Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, AMAL04 είπε:

Καλησπέρα και από εμένα... Σας παρακολουθώ καιρό... Χθες πήγα και εγώ στο γιατρό.. @teta2@teta2 εμένα μου είπε ότι είμαι 6εβδ και 2 ημερών και εμβρυμεταφορα έκανα 8/7. Δεν ακούσαμε την καρδούλα αλλά είδαμε να παλεται... Έχασα τη γη κάτω από τα πόδια μου... Τέλειο συναίσθημα!!! Τώρα θα πάρω τηλ για να βρω σε πιο Κεντρο θα πάω για τις εξετάσεις γιατί τα περισσότερα θα είναι κλειστά... 

στην ίδια φάση  είμαστε!  εγώ έκανα ετ στις 6/7 και προχτές ήμουν 6 εβδ και 4 ημερών! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, asda είπε:

Καλημέρα και Καλώς ήρθες στην παρέα μας! Κι εγώ αυτό σκεφτόμουν τώρα.  Που θα κάνω τις εξετάσεις τέτοιες μέρες.. Είναι η πρώτη σου εγκυμοσυνη; Όλα καλα να πάνε σου εύχομαι και να μπαίνεις να τα λέμε.. έχουμε πολύ μικρή διαφορά. Εγώ είμαι σήμερα 6ε5η.

Βρήκα ένα ιατρικό στο Κεντρο της Αθήνας που ήταν ανοιχτό και μας το πρότεινε και ο γιατρός σε περίπτωση που δε βρω κάποιο ανοιχτό!!! Ναι η πρώτη μου φορά είναι και με τη δεύτερη εξωσωματική. Εννοείται θα μπαίνω να τα λέμε... Τόσο καιρό έμπαινα αλλά δεν έγραφα... Ήρθε η ώρα να έρθω πιο κοντα σας!!! Εύχομαι και σε εσένα ότι καλύτερο!!! Εσένα είναι η πρώτη εγκυμοσύνη;;; τι γλυκο έχουμε 2 μερούλες διαφορά!!!! 

Just now, teta2 είπε:

στην ίδια φάση  είμαστε!  εγώ έκανα ετ στις 6/7 και προχτές ήμουν 6 εβδ και 4 ημερών! 

Τελειαααα!!!!! Σε θυμάμαι που έγραφες και στην άλλη ενότητα '' μετά από την εμβρυοματαφορα '' και έπαιρνα κουράγιο.... Εσύ τις έκανες είπες τις εξετάσεις σου ε;;; άκουσες και καρδούλα;;; όλα καλα;;;; θα μπαίνω να τα λέμε γτ είναι αλλιώς όταν είσαι στην ίδια σχεδόν φαση!!!! Εύχομαι να σου πηγαίνουν όλα καλά!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, AMAL04 είπε:

Βρήκα ένα ιατρικό στο Κεντρο της Αθήνας που ήταν ανοιχτό και μας το πρότεινε και ο γιατρός σε περίπτωση που δε βρω κάποιο ανοιχτό!!! Ναι η πρώτη μου φορά είναι και με τη δεύτερη εξωσωματική. Εννοείται θα μπαίνω να τα λέμε... Τόσο καιρό έμπαινα αλλά δεν έγραφα... Ήρθε η ώρα να έρθω πιο κοντα σας!!! Εύχομαι και σε εσένα ότι καλύτερο!!! Εσένα είναι η πρώτη εγκυμοσύνη;;; τι γλυκο έχουμε 2 μερούλες διαφορά!!!! 

Τελειαααα!!!!! Σε θυμάμαι που έγραφες και στην άλλη ενότητα '' μετά από την εμβρυοματαφορα '' και έπαιρνα κουράγιο.... Εσύ τις έκανες είπες τις εξετάσεις σου ε;;; άκουσες και καρδούλα;;; όλα καλα;;;; θα μπαίνω να τα λέμε γτ είναι αλλιώς όταν είσαι στην ίδια σχεδόν φαση!!!! Εύχομαι να σου πηγαίνουν όλα καλά!!!! 

