Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Recommended Posts

Just now, Ellizza είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Είχα και εγώ μια παλινδρομη κύηση στην 9 εβδομάδα, πριν από 13 μηνες. Η αποξεση δεν ήταν τίποτα πιο πολύ είναι το ψυχολογικό κομμάτι. Αν και έκανα εξετάσεις και ήταν καλές δεν έχω μείνει ακόμη έγκυος. Προσπαθώ να μην αγχώνομαι και εύχομαι να πάνε καλά για όλες μας!

Καλημέρα κορίτσι μου!! Κι εγώ είχα πριν 14 μήνες και δεν έχω μείνει ακόμη για άλλους παράγοντες βέβαια!! Ωστόσο το να βρεις ποτέ κανείς ωορρηξία ακριβώς κάθε μήνα είναι σωτήριο για εμένα!! Έτσι έμεινα έγκυος και τις 2 φορές!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ellizza είπε:

Έχω κάνει τεστ ωορρηξίας αλλά τίποτα. Πιο πολύ μου δημιουργούσαν άγχος. Εσύ έκανες τεστ ή κάποια άλλη εξέταση; Τώρα μέσα στο καλοκαίρι θα κάνω και σαλπιγγογραφια. 

Έχω κάνει εξετάσεις θρομβοφιλιας και ορμονολογικες!! Τα τεστακια με βοήθησαν παααρα πολύ γιατί είχαμε πει με τον γιατρο μου να το αφήσω ελεύθερα και αν δεν έρθει μέσα σε 3 μήνες τότε να ξεκινήσω τεστ ωορρηξίας...ε λοιπόν όταν τα ξεκινησα κατάλαβα γιατί δεν ερχόταν αυτούς τους 3 μήνες!! Οι επαφές μας ήταν τελείως λάθος αφού η ωορρηξία γίνονταν πιο μετά από τι υπολόγιζα!! Προσπάθησε όσο μπορείς να είσαι χαλαρή και θα έρθει το μωράκι!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellizza είπε:

Σευχαριστω πολύ! Ποια τεστ έπαιρνες;

Έγω κατέληξα στα mother2be γιατί είναι οικονομικά πολύ και πιο ευαίσθητα από της hometest, και τα ψηφιακά της clear blue είναι πολύ καλά αλλά εμένα δεν με βόλευαν οικονομικά γιατί είναι λίγο ακριβά και εγώ λόγω μεγάλων κύκλων έπρεπε να κάνω παρά πολλά οπότε έβγαινε γύρω το 60αρι το μήνα ενώ με τα mother2be μου βγαίνει γυρω στα 15€ !! Μπορείς να παρακολουθείς την ωορρηξία και με υπέρηχο με τον γιατρό σου!! Αλλά επειδή όντως μερικές γυναίκες τις αγχωνουν τα τεστακια δεν χρειάζεται να μπεις στη διαδικασία παραπάνω άγχους!! Ηρέμησε βγαλτο από το μυααλό σου απόλαυσε τις επαφές σου και θα έρθει...! Τώρα που θα κάνεις και την σαλπιγγογραφια πιστεύω θα ηρεμήσεις παραπάνω!!! Έχεις κάνει καθόλου εξετάσεις η τώρα θα μπεις την διαδικασία? Τι ηλικία έχεις?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ellizza είπε:

Να σαι καλά :) 31 είμαι έκανα ορμονικές όλα καλα. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι επειδή έκανα εγχείρηση θυρωειδη ακόμη δεν έχω φτιάξει την tsh. 

Μικρούλα είσαι :wub: φτιάξε την tsh και θα μείνεις :wink: νομίζω παίζει ρόλο στην σύλληψη!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellizza είπε:

Να σαι καλά :)! Η αναμονή είναι δύσκολη η αλήθεια είναι αλλά εύχομαι όλες οι γυναίκες που το θέλουν να γίνουν γρήγορα μανουλες!

Είναι δύσκολη ναι πολύυυυ δύσκολη!! Αλλά δεν μας ενδιαφέρει απλά να μείνουμε εγκυουλες!! Μας ενδιαφέρει να φέρουμε ένα μωράκι γέρο, υγιή!! Θα τα καταφέρουμε κι εμείς!!! Δυστυχώς κάποιες γυναίκες δυσκολεύονται περισσότερο να αποκτήσουν αυτό το θαύμα αλλά δεν μπορεί ρε αγάπη κι εμείς θα το κρατήσουμε στα χέρια μας γερό και δυνατό!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 14/6/2019 at 10:18 ΜΜ, Cupcake είπε:

Ιωάννα μου την έκανες την απόξεση χθες; Πώς εισαι; Είχα κι εγώ παλλινδρομη κύηση στις 5,5 εβδομάδες κι έκανα απόξεση τον Μάρτιο.Ο γιατρός μου είπε να περιμένω 3 κύκλους για νέα προσπάθεια. Η πρώτη μου δεν έπιασε.Ομως εχω ακούσει ότι μετά την απόξεση εισαιφουλ γόνιμη.Γνωστή μου με την πρώτη προσπάθεια μετά την απόξεση το πέτυχε 

Γεια σου κοριτσι μου . Ειχα καιρο να μπω . Την εκανα την αποξεση 13/6 ο γιατρο μου ειπε απο τον επομενο μηνα που θ μου ερθει η περιοδος προσπαθω κανονικα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 ώρες πρίν, Ioanna87 είπε:

Γεια σου κοριτσι μου . Ειχα καιρο να μπω . Την εκανα την αποξεση 13/6 ο γιατρο μου ειπε απο τον επομενο μηνα που θ μου ερθει η περιοδος προσπαθω κανονικα. 

Καλημέρα!!! Τέλεια!! Καλή αρχή λοιπόν!! Άσε πισω ο τι έγινε, βγες από αυτό το θέμα, έλα στο " θα γίνουμε μανούλες το 2020" και περνά καλά το καλοκαίρι σου με τον άντρα σου!!!

Link to comment
Share on other sites

On 12/6/2019 at 7:45 ΜΜ, Ioanna87 είπε:

Καλησπερα σας, εγω χθες ειχα ραντεβου με το γιατρο δεν ακουσαμε καρδια κ αυριο παω για αποξεση . Η καρδια σταματησε τελη της 6η εβδομαδας κ χθες ημουν 8 εβδομαδων κ 3 ημερων . Η ψυχολογια μου ειναι στα πατωματα . Φοβαμαι κ τη διαδικασια της αποξεσης . 

Το έχασα την δέκατη εβδομάδα η καρδιά του είχε σταματήσει μια εβδομάδα πριν. Θα ήταν 9 μηνών τώρα. Όμως αυτή τη στιγμή δίπλα μου κοιμάται η 5,5 μηνών κόρη μου. Ο γιατρός μου είχε πει να περιμένω δύο κύκλους. Έπιασα αμέσως. Ακόμη κ πάντα όμως θα σκέφτομαι την καρδιά που χτύπησε μέσα μου. Εγώ την βδομάδα που είχε σταματήσει η καρδιά είχα φριχτους πονοκεφάλους δεν ξέρω αν ήταν τυχαίο. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...