Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

12 ώρες πρίν, MarakiKakkin είπε:

Καλησπέρα μανουλες. Πώς είστε; Τι κάνουν τα μωράκια σας; Εμείς σήμερα γίναμε τριών μηνών, θα ήμασταν δύο μηνών αν γεννιομασταν τελειομηνα. 

Είχαμε παιδίατρο, κάναμε τα εμβόλια μας, ωστόσο με το που μας είδε μας είπε με λίγα λόγια ότι είμαστε χοντρουληδες. Το αγοράκι μου γεννήθηκε 2560 και 46 εκ. στις 35+5 ημέρες και σήμερα 3 μήνες αργότερα είναι 6800 και 62 εκ. Εσείς πώς το βλέπετε το βάρος του; Είναι πολύ;

Κάνουμε μεικτή διατροφή και μέσα σε ένα μήνα έβαλε 1600 γραμ. και 5 εκατοστά.

Καλε μια χαρα ειναι το βαρος... τι να πουμε κι εμεις που εχουμε στρουμπουλα κοριτσια κιολας.... να μη βγουμε στις παραλιες;; χαχαχαχ οπως ειπε κι η @KNecky, τους πρωτους μηνες ειναι φυσιολογικο καποια μωρα να παιρνουν πολυ βαρος, αργοτερα θα πεσει πολυ ο ρυθμος αναπτυξης, μπορει να βαζει 300-400γρ το μηνα και παλι θα ειναι μια χαρα.. Ο γιατρος σε εμας εχει πει οτι τα αποκλειστικα θηλαζοντα μωρα δεν μας ενοχλουν καθολου ακομα και να βγουν πανω απο την ανωτερη καμπυλη σε καποια φαση, αργοτερα ξαναπεφτουν και φτανουν στην αρχικη τους η το πολυ μια παραπανω..πρεπει να τρωνε οποτε κι οσο θελουν, παιζουν ρολο και τα γονιδια εξαλλου, κι οτι τα μωρα που θηλαζουν πολυ σπανια εκδηλωνουν παχυσαρκια στη νηπιακη ηλικια, αρα δεν φοβομαστε τιποτα.. Τωρα αφου κανετε μικτη, κατι παρομοιο θα ισχυει θεωρω.. Ο γιατρος τι σου ειπε; Εφοσον το σχολιασε αρνητικα απο οτι καταλαβα, σου προτεινε κατι; Επισης η συμβουλος θηλασμου μου ειπε οτι ολες οι γυναικες παραγουμε γυρω στο 1λιτρο γαλα τη μερα (και τα μωρα που πινουν φορμουλα καπου τοσο τρωνε), τωρα το αν μιας γυναικας το γαλα ειναι πιο θρεπτικο και πλουσιο θερμιδικα απο μιας αλλης κι αρα το μωρο βαζει πολυ βαρος σε σχεση με ενα αλλο, οχι απλα δεν μας αγχωνει, αλλα χαιρομαστε κιολας οπως λεει κι @Ξένη. Εδω αλλα θηλαζοντα μωρακια κανουν αμαν και τι να παρουν τοσο βαρος.. Κι επισης μην νομιζεις οτι θα συμβαινει για παντα... Παραυτα κι επειδη κανεις μικτη, εγω στη θεση σου θα επεμενα στο γιατρο να μου εξηγησει αν υπαρχει κατι που τον ανησυχει, αν κι εγω πρωτη φορα το ακουω...

Just now, souzanna7 είπε:

Σας ευχαριστω κοριτσια για τις απαντησεις! Ναι οταν παρατηρω οτι πιπιλαει χωρις να καταπινει, για μερικα λεπτα τον τσιγκλαω κ αν συνεχιζει το πιπιλισμα τον βγαζω. Αχ κ να φανταστειτε τωρα ειμαι ευτυχισμενη π τελειωνει στο μισαωρο(συνολικα, κ απο τους 2 μαστους), στο τσακιρ κεφι στο 20λεπτο αλλα σπανια, θα πεταω αν θηλασει  5λ κ 10λ οπως εσας!!! Ναι τον ατιμουλη ζηταει συντομα, δηλ μετα απο μια ωρα π θα τελειωσει, δηλ ανα 1μιση ωρα απο την εναρξη τ τελευταιου θηλασμου! Καθε φορα π ειναι να βγουμε εξω το σκεφτομαι οτι θα τον θηλαζω συνεχεια κ αυτο με αποθαρρυνει να βγουμε συχνα ειναι η αληθεια :-( 

