Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, Pagotoula είπε:

 

αυτο για την αναλογια μητρικου και ξενου, ρωτα τον γιατρο. τα κιλα της πως τα βρισκει;;

Μια χαρά μας είπε ότι είναι... πλεον παίρνει 270γρ με 300γρ την εβδομάδα...του φαίνονται υπέρ αρκετά..Τον πρώτο καιρό στο νοσοκομείο έχανε μόνο,  είχε φτάσει 2 κιλά, την πήραμε 2400 και τώρα είναι 4 κιλά περίπου.. 

  • Μου αρέσει 2

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ξένη είπε:

@Pagotoula @vikib @KNecky κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ!!!το μεσημέρι της έδωσα μόνο στήθος και κοιμήθηκε ένα δίωρο,  όταν ξύπνησε πάλι στήθος,  έτρωγε για κάνα τέταρτο ώσπου σταμάτησε και έκλαιγε, της έφτιαξα 60μλ ξένο και το ήπιε, φαντάζομαι πως μάλλον δεν θα είχα να φάει όσο ήθελε...Δεν την αφήνω ποτέ όταν πεινάει και παρόλο που είναι δύο μηνών πάντα τρώμε στο τρίωρο το βράδυ,  μου έλεγαν γνωστοί βάζει της πιπίλα για να μην ξυπνάς,  αφού δεν θέλω λέω να πάρει πιπίλα για να μην ξυπνάω,  θέλω να ξυπνάω για να την ταιζω,  δεν είναι τα κιλά της για να μην την ταιζω βράδυ...Εγώ αυτό πιστεύω πως είναι σωστό...Αλλά αν έκανα το αντίθετο τότε θα μου έλεγαν να ξυπνάς....καταλαβαίνετε...Δεν βγαίνω έξω για να μην αρρωστήσει το παιδί,  να βγαίνεις έξω να πάρει αέρα το παιδί,  αν έβγαινα θα έλεγαν ωρέ δεν κάθεται καθόλου σπίτι της....τεσπα..Αυτά πάνε σε άλλη συζήτηση...Ευχαριστώ πάντως για τις συμβουλές...θα την βάζω μόνο στήθος και αν δω ότι κλαίει και δεν χορταίνει τότε θα της δίνω ξένο...Ειναι και τόσο πηχτό αυτό το γάλα που δεν ξέρω αν είναι το ίδιο με το μητρικό,  δλδ 60μλ μητρικό είναι το ίδιο με 60μλ από αυτό το ξένο για παλινδρόμηση? Αυτό είναι λες και τρώει ρυζαλευρο....Έχει και την ίδια μυρωδιά..

Το συζηταγα με τον γιατρό μου προχθές στο εμβόλιο, κ μου είπε οτι δεν είναι ίδια η αναλογία στα μλ μητρικό με φόρμουλα επειδή το μητρικό είναι πολύ πιο θρεπτικό, άρα το μωρό μπορεί να χορταίνει με λιγότερα.. κ όσον αφορά την πιπίλα παρεπιπτόντως εγω φοβόμουν τοσο πολύ να του δώσω μην και ξεγελιέται κ παραλείπει γεύματα, αλλα πίστεψε με αν θέλει να φάει δεν τον ξεγελάει ούτε ο θεός ο ίδιος! Όποτε κ να του έδινες πιπίλα το βράδυ η παράταση θα ήταν το πολύ 5λεπτη!  Εμένα αυτό που με εκνευρίζει αφόρητα είναι που μ λένε Αχ μωρε κρυώνει μήπως να το έντυνες μήπως να το σκεπαζες μήπως μήπως κ έξω εχει ξέρω γω 35 βαθμούς 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Murtw.st είπε:

Το συζηταγα με τον γιατρό μου προχθές στο εμβόλιο, κ μου είπε οτι δεν είναι ίδια η αναλογία στα μλ μητρικό με φόρμουλα επειδή το μητρικό είναι πολύ πιο θρεπτικό, άρα το μωρό μπορεί να χορταίνει με λιγότερα.. κ όσον αφορά την πιπίλα παρεπιπτόντως εγω φοβόμουν τοσο πολύ να του δώσω μην και ξεγελιέται κ παραλείπει γεύματα, αλλα πίστεψε με αν θέλει να φάει δεν τον ξεγελάει ούτε ο θεός ο ίδιος! Όποτε κ να του έδινες πιπίλα το βράδυ η παράταση θα ήταν το πολύ 5λεπτη!  Εμένα αυτό που με εκνευρίζει αφόρητα είναι που μ λένε Αχ μωρε κρυώνει μήπως να το έντυνες μήπως να το σκεπαζες μήπως μήπως κ έξω εχει ξέρω γω 35 βαθμούς 

