Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

13 ώρες πρίν, Murtw.st είπε:

Σ ευχαριστώ παρα πολύ! Ναι θα ενημερώσω! Εμείς στον υπέρηχο που πήγαμε 11 εβδομάδων τρελαθηκαμε είναι κοτζάμ πλασματάκι, κουνάει χέρια-πόδια..! 

Πο.... Πο... Τέτοια λεγε μου να κατουρηθω στα σίγουρα....... Ιχιχιχιχ.... Μακάρι όλα να είναι καλά!!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, AMAL04 είπε:

Πο.... Πο... Τέτοια λεγε μου να κατουρηθω στα σίγουρα....... Ιχιχιχιχ.... Μακάρι όλα να είναι καλά!!!! 

Στο εύχομαι! Σίγουρα βλέπεις ένα πιο ολοκληρωμένο μωρό σε σχέση με τους πρώτους υπερήχους, καμία σχέση! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , asda είπε:

@AMAL04 και @eleniart αναμένουμε νέα από τα ραντεβού σας!! Οι υπόλοιπες που είστε τι κανετε;

@Nackt πως τα πας με τους εμετούς; βλέπεις καμία βελτιωση;

Καλησπέρα σας!!!!! Μας είπε όλα μια χαρά!!!! Βέβαια με μια συγκρατημένη αισιοδοξία μέχρι να κάνω και την αυχενική στις 16 του μήνα στο ιασω μας στέλνει!!!! Έχει κανει καμία από εσάς εκεί;;; Είμαι χαρούμενη που όλα πάνε καλά!!!! Πρέπει να απολαμβανουμε κάθε στιγμή της εγκυμοσύνης μας γιατί και το πολύ άγχος δε βγαίνει σε καλό!!!! Καλό βράδυ κορίτσια!!!!! Με πολλή αισιοδοξία σε όλες μας!!!! 

3 ώρες πρίν, Murtw.st είπε:

Στο εύχομαι! Σίγουρα βλέπεις ένα πιο ολοκληρωμένο μωρό σε σχέση με τους πρώτους υπερήχους, καμία σχέση! 

Σήμερα ήταν μεγαλύτερο και μας κούναγε το χεράκι το γλυκουλι!!!! Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

Είμαι 12 Κ 1 εβδ..την Τετάρτη έχω Αυχενική..εξ αρχής έχω πετάξει κοιλιά ούτε 7 μηνών...Χαχαχα τραγικό...πολύ κοιλιά...είμαι αγχωμένη για την Αυχενική εύχομαι σ όλες μας όλα καλά. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, asda είπε:

@AMAL04 και @eleniart αναμένουμε νέα από τα ραντεβού σας!! Οι υπόλοιπες που είστε τι κανετε;

@Nackt πως τα πας με τους εμετούς; βλέπεις καμία βελτιωση;

Καλημέρααα!!!καλό μήνα σε όλες και καλό φθινόπωρο!!άντε να δροσιστούμε λιγάκι γιατί δεν το μπορώ και συνέχεια το κλιματιστικό..

Λοιπόν,την Παρασκευή μπήκα ξανά νοσοκομείο για να πάρω κανεναν ηλεκτρολύτη και τα άλλα καλά του ορού γιατί από φαγητό και νερό τίποτα...(προσπάθησα να πιω και αλμορα αλλά βρε κορίτσιαα δεν πίνεται!!!)

Από χθες που λες δεν έχω τόσες ανακατοσουρες και έφαγα το κατιτις μου..έχω παραξενευτει λιγάκι γιατί από το μεσημέρι και μετά έστρωσα έτσι..εντάξει το βράδυ είχα την τάση αλλά δεν έκανα κάτι (μόνο το πρωί που είχα κάνει δλδ).

Ελπίζω να είναι όλα καλά με το εμβρυακι μας και απλά να ήρθε η στιγμή που αρχίζουν και κοπάζουν..απλά μου φαίνεται πραγματικά ότι είναι πολύ ξαφνικό....θα δούμε και σήμερα πως θα πάει.

Αυτό που είχα απορία και ήθελα να ρωτήσω..Το στήθος σας πονάει;; Εμένα χθές λιγάκι το ένιωσα που το ακούμπησα πιο έντονα αλλά σε γενικές γραμμές όχι θα ελεγα..Να αγχωθω;


V2Nop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nackt είπε:

Καλημέρααα!!!καλό μήνα σε όλες και καλό φθινόπωρο!!άντε να δροσιστούμε λιγάκι γιατί δεν το μπορώ και συνέχεια το κλιματιστικό..

Λοιπόν,την Παρασκευή μπήκα ξανά νοσοκομείο για να πάρω κανεναν ηλεκτρολύτη και τα άλλα καλά του ορού γιατί από φαγητό και νερό τίποτα...(προσπάθησα να πιω και αλμορα αλλά βρε κορίτσιαα δεν πίνεται!!!)

