σου πει εάν η μήτρα σου έχει επανέλθει κλπ κλπ συνήθως 3 κύκλους μετά αφήνουν να ξαναπροσπάθησεις!!

Just now, Βαλια Ασλαματζιδη είπε:

Με βοήθησες πολύ, θα το δοκιμάσω. Είναι σπάσιμο νεύρων η αλήθεια είναι, τωρα στην αρχή. Αλλά βλέπω η παλινδρομη κυηση απασχολεί πολλές κοπέλες. 

Δυστυχώς είναι πολύ συχνό φαινόμενο!!! 

Just now, Rafaelatarzan είπε:

παλινδρομμες..Έχω 2 μια στην 8 μια στην 9 προς 10 βδομάδα. Ένα εξωμητριο κ 3 βιοχημικες 

πολύτεκνη θα ήμουν....

Που θα πάει θα το πιάσω το σποριι μ θα γεννήσω κ θα ρ πω εγώ μετά.

ειδικά στην παλλινδρομμη τις 10 βδομάδας δεν κατάλαβα τίποτα...γαιτι ήμουν από τις έγκυες που δεν ειχαν καν συμπτώματα...είχα στήθος κ συνχοουρια οκ αλλά συνέχιζα να τα είχα

πάντως μάθαμε τι έφταιξε κ τωρα παμε για αλλα...λύσαμε τα θέματα μας κ βουρ για μωράκι παλι.

να μην το βάζετε κάτω έχετε ποκυ δύναμη κρυμμένη μέσα σας...

Κορίτσι μου!! Θα το γεννήσεις φυσικά που θα πάει πουυυυ!! Χαίρομαι πάρα πολύ για την δύναμή σου και την αισιοδοξία σου!! Έτσι ποτέ δεν το βάζουμε κάτω και συμφωνω απόλυτα ότι έχουμε κρυμμένη δύναμη μέσα μας πολύ μεγαλη!! Τώρα που βρήκατε το φταίει είσαι ένα βήμα πιο κοντά στο στόχο!! Σου εύχομαι ολόψυχα τα καλύτερα!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Owl-1 είπε:

Λυπάμαι πολύ για αυτή την κατάληξη!! Μην φοβάσαι την διαδικασία κρατάει 4' λεπτακια μόνο!! Εντάξει μέχρι να σε κοιμήσουν και να σε ξυπνήσουν θα περάσει καμία ωριτσα στο σύνολο!! Ο Γιατρος σου θα σε δει πάλι όταν θα σου έρθει η περίοδος (εμένα ήρθε 40 μέρες μετά την απόξεση) και θα σου πει εάν η μήτρα σου έχει επανέλθει κλπ κλπ συνήθως 3 κύκλους μετά αφήνουν να ξαναπροσπάθησεις!!

Δυστυχώς είναι πολύ συχνό φαινόμενο!!! 

Κορίτσι μου!! Θα το γεννήσεις φυσικά που θα πάει πουυυυ!! Χαίρομαι πάρα πολύ για την δύναμή σου και την αισιοδοξία σου!! Έτσι ποτέ δεν το βάζουμε κάτω και συμφωνω απόλυτα ότι έχουμε κρυμμένη δύναμη μέσα μας πολύ μεγαλη!! Τώρα που βρήκατε το φταίει είσαι ένα βήμα πιο κοντά στο στόχο!! Σου εύχομαι ολόψυχα τα καλύτερα!! 

να σαι καλα κοπέλα μου....κ σε εσένα τα καλητερα κ ότι ότι επυθημεις....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Owl-1 είπε:

Λυπάμαι πολύ για αυτή την κατάληξη!! Μην φοβάσαι την διαδικασία κρατάει 4' λεπτακια μόνο!! Εντάξει μέχρι να σε κοιμήσουν και να σε ξυπνήσουν θα περάσει καμία ωριτσα στο σύνολο!! Ο Γιατρος σου θα σε δει πάλι όταν θα σου έρθει η περίοδος (εμένα ήρθε 40 μέρες μετά την απόξεση) και θα σου πει εάν η μήτρα σου έχει επανέλθει κλπ κλπ συνήθως 3 κύκλους μετά αφήνουν να ξαναπροσπάθησεις!!

Δυστυχώς είναι πολύ συχνό φαινόμενο!!! 

Κορίτσι μου!! Θα το γεννήσεις φυσικά που θα πάει πουυυυ!! Χαίρομαι πάρα πολύ για την δύναμή σου και την αισιοδοξία σου!! Έτσι ποτέ δεν το βάζουμε κάτω και συμφωνω απόλυτα ότι έχουμε κρυμμένη δύναμη μέσα μας πολύ μεγαλη!! Τώρα που βρήκατε το φταίει είσαι ένα βήμα πιο κοντά στο στόχο!! Σου εύχομαι ολόψυχα τα καλύτερα!! 

Εμενα μου ειπε απο τον επομενο κυκλο προσπαθω κανονικα . Γιατι δε θα επεμβει πολυ και πιο πριν θα παρω κ κατι χαπια σα να ξεκιναει η αποβολη φυσικα . Απλα μ πε αυτος θα με καθαρισει μονο . 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ioanna87 είπε:

Εμενα μου ειπε απο τον επομενο κυκλο προσπαθω κανονικα . Γιατι δε θα επεμβει πολυ και πιο πριν θα παρω κ κατι χαπια σα να ξεκιναει η αποβολη φυσικα . Απλα μ πε αυτος θα με καθαρισει μονο . 

