Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

1 hour ago, Bela είπε:

Κορίτσια γειά σας!!!! Τα νέα μου.. ακόμα περίοδος... Θα κάνω Δευτέρα χοριακη να δούμε ότι έχει πέσει. Η τελευταία μου ήταν 29/07 763.. Δεν έπρεπε να μου χαν έρθει??? Εν τω μεταξύ ακούω κοπέλες που δεν διπλασιάζονται οι χοριακες και όλα καλά.. εμένα η δεύτερη που ήταν 563 και η τρίτη που πήγε 763 μου είπε κατευθείαν ότι τελείωσε... έχω μπερδευτεί πραγματικά. 

Μακάρι ρε κορίτσι να είναι ένα λάθος...


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

14 ώρες πρίν, Nackt είπε:

Ευχαριστούμε πολυυ:-) λοιπόν εγώ είχα κάνει προγεννητικό περισυ την άνοιξη λόγω που τότε είχαμε πει θα ξεκινήσουμε ελεύθερες επαφές. Θυμάμαι πως αυτό για το τοξόπλασμα το έχω κι εγώ και επιπλέον δεν είχα αντισώματα για την ερυθρά. Συγκεκριμένα ήμουν πάνω στο όριο. Ο τότε γιατρός μου είχε πει ότι οκ δε χρειάζεται το εμβόλιο αλλά δεν το έπαιρνε και πάνω του λογω του αποτελέσματος. Παρόλα αυτά δεν το είχα κάνει λόγω που δεν μπορούσα να έχω αποχή για έξι μήνες... Τώρα ο γιατρός μου λείπει μέχρι 7 Αυγούστου. Όταν του είπα ότι είχα θετικό τέστ για το μόνο που με ενημέρωσε είναι να λαμβάνω το folivit. Και θα με δει τότε. Ομως βρε κορίτσια μου δεν μπορούσαμε να περιμένουμε και πήγαμε σε έναν άλλο ο οποίος μου είχε κάνει τον πρώτο υπέρηχο που δεν είχαμε δει κάτι και με έβαλε να κάνω χοριακη η οποία δεύτερη δεν είχε διπλασιαστεί..(πρώτη τη Δευτέρα 29/07 2071 και δεύτερη 31/07 3495 ) με είδε Πέμπτη και αισίως ειδαμε μέσα τον σάκο. Σε όλο αυτό το διάστημα μόνο για φυλλικο μου μίλησε και αυτός και τίποτα περισσότερο. Χρειάζονται πάλι οι εξετάσεις λέτε; Έχω μια αγωνία μέχρι να ακούσουμε καρδούλα..παρόλα αυτά το είπαμε στους δικούς μας όταν είδαμε σάκο...τι να πω μακάρι να πάνε όλα καλά. Όσο για τα συμπτώματα μέχρι στιγμής έχω που και που κάτι ζαλαδιτσες αλλά χθές ήταν η πρώτη μέρα που είχα σαν ανακάτεμα αλλά και δεν είχα. Λίγο περίεργη φάση. Από ύπνο δεν μπορώ να καταλάβω ιδιαίτερα λόγω που πάντα τα είχα καλά με τον ύπνο. Κουράζομαι όμως ελαφρώς περισσότερο. Τα πονακια περιοδου δεν τα νιώθω ιδιαίτερα τώρα. Είναι φυσιολογικό λέτε;;