Δεν τους πιάνεις πουθενά....Εγώ γενικά επειδή ειμαι υπερβολική και πιστεύω ότι τα μωρά κρυώνουν λίγο περισσότερο από μας, την ντυνω με ένα παραπάνω ρουχαλακι, μου έλεγαν γδυστο να πάρει αέρα...άστο με το παμπερς μόνο...Και μου έπεφταν τα μαλλιά...Εγώ με φανελάκι και κολάν η μόνο φανελάκι..άσε σου λέω ότι και να κάνουμε κάτι θα βρουν να πουν...Τώρα μου έχει μειωθεί και το γάλα και το προσπαθώ πάρα πολύ με την μικρή να πιάσει να φάει,  μπας και δεν σταμάτησε εντελώς, γενικά έχω κουραστεί πάρα πολύ,  ψυχολογικά περισσότερο αλλά και σωματικά,  μόνη μου είμαι χωρίς να έχω έναν άνθρωπο να μου φέρει ένα πιάτο φαΐ η να με βοηθήσει στο οτιδήποτε και μου είπαν σήμερα, τώρα το θυμήθηκες να την βάλεις στο στήθος που δεν έχεις γάλα..  λες και ήταν επιλογή μου να μην την έχω βάλει στο στήθος,  που ήταν 20 μέρες στη μενν και όταν την πήραμε μου είπαν για τον επόμενο μήνα Να μην την βάλω γιατί έχανε οξυγόνο και μελανιαζε...Τώρα τι να πω...απλά δεν ασχολούμαι....

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη said:

Δεν τους πιάνεις πουθενά....Εγώ γενικά επειδή ειμαι υπερβολική και πιστεύω ότι τα μωρά κρυώνουν λίγο περισσότερο από μας, την ντυνω με ένα παραπάνω ρουχαλακι, μου έλεγαν γδυστο να πάρει αέρα...άστο με το παμπερς μόνο...Και μου έπεφταν τα μαλλιά...Εγώ με φανελάκι και κολάν η μόνο φανελάκι..άσε σου λέω ότι και να κάνουμε κάτι θα βρουν να πουν...Τώρα μου έχει μειωθεί και το γάλα και το προσπαθώ πάρα πολύ με την μικρή να πιάσει να φάει,  μπας και δεν σταμάτησε εντελώς, γενικά έχω κουραστεί πάρα πολύ,  ψυχολογικά περισσότερο αλλά και σωματικά,  μόνη μου είμαι χωρίς να έχω έναν άνθρωπο να μου φέρει ένα πιάτο φαΐ η να με βοηθήσει στο οτιδήποτε και μου είπαν σήμερα, τώρα το θυμήθηκες να την βάλεις στο στήθος που δεν έχεις γάλα..  λες και ήταν επιλογή μου να μην την έχω βάλει στο στήθος,  που ήταν 20 μέρες στη μενν και όταν την πήραμε μου είπαν για τον επόμενο μήνα Να μην την βάλω γιατί έχανε οξυγόνο και μελανιαζε...Τώρα τι να πω...απλά δεν ασχολούμαι....

Μην τους ακους κ ακου το ένστικτο σου Ξένη μου! Οι απεξω παντα κατι εχουν να πουν.. αν τα βρεις σκουρα μιλα με συμβουλο θηλασμου για ακριβής οδηγιες, δεν εχει χαθει τίποτα κ εχεις γάλα σίγουρα! Οσο καθεται στο στηθος θα αυξηθει..

Ειναι δύσκολο να λενε ο καθενας τη γνωμη του ειδικα αν δεν την ζηταε βρε παιδι μου...

