Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, mpoukitsa είπε:

Αυριο μπαινω στην 11η εβδομαδα!! Περιμενω πως κ πως την αυχενικη και εχω αγχος να πω την αληθεια! Ενω μεχρι τωρα ημουν αναισθητη.. ειχα μια σιγουρια οτι ειναι ολα τελεια!! Και τωρα ειμαι αισιοδοξη αλλα οσο να ναι ειναι η πρωτη μεγαλη εξεταση! Εχεις και αλλα παιδακια? Εμενα το πρωτο μου πρωτα ο Θεος! 

Αυτο το εχω και εγω! Και το εχω ακουσει απο πολλες!! Φρουτα, λαχανικα και πολυ νερο!! Βεβαια με τις αναγουλες ειναι δυσκολο αλλα προσπαθησε να τρως λιγο λιγο και σχετικα συχνα! Μην αφηνεις πολλες ωρες αδειο το στομαχι γιατι ειναι χειροτερα!

Μπράβο με το Καλό! Έχω μια κόρη 3 ετών. Αυχενική ποτέ θα κανεις; έχεις ήδη κλείσει ραντεβού;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, asda είπε:

Μπράβο με το Καλό! Έχω μια κόρη 3 ετών. Αυχενική ποτέ θα κανεις; έχεις ήδη κλείσει ραντεβού;; 

Να σου ζησει το κοριτσακι σου!! Ναι εκλεισα  για 3 Σεπτεμβρη!! Μεχρι τοτε δεν περνανε οι μερες!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mpoukitsa είπε:

Να σου ζησει το κοριτσακι σου!! Ναι εκλεισα  για 3 Σεπτεμβρη!! Μεχρι τοτε δεν περνανε οι μερες!! 

Σ ευχαριστώ! Άντε θα χορτάσεις να το βλέπεις στην εξέταση Αυτή!

Έχει καμία σας προαίσθημα για το φυλο;;

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες Μαρτίου γεια σας!Εύχομαι σε όσα κορίτσια προστέθηκαν στην όμορφη αυτή παρέα καλές και τελειόμηνες εγκυμοσύνες!Να κρατήσετε όλες σας γερά μωράκια στις αγκαλιές σας. Εγώ σας έρχομαι με άσχημα νέα. Δυστυχώς η δική μου εγκυμοσύνη κατέληξε σε παλλίνδρομη κύηση. Την προηγούμενη Πέμπτη έκανα απόξεση. Ενώ όλα πήγαιναν καλά, άρχισα από την Δευτέρα της προηγούμενης εβδομάδας να έχω καφέ εκκρίσεις, αλλά δεν με ανησύχησε καθότι στο πρώτο τρίμηνο της προηγούμενης εγκυμοσύνης μου είχα ακριβώς το ίδιο και το θεώρησα σύμπτωμα. Την Πέμπτη όμως το πρωί το καφέ έγινε κόκκινο και πήγα στο νοσοκομείο να δω τι συμβαίνει. Εκεί απλώς διαπιστώθηκε οτι το εμβρυάκι παλλινδόμησε και προχώρησα σε απόξεση την ίδια μέρα. Ο γιατρός μου είπε ήταν τυχαίο γεγονός και συμβαίνει πολύ συχνά και σε πολλές γυναίκες. Έχω ήδη μια καλή εγκυμοσύνη  και γέννα στο ενεργητικό μου κι ένα υγιές παιδάκι κι αυτό είναι ενθαρρυντικό για μια επόμενη καλή σύλληψη κι εγκυμοσύνη. Σε δύο μήνες μας είπαν μπορούμε να αρχίσουμε τις ελεύθερες επαφές, οπότε θα ριχτούμε ξανά στον αγώνα. Είμαι ακόμη στο στάδιο της αποδοχής. Ευτυχώς έχω τον γιο μου, αυτό το φωτεινό πλάσμα που παίρνει μακριά κάθε θλίψη. Πολλούς φιλικούς χαιρετισμούς σε όλες σας.

