Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Χρόνια πολλά, καλή χρονιά σε όλες μας, μανουλίτσες!!!! Με το καλό τα γερά και τυχερά μωράκια μας!!! Η Παναγιά να μας προστατεύει όλες μας και τα θαυματάκια μας!!!! 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, vals είπε:

Εμένα μου τη φερανε δώρο γι αυτό τη χρησιμοποιησα αλλιώς δεν θα την έπαιρνα επειδή έχει τα κουμπιά και το φερμουάρ...τη χρησιμοποιησα σαν κανονική κουβέρτα και τον τύλιγα μέσα...γενικά ειμαι της αποψης ότι πιο ελαφρύ είναι και το καλύτερο σαν βάρος εννοώ για να μην πλακώνει το μωρό...είχα και μια μικρή fleece απ' τα jumbo..με βόλεψε πολύ όταν θήλαζα...δεν ειχε μεγάλο 

Καλή κι ευλογημένη χρονιά σε όλες μας!!! Με το καλό τα υγιή μωράκια μας!!!

4 ώρες πρίν, Pennymav είπε:

Κοριτσια να ρωτησω κατι άσχετο .καμπυλη δεν εχω κανει ακόμη .στις εξετάσεις το ζάχαρο μου έβγαινε γύρω στο 60..νηστείας παντα .εχει ενα μηχανηματακι ομως η γιαγιά μου και ειπα απο περιέργεια να το μετρήσω .αφου ειχα φάει βέβαια κ φαγητό κ γλυκό μου βγήκε 112.ειναι ψηλό για μεταγευματικο;;

Καλή χρονια!! Μετά από πόση ώρα έκανες τη μέτρηση;;

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι κάνετε συν-γκαστρούλες μου;; Σε ποιον έτυχε το φλουρί στο σπίτι σας; Εμάς έτυχε στον Χριστούλη... Αμήν, να μας φιλάει και να μας φέρει το μωρό μας υγιές σε λίγους μήνες! Σήμερα θα κόψουμε και με τους γονείς, οπότε θα δούμε κι εκεί...! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Καλή κι ευλογημένη χρονιά σε όλες μας!!! Με το καλό τα υγιή μωράκια μας!!!

Καλή χρονια!! Μετά από πόση ώρα έκανες τη μέτρηση;;

 

8 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Καλή κι ευλογημένη χρονιά σε όλες μας!!! Με το καλό τα υγιή μωράκια μας!!!

Καλή χρονια!! Μετά από πόση ώρα έκανες τη μέτρηση;;

Ειχα φάει πριν μιάμιση και μισή ωρα..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Pagotoula είπε:

Τι κάνετε συν-γκαστρούλες μου;; Σε ποιον έτυχε το φλουρί στο σπίτι σας; Εμάς έτυχε στον Χριστούλη... Αμήν, να μας φιλάει και να μας φέρει το μωρό μας υγιές σε λίγους μήνες! Σήμερα θα κόψουμε και με τους γονείς, οπότε θα δούμε κι εκεί...! 

Σε έμενε 3-4 και στον μπαμπα μου το 1-4 :)

Καλή χρονια με υγεία :) χωρίς προβλήματα μέχρι να γεννήσουμε :)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια κοριτσιααααα με υγεια σε ολες τις οικογενειες!!ηρθε επιτελους το 2020 που θα μας φερει τα μωρακια μας!! Να τα δεχτουμε με το καλο, υγιη κ γερα, κ γτ οχι κ με εναν ευκολο κ ευχαριστο τοκετο!!μεχρι τοτε ολα να κυλησουν ομορφα χωρις δυσκολιες!! Φιλακια σε οολλλεεεςς τις κοιλιτσες!!

  • Μου αρέσει 5

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Καλή Χρονιά να έχουμε, με υγεία και με το καλό να πάρουμε αγκαλιά τα μωράκια μας! Ανακάλυψα την ομάδα πριν λίγες μέρες και διάβασα σχεδόν όλα τα μηνύματα σας! Είμαι στην 28η εβδομάδα με ΠΗΤ 23/3! :)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ματίλντα20 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Καλή Χρονιά να έχουμε, με υγεία και με το καλό να πάρουμε αγκαλιά τα μωράκια μας! Ανακάλυψα την ομάδα πριν λίγες μέρες και διάβασα σχεδόν όλα τα μηνύματα σας! Είμαι στην 28η εβδομάδα με ΠΗΤ 23/3! :)

Καλως ηρθες! Με το καλο το μωρακι σου! Ειναι το πρωτο σου; Κοριτσακι η αγορακι; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ματίλντα20 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Καλή Χρονιά να έχουμε, με υγεία και με το καλό να πάρουμε αγκαλιά τα μωράκια μας! Ανακάλυψα την ομάδα πριν λίγες μέρες και διάβασα σχεδόν όλα τα μηνύματα σας! Είμαι στην 28η εβδομάδα με ΠΗΤ 23/3! :)

Καλη χρονια!!καλωσηρθες!! Με το καλο να ερθει κ το δικο σου μπουμπουκακι!!