Ναι γλυκιά μου γι'αυτό λέω πάντα να ακούμε μόνο τον γιατρό μας γιατί η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική!! Κι εγώ κανονικά έτσι θα ξεκινουσα από την επόμενο κύκλο αλλά έβγαλα μια κύστη και με πήρε λίγο πιο πίσω!!! 

Ναι εγώ μπήκα στο νοσοκομείο το πρωί μου έβαλαν όρο και υπόθετο για να ανοίξει ο τράχηλος, μου πήραν αίμα για εξετάσεις μετά από λίγες ώρες μου ξανά έβαλαν υπόθετο και το απόγευμα μπήκα στο χειρουργείο μου έκαναν μέθη η απόξεση κράτησε 4' και μετά από ένα 20 λεπτό περίπου με ξύπνησαν με πήγαν στο δωμάτιο όπου ντύθηκα και έφυγα!! Μετά μου έδωσε αντιβίωση και μιτροταν για λίγες μέρες!! Όταν σου βάλουν το υπόθετο μετά από κάποια ώρα θα αρχίσεις να έχεις και αίματακι!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Owl-1 είπε:

Ναι γλυκιά μου γι'αυτό λέω πάντα να ακούμε μόνο τον γιατρό μας γιατί η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική!! Κι εγώ κανονικά έτσι θα ξεκινουσα από την επόμενο κύκλο αλλά έβγαλα μια κύστη και με πήρε λίγο πιο πίσω!!! 

Ναι εγώ μπήκα στο νοσοκομείο το πρωί μου έβαλαν όρο και υπόθετο για να ανοίξει ο τράχηλος, μου πήραν αίμα για εξετάσεις μετά από λίγες ώρες μου ξανά έβαλαν υπόθετο και το απόγευμα μπήκα στο χειρουργείο μου έκαναν μέθη η απόξεση κράτησε 4' και μετά από ένα 20 λεπτό περίπου με ξύπνησαν με πήγαν στο δωμάτιο όπου ντύθηκα και έφυγα!! Μετά μου έδωσε αντιβίωση και μιτροταν για λίγες μέρες!! Όταν σου βάλουν το υπόθετο μετά από κάποια ώρα θα αρχίσεις να έχεις και αίματακι!! 

Εμενα μου τα εδωσαν τα υποθετα να τα βαλω μονη μ σπιτι 3 ωρες πριν κ να παω εκει ετοιμη κατευθειαν για αποξεση ...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ioanna87 είπε:

Εμενα μου τα εδωσαν τα υποθετα να τα βαλω μονη μ σπιτι 3 ωρες πριν κ να παω εκει ετοιμη κατευθειαν για αποξεση ...

Εγώ ήμουν μακριά από την πόλη μου για αυτό ταλαιπωρήθηκα λιγάκι κ μπήκα από πρωί!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ioanna87 είπε:

Εχεις αλλο παιδακι ; Αν το ξαναεγραψες σορρυ αλλα δε το ειδα ...

Όχι κορίτσι μου δεν εχω...! Μετά την παλινδρομη που είχα ακολούθησε και άλλη αποβολή!! Που θα πάει όμως δεν το βάζουμε κάτω θα έρθει!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Owl-1 είπε:

Όχι κορίτσι μου δεν εχω...! Μετά την παλινδρομη που είχα ακολούθησε και άλλη αποβολή!! Που θα πάει όμως δεν το βάζουμε κάτω θα έρθει!! 

Το εψαξες με εξετασεις ; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ioanna87 είπε:

Το εψαξες με εξετασεις ; 

Ναι είναι όλες πολύ καλές οπότε πάμε στο τυχαίο γεγονός!! Δυστυχώς!! Ελπίζω να μην βιώσω κι άλλα "τυχαία γεγονότα" Παναγία μου!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/6/2019 at 7:49 ΜΜ, Ioanna87 είπε:

Ναι η πρωτη κ τη περιμενα πως κ πως. Αν εχει καμια αλλη κοπελα εμπειρια με παλινδρομη κ μετα απο ποσο καιρο ξαναεμεινε εγκυος θα με ενδιεφερε να μαθω . . .

Ιωάννα μου την έκανες την απόξεση χθες; Πώς εισαι; Είχα κι εγώ παλλινδρομη κύηση στις 5,5 εβδομάδες κι έκανα απόξεση τον Μάρτιο.Ο γιατρός μου είπε να περιμένω 3 κύκλους για νέα προσπάθεια. Η πρώτη μου δεν έπιασε.Ομως εχω ακούσει ότι μετά την απόξεση εισαιφουλ γόνιμη.Γνωστή μου με την πρώτη προσπάθεια μετά την απόξεση το πέτυχε 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Είχα και εγώ μια παλινδρομη κύηση στην 9 εβδομάδα, πριν από 13 μηνες. Η αποξεση δεν ήταν τίποτα πιο πολύ είναι το ψυχολογικό κομμάτι. Αν και έκανα εξετάσεις και ήταν καλές δεν έχω μείνει ακόμη έγκυος. Προσπαθώ να μην αγχώνομαι και εύχομαι να πάνε καλά για όλες μας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...