  • Λυπημένη/-ος 3

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Arabella είπε:

Μανούλες Μαρτίου γεια σας!Εύχομαι σε όσα κορίτσια προστέθηκαν στην όμορφη αυτή παρέα καλές και τελειόμηνες εγκυμοσύνες!Να κρατήσετε όλες σας γερά μωράκια στις αγκαλιές σας. Εγώ σας έρχομαι με άσχημα νέα. Δυστυχώς η δική μου εγκυμοσύνη κατέληξε σε παλλίνδρομη κύηση. Την προηγούμενη Πέμπτη έκανα απόξεση. Ενώ όλα πήγαιναν καλά, άρχισα από την Δευτέρα της προηγούμενης εβδομάδας να έχω καφέ εκκρίσεις, αλλά δεν με ανησύχησε καθότι στο πρώτο τρίμηνο της προηγούμενης εγκυμοσύνης μου είχα ακριβώς το ίδιο και το θεώρησα σύμπτωμα. Την Πέμπτη όμως το πρωί το καφέ έγινε κόκκινο και πήγα στο νοσοκομείο να δω τι συμβαίνει. Εκεί απλώς διαπιστώθηκε οτι το εμβρυάκι παλλινδόμησε και προχώρησα σε απόξεση την ίδια μέρα. Ο γιατρός μου είπε ήταν τυχαίο γεγονός και συμβαίνει πολύ συχνά και σε πολλές γυναίκες. Έχω ήδη μια καλή εγκυμοσύνη  και γέννα στο ενεργητικό μου κι ένα υγιές παιδάκι κι αυτό είναι ενθαρρυντικό για μια επόμενη καλή σύλληψη κι εγκυμοσύνη. Σε δύο μήνες μας είπαν μπορούμε να αρχίσουμε τις ελεύθερες επαφές, οπότε θα ριχτούμε ξανά στον αγώνα. Είμαι ακόμη στο στάδιο της αποδοχής. Ευτυχώς έχω τον γιο μου, αυτό το φωτεινό πλάσμα που παίρνει μακριά κάθε θλίψη. Πολλούς φιλικούς χαιρετισμούς σε όλες σας.

Λυπάμαι πολύ! Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Τα ίδια πέρασα κι εγώ πέρυσι το καλοκαίρι και το μόνο που μου έδινε δυναμη και με επανεφερε απο την θλιψη την απογπητευση και το πενθος (γιατι ετσι ενιωθα) ήταν η κόρη μου.. Ολα τα αλλα που ακουγα τυπου "αυτα συμβαινουν", "νεα εισαι θα κανεις αλλα", "το θέμα είναι να είσαι εσυ καλα" κλπ δεν με παρηγορούσαν καθόλου. Ίσα ίσα με νευριαζαν ακόμα περισσότερο. Κανατε βιοψια;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια με το καλο τα μωρακια μας. 

εγω ειμαι στην 6η Εβδομάδα στο πρωτο μου Παιδακι..Είμαι 23χρονων. εσεις ειχατε πονακια στην 6η Εβδομάδα; να ανησυχώ; Επίσης οταν εκανα χοριακη ηταν 10067,12. ημουν περιπου 4 εβδομαδων και κατι.. ειναι καλη λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinakk είπε:

κορίτσια με το καλο τα μωρακια μας. 

εγω ειμαι στην 6η Εβδομάδα στο πρωτο μου Παιδακι..Είμαι 23χρονων. εσεις ειχατε πονακια στην 6η Εβδομάδα; να ανησυχώ; Επίσης οταν εκανα χοριακη ηταν 10067,12. ημουν περιπου 4 εβδομαδων και κατι.. ειναι καλη λέτε;

Κάτι μικρά πονακια σαν πόνους περιόδου κάποιες φορές.... Όχι συνέχεια.... Σαν μικρό σφακτη!... Έχω και εγώ.. Είμαι 8η εβδομάδα. Ρώτα ομως και το γιατρό για συγουρια.... Οσο για την χοριάκή νομίζω είναι πολύ καλή τιμή και μετά τα 1500 ο γιατρό λέει ότι δεν χρειάζεται επανάληψη!!! Να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!!!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, AMAL04 είπε:

Κάτι μικρά πονακια σαν πόνους περιόδου κάποιες φορές.... Όχι συνέχεια.... Σαν μικρό σφακτη!... Έχω και εγώ.. Είμαι 8η εβδομάδα. Ρώτα ομως και το γιατρό για συγουρια.... Οσο για την χοριάκή νομίζω είναι πολύ καλή τιμή και μετά τα 1500 ο γιατρό λέει ότι δεν χρειάζεται επανάληψη!!! Να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!!!!! 