Πιστευω οτι τον τοποθετω κ σωστα στο στηθος, τι να πω. Αρα ειναι θεμα παιδιου λες @KNecky ετσι;

Σπανια μ ρευεται, μηπως καταπινει αερα κ φουσκωνει κ γι αυτο να ξαναζηταει συντομα; Ο παιδιατρος μ ειπε οτι δεν πειραζει π δε ρευεται αφου δεν εχει ανησυχια μετα το θηλασμο, τι να πω. Εσας κοριτσια π θηλαζεται ρευονται συχνα;

η δικια μου ρευεται σε καθε γευμα..αλλα επιμενω κι εγω..την κραταω ορθια κανα μισαωρο μετα το γευμα κι αν θηλαζει πολλη ωρα, την κραταω κι ενδιαμεσα 5-10λεπτα.

6 ώρες πρίν, Sweet_child είπε:

Ρώτησες τον παιδίατρο? Δεν ξέρω να σου πω για φόρμουλα, δυστυχώς. Αλλά αφού θηλάζεις έστω και λίγο, μπορεί να είναι από αυτό.

@MarakiKakkinείστε σούπερ, μην αγχώνεσαι, τόσο πήρε και μένα, σε ένα μήνα. Στους δύο μήνες ήταν 6600 και 62 πόντους, στους 2,5 τώρα έχει ξεπεράσει τα 7 κιλά, και γεννήθηκε 4+ κιλά. Εφόσον στις καμπύλες είστε οκ, κανένα πρόβλημα. Εμένα μου είπε ότι είναι μια χαρά. 

Καλε ποσο γεννηθηκε ο μικρος;;;; 4+ ;;; Ο Χριστος κι η Παναγια! Δεν το θυμομουν...! Φτου φτου... αρα εξαρχης ηταν πολυ μεγαλοσωμο μωρο.. για να δουμε ποτε θα διπλασιασει βαρος..λογικα δεν θα σου αργησει...ρε τον αντεντοκουμπο της ομαδας μας!!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 hours ago, Polly1 said:

Γεια σας κορίτσια! Τι κανετε; Επιτέλους ξαπλωσα!! Σήμερα δεν έκλεισε μάτι η μικρή από το πρωί!! Το πολυ να λαγοκοιμηθηκε κανα μισαωρο!! Αν και απο χθες επιστρέψαμε στους 8 θηλασμούς και από τα 2 στήθη και μάλιστα σημερα καναμε 10 θηλασμούς μέτρησα όμως μόνο 4 Καλά βρεγμένες πάνες. Αύριο είναι μερα Ζυγίσματος και παρακαλάω τουλάχιστον να έχει μείνει στάσιμη! 

Καλημέρα! Εχε στο νου σου πως λογω ζέστης μειώνουν τις βρεγμενες πανες παντως, καλα ζυγισματα!

 

8 minutes ago, souzanna7 said:

Σας ευχαριστω κοριτσια για τις απαντησεις! Ναι οταν παρατηρω οτι πιπιλαει χωρις να καταπινει, για μερικα λεπτα τον τσιγκλαω κ αν συνεχιζει το πιπιλισμα τον βγαζω. Αχ κ να φανταστειτε τωρα ειμαι ευτυχισμενη π τελειωνει στο μισαωρο(συνολικα, κ απο τους 2 μαστους), στο τσακιρ κεφι στο 20λεπτο αλλα σπανια, θα πεταω αν θηλασει  5λ κ 10λ οπως εσας!!! Ναι τον ατιμουλη ζηταει συντομα, δηλ μετα απο μια ωρα π θα τελειωσει, δηλ ανα 1μιση ωρα απο την εναρξη τ τελευταιου θηλασμου! Καθε φορα π ειναι να βγουμε εξω το σκεφτομαι οτι θα τον θηλαζω συνεχεια κ αυτο με αποθαρρυνει να βγουμε συχνα ειναι η αληθεια :-( 