Από χθες που λες δεν έχω τόσες ανακατοσουρες και έφαγα το κατιτις μου..έχω παραξενευτει λιγάκι γιατί από το μεσημέρι και μετά έστρωσα έτσι..εντάξει το βράδυ είχα την τάση αλλά δεν έκανα κάτι (μόνο το πρωί που είχα κάνει δλδ).

Ελπίζω να είναι όλα καλά με το εμβρυακι μας και απλά να ήρθε η στιγμή που αρχίζουν και κοπάζουν..απλά μου φαίνεται πραγματικά ότι είναι πολύ ξαφνικό....θα δούμε και σήμερα πως θα πάει.

Αυτό που είχα απορία και ήθελα να ρωτήσω..Το στήθος σας πονάει;; Εμένα χθές λιγάκι το ένιωσα που το ακούμπησα πιο έντονα αλλά σε γενικές γραμμές όχι θα ελεγα..Να αγχωθω;

Είναι φυσιολογικό να αλλάζουν λίγο τα συμπτώματα! Κ εγω κάποιες μέρες δεν έχω τίποτα κ μετά επανέρχονται!! Μην σε αγχώνει! 

Κορίτσια καλημέρα!!! Εγω έκανα χθες την αυχενική μου ακριβώς 13 εβδ ήταν όλα τέλεια απ οτι μας είπε ο γιατρός κ κατα πάσα πιθανότητα περιμένω κοριτσάκι!!!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nackt είπε:

Καλημέρααα!!!καλό μήνα σε όλες και καλό φθινόπωρο!!άντε να δροσιστούμε λιγάκι γιατί δεν το μπορώ και συνέχεια το κλιματιστικό..

Λοιπόν,την Παρασκευή μπήκα ξανά νοσοκομείο για να πάρω κανεναν ηλεκτρολύτη και τα άλλα καλά του ορού γιατί από φαγητό και νερό τίποτα...(προσπάθησα να πιω και αλμορα αλλά βρε κορίτσιαα δεν πίνεται!!!)

Από χθες που λες δεν έχω τόσες ανακατοσουρες και έφαγα το κατιτις μου..έχω παραξενευτει λιγάκι γιατί από το μεσημέρι και μετά έστρωσα έτσι..εντάξει το βράδυ είχα την τάση αλλά δεν έκανα κάτι (μόνο το πρωί που είχα κάνει δλδ).

Ελπίζω να είναι όλα καλά με το εμβρυακι μας και απλά να ήρθε η στιγμή που αρχίζουν και κοπάζουν..απλά μου φαίνεται πραγματικά ότι είναι πολύ ξαφνικό....θα δούμε και σήμερα πως θα πάει.

Αυτό που είχα απορία και ήθελα να ρωτήσω..Το στήθος σας πονάει;; Εμένα χθές λιγάκι το ένιωσα που το ακούμπησα πιο έντονα αλλά σε γενικές γραμμές όχι θα ελεγα..Να αγχωθω;

Αχ ρε κορίτσι κουράγιο!! Να μην αγχωθείς! Ούτε εμένα με πονάει το στήθος μου. Όσο για τους εμετούς όπως ήρθαν έτσι θα φύγουν κιόλας. Δεν ξέρεις πότε θα είναι αυτό.. Οπότε όταν είσαι καλύτερα προσπάθησε να τρως τίποτα. Γιατρο ποτέ έχεις παλι; κατευθείαν για Αυχενική θα πας;

Just now, Murtw.st είπε:

Είναι φυσιολογικό να αλλάζουν λίγο τα συμπτώματα! Κ εγω κάποιες μέρες δεν έχω τίποτα κ μετά επανέρχονται!! Μην σε αγχώνει! 

Κορίτσια καλημέρα!!! Εγω έκανα χθες την αυχενική μου ακριβώς 13 εβδ ήταν όλα τέλεια απ οτι μας είπε ο γιατρός κ κατα πάσα πιθανότητα περιμένω κοριτσάκι!!!!! 

Μπράβο κορίτσι μου!!! Με το καλοοοοο! Ησύχασες κάπως; βασει των μετρήσεων άλλαξε η Πητ σου ή παραμένει ιδια; Καλή εγκυμοσύνη να έχεις μέχρι το Τέλος!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Murtw.st είπε:

Είναι φυσιολογικό να αλλάζουν λίγο τα συμπτώματα! Κ εγω κάποιες μέρες δεν έχω τίποτα κ μετά επανέρχονται!! Μην σε αγχώνει! 

Κορίτσια καλημέρα!!! Εγω έκανα χθες την αυχενική μου ακριβώς 13 εβδ ήταν όλα τέλεια απ οτι μας είπε ο γιατρός κ κατα πάσα πιθανότητα περιμένω κοριτσάκι!!!!! 