ναι έκανα τις εξετάσεις και βγήκαν μια χαρά,  ευτυχώς έχω αντισώματα στο τοξοπλασμα και μου έφυγε ενα άγχος!  καρδιά άκουσα την Τρίτη και είναι. μια χαρά μου είπε ο γιατρός.  Από βδομάδα θα αρχίσω να μειωνω και τα φάρμακα που παίρνω από  την ετ και πάω για επόμενο υπερηχο τέλος Αυγούστου!!Σου εύχομαι  και σενα να πανε όλα καλά! !!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AMAL04 είπε:

Βρήκα ένα ιατρικό στο Κεντρο της Αθήνας που ήταν ανοιχτό και μας το πρότεινε και ο γιατρός σε περίπτωση που δε βρω κάποιο ανοιχτό!!! Ναι η πρώτη μου φορά είναι και με τη δεύτερη εξωσωματική. Εννοείται θα μπαίνω να τα λέμε... Τόσο καιρό έμπαινα αλλά δεν έγραφα... Ήρθε η ώρα να έρθω πιο κοντα σας!!! Εύχομαι και σε εσένα ότι καλύτερο!!! Εσένα είναι η πρώτη εγκυμοσύνη;;; τι γλυκο έχουμε 2 μερούλες διαφορά!!!! 

Τελειαααα!!!!! Σε θυμάμαι που έγραφες και στην άλλη ενότητα '' μετά από την εμβρυοματαφορα '' και έπαιρνα κουράγιο.... Εσύ τις έκανες είπες τις εξετάσεις σου ε;;; άκουσες και καρδούλα;;; όλα καλα;;;; θα μπαίνω να τα λέμε γτ είναι αλλιώς όταν είσαι στην ίδια σχεδόν φαση!!!! Εύχομαι να σου πηγαίνουν όλα καλά!!!! 

 

Just now, teta2 είπε:

ναι έκανα τις εξετάσεις και βγήκαν μια χαρά,  ευτυχώς έχω αντισώματα στο τοξοπλασμα και μου έφυγε ενα άγχος!  καρδιά άκουσα την Τρίτη και είναι. μια χαρά μου είπε ο γιατρός.  Από βδομάδα θα αρχίσω να μειωνω και τα φάρμακα που παίρνω από  την ετ και πάω για επόμενο υπερηχο τέλος Αυγούστου!!Σου εύχομαι  και σενα να πανε όλα καλά! !!

Εμεις την είδαμε να παλεεται και μας είπε είναι φυσιολογικό... Και εγώ αύριο έχω τις εξετάσεις ελπίζω να είναι όλα καλά!!! Εμείς έχουμε πάλι 21/8 ραντεβού και μετά από αρχές Σεπτεμβρίου... Τωρα με τα φάρμακα πρέπει να δει λέει τις εξετάσεις πρώτα!!!! Και σε εσένα εύχομαι όλα να σου πάνε καλά!!!! Θα τα λέμε εδώ!!! Γεια.... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, AMAL04 είπε:

Βρήκα ένα ιατρικό στο Κεντρο της Αθήνας που ήταν ανοιχτό και μας το πρότεινε και ο γιατρός σε περίπτωση που δε βρω κάποιο ανοιχτό!!! Ναι η πρώτη μου φορά είναι και με τη δεύτερη εξωσωματική. Εννοείται θα μπαίνω να τα λέμε... Τόσο καιρό έμπαινα αλλά δεν έγραφα... Ήρθε η ώρα να έρθω πιο κοντα σας!!! Εύχομαι και σε εσένα ότι καλύτερο!!! Εσένα είναι η πρώτη εγκυμοσύνη;;; τι γλυκο έχουμε 2 μερούλες διαφορά!!!! 

Τελειαααα!!!!! Σε θυμάμαι που έγραφες και στην άλλη ενότητα '' μετά από την εμβρυοματαφορα '' και έπαιρνα κουράγιο.... Εσύ τις έκανες είπες τις εξετάσεις σου ε;;; άκουσες και καρδούλα;;; όλα καλα;;;; θα μπαίνω να τα λέμε γτ είναι αλλιώς όταν είσαι στην ίδια σχεδόν φαση!!!! Εύχομαι να σου πηγαίνουν όλα καλά!!!! 