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Δεν τους πιάνεις πουθενά....Εγώ γενικά επειδή ειμαι υπερβολική και πιστεύω ότι τα μωρά κρυώνουν λίγο περισσότερο από μας, την ντυνω με ένα παραπάνω ρουχαλακι, μου έλεγαν γδυστο να πάρει αέρα...άστο με το παμπερς μόνο...Και μου έπεφταν τα μαλλιά...Εγώ με φανελάκι και κολάν η μόνο φανελάκι..άσε σου λέω ότι και να κάνουμε κάτι θα βρουν να πουν...Τώρα μου έχει μειωθεί και το γάλα και το προσπαθώ πάρα πολύ με την μικρή να πιάσει να φάει,  μπας και δεν σταμάτησε εντελώς, γενικά έχω κουραστεί πάρα πολύ,  ψυχολογικά περισσότερο αλλά και σωματικά,  μόνη μου είμαι χωρίς να έχω έναν άνθρωπο να μου φέρει ένα πιάτο φαΐ η να με βοηθήσει στο οτιδήποτε και μου είπαν σήμερα, τώρα το θυμήθηκες να την βάλεις στο στήθος που δεν έχεις γάλα..  λες και ήταν επιλογή μου να μην την έχω βάλει στο στήθος,  που ήταν 20 μέρες στη μενν και όταν την πήραμε μου είπαν για τον επόμενο μήνα Να μην την βάλω γιατί έχανε οξυγόνο και μελανιαζε...Τώρα τι να πω...απλά δεν ασχολούμαι....

Αχ εκνευρίζομαι παρά πολυ .καταρχην κουμάντο ας κανει ο καθένας στα παιδιά του κ οχι στα παιδιά άλλων .εγω θα τους έλεγα επίτηδες για ν τς σπάσω τ νευρα ,ότι εμενα μ αρέσει να τ βάζω στήθος κ ας μην τρώει .κ ας μν εχω γάλα .υπαρχει προβλημα ;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, mpempaki1 είπε:

κορίτσια είμαι πολύ στεναχωρημένη

 Ούτε σήμερα έκανε κακα ο σπορακος μου.  3η μέρα 

Κ μένα για 2η φορά μου το κανει αυτό ενώ έκανε κάθε μερα, κ εμείς στην Τρίτη μερα σήμερα. Μου είπε ο παιδίατρος όμως οτι είναι οκ 

Just now, Ξένη είπε:

Δεν τους πιάνεις πουθενά....Εγώ γενικά επειδή ειμαι υπερβολική και πιστεύω ότι τα μωρά κρυώνουν λίγο περισσότερο από μας, την ντυνω με ένα παραπάνω ρουχαλακι, μου έλεγαν γδυστο να πάρει αέρα...άστο με το παμπερς μόνο...Και μου έπεφταν τα μαλλιά...Εγώ με φανελάκι και κολάν η μόνο φανελάκι..άσε σου λέω ότι και να κάνουμε κάτι θα βρουν να πουν...Τώρα μου έχει μειωθεί και το γάλα και το προσπαθώ πάρα πολύ με την μικρή να πιάσει να φάει,  μπας και δεν σταμάτησε εντελώς, γενικά έχω κουραστεί πάρα πολύ,  ψυχολογικά περισσότερο αλλά και σωματικά,  μόνη μου είμαι χωρίς να έχω έναν άνθρωπο να μου φέρει ένα πιάτο φαΐ η να με βοηθήσει στο οτιδήποτε και μου είπαν σήμερα, τώρα το θυμήθηκες να την βάλεις στο στήθος που δεν έχεις γάλα..  λες και ήταν επιλογή μου να μην την έχω βάλει στο στήθος,  που ήταν 20 μέρες στη μενν και όταν την πήραμε μου είπαν για τον επόμενο μήνα Να μην την βάλω γιατί έχανε οξυγόνο και μελανιαζε...Τώρα τι να πω...απλά δεν ασχολούμαι....

Να γίνεσαι αγενής κ εσύ κ να κόβεις την φορα. Ειδικά αν προέρχονται απο ένα συγκεκριμένο άτομο τα σχόλια. Εμένα η πεθερά μου πχ μου σχολίασε για 105η φορά τη γνώμη της για την κλίση που εχει το κάθισμα αυτοκινήτου που κουμπώνω στο καρότσι. Της λέω κ εγω να σου πω κάτι κάθε φορά σαν τους ηλίθιους συζητάμε το ίδιο πράγμα αυτό είναι δεν αλλάζει όχι δεν κανει κατα πίσω κ έτσι θελω να κάθεται. Ε μα πια. Γενικά για κάποιο λογο ο κόσμος θεωρεί οτι είναι οκ να εκφέρει άποψη χωρίς να του εχει ζητηθεί ακομα κ για πράγματα λεπτά, η που δεν γνωρίζει! Πχ εμένα μ είπαν πρόσφατα, Α καλε θηλαζεις εσύ αποκλειστικά; Που το βρήκες τοσο γάλα με τοσο μικρά βυζια; Κατα λέξη! Εντωμεταξύ κανονικά φοράω 75Β δεν ειμαι κ πλάκα πια 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Murtw.st είπε:

