Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, Pennymav είπε:

Για τους πόνους της καισαρικη σ μετα μου είχε πει μια κοπέλα για υπόθετο .οτι κανει θαύματα .δεν ξερω αν τ έχετε δοκιμάσει .εφω γενικά δεν χρειάστηκε να παρω ούτε παυσίπονο .ευτυχως ήμουν απο τις τυχερές που δεν πόνεσαν με την καισαρικη .

Στο νοσοκομειο πηρα κι απο αυτο... τα δοκιμασα ολα, ενδοφλεβια, χαπια, αναβραζοντα, υποθετα, ενεσεις. οντως το υποθετο σε πιανει αμεσως. Σπιτι την παλευω με ντεπον μαξ και παναντολ εξτρα.

Just now, mpoukitsa είπε:

Και εγω αργησα να ξαπλωσω στο πλαι!! Αδυνατον!! Τωρα ειμαι οκ σαν να μην εχω τομη! Απλα το μουδιασμα εχει μεινει!! 

Δεν ξερω αν ειναι κολικοι ισως αλλα εχει πολυ γκρινια χωρις να ξερω το γιατι και ολο αυτο με εξουθενωνει και ψυχολογικά γιατι δεν μπορω να τον βλεπω να κλαιει κ να μην ξερω τι να κανω αλλα και σωματικα γιατι ηρεμεί μονο αγκαλια και αυτο ολη την μερα και τη νυχτα καταλαβαινεις οτι με εχει εξοντώσει.. 

αχου το μωρε το καημενακι... πολυ λουκι και για σενα ομως....πως την παλευεις;; και μονη στην καραντινα υποθετω... ετσι οπως το περιγραφεις για κολικοι φαινονται... τρωει;; ποσο ειναι τωρα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Pagotoula είπε:

Στο νοσοκομειο πηρα κι απο αυτο... τα δοκιμασα ολα, ενδοφλεβια, χαπια, αναβραζοντα, υποθετα, ενεσεις. οντως το υποθετο σε πιανει αμεσως. Σπιτι την παλευω με ντεπον μαξ και παναντολ εξτρα.

αχου το μωρε το καημενακι... πολυ λουκι και για σενα ομως....πως την παλευεις;; και μονη στην καραντινα υποθετω... ετσι οπως το περιγραφεις για κολικοι φαινονται... τρωει;; ποσο ειναι τωρα;

Εντελως μονη ως το απογευμα που ερχετε ο αντρας μου απο τη δουλεια και παλι καλα τον κραταει να κανω ενα φαι και ενα ντουζ! Με το ζορι σιδερο και πλυντηρια!! Μαλλον κολικοι αλλα θα τον δει και η παιδιατρος ξανα για σιγουρια γιατι γενικα αγχωνομαι οσον αφορα στο μωρο!! Ειναι 26 ημερων!! Ναι τρωει κανονικα ευτυχως!! Τι να πω ισως ειναι φαση κ θα περασει!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 said:

κορίτσια γέννησα  και εγω. έχω τον μπέμπη  μου.  δύσκολη γεννα πολύ πόνο  πολλές ώρες .. όμως όλα καλα.  3100 ο πασας  μου. φυσιολογικά  χωρίς επισκληριδιο 

Να σου ζησει κοπελα μου!!! Γερος κ ευτυχισμενος!! Μπραβο που τα καταφερες χωρις επισκληριδιο κ καλη ανατροφη!! Τελικα γεννούσες χθες ε??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

κορίτσια γέννησα  και εγω. έχω τον μπέμπη  μου.  δύσκολη γεννα πολύ πόνο  πολλές ώρες .. όμως όλα καλα.  3100 ο πασας  μου. φυσιολογικά  χωρίς επισκληριδιο 

Μπράβο!! Συγχαρητήρια!! Να σας ζήσει!! Γέρο κ τυχερό να είναι το αγόρι σου!! Πρωταπριλιάτικο εεεε!!! Είδες που τλκ δν έφτασε η Παρασκευή?!!! Όποτε μπορέσεις πες μας παραπανω πραματακια για την εμπειρία σου... Εγώ ακόμη την μπεμπα στην κοιλιά την έχω.. Ξέμεινα μόνη.. Χαχα

  • Μου αρέσει 2

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ  πολύ κοριτσαρες  μου.

