Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, Nackt είπε:

Γενικά πώς περνάτε τη μέρα σας; Εγώ λόγω που παίρνω και ενδοκολπικά προγεστερόνη είμαι συνέχεια κρεβάτι και η αλήθεια είναι ότι όσο το λάτρευα τόσο δεν το θέλω τώρα... Φιλαράκια βλέπω γιατί είναι η μόνη σειρά που μου αρέσει πολύ τηλεόραση ούτε καν και ξεκίνησα να διαβάζω έρωτας στη βροχή της μαντα. 

Άστα το αναγκαστικό καθισιο είναι το χειροτερο απ όλα.. εγώ δεν κάνω κάτι διαφορετικό. Έχω ένα τρίχρονο που γεμίζει τη μέρα μου βέβαια. Όταν έχω χρόνο θα δω λίγο νετφλιξ Ή θα διαβάσω κι εγώ κανένα βιβλίο. Να πω την αλήθεια περνάω μια φάση που δεν έχω όρεξη για έξω.. όσο μπορώ αποφεύγω κούνιες κλπ με τη μικρή για να μην χρειάζεται να την σηκώνω και τα κάνει ο άντρας μου. 

Όταν λες Πηγές για δεύτερη γνώμη σε γιατρό, σε προβλημάτισε κάτι στον δικό σου;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 26/8/2019 at 12:40 ΜΜ, AMAL04 είπε:

Αντε με το καλό!!!! Ότι καλύτερο εύχομαι!!!! Είναι η πρώτη σου φορά Ματιλντα;;;; 

Οχι ειναι η Τρίτη φορά αλλα ανυπομονώ σαν την πρώτη...

Κοριτςια φούσκωσε καμία η κοιλιτσα της .????

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ματιλντα είπε:

Οχι ειναι η Τρίτη φορά αλλα ανυπομονώ σαν την πρώτη...

Κοριτςια φούσκωσε καμία η κοιλιτσα της .????

Μπράβο κοπέλα μου!!!! Με το καλό!!!!! Ότι καλύτερο εύχομαι!!!! Μπα εμένα τπτ... Είμαι μόλις στον 3ο οπότε έχω δρόμο για να μεγαλώσει!!!! Εσύ πως είσαι;;;; 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!  σήμερα είχα ραντεβού με το γιατρό και ήταν όλα τέλεια! οι παλμοι 175 και το μέγεθος αυτό που πρέπει για την ηλικία του (είμαι 10 εβδομάδων ακριβως).!! Μου είπε να πάω για αυχενικη γύρω στις 20 Σεπτεμβρίου σε κάποιον Μαλλιγιαννη στο Κολωνάκι. Αν οι μετρήσεις δεν είναι καλές τοτε θα κάνω και λήψη  τροφοβλαστης...Λόγω ηλικίας(είμαι άνω των 40..) μάλλον θα χρειαστει να κάνω και τα δύο. Από την.μία χαίρομαι που όλα πάνε καλά μέχρι τώρα  αλλά από την άλλη έχω αρχίσει να αγχωνομαι... .

4 ώρες πρίν, Ματιλντα είπε:

Οχι ειναι η Τρίτη φορά αλλα ανυπομονώ σαν την πρώτη...

Κοριτςια φούσκωσε καμία η κοιλιτσα της .????

καλησπέρα!  εμένα για πάντως είναι τούμπανο η κοιλια μου ενώ είμαι μόλις 10 εβδομάδων! υποψιάζομαι ότι είναι κυρίως λόγω στομαχιου και εντερου ίσως και επειδή παίρνω ακόμα προγεστερόνη! !

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, teta2 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!  σήμερα είχα ραντεβού με το γιατρό και ήταν όλα τέλεια! οι παλμοι 175 και το μέγεθος αυτό που πρέπει για την ηλικία του (είμαι 10 εβδομάδων ακριβως).!! Μου είπε να πάω για αυχενικη γύρω στις 20 Σεπτεμβρίου σε κάποιον Μαλλιγιαννη στο Κολωνάκι. Αν οι μετρήσεις δεν είναι καλές τοτε θα κάνω και λήψη  τροφοβλαστης...Λόγω ηλικίας(είμαι άνω των 40..) μάλλον θα χρειαστει να κάνω και τα δύο. Από την.μία χαίρομαι που όλα πάνε καλά μέχρι τώρα  αλλά από την άλλη έχω αρχίσει να αγχωνομαι... .

καλησπέρα!  εμένα για πάντως είναι τούμπανο η κοιλια μου ενώ είμαι μόλις 10 εβδομάδων! υποψιάζομαι ότι είναι κυρίως λόγω στομαχιου και εντερου ίσως και επειδή παίρνω ακόμα προγεστερόνη! !