@Melody90 με το καλό οι νέες προσπάθειες να ξεκινήσουν :-* 

Καλημέρα Nackt.Δεν ακούσατε καρδούλα γιατί ήταν νωρίς.Την επόμενη φορά σίγουρα θα δείτε και θα ακούσετε.Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη ούτε εγώ είχα αντισώματα στην ερυθρά.Αφότου όμως γέννησα έκανα το εμβόλιο και τώρα είμαι προστατευμένη.Για τον παρβοϊό όμως δεν υπάρχει εμβόλιο και πρέπει να προσέχουμε όσες δεν το έχουμε περάσει.Επίσης εγώ θα κάνω τέλη Σεπτέμβρη το αντιγριπικό εμβόλιο, είναι πολύ σημαντικό μου είπε ο γιατρός μου.Θα το κάνουν και ο γιος μου και ο άντρας μου επίσης.Φολικό οξύ παίρνω κι εγώ και μάλιστα το ξεκίνησα από τον Μάιο γιατί είχαμε αποφασίσει τον Ιούνιο να κάνουμε προσπάθεια και ο γιατρός μου, μου είχε πει να το αρχίσω απο πριν.Ανυπομονώ να περάσουν οι μέρες για τον υπέρηχο και την αυχενική, όπως επίσης ανυπομονώ να νιώσω τις κινήσεις του στην κοιλίτσα...φανταστική αίσθηση.Εσείς οι πρωτομανούλες θα αρχίσετε κάπου στις 17 εβδομάδες να το νιώθετε, ίσως και νωρίτερα ποιος ξέρει!Εμείς που έχουμε γίνει ξανά μανούλες λέγεται οτι το νιώθουμε πιο νωρίς, άντε να δούμε!

13 ώρες πρίν, Bela είπε:

Κορίτσια γειά σας!!!! Τα νέα μου.. ακόμα περίοδος... Θα κάνω Δευτέρα χοριακη να δούμε ότι έχει πέσει. Η τελευταία μου ήταν 29/07 763.. Δεν έπρεπε να μου χαν έρθει??? Εν τω μεταξύ ακούω κοπέλες που δεν διπλασιάζονται οι χοριακες και όλα καλά.. εμένα η δεύτερη που ήταν 563 και η τρίτη που πήγε 763 μου είπε κατευθείαν ότι τελείωσε... έχω μπερδευτεί πραγματικά. 

Μακάρι κορίτσι μου να συνεχιστεί η κύηση και όλα να είναι καλά.Στο εύχομαι από την καρδιά μου.

  • Μου αρέσει 1

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τελικά μου ήρθε χθες περίοδος.. Σήμερα μάλλον απεβαλλα και αύριο θα πάω δειγμα που κρατησα σε παθολογοανατομο να το εξετάσει να δούμε μπορεί να βγει κάτι.Ίσως μικρόβια..;;;  δεν ξερω δεν μου έχει ξανασυμβεί συνήθως έχουμε σαν πηγματα αλλά αυτό είναι κάτι άλλο και έχω περιέργεια να μάθω.. Στον γυναικολόγο δεν το είπα γιατί θα μου πει τα γνωστά κτλ. Οταν βγουν τα αποτελέσματα θα τον ενημερώσω.

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

On 22/7/2019 at 7:08 ΜΜ, Melody90 είπε:

ΤΕΡ 14 Ιουνίου οπότε ΠΗΤ 20/3/2020 αν και τρίτο νινι είμαι κατενθουσιασμένη...καμιά άλλη στην παρέα?

Ωωωωωω τα κατάφερες!! Συγχαρητήρια!! Και... Καλώς ήρθες στο κλάμπ! Καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη!

@Melody90 βιαστηκα να στείλω ρε κορίτσι... Σου στέλνω πμ.. συγγνώμη ειλικρινά. 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Bela είπε:

Κορίτσια τελικά μου ήρθε χθες περίοδος.. Σήμερα μάλλον απεβαλλα και αύριο θα πάω δειγμα που κρατησα σε παθολογοανατομο να το εξετάσει να δούμε μπορεί να βγει κάτι.Ίσως μικρόβια..;;;  δεν ξερω δεν μου έχει ξανασυμβεί συνήθως έχουμε σαν πηγματα αλλά αυτό είναι κάτι άλλο και έχω περιέργεια να μάθω.. Στον γυναικολόγο δεν το είπα γιατί θα μου πει τα γνωστά κτλ. Οταν βγουν τα αποτελέσματα θα τον ενημερώσω.