Κ μένα για 2η φορά μου το κανει αυτό ενώ έκανε κάθε μερα, κ εμείς στην Τρίτη μερα σήμερα. Μου είπε ο παιδίατρος όμως οτι είναι οκ 

Να γίνεσαι αγενής κ εσύ κ να κόβεις την φορα. Ειδικά αν προέρχονται απο ένα συγκεκριμένο άτομο τα σχόλια. Εμένα η πεθερά μου πχ μου σχολίασε για 105η φορά τη γνώμη της για την κλίση που εχει το κάθισμα αυτοκινήτου που κουμπώνω στο καρότσι. Της λέω κ εγω να σου πω κάτι κάθε φορά σαν τους ηλίθιους συζητάμε το ίδιο πράγμα αυτό είναι δεν αλλάζει όχι δεν κανει κατα πίσω κ έτσι θελω να κάθεται. Ε μα πια. Γενικά για κάποιο λογο ο κόσμος θεωρεί οτι είναι οκ να εκφέρει άποψη χωρίς να του εχει ζητηθεί ακομα κ για πράγματα λεπτά, η που δεν γνωρίζει! Πχ εμένα μ είπαν πρόσφατα, Α καλε θηλαζεις εσύ αποκλειστικά; Που το βρήκες τοσο γάλα με τοσο μικρά βυζια; Κατα λέξη! Εντωμεταξύ κανονικά φοράω 75Β δεν ειμαι κ πλάκα πια 

Μετά την 1η φορά πως επανήλθε; εμένα ρε γαμωτο είναι αυστηρή η γιατρός..μου είπε να δώσω σήμερα χαμομήλι και αν δεν κάνει να του κάνω αύριο κλυσμα...μα σε 53ημερωβ κλυσμα; και μόνη μου; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Murtw.st είπε:

Κ μένα για 2η φορά μου το κανει αυτό ενώ έκανε κάθε μερα, κ εμείς στην Τρίτη μερα σήμερα. Μου είπε ο παιδίατρος όμως οτι είναι οκ 

Να γίνεσαι αγενής κ εσύ κ να κόβεις την φορα. Ειδικά αν προέρχονται απο ένα συγκεκριμένο άτομο τα σχόλια. Εμένα η πεθερά μου πχ μου σχολίασε για 105η φορά τη γνώμη της για την κλίση που εχει το κάθισμα αυτοκινήτου που κουμπώνω στο καρότσι. Της λέω κ εγω να σου πω κάτι κάθε φορά σαν τους ηλίθιους συζητάμε το ίδιο πράγμα αυτό είναι δεν αλλάζει όχι δεν κανει κατα πίσω κ έτσι θελω να κάθεται. Ε μα πια. Γενικά για κάποιο λογο ο κόσμος θεωρεί οτι είναι οκ να εκφέρει άποψη χωρίς να του εχει ζητηθεί ακομα κ για πράγματα λεπτά, η που δεν γνωρίζει! Πχ εμένα μ είπαν πρόσφατα, Α καλε θηλαζεις εσύ αποκλειστικά; Που το βρήκες τοσο γάλα με τοσο μικρά βυζια; Κατα λέξη! Εντωμεταξύ κανονικά φοράω 75Β δεν ειμαι κ πλάκα πια 

Πλάκα κάνεις...Αυτό με τα βυζια δεν έχει να κάνει....Εγώ έχω το τριπλάσιο στήθος από σένα,  φοράω 85g σκέψου και δεν φτάνει το γάλα Μου την μικρή, δίνω η ξένο η από αυτό που έχω κατάψυξη....άσε έχουν γνώμη για όλα...Αυτό το Αφήστε το παιδί κάτω γιατί θα μάθει αγκαλιά έχει γίνει καραμέλα...Ναι θέλω να το μάθω αγκαλιά,  εσένα τι σε νοιάζει εσένα θα πεθάνει...άμα δεν το πάρω τώρα αγκαλιά πότε θα το πάρω όταν παντρευτεί... Μας κάνουν κουμάντο κατάλαβες..  θα κοπεί όμως..