@teta καλημέρα!!!! Πολύ ευχάριστα νέα!!!! Και πόσο σε καταλαβαίνω γτ έχουμε δώσει ένα μεγάλο αγώνα για να φτάσουμε ως εδώ σήμερα!!!! Σκέψου πόσο δύσκολες στιγμές έχεις περάσει και δες τώρα τη θετική εξέλιξη που υπάρχει!!! Μην αγχώνεσαι για τίποτε όλα θα είναι καλά και φυσιολογικα θα δεις.... Σκέψου μέχρι τώρα το ταξίδι αυτό που έχεις κανει... Πριν πας στο επόμενο βήμα, το κάθε προηγούμενο μας έφερνε άγχος και ανασφαλείες... Όμως όλα τα επόμενα στάδια πήγαιναν καλά!!!! Βάλε θετική σκέψη και θα δεις..... Ο Θεός μαζί σου κοπέλαρα μου!!!! @Ματιλντα καλημέρα και σε εσένα!!!! Μηπως δεν πας και κανονικά τουαλέτα και συν της προγεστερονης αισθαναισαι έτσι;;λίγο πρησμενη; και εγώ παίρνω αλλά γενικά έχω και μερικά κιλάκια παραπάνω αλλά η κοιλιά είναι σχετικά στα ίδια επίπεδα.... Άλλο που έχω χάσει και 2 κιλά με τον τρελιαρη τον γιατρό που έχω μπλέξει και θέλει να κάνω δίαιτα και να προσέχω.... Την βλέπεις δλδ από χαμηλά φουσκωμένη; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@asda λόγω του ότι είναι στο νοσοκομείο, ε μου λέγανε διάφορα και λέω λόγω των εμετών μήπως μου πει κάτι διαφορετικό ο ιδιωτικός.. θέλαμε βέβαια να ακούσουμε και την καρδούλα του που δεν είχε γίνει αυτό.παρολα αυτά τα ίδια μας είπε. Όχι κάτι διαφορετικό. 

@teta2 ιιιι μπράβο μπράβο μπράβο!!! Τι χαρούμενα νεακια!!! Άντε βρε που αγχώνεσαι!! Τώρα να το ευχαριστηθείς!! Άσε το άγχος στην άκρη και ξεκίνα να χαίρεσαι την όμορφη αυτή περίοδο που διανύεις!!και όσο για την ηλικία τστστσ!!!στον περίγυρό μου έχω περιπτώσεις με γυναίκες που τα κατάφεραν στα 44. Και;; Και;; Σε παρακαλώ.. άσε τους αριθμούς στην άκρη!!!

Όσο για το φούσκωμα έχω χάσει ήδη 5μιση κιλά..η κοιλίτσα που είχα παραμένει. Να έχει φουσκώσει παραπάνω δεν νομίζω γιατί από χαμηλά δε βλέπω τίποτα. Με το εντερακι μου έχω θεματακια. Ήπια duphalac χθές αλλά τίποτα και σήμερα η χαζή δεν ήπια. Το βράδυ τώρα...


V2Nop3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Τι κανετε;; εγω πήγα στο γιατρό και πάλι (μ αυτά και μ αυτά μ έχει δει 5 φορές μέχρι στιγμής). Όλα καλα μου είπε! Έκλεισα Αυχενική στις 17 Σεπτεμβρίου και τότε θα κόψω μάλλον και τα σαλοσπιρ. Οι εξετάσεις μου ήταν όλες καλές οπότε Δεν χρειάζομαι κάποιο συμπλήρωμα. (Ευτυχως Δηλαδή γιατί με τέτοια δυσκοιλιότητα δεν θα άντεχα να παίρνω και σιδηρο).. Η κοιλιά μου έχει τουμπανιασει φουλ. Τα σορτσάκια δεν μου κουμπωνουν για κανένα λόγο και κυκλοφορώ όλο με φορέματα. Το ευτύχημα είναι ότι δεν έχω πάρει βάρος. Το μόνο θεματάκι ήταν ότι είχα υψηλή πίεση. Αλλά θα το παρακολουθούμε.. 

Εσείς πως ειστε;;

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου Καλησπέρα σας. Μόλις έγινα μέλος. Κλείνω σε λιγο τον 3ο μήνα και έχω ημερομηνία 22.03! Να σας ρωτήσω...είναι να κάνω αυχενική την Πέμπτη , υπάρχει κάποια που έκανε στο Ρέα να μου πει εντυπώσεις? 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια κ απο μενα. Μανουλα Μαρτιου κ εγω με ΠΗΤ 11/3/20. Ειμαι 13w 1d. Εχω ενα γιο 2,5 ετων κ δυο παλλιδρομες. Την Τριτη εκανα αυχενικη, σημερα πηρα κ τα αποτελεσματα papa-a κ ολα φαινονται καλα. Ευχομαι σε ολες μασ υπεροχες κ τελειομηνες εγκυμοσυνες, σ'αυτο το υπεροχο ταξιδι!!! 