Τι εννοείς σου ήρθε περίοδος τη μια μέρα και την αλλη απεβαλλες; μπερδευτηκα.. Επίσης τι εννοείς "Θα μου πει τα γνωστα"; πως είσαι ψυχολογικά;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, asda είπε:

Τι εννοείς σου ήρθε περίοδος τη μια μέρα και την αλλη απεβαλλες; μπερδευτηκα.. Επίσης τι εννοείς "Θα μου πει τα γνωστα"; πως είσαι ψυχολογικά;

Εννοώ ότι μου ήρθαν Κυριακή κανονικά λίγο αίμα καθόλου πόνος και την επόμενη μέρα ένιωσα κάτι έντονα να κατεβαίνει πάω τουαλέτα και βάζω από κάτω χαρτί και βγαίνει κάτι περίεργο όχι σκέτο πηγμα γι αυτό και το πήγα για ανάλυση. Όταν λέω τα γνωστά εννοώ ότι θα μου έλεγε βαριά περίοδος λόγω βιοχημικής. Παλιότερα που ξανά είχα πηγματα μου είχε πει βαριά περίοδος και τέτοια τώρα όμως εγώ θέλω να το ψάξω.Αυτά Κατά τ'άλλα μια χαρά όλα πάμε γι άλλα :-D

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bela είπε:

Εννοώ ότι μου ήρθαν Κυριακή κανονικά λίγο αίμα καθόλου πόνος και την επόμενη μέρα ένιωσα κάτι έντονα να κατεβαίνει πάω τουαλέτα και βάζω από κάτω χαρτί και βγαίνει κάτι περίεργο όχι σκέτο πηγμα γι αυτό και το πήγα για ανάλυση. Όταν λέω τα γνωστά εννοώ ότι θα μου έλεγε βαριά περίοδος λόγω βιοχημικής. Παλιότερα που ξανά είχα πηγματα μου είχε πει βαριά περίοδος και τέτοια τώρα όμως εγώ θέλω να το ψάξω.Αυτά Κατά τ'άλλα μια χαρά όλα πάμε γι άλλα :-D

Άρα αν κατάλαβα καλά το έχεις ξαναπεράσει αυτό ε; Καλά θα κάνεις τότε να το ψάξεις γιατί μπορεί να φταίει κάτι που ρυθμίζεται εύκολα και τζάμπα να ταλαιπωρείσαι. Εύχομαι σύντομα να μας έχεις ευχάριστα!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!  πήγα σήμερα και ακούσαμε την καρδιά! !!απίστευτος ήχος! !όλα πανε μια χαρά μου είπε ο γιατρός και θα με δει πάλι τέλος του μήνα.  Βέβαια ο υπερηχος με έβγαλε 6 εβδ και 4 ημερών  δλδ 2 μερες λιγότερο απο όσο είμαι κανονικα.Αυτός βεβαια μου είπε ότι όλα είναι οκ....

Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!  πήγα σήμερα και ακούσαμε την καρδιά! !!απίστευτος ήχος! !όλα πανε μια χαρά μου είπε ο γιατρός και θα με δει πάλι τέλος του μήνα.  Βέβαια ο υπερηχος με έβγαλε 6 εβδ και 4 ημερών  δλδ 2 μερες λιγότερο απο όσο είμαι κανονικα.Αυτός βεβαια μου είπε ότι όλα είναι οκ....

Συγχαρητήρια!!! Απίστευτο συναίσθημα ε; Τι Καλά! Καλή συνέχεια να έχεις κι εσύ και όλες μας.. σου έγραψε εξετασεις; θα πάω κι εγώ αύριο πάλι να με ξαναδεί και υποθέτω πως θα μου τις γράψει αύριο.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, asda είπε:

Συγχαρητήρια!!! Απίστευτο συναίσθημα ε; Τι Καλά! Καλή συνέχεια να έχεις κι εσύ και όλες μας.. σου έγραψε εξετασεις; θα πάω κι εγώ αύριο πάλι να με ξαναδεί και υποθέτω πως θα μου τις γράψει αύριο.. 