  • Μου αρέσει 2

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

Μετά την 1η φορά πως επανήλθε; εμένα ρε γαμωτο είναι αυστηρή η γιατρός..μου είπε να δώσω σήμερα χαμομήλι και αν δεν κάνει να του κάνω αύριο κλυσμα...μα σε 53ημερωβ κλυσμα; και μόνη μου; 

Έχεις χίλια δικιά. Κ εγω θα σκαλωνα.. θύμισε μου, θηλαζεις; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ξένη είπε:

Πλάκα κάνεις...Αυτό με τα βυζια δεν έχει να κάνει....Εγώ έχω το τριπλάσιο στήθος από σένα,  φοράω 85g σκέψου και δεν φτάνει το γάλα Μου την μικρή, δίνω η ξένο η από αυτό που έχω κατάψυξη....άσε έχουν γνώμη για όλα...Αυτό το Αφήστε το παιδί κάτω γιατί θα μάθει αγκαλιά έχει γίνει καραμέλα...Ναι θέλω να το μάθω αγκαλιά,  εσένα τι σε νοιάζει εσένα θα πεθάνει...άμα δεν το πάρω τώρα αγκαλιά πότε θα το πάρω όταν παντρευτεί... Μας κάνουν κουμάντο κατάλαβες..  θα κοπεί όμως..

Κόψτα απο νωρίς σου λέω! Κ εγω ξέρεις σε ποσα πράγματα έκανα πίσω κ έκανα κ λίγο το Μαλακα, κ τωρα τα βλέπω κ λέω δεν άξιζε να φορτώνομαι εγω αρνητισμό επειδή ο καθένας προβάλει τα κόμπλεξ του η τη γαϊδουρια του... καλύτερα απόμακρη κ Ξινή παρα να μαυρίζω την ψυχούλα μου 

Just now, mpempaki1 είπε:

Ναι κορίτσι μου αποκλειστικά 

Ρε συ ψαχτο  κ παραπάνω αυτό που θα σου πω, νομίζω το εχει πει κ η @KNecky, αλλα στα μωράκια που θηλάζουν δεν μας ανησυχεί τοσο το κάθε ποτε κάνουν κακά... εκτός αν τη βλέπεις να ταλαιπωρείται η να σφίγγεται κτλ. Εμένα ο δικός μου είναι ανέμελος, όποτε απλα περιμένω ποτε θα μας κεράσει!! Χαχαχ 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

Ναι κορίτσι μου αποκλειστικά 

Κοριτσάκι μου, μην ανησυχεις!! Τα μωρά που θηλάζουν μπορεί να κάνουν και 10 μέρες να κάνουν κακα και είναι φυσιολογικό! Ο παιδίατρος θα πρεπε να το ξέρει!! Επικοινώνησε μαζί του αν τον βλέπεις να δυσανασχετεί και να ζορίζεται ή αν περάσουν οι 10 μέρες χωρίς να έχει κάνει. Κι εμένα έχει μειώσει τις φορές μέσα στη μερα αισθητα

Just now, Ξένη είπε:

Πλάκα κάνεις...Αυτό με τα βυζια δεν έχει να κάνει....Εγώ έχω το τριπλάσιο στήθος από σένα,  φοράω 85g σκέψου και δεν φτάνει το γάλα Μου την μικρή, δίνω η ξένο η από αυτό που έχω κατάψυξη....άσε έχουν γνώμη για όλα...Αυτό το Αφήστε το παιδί κάτω γιατί θα μάθει αγκαλιά έχει γίνει καραμέλα...Ναι θέλω να το μάθω αγκαλιά,  εσένα τι σε νοιάζει εσένα θα πεθάνει...άμα δεν το πάρω τώρα αγκαλιά πότε θα το πάρω όταν παντρευτεί... Μας κάνουν κουμάντο κατάλαβες..  θα κοπεί όμως..