Link to comment
Share on other sites

Καλωσήρθατε!! Με το καλό τα μωράκια σας και καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σας! @eleniart μιας και πρέπει να είσαι η πρώτη που έκανες Αυχενική θέλω να σε ρωτήσω κάτι. Η Αυχενική γίνεται με κοιλιακό υπέρηχο αν θυμάμαι καλα. Σου έκαναν και κάποια κολπική εξέταση;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, asda είπε:

Καλωσήρθατε!! Με το καλό τα μωράκια σας και καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σας! @eleniart μιας και πρέπει να είσαι η πρώτη που έκανες Αυχενική θέλω να σε ρωτήσω κάτι. Η Αυχενική γίνεται με κοιλιακό υπέρηχο αν θυμάμαι καλα. Σου έκαναν και κάποια κολπική εξέταση;

Asda καλησπερα. Σ ευχαριστω πολυ! Μονο κοιλιακο υπερηχο. Κολπικη εξεταση νομιζω μετα την 8εβδομαδα δεν κανεις. Τουλαχιστον σ εμενα δεν μου εκανε ποτε, σε καμια εγκυμοσυνη. Αν κανω λαθος κοριτσια, διορθωστε με.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, asda είπε:

Καλωσήρθατε!! Με το καλό τα μωράκια σας και καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σας! @eleniart μιας και πρέπει να είσαι η πρώτη που έκανες Αυχενική θέλω να σε ρωτήσω κάτι. Η Αυχενική γίνεται με κοιλιακό υπέρηχο αν θυμάμαι καλα. Σου έκαναν και κάποια κολπική εξέταση;

Καλημέρα!!! Με το καλό το μωράκι σου!!! Η αυχενική γίνεται και κοιλιακά και διακολπικα!!! Εξαρτάται το μέγεθος του εμβρύου. Οπότε για παν ενδεχόμενο να είσαι προετοιμασμένη και για τα δυο!!!

  • Ευχαριστώ 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα μανούλα Μαρτίου κ εγω με πιθανή ημερομηνία 9/3! 4η εγκυμοσύνη μετά απο 2 παλινδρομες κ μια βιοχημική. Αύριο έχω την Α επιπέδου κ ανυπομονώ! Αν κ μου Εχει πει ο γυναικολόγος οτι οι μετρήσεις μου δεν είναι ανησυχητικές κ υπάρχει κ ρινικό οστό εγω περιμένω πως κ πως να μ φύγει το άγχος! Μπας κ δούμε κ το φύλο επίσης!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Murtw.st είπε:

Κορίτσια καλησπέρα μανούλα Μαρτίου κ εγω με πιθανή ημερομηνία 9/3! 4η εγκυμοσύνη μετά απο 2 παλινδρομες κ μια βιοχημική. Αύριο έχω την Α επιπέδου κ ανυπομονώ! Αν κ μου Εχει πει ο γυναικολόγος οτι οι μετρήσεις μου δεν είναι ανησυχητικές κ υπάρχει κ ρινικό οστό εγω περιμένω πως κ πως να μ φύγει το άγχος! Μπας κ δούμε κ το φύλο επίσης!! 

Σου εύχομαι τα καλύτερα  και αύριο να έχεις τα πιο ωραία νεακια!!!!! Να έχεις μια  τελειομηνη και ευχάριστη εγκυμοσύνη!!!!! Περιμένουμε νέα σου!!! Αύριο έχω και εγώ γιατρό για υπέρηχο 10 εβδομάδων... Αντε να δούμε τι θα πας πει!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, AMAL04 είπε:

Σου εύχομαι τα καλύτερα  και αύριο να έχεις τα πιο ωραία νεακια!!!!! Να έχεις μια  τελειομηνη και ευχάριστη εγκυμοσύνη!!!!! Περιμένουμε νέα σου!!! Αύριο έχω και εγώ γιατρό για υπέρηχο 10 εβδομάδων... Αντε να δούμε τι θα πας πει!!!! 

Σ ευχαριστώ παρα πολύ! Ναι θα ενημερώσω! Εμείς στον υπέρηχο που πήγαμε 11 εβδομάδων τρελαθηκαμε είναι κοτζάμ πλασματάκι, κουνάει χέρια-πόδια..! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...