εγώ τις έκανα την προηγουμενη εβδομάδα και τις πήγα σήμερα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, asda είπε:

Μέσα σε αυτές σου είχε γράψει και για θρομβοφιλια Και Κυστική ινωση;

όχι  νομίζω ότι για την κυστικη ινωση γίνεται αργότερα και για τη θρομβοφιλια δεν την ζητάνε εκτός αν έχεις ιστορικό  αποβολων.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/8/2019 at 2:22 ΠΜ, Bela είπε:

Κορίτσια τελικά μου ήρθε χθες περίοδος.. Σήμερα μάλλον απεβαλλα και αύριο θα πάω δειγμα που κρατησα σε παθολογοανατομο να το εξετάσει να δούμε μπορεί να βγει κάτι.Ίσως μικρόβια..;;;  δεν ξερω δεν μου έχει ξανασυμβεί συνήθως έχουμε σαν πηγματα αλλά αυτό είναι κάτι άλλο και έχω περιέργεια να μάθω.. Στον γυναικολόγο δεν το είπα γιατί θα μου πει τα γνωστά κτλ. Οταν βγουν τα αποτελέσματα θα τον ενημερώσω.

Μη στεναχωριέσαι κορίτσι...όλα για κάποιο λόγο γίνονται έτσι λέω εγώ τώρα... πάμε για μια καινούργια αρχή:)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/8/2019 at 12:59 ΠΜ, teta2 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!  πήγα σήμερα και ακούσαμε την καρδιά! !!απίστευτος ήχος! !όλα πανε μια χαρά μου είπε ο γιατρός και θα με δει πάλι τέλος του μήνα.  Βέβαια ο υπερηχος με έβγαλε 6 εβδ και 4 ημερών  δλδ 2 μερες λιγότερο απο όσο είμαι κανονικα.Αυτός βεβαια μου είπε ότι όλα είναι οκ....

Καλησπέρα και από εμένα... Σας παρακολουθώ καιρό... Χθες πήγα και εγώ στο γιατρό.. @teta2@teta2 εμένα μου είπε ότι είμαι 6εβδ και 2 ημερών και εμβρυμεταφορα έκανα 8/7. Δεν ακούσαμε την καρδούλα αλλά είδαμε να παλεται... Έχασα τη γη κάτω από τα πόδια μου... Τέλειο συναίσθημα!!! Τώρα θα πάρω τηλ για να βρω σε πιο Κεντρο θα πάω για τις εξετάσεις γιατί τα περισσότερα θα είναι κλειστά... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, AMAL04 είπε:

Καλησπέρα και από εμένα... Σας παρακολουθώ καιρό... Χθες πήγα και εγώ στο γιατρό.. @teta2@teta2 εμένα μου είπε ότι είμαι 6εβδ και 2 ημερών και εμβρυμεταφορα έκανα 8/7. Δεν ακούσαμε την καρδούλα αλλά είδαμε να παλεται... Έχασα τη γη κάτω από τα πόδια μου... Τέλειο συναίσθημα!!! Τώρα θα πάρω τηλ για να βρω σε πιο Κεντρο θα πάω για τις εξετάσεις γιατί τα περισσότερα θα είναι κλειστά... 

Καλημέρα και Καλώς ήρθες στην παρέα μας! Κι εγώ αυτό σκεφτόμουν τώρα.  Που θα κάνω τις εξετάσεις τέτοιες μέρες.. Είναι η πρώτη σου εγκυμοσυνη; Όλα καλα να πάνε σου εύχομαι και να μπαίνεις να τα λέμε.. έχουμε πολύ μικρή διαφορά. Εγώ είμαι σήμερα 6ε5η.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...