Τι τελεια!!μεγαλωνει η παρεα μας..αλλη μια μανουλα μς το ζουζουνακι της..Αρα εσυ εκανες ποδαρικο στην ομαδα μας για το 2020!!!

Πες μας αν θες λιγα πραματα για σενα..πως ηταν η εγκυμοσυνη σου ως τωρα?ειναι το πρωτο σου?


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα!! Είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και περιμένω κοριτσάκι! Από την αρχή μέχρι τώρα έχω αρκετά μεγάλη αγωνία, μιας και υπάρχει κίνδυνος προωρότητας. Έχω "δίκερη μήτρα". Αυτή την ορολογία χρησιμοποίησε ο γυναικολόγος μου, ενώ η εμβρυολόγος της αυχενικής και της Β' Επιπέδου χρησιμοποίησε τον όρο "διθάλαμη μήτρα". Επί της ουσίας αυτό σημαίνει ότι το έμβρυο δεν μπορεί να αξιοποιήσει όλο τον χώρο και πιέζεται όσο μεγαλώνει. Έχω ήδη κάνει δύο ενέσεις κορτιζόνης στην 24η εβδομάδα και μέσα στις επόμενες μέρες θα κάνω άλλες δύο, επειδή ο γυναικολόγος μου πιστεύει πως βοηθάει στην ανάπτυξη των πνευμόνων του εμβρύου. Εύχομαι να καταφέρω τουλάχιστον να μπω στον 8ο...

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ματίλντα20 είπε:

Καλώς σας βρήκα!! Είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και περιμένω κοριτσάκι! Από την αρχή μέχρι τώρα έχω αρκετά μεγάλη αγωνία, μιας και υπάρχει κίνδυνος προωρότητας. Έχω "δίκερη μήτρα". Αυτή την ορολογία χρησιμοποίησε ο γυναικολόγος μου, ενώ η εμβρυολόγος της αυχενικής και της Β' Επιπέδου χρησιμοποίησε τον όρο "διθάλαμη μήτρα". Επί της ουσίας αυτό σημαίνει ότι το έμβρυο δεν μπορεί να αξιοποιήσει όλο τον χώρο και πιέζεται όσο μεγαλώνει. Έχω ήδη κάνει δύο ενέσεις κορτιζόνης στην 24η εβδομάδα και μέσα στις επόμενες μέρες θα κάνω άλλες δύο, επειδή ο γυναικολόγος μου πιστεύει πως βοηθάει στην ανάπτυξη των πνευμόνων του εμβρύου. Εύχομαι να καταφέρω τουλάχιστον να μπω στον 8ο...

Σου ευχομαι να πανε ολα καλα..και η μπουμπου σου να παραμεινει στην κοιλιτσα της μανουλας οσο περισσοτερο γινεται..

Φυσικα σε προσθεσα στο πινακακι μας που οπως βλεπεις τα κοριτσακια κανουν παρτι!!

 

Μανουλα              ΠΗΤ         

Ελλην                     3/3           κοριτσακι

Ματιλντα              5/3           κοριτσακι

Murtw.st                9/3           αγορακι  (16-18/2)

mpoukitsa             9/3           αγορακι

eleniart                  9/3           κοριτσακι

KNecky                  11/3         κοριτσακι

AMAL04                13/3         αγορακι

Polly1                    15/3          κοριτσακι

ALEX210               16/3         αγορακι         

Φιλενια                 19/3         κοριτσακι

asda                       23/3         κοριτσακι

Ματίλντα20         23/3         κοριτσακι

fairytale18            26/3         κοριτσακι

Annette                 26/3          αγορακι

teta2                      28/3         κοριτσακι

Honeybee             28/3          αγορακι

Kathrin17              31/3         κοριτσακι

 Pagotoula            31/3         κοριτσακι

Ζουζουνιαααα2    1/4           κοριτσακια 2

Nackt                      4/4          κοριτσακι

Sweet_child           6/4           αγορακι

katerinakk              6/4           αγορακι

Pennyep26             8/4          κοριτσακια 2


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ!! Ναι, αυτό βλέπω! Πολλά κοριτσάκια!! Ήθελα να ρωτήσω κάτι την ομάδα... λίγο αδιάκριτο! Πριν λίγες μέρες ένιωσα λίγο, αδιαφανές υγρό να "τρέχει". Πήρα τηλ τον γυναικολόγο και μου είπε να περιμένω μια ώρα κι αν ξανασυμβεί να πάω στο μαιευτήριο. Επειδή φοβήθηκα πήγα ούτως ή άλλως και ευτυχώς ήταν...ούρα! Κάνουν ένα τεστ με ένα ειδικό χαρτάκι που χρωματίζεται αν είναι αμνιακό. Βέβαια πέρα από την ακράτεια εκείνης της στιγμής, πάντα παρατηρώ πως υπάρχει μια σχετική υγρασία...Συμβαίνει και σε καμιά άλλη κοπέλα; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...