λοιπόν  την Τρίτη το βράδυ είχα συσπασεις 10λ αλλά ανωδυνες.  λέω δεν πάμε στον γιατρο;11 το βράδυ. ήρθε και μου λέει κανείς συσπασεις καλές  αλλά διαστολή 2.. αν δεν σου περάσει έλα το πρωί 7η ώρα. Από το άγχος μου εννοείται ότι 7η ώρα ήμουν νοσοκομείο. κυρία.. μόνη μου ..Ούτε βαλίτσα..  μου λέει κάνεις πάλι πόνους και διαστολή σχεδόν 3.. κάνεις εισαγωγή.. τρελάθηκα..λέω μήπως όχι όμως; με ετοίμασαν  κλπ κλπ πάω στην αίθουσα ωδινων..είχα πόνους αλλά με λίγο κουλουριασμα  περνούσαν.. Όταν όμως μου έσπασε  ο γιατρός τα νερα; τα είδα όλα κορίτσια μου!! ( έτσι ένιωσα δεν το λεω για να απογοητεύσω  η να φανω) και μετά από εκεί (ήταν 1 νομιζω)άρχισε το γλέντι..  παρά πολύ πόνο. οχι στην κοιλια.  στην μεση.  υπεφερα.  Δεν μπορούσα να σπρωξω.. μέχρι που πάει η ώρα 7μιση και μου λέει ο γιατρός το μωρό είναι ψηλά. αν δεν συνεργαστείς πάμε καισαρική  σε 10λ... έβαλε ο γιατρός για λίγο βεντουζα  πεισμωσα  και εγω.. και βγήκε το παλικάρι μου. τα ράμματα  με αγχωνουν... και η μεγάλη ροή αίματος. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

Ευχαριστώ  πολύ κοριτσαρες  μου.

λοιπόν  την Τρίτη το βράδυ είχα συσπασεις 10λ αλλά ανωδυνες.  λέω δεν πάμε στον γιατρο;11 το βράδυ. ήρθε και μου λέει κανείς συσπασεις καλές  αλλά διαστολή 2.. αν δεν σου περάσει έλα το πρωί 7η ώρα. Από το άγχος μου εννοείται ότι 7η ώρα ήμουν νοσοκομείο. κυρία.. μόνη μου ..Ούτε βαλίτσα..  μου λέει κάνεις πάλι πόνους και διαστολή σχεδόν 3.. κάνεις εισαγωγή.. τρελάθηκα..λέω μήπως όχι όμως; με ετοίμασαν  κλπ κλπ πάω στην αίθουσα ωδινων..είχα πόνους αλλά με λίγο κουλουριασμα  περνούσαν.. Όταν όμως μου έσπασε  ο γιατρός τα νερα; τα είδα όλα κορίτσια μου!! ( έτσι ένιωσα δεν το λεω για να απογοητεύσω  η να φανω) και μετά από εκεί (ήταν 1 νομιζω)άρχισε το γλέντι..  παρά πολύ πόνο. οχι στην κοιλια.  στην μεση.  υπεφερα.  Δεν μπορούσα να σπρωξω.. μέχρι που πάει η ώρα 7μιση και μου λέει ο γιατρός το μωρό είναι ψηλά. αν δεν συνεργαστείς πάμε καισαρική  σε 10λ... έβαλε ο γιατρός για λίγο βεντουζα  πεισμωσα  και εγω.. και βγήκε το παλικάρι μου. τα ράμματα  με αγχωνουν... και η μεγάλη ροή αίματος. 

Κορίτσι μου να σου ζήσει !!γερος και καλοτυχος!υπομονη και θα εισαι μια χαρα!ηδη να φανταστώ θα έχεις σηκωθεί !!αυτα ειναι τα καλα του φυσιολογικού τοκετού !!και χωρίς επισκληρίδειο !μπραβο σου!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Pennymav είπε:

Κορίτσι μου να σου ζήσει !!γερος και καλοτυχος!υπομονη και θα εισαι μια χαρα!ηδη να φανταστώ θα έχεις σηκωθεί !!αυτα ειναι τα καλα του φυσιολογικού τοκετού !!και χωρίς επισκληρίδειο !μπραβο σου!!