 

Just now, Murtw.st είπε:

Κ μένα για 2η φορά μου το κανει αυτό ενώ έκανε κάθε μερα, κ εμείς στην Τρίτη μερα σήμερα. Μου είπε ο παιδίατρος όμως οτι είναι οκ 

Να γίνεσαι αγενής κ εσύ κ να κόβεις την φορα. Ειδικά αν προέρχονται απο ένα συγκεκριμένο άτομο τα σχόλια. Εμένα η πεθερά μου πχ μου σχολίασε για 105η φορά τη γνώμη της για την κλίση που εχει το κάθισμα αυτοκινήτου που κουμπώνω στο καρότσι. Της λέω κ εγω να σου πω κάτι κάθε φορά σαν τους ηλίθιους συζητάμε το ίδιο πράγμα αυτό είναι δεν αλλάζει όχι δεν κανει κατα πίσω κ έτσι θελω να κάθεται. Ε μα πια. Γενικά για κάποιο λογο ο κόσμος θεωρεί οτι είναι οκ να εκφέρει άποψη χωρίς να του εχει ζητηθεί ακομα κ για πράγματα λεπτά, η που δεν γνωρίζει! Πχ εμένα μ είπαν πρόσφατα, Α καλε θηλαζεις εσύ αποκλειστικά; Που το βρήκες τοσο γάλα με τοσο μικρά βυζια; Κατα λέξη! Εντωμεταξύ κανονικά φοράω 75Β δεν ειμαι κ πλάκα πια 

Πω πω τι ακούω!!! Γι αυτό λέτε η πεθερά μου να απορεί που θηλαζω; Επειδή φοράω το 70Β και δεν το γεμίζω κιολας; Χαχαχαχ!! Τι κόμπλεξ που έχει ο κόσμος, Θεέ μου!! Ξένη μου, προχωρά στον επαναγαλακτισμο και μπραβο σου που το προσπαθείς!! Θέλει πολλή υπομονή!! Το έχουν καταφέρει πολλές και με μεγαλύτερα μωρά, θα το πετύχεις κι εσυ!!Μην ακούς τους τριγύρω!! Αυτό με την αγκαλιά σαν να ακούω παλι την πεθερά μου!! Μα δεν έχουμε κάτι καλύτερο να κάνουμε βρε Κορίτσια, από το να πάρουμε τα μωρά μας αγκαλιά!! Αν στο ξαναπεί, να της πεις ότι σύμφωνα με ΕΡΕΥΝΕΣ όταν αφήνουμε τα μωρά να κλαίνε εκκρίνονται ορμόνες στον εγκέφαλο που εμποδίζουν την ομαλή του ανάπτυξη και υπονομεύεται η μετέπειτα σχέση μητερας-παιδιου.Το μωρο που σταματά να κλαίει μετά από γοερο κλάμα, δεν το κάνει επειδή συνετιστηκε κ κατάλαβε το "λαθος" του, αλλά επειδη ένιωσε εγκατάλειψη.Αυτα να λες σε όλους τους επιστήμονες που τα ξέρουν όλα λοιπόν!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια ευχαριστώ πολύ για όλα. ναι θα το ψαξω σίγουρα. 

Μόλις κάναμε κακακιαα χαχα.  μετά από 3μερες να ξέρετε τα χεσαμ* και τα 2 σόγια χαχαχ. διάρροια βέβαια. Ίσωςεπειδή είχε μέρες..  μήπως με την διαρροια  χανει βαρος; τι λέτε;

Καλημέρααα

κορίτσια από τις 4 ακόμα δεν εχω κοιμηθεί από την χαρά μου χαχχα. Ποιος θα μου το έλεγε ότι θα χαιρόμουν  με τα κακακια 

 

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

κορίτσια ευχαριστώ πολύ για όλα. ναι θα το ψαξω σίγουρα. 

Μόλις κάναμε κακακιαα χαχα.  μετά από 3μερες να ξέρετε τα χεσαμ* και τα 2 σόγια χαχαχ. διάρροια βέβαια. Ίσωςεπειδή είχε μέρες..  μήπως με την διαρροια  χανει βαρος; τι λέτε;

Καλημέρααα

κορίτσια από τις 4 ακόμα δεν εχω κοιμηθεί από την χαρά μου χαχχα. Ποιος θα μου το έλεγε ότι θα χαιρόμουν  με τα κακακια 

 

Μην ανησυχεις καλε οτι θα χασει βαρος με τα κακα. Ειναι φυσιολογικη αναγκη, πρεπει να αποβληθουν απο το σωμα.  Οταν λες διαρροια, τι εννοεις; Γιατι γενικα τα κακακια τους ειναι "νια νια", σαν παστα με σπορακια/κομματακια. Του μικρου σου πως ειναι;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...