σε Ευχαριστώ παρα πολύ για την ανταποκριση. θα παω αυριο να με δει Μήπως ακουστει και η καρδια Του.  θελω παρα πολυ. και σε σενα να εχεις μια ευλογημένη ηρεμη και τελειομηνη εγκυμοσύνη με ενα υγιεστατο μωράκι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinakk είπε:

σε Ευχαριστώ παρα πολύ για την ανταποκριση. θα παω αυριο να με δει Μήπως ακουστει και η καρδια Του.  θελω παρα πολυ. και σε σενα να εχεις μια ευλογημένη ηρεμη και τελειομηνη εγκυμοσύνη με ενα υγιεστατο μωράκι. 

Δεν υπάρχει λόγος να ευχαριστείς γιαυτό είμαστε εδώ... Να βοηθάει η μία την άλλη... Και εμείς θα πάμε την Τετάρτη 2η φορα.... Εύχομαι και στις δύο μας τα καλύτερα νεακια.... Και φυσικά σε όλες τις κοπέλες της παρέας μας!!!!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, asda είπε:

Λυπάμαι πολύ! Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Τα ίδια πέρασα κι εγώ πέρυσι το καλοκαίρι και το μόνο που μου έδινε δυναμη και με επανεφερε απο την θλιψη την απογπητευση και το πενθος (γιατι ετσι ενιωθα) ήταν η κόρη μου.. Ολα τα αλλα που ακουγα τυπου "αυτα συμβαινουν", "νεα εισαι θα κανεις αλλα", "το θέμα είναι να είσαι εσυ καλα" κλπ δεν με παρηγορούσαν καθόλου. Ίσα ίσα με νευριαζαν ακόμα περισσότερο. Κανατε βιοψια;

 Asda σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου.Λυπάμαι που πέρασες το ίδιο.Για κάθε γυναίκα μια τέτοια εμπειρία είναι δύσκολη κι επώδυνη.Εγώ ευτυχώς ήμουν εγκρατής αυτή τη φορά και είχα ανακοινώσει την εγκυμοσύνη σε ελάχιστα άτομα.Περίμενα να περάσει το τρίμηνο...λες και κάτι μέσα μου, μου έλεγε να μη βιαστώ να το πω.Από εκει και πέρα κανείς, πέρα απο τους πολύ κοντινούς σου ανθρώπους και όσους πέρασαν κάτι ανάλογο, δεν θα σε συναισθανθεί.

Βιοψία θα γίνει βέβαια.Περιμένω τα αποτελέσματα.Εσύ είχες κάνει; 

Σήμερα έχω και ραντεβού με τον γυναικολόγο μου.Προσπαθώ να το αποδεχτώ σαν ένα τυχαίο γεγονός για να μην με πάρει απο κάτω.Σε δύο μήνες θα ξεκινήσουμε νέα προσπάθεια και η αλήθεια είναι οτι φοβάμαι μετά από όλο αυτό που πέρασα.

  • Λυπημένη/-ος 1

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, katerinakk είπε:

Έχει αντιμετώπισει καμια δυσκοιλιότητα; εγω ειμαι 6μιση εβδομάδων και υποφέρω 

καλησπέρα!  εγώ πάντα ήμουν δυσκοιλια και όταν έμαθα ότι είμαι έγκυος για τις πρώτες εβδομάδες το σύστημα δούλευε  καλύτερα από πριν! Τώρα που είμαι στην 9η έχει αρχίσει και δυσκολεύει το πράγμα αλλά όχι κάτι πολύ χειρότερο από την "φυσιολογικη" μου.κατάσταση.  Προσπαθώ  να τρωω φρούτα κτλ αλλά επειδή έχω ναυτιες επιδεινωνουν την κατάσταση και τα αποφεύγω.  Αν δυσκολέψει κι άλλο θα πω στο γιατρό να μου δώσει κάτι. ..