σε ευχαριστώ  παραα  πολύ. τα ράμματα πονάνε πολύ..  παρά πολύ..  αλλά ναι και σηκώθηκα και έφαγα..  στο δευτερόλεπτο  γλίτωσα την καισαρική.  μου έβαλαν όμως βεντουζα 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, mpempaki1 είπε:

κορίτσια γέννησα  και εγω. έχω τον μπέμπη  μου.  δύσκολη γεννα πολύ πόνο  πολλές ώρες .. όμως όλα καλα.  3100 ο πασας  μου. φυσιολογικά  χωρίς επισκληριδιο 

Να σου ζησει! να σκεφτεσαι οτι ολα πηγαν καλα κι αυτο μετραει!! τωρα θα τον χαρεις ηρεμα κι ωραια!!!

1 ώρα πρίν, mpempaki1 είπε:

σε ευχαριστώ  παραα  πολύ. τα ράμματα πονάνε πολύ..  παρά πολύ..  αλλά ναι και σηκώθηκα και έφαγα..  στο δευτερόλεπτο  γλίτωσα την καισαρική.  μου έβαλαν όμως βεντουζα 

τυχερη ησουν!! θα γλιτωσεις ολη την ταλαιπωρια, τον πονο και την αναρρωση μετα! μπραβο και σε σενα και στον γιατρο!

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, mpempaki1 είπε:

κορίτσια γέννησα  και εγω. έχω τον μπέμπη  μου.  δύσκολη γεννα πολύ πόνο  πολλές ώρες .. όμως όλα καλα.  3100 ο πασας  μου. φυσιολογικά  χωρίς επισκληριδιο 

Να σου ζησει κοριτσι μου με υγεια το μωρακι σου!! Πω πω χωρις επισκληριδιο δεν μπορω να φανταστω τον πονο!! Μπραβο σου που το αντεξες!! Τυχερη εισαι γιατι δεν θα εχεις την δυσκολια της αναρρωσης μετα!! Τελειο κ το βαρος του μπεμπουλη!! Τον πονο και τις ωρεε ταλαιπωριας ουτε που θα τα θυμασαι μετα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 hours ago, mpempaki1 said:

Ευχαριστώ  πολύ κοριτσαρες  μου.

λοιπόν  την Τρίτη το βράδυ είχα συσπασεις 10λ αλλά ανωδυνες.  λέω δεν πάμε στον γιατρο;11 το βράδυ. ήρθε και μου λέει κανείς συσπασεις καλές  αλλά διαστολή 2.. αν δεν σου περάσει έλα το πρωί 7η ώρα. Από το άγχος μου εννοείται ότι 7η ώρα ήμουν νοσοκομείο. κυρία.. μόνη μου ..Ούτε βαλίτσα..  μου λέει κάνεις πάλι πόνους και διαστολή σχεδόν 3.. κάνεις εισαγωγή.. τρελάθηκα..λέω μήπως όχι όμως; με ετοίμασαν  κλπ κλπ πάω στην αίθουσα ωδινων..είχα πόνους αλλά με λίγο κουλουριασμα  περνούσαν.. Όταν όμως μου έσπασε  ο γιατρός τα νερα; τα είδα όλα κορίτσια μου!! ( έτσι ένιωσα δεν το λεω για να απογοητεύσω  η να φανω) και μετά από εκεί (ήταν 1 νομιζω)άρχισε το γλέντι..  παρά πολύ πόνο. οχι στην κοιλια.  στην μεση.  υπεφερα.  Δεν μπορούσα να σπρωξω.. μέχρι που πάει η ώρα 7μιση και μου λέει ο γιατρός το μωρό είναι ψηλά. αν δεν συνεργαστείς πάμε καισαρική  σε 10λ... έβαλε ο γιατρός για λίγο βεντουζα  πεισμωσα  και εγω.. και βγήκε το παλικάρι μου. τα ράμματα  με αγχωνουν... και η μεγάλη ροή αίματος. 