 

17 ώρες πρίν, AMAL04 είπε:

Βρήκα ένα ιατρικό στο Κεντρο της Αθήνας που ήταν ανοιχτό και μας το πρότεινε και ο γιατρός σε περίπτωση που δε βρω κάποιο ανοιχτό!!! Ναι η πρώτη μου φορά είναι και με τη δεύτερη εξωσωματική. Εννοείται θα μπαίνω να τα λέμε... Τόσο καιρό έμπαινα αλλά δεν έγραφα... Ήρθε η ώρα να έρθω πιο κοντα σας!!! Εύχομαι και σε εσένα ότι καλύτερο!!! Εσένα είναι η πρώτη εγκυμοσύνη;;; τι γλυκο έχουμε 2 μερούλες διαφορά!!!! 

Τελειαααα!!!!! Σε θυμάμαι που έγραφες και στην άλλη ενότητα '' μετά από την εμβρυοματαφορα '' και έπαιρνα κουράγιο.... Εσύ τις έκανες είπες τις εξετάσεις σου ε;;; άκουσες και καρδούλα;;; όλα καλα;;;; θα μπαίνω να τα λέμε γτ είναι αλλιώς όταν είσαι στην ίδια σχεδόν φαση!!!! Εύχομαι να σου πηγαίνουν όλα καλά!!!! 

Ναι όλα καλά να πάνε και κάθε μέρα θα έχουμε γεννητούρια!! Χαμός! Εμένα είναι η τρίτη μου εγκυμοσύνη. Έχω μια κόρη 3 χρονών και μια παλινδρομη κύηση που έφτασε μέχρι τις 12 βδομάδες οπότε όπως καταλαβαίνεις το άγχος μου τώρα έχει βαρέσει κόκκινο.. 

Τα υπόλοιπα κορίτσια τι κανετε; διακοπαρετε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 9/8/2019 at 1:36 ΜΜ, asda είπε:

 

Ναι όλα καλά να πάνε και κάθε μέρα θα έχουμε γεννητούρια!! Χαμός! Εμένα είναι η τρίτη μου εγκυμοσύνη. Έχω μια κόρη 3 χρονών και μια παλινδρομη κύηση που έφτασε μέχρι τις 12 βδομάδες οπότε όπως καταλαβαίνεις το άγχος μου τώρα έχει βαρέσει κόκκινο.. 

Τα υπόλοιπα κορίτσια τι κανετε; διακοπαρετε;

Μην κάνεις καθόλου αρνητικές σκέψεις... Έχεις το χαμόγελο της κορούλας να παίρνεις δύναμη!!!! Όλα θα πάνε καλά θα δεις... Εύχομαι τα καλύτερα!!!!! 

Just now, Ματιλντα είπε:

Γεια σας κοριτςια .εγω πητ εχω 5 Μαρτίου και τωρα ειμαι 11 εβδομάδων όλα καλα είδαμε εμβρυακι και ακούσαμε καρδούλα και περιμένουμε την αυχενική

Τι ωραίαααα!!!! Αντε και εμεις σιγά σιγά σε πλησιαζουμε!!!!!  Κάθε μήνας έχει διαφορετικές εξετάσεις και περιμένεις κάτι άλλο ε;;;;; εύχομαι καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ματιλντα είπε:

Γεια σας κοριτςια .εγω πητ εχω 5 Μαρτίου και τωρα ειμαι 11 εβδομάδων όλα καλα είδαμε εμβρυακι και ακούσαμε καρδούλα και περιμένουμε την αυχενική

Γεια σου Ματιλντα! Καλώς ήρθες στην ομάδα μας. Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να έχει Πητ νωρίτερα από όλες μας οπότε θα τα κάνεις όλα πρώτη και θα ακολουθούμε.. Η πρώτη σου εγκυμοσύνη;

Από συμπτώματα κορίτσια πως ειστε;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, asda είπε:

Γεια σου Ματιλντα! Καλώς ήρθες στην ομάδα μας. Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να έχει Πητ νωρίτερα από όλες μας οπότε θα τα κάνεις όλα πρώτη και θα ακολουθούμε.. Η πρώτη σου εγκυμοσύνη;

Από συμπτώματα κορίτσια πως ειστε;