σε σένα τώρα παρουσιάστηκε ή είχες από πριν προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

αα ναι κατάλαβα ... υπομονη 

οι ναυτιες ποτε ξεκίνησαν; εγω ημουν δυσκοιλια με τις μερες πού λεμε. ποτε ολα καλα ποτε με επιανε.. τωρα ομως εχω ενοχλήσεις και με κοβει πολλες φορες. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Arabella είπε:

 Asda σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου.Λυπάμαι που πέρασες το ίδιο.Για κάθε γυναίκα μια τέτοια εμπειρία είναι δύσκολη κι επώδυνη.Εγώ ευτυχώς ήμουν εγκρατής αυτή τη φορά και είχα ανακοινώσει την εγκυμοσύνη σε ελάχιστα άτομα.Περίμενα να περάσει το τρίμηνο...λες και κάτι μέσα μου, μου έλεγε να μη βιαστώ να το πω.Από εκει και πέρα κανείς, πέρα απο τους πολύ κοντινούς σου ανθρώπους και όσους πέρασαν κάτι ανάλογο, δεν θα σε συναισθανθεί.

Βιοψία θα γίνει βέβαια.Περιμένω τα αποτελέσματα.Εσύ είχες κάνει; 

Σήμερα έχω και ραντεβού με τον γυναικολόγο μου.Προσπαθώ να το αποδεχτώ σαν ένα τυχαίο γεγονός για να μην με πάρει απο κάτω.Σε δύο μήνες θα ξεκινήσουμε νέα προσπάθεια και η αλήθεια είναι οτι φοβάμαι μετά από όλο αυτό που πέρασα.

Λόγω που παρακολουθώ από την αρχή το θέμα μας πραγματικά στενοχωρεθηκα πολύ για την κατάληξη αυτή. Νιώθω ότι μπορεί να συμβεί και σε μένα. Καμιά δεν είναι εκτός όσον αφορά διάφορα γεγονότα με την εγκυμοσύνη. Έψαξα λίγο για μια τέτοια περίπτωση σε προχωρημένο στάδιο και έλεγε ότι μπορεί να συμβεί λόγω χρωμοσωμάτων. Ελπίζω να είναι αυτό και να προνόησε η φύση. Τίποτα άλλο. Μη βάζεις αρνητικές σκέψεις όσο μπορείς και αφιερώσου στο παιδάκι σου να ξεχαστεις. Εγώ υποφέρω από εμετούς πλέον και μπορώ να σε καταλάβω στο ότι πέρασες το δύσκολο στάδιο και συνέβη αυτό. Υπομονή και σκέψου ότι όλα γίνονται για κάποιο σκοπό. Όσο μπορούμε σου στέλνουμε τη θετική μας σκέψη και ότι λίγος καιρός μετά να γίνει το θαυματακι και να είναι υγιές μετράει περισσότερο :-)

  • Ευχαριστώ 1

V2Nop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinakk είπε:

αα ναι κατάλαβα ... υπομονη 

οι ναυτιες ποτε ξεκίνησαν; εγω ημουν δυσκοιλια με τις μερες πού λεμε. ποτε ολα καλα ποτε με επιανε.. τωρα ομως εχω ενοχλήσεις και με κοβει πολλες φορες. 

εγώ δυστυχώς έχω ναυτιες απο πριν ακόμα κάνω την 1η χοριακή ....ελπίζω να σταματήσουν τώρα που μπήκα στον 3ο. Δυστυχώς  με την δυσκοιλιοτητα θα έχουμε θέμα όσο περνάει ο καιρός! Θα ρωτήσω τον γιατρό μου στο επόμενο ραντεβού να μου δώσει κάτι γιατί  με την διατροφή δεν βλέπω να γίνεται κάτι. ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...