Μπραβο κοπελα μου ηρθε ο γιος κ ολα μια χαρα! Τα ράμματα μην σε στεναχωρούν θα περάσει ο πονος σ λίγες μερουλες, μονο οταν πας ν κατσεις μπορει ν νιώθεις τραβηγμα αλλα αν κάθεσαι σ κατι μαλακο βοηθα πολυ. Θα σου δωσουν κ οδηγιες για το πως αναρρωνεις πιο γρηγορα απο τ ραμματα, αν όχι πες μου ν σου στειλω πμ. Ζητα παυσιπονα κ ολα καλα θ πανε!! Με το καλο ν πατε σπιτακι σας τωρα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εκπεμπω sos!

Εχει απο το βραδυ που η μπεμπα δεν εχει ηρεμησει κι ολο γκρινιαζει. Την παιρνω αγκαλια, δειχνει να πειναει, τη βαζω στο στηθος, τρωει κανα 5λεπτο και την παιρνει ο υπνος ο βαθυς. Παλευω να την ξυπνησω και τιποτα.... Με το που την αφηνω κατω, το ματι γαριδα και αρχιζει το κλαμα. Την παιρνω αγκαλια και ξανα μανα τα ιδια... Τι μπορει να της συμβαινει; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Κοριτσια εκπεμπω sos!

Εχει απο το βραδυ που η μπεμπα δεν εχει ηρεμησει κι ολο γκρινιαζει. Την παιρνω αγκαλια, δειχνει να πειναει, τη βαζω στο στηθος, τρωει κανα 5λεπτο και την παιρνει ο υπνος ο βαθυς. Παλευω να την ξυπνησω και τιποτα.... Με το που την αφηνω κατω, το ματι γαριδα και αρχιζει το κλαμα. Την παιρνω αγκαλια και ξανα μανα τα ιδια... Τι μπορει να της συμβαινει; 

Αχ παγωτουλα μου ακριβως τα ιδια περναω και εγω τις τελευταιες μερες!! Δεν ξερω τι να σου πω απλα σε νιωθω απολυτα!! Μηπως ποναει η κοιλιτσα της?? Αν της κανεις ελαφρες κινησεις κυκλικες στην κοιλιτσα και να την εχεις ζεστη μηπως φταιει αυτο? Ποσο ειναι τωρα?

Link to comment
Share on other sites

Just now, mpoukitsa είπε:

Αχ παγωτουλα μου ακριβως τα ιδια περναω και εγω τις τελευταιες μερες!! Δεν ξερω τι να σου πω απλα σε νιωθω απολυτα!! Μηπως ποναει η κοιλιτσα της?? Αν της κανεις ελαφρες κινησεις κυκλικες στην κοιλιτσα και να την εχεις ζεστη μηπως φταιει αυτο? Ποσο ειναι τωρα?

12 ημερων ειναι... το κανω αυτο με την κοιλιτσα, αλλα δεν... το θεμα ειναι οτι πειναει ή δεν πειναει; και γιατι στο στηθος τρωει τοσο λιγο και κοιμαται και μολις την αφηνω ξυπναει;; Σκεφτομαι μηπως φταιει το γαλα μου; της ειναι πχ λιγο;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

12 ημερων ειναι... το κανω αυτο με την κοιλιτσα, αλλα δεν... το θεμα ειναι οτι πειναει ή δεν πειναει; και γιατι στο στηθος τρωει τοσο λιγο και κοιμαται και μολις την αφηνω ξυπναει;; Σκεφτομαι μηπως φταιει το γαλα μου; της ειναι πχ λιγο;

Οχι δεν πιστευω οτι ειναι αυτο! Και εγω που εχω υπερπαραγωγη γιατι μου συμβαινει? Απλα πιστευω οτι στο στηθος ηρεμουνε και ας μην πειναει απλα πιπιλιζει, και την παιρνει εκει ο υπνος γιατι χαλαρωνει!! Και οταν την αφηνεις κατω καταλαβαινει οτι δεν ειστε ενωμενες και ξυπναει!! Δες πως θα παει κ σημερα και αν ειναι ρωτα τον παιδιατρο! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...