Ναι όντως η Ματιλντα θα ναι η πρώτη!!!! Από συμπτώματα τπτ ιδιαίτερο... Μόνο συνέχεια τουαλέτα... Πρησμένο στήθος... Και όταν φτερνιζομαι έχω λίγα πονακια χαμηλά... Εσείς;;;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πρησμένο στήθος, βαριά πόδια, αρκετα κολπικα υγρα, ζαλάδες και εμετούς. Και μια χάλια αίσθηση στο στομάχι μου συνεχώς. Ειδικά αν μείνω νηστικη πάνω από 2ωρο. Βέβαια τους εμετούς δεν τους έχω κάθε μέρα ούτε τις ζαλάδες(σε μενα πάνε πακέτο αυτά τα 2). Τώρα δεν τα είχα για 2 μέρες. Σήμερα ξανάρχισαν.. επισης αν και ειμαι κουρασμένη συνέχεια όταν είναι να κοιμηθώ δεν μπορώ με τίποτα. Αυτό βέβαια μπορεί και να μην είναι σύμπτωμα και να είναι Απο το άγχος μου δεν ξέρω.. Αυτά τα ωραια..

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτςια. Χαίρομαι που ειμαι η πρώτη και θα λέμε τα νέα μας.ειναι η Τρίτη μου εγκυμοσύνη .αλλα 2 κοριτσάκια 7 κα 10 εχω .θα τη χαρούμε όλοι πιστευω την εγκυμοσύνη και το μωράκι.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! Καλές και τελειομηνες εγκυμοσύνες να έχουμε!! Εγώ λόγω συμπτωμάτων την περασμένη εβδομάδα μπήκα νοσοκομείο για μια μέρα ευτυχώς για να ανακτήσω δυνάμεις. Λόγω ναυτιων δεν μπορούσα να φάω με αποτέλεσμα να πέσω πολύ. Ξεκίνησα παίρνω primperan πρωί βράδυ και ενώ πονούσε και το στομάχι μου χθες το απόγευμα ήταν η πρώτη φορά που ήμουν κάπως καλύτερα. Να ανησυχήσω λέτε; Επίσης, με τις δουλειές τι έχετε κάνει; Εγώ έτυχε να με πάρουν πρωτη Αυγούστου σε ένα οκτάμηνο και σκέφτομαι μήπως το κάνω μετά την εγκυμοσύνη. Δεν ξέρω ακόμη..


V2Nop3.png

Link to comment
Share on other sites

Το primperan σε βοήθησε δηλαδη; μου το είχε δώσει στην προηγούμενη εγκυμοσύνη ο γιατρός αλλά το έβγαζα με το που το κατάπινα και το σταμάτησα.. Ελπίζω τώρα να είσαι καλύτερα. Εγώ κορίτσια το πρωί είχα καφέ αίμα. Σοκ. Πήρα τον γιατρό και μου έδωσε utrogestan. Το ιατρείο είναι κλειστό οπότε θα περιμένω μέχρι την Παρασκευή να με δει..

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως με βοήθησε. Όχι όμως αμέσως. Πήρα κάμποσες μέρες για να πω ότι είδα αποτελέσματα. Όλα καλά θα πάνε!!μην αγχώνεσαι!!ελπίζω να μην κάνεις δουλίτσες και να ξεκουράζεσαι φουλ φουλ!!! Μου το επεσήμανε πολλές φορές ο γιατρός όπως και όχι επαφές τουλάχιστον αυτό το τρίμηνο. Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω καθολου όρεξη για κάτι τετοιο. 

Μήπως έκανες κάτι διαφορετικό χθές και κουράστηκες;


V2Nop3.png

Link to comment
Share on other sites

Είχε γενέθλια η μικρή το Σάββατο και κουράστηκα αρκετά τότε. Ελπίζω να είναι Απο αυτό και όχι κάτι πιο σοβαρό. Επίσης για τις επαφές που λες εγώ έχω τρελή όρεξη γιατί από το απόγευμα και μετά είμαι καλά συνήθως.. Τώρα δεν πρόκειται να ξανακάνω τίποτα. Παρ' ότι ο γιατρός μου είπε πως μπορώ να τα κάνω όλα κανονικά. (Πριν δω το αιμα). Τώρα έστειλα τη μικρή στη γιαγιά Της, βγήκα να πάρω τα χάπια και θα αράξω να δω καμία σειρά για να μην το σκέφτομαι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...