Πιστευω οτι τον τοποθετω κ σωστα στο στηθος, τι να πω. Αρα ειναι θεμα παιδιου λες @KNecky ετσι;

Σπανια μ ρευεται, μηπως καταπινει αερα κ φουσκωνει κ γι αυτο να ξαναζηταει συντομα; Ο παιδιατρος μ ειπε οτι δεν πειραζει π δε ρευεται αφου δεν εχει ανησυχια μετα το θηλασμο, τι να πω. Εσας κοριτσια π θηλαζεται ρευονται συχνα;

Ναι είναι απολυτα θεμα παιδιου κ μάλιστα φάσης, μπορει σ λιγο καιρό να το αλλαξει. Ειναι καλο γ το στήθος κ για το μωρο παντως να πιπιλαει γτ κ γαλα παραγεται αλλα κ το μωρο νιώθει ηρεμια κ χαρα. Μετα τον τριτο μηνα περιμενεις να αλλάξει ισως. Αν κ μενα η μικρη ακομα ειναι μια ετσι μια αλλιως.. για εξω που λες σε νιωθω απολυτα! Σταδιακα μπορείς να κανεις μικρές βολτες να αρχισεις ν νιωθεις ανετα..εγω πλεον παντου παιρνω το φουλαρι μου μαζι ενα λεπτο καλοκαιρινο κ τσουπ θηλαζουμε παντου. Επισης στο μαρσιπο ισως σε βολευει αν εχεις υπαρχουν βιντεακια που εξηγουν το πως στο YouTube.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια. Άυπνη σήμερα, μέχρι τις 3.30 ο μπέμπης κοιμόταν και χτυπιόταν ταυτόχρονα, κι όλο πριτς και πριτς :D ουφ δεν ξανατρώω γιαούρτι! Τώρα κοιμάται αυτός κι εγώ είμαι όρθια για δουλειές, κατάλαβες? Οι αδικίες της ζωής :D

@Pagotoula ναι γεννήθηκε 4080 στις 38+1 (37+4 από ΤΕΡ), που να γεννιόταν τελειόμηνος... μέχρι πότε πρέπει να διπλασιάσει? Ρε συ, νομίζω ότι για την ηλικία του, αν είχε διπλασιάσει, δεν θα ήταν μωρό, θα ήταν μπάλα για πιλάτες.

  • Χαχα 5

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sweet_child είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια. Άυπνη σήμερα, μέχρι τις 3.30 ο μπέμπης κοιμόταν και χτυπιόταν ταυτόχρονα, κι όλο πριτς και πριτς :D ουφ δεν ξανατρώω γιαούρτι! Τώρα κοιμάται αυτός κι εγώ είμαι όρθια για δουλειές, κατάλαβες? Οι αδικίες της ζωής :D

@Pagotoula ναι γεννήθηκε 4080 στις 38+1 (37+4 από ΤΕΡ), που να γεννιόταν τελειόμηνος... μέχρι πότε πρέπει να διπλασιάσει? Ρε συ, νομίζω ότι για την ηλικία του, αν είχε διπλασιάσει, δεν θα ήταν μωρό, θα ήταν μπάλα για πιλάτες.

θεωρητικα γυρω στον 4ο με 6ο.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, souzanna7 είπε:

Σας ευχαριστω κοριτσια για τις απαντησεις! Ναι οταν παρατηρω οτι πιπιλαει χωρις να καταπινει, για μερικα λεπτα τον τσιγκλαω κ αν συνεχιζει το πιπιλισμα τον βγαζω. Αχ κ να φανταστειτε τωρα ειμαι ευτυχισμενη π τελειωνει στο μισαωρο(συνολικα, κ απο τους 2 μαστους), στο τσακιρ κεφι στο 20λεπτο αλλα σπανια, θα πεταω αν θηλασει  5λ κ 10λ οπως εσας!!! Ναι τον ατιμουλη ζηταει συντομα, δηλ μετα απο μια ωρα π θα τελειωσει, δηλ ανα 1μιση ωρα απο την εναρξη τ τελευταιου θηλασμου! Καθε φορα π ειναι να βγουμε εξω το σκεφτομαι οτι θα τον θηλαζω συνεχεια κ αυτο με αποθαρρυνει να βγουμε συχνα ειναι η αληθεια :-( 