Καλησπεραααα αα..... Τι συγκινητικό!!!!! Πολύ ωραία νέα!!!!! Μπράβο κοπέλα μου.... Ότι καλύτερο σου εύχομαι!!!!! Κοριτσάκι ε;;;;; τελειααα!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, asda είπε:

Αχ ρε κορίτσι κουράγιο!! Να μην αγχωθείς! Ούτε εμένα με πονάει το στήθος μου. Όσο για τους εμετούς όπως ήρθαν έτσι θα φύγουν κιόλας. Δεν ξέρεις πότε θα είναι αυτό.. Οπότε όταν είσαι καλύτερα προσπάθησε να τρως τίποτα. Γιατρο ποτέ έχεις παλι; κατευθείαν για Αυχενική θα πας;

Μπράβο κορίτσι μου!!! Με το καλοοοοο! Ησύχασες κάπως; βασει των μετρήσεων άλλαξε η Πητ σου ή παραμένει ιδια; Καλή εγκυμοσύνη να έχεις μέχρι το Τέλος!!

Όχι απλα ησύχασα... τωρα να σου πω συνειδητοποιώ κ το μεγαλείο του τι συμβαίνει μέσα μου! Όχι η ημερομηνία παρέμεινε σταθερή... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Murtw.st είπε:

Όχι απλα ησύχασα... τωρα να σου πω συνειδητοποιώ κ το μεγαλείο του τι συμβαίνει μέσα μου! Όχι η ημερομηνία παρέμεινε σταθερή... 

Το πρώτο σου ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Just now, AMAL04 είπε:

Υπάρχει περίπτωση δηλαδή να σου πουν να πας πιο αργά ή πιο νωρίς;;; δεν έχω ιδέα... Για πείτε μας..... 

Έχω την εντύπωση (τουλάχιστον έτσι συνέβη σε μένα στην πρωτη) ότι επειδή κάνουν ακριβείς μετρήσεις μπορεί να αλλάξει η ημερομηνια αλλά για λίγες μέρες μην φανταστείς κάτι τραγικό.. Έτσι κι αλλιώς σπάνια θα γεννήσει κάποια ακριβώς την ημέρα εκείνη. 

Στα αισιόδοξα νέα κορίτσια αν το σκεφτείτε το 1/4 της εγκυμοσύνης μας έχει ήδη περάσει!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, asda είπε:

Το πρώτο σου ειναι;

Ναι κ ταλαιπωρήθηκα πολύ να την κρατήσω αυτήν την εγκυμοσύνη... έχω χάσει άλλες 2 κ μια βιοχημική.. είχα κ 2 Βαρβατες αποκολλησεις κ τα είδα όλα!! 

2 ώρες πρίν, AMAL04 είπε:

Καλησπεραααα αα..... Τι συγκινητικό!!!!! Πολύ ωραία νέα!!!!! Μπράβο κοπέλα μου.... Ότι καλύτερο σου εύχομαι!!!!! Κοριτσάκι ε;;;;; τελειααα!!!!! 

Ναι ναι!!! Την ευχαριστήθηκα την αυχενική μισή ώρα υπέρηχος!!για το Ιασώ που ρώτησες έκανε μια φίλη μου πριν απο δεκα μέρες κ έμεινε ευχαριστημένη.. κ οικονομικά σε λογικά πλαίσια 

16 ώρες πρίν, ALEX210 είπε:

Καλησπέρα..

Είμαι 12 Κ 1 εβδ..την Τετάρτη έχω Αυχενική..εξ αρχής έχω πετάξει κοιλιά ούτε 7 μηνών...Χαχαχα τραγικό...πολύ κοιλιά...είμαι αγχωμένη για την Αυχενική εύχομαι σ όλες μας όλα καλά. 

Καλα αποτελέσματα!! Κ εγω εκει στις 12 εβδ άρχισα να ψεύτο φαίνομαι!! Το πρώτο σου;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Murtw.st είπε:

Ναι κ ταλαιπωρήθηκα πολύ να την κρατήσω αυτήν την εγκυμοσύνη... έχω χάσει άλλες 2 κ μια βιοχημική.. είχα κ 2 Βαρβατες αποκολλησεις κ τα είδα όλα!! 

Ναι ναι!!! Την ευχαριστήθηκα την αυχενική μισή ώρα υπέρηχος!!για το Ιασώ που ρώτησες έκανε μια φίλη μου πριν απο δεκα μέρες κ έμεινε ευχαριστημένη.. κ οικονομικά σε λογικά πλαίσια 

Καλα αποτελέσματα!! Κ εγω εκει στις 12 εβδ άρχισα να ψεύτο φαίνομαι!! Το πρώτο σου;;

Βρε κορίτσια εχει αρχίσει καμία να ψωνίζει πράγματα; Εγω σκεφτόμουν δειλά δειλά σεντονακια, κανα φορμάκι κτλ... ευτυχώς απο έπιπλα έχω τα βασικά ήδη. Αλλα έχω το εξής ερώτημα! Άντε κ μου είπαν κοριτσάκι, λάθη γίνονται πολύ συχνά! Δεν λέω να τα πάρω ροζ όλα σε καμία περίπτωση, αλλα λίγο πιο τσαχπίνικα του κοριτσιού θα είναι!! Μηπως να κάτσω στα αυγά μου τωρα; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...