Πιστευω οτι τον τοποθετω κ σωστα στο στηθος, τι να πω. Αρα ειναι θεμα παιδιου λες @KNecky ετσι;

Σπανια μ ρευεται, μηπως καταπινει αερα κ φουσκωνει κ γι αυτο να ξαναζηταει συντομα; Ο παιδιατρος μ ειπε οτι δεν πειραζει π δε ρευεται αφου δεν εχει ανησυχια μετα το θηλασμο, τι να πω. Εσας κοριτσια π θηλαζεται ρευονται συχνα;

Καλημέρα..εμενα ρευεται άλλες φορές όσο είναι στο στήθος κ θηλάζει άλλες στον ώμο κ άλλες δε ρευεται καθόλου.. Πάντως αυτό που σου πε ο παιδίατρος το βλέπω κ στη δικιά μου, δηλ αν κοιμηθεί στον ώμο κ δεν έχει ρευτει μόλις την ξαπλώσω στην  κουνια μέσα σε 5-10' ξυπνάει με γκρίνια κ καταλαβαίνω ότι θέλει ρέψιμο, σε 1-2' λεπτά αφου τη σηκώσω ρευεται..κ μετα παρακαλαω να ξανακοιμηθεί.. Χαχαχα.. Υπήρχαν φυσικά κ αρκετές φορές που  κοιμοταν χωρίς να ρευτει κ ας την κρατουσα μισή ώρα στα χέρια.. Όποτε πλεον στα 15' αν δε ρευτει τη βάζω για υπνο, αν είναι οκ θα συνεχίσει υπνο αλλιώς αν την ενοχλεί ο αέρας θα γκρινιαξει κ θα τη σηκώσω.. Ξέρουν αυτά, σιγά αν έχουν αέρα μην το κρατήσουν, θα το δείξουν με κάποιο τρόπο.. 

  • Μου αρέσει 2

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

14 ώρες πρίν, MarakiKakkin είπε:

Καλησπέρα μανουλες. Πώς είστε; Τι κάνουν τα μωράκια σας; Εμείς σήμερα γίναμε τριών μηνών, θα ήμασταν δύο μηνών αν γεννιομασταν τελειομηνα. 

Είχαμε παιδίατρο, κάναμε τα εμβόλια μας, ωστόσο με το που μας είδε μας είπε με λίγα λόγια ότι είμαστε χοντρουληδες. Το αγοράκι μου γεννήθηκε 2560 και 46 εκ. στις 35+5 ημέρες και σήμερα 3 μήνες αργότερα είναι 6800 και 62 εκ. Εσείς πώς το βλέπετε το βάρος του; Είναι πολύ;

Κάνουμε μεικτή διατροφή και μέσα σε ένα μήνα έβαλε 1600 γραμ. και 5 εκατοστά.

Δεν εχω εμπειρία από μικτή διατροφή αλλά μου φαίνεται μια χαρα το παιδί! Δηλαδή τι σου ειπε; να του δίνεις λιγότερο γαλα; εγω άλλο ήθελα να σε ρωτήσω, με τον πόνο που ένιωθες τι έγινε; όλα καλα;

1 ώρα πρίν, souzanna7 είπε:

Σας ευχαριστω κοριτσια για τις απαντησεις! Ναι οταν παρατηρω οτι πιπιλαει χωρις να καταπινει, για μερικα λεπτα τον τσιγκλαω κ αν συνεχιζει το πιπιλισμα τον βγαζω. Αχ κ να φανταστειτε τωρα ειμαι ευτυχισμενη π τελειωνει στο μισαωρο(συνολικα, κ απο τους 2 μαστους), στο τσακιρ κεφι στο 20λεπτο αλλα σπανια, θα πεταω αν θηλασει  5λ κ 10λ οπως εσας!!! Ναι τον ατιμουλη ζηταει συντομα, δηλ μετα απο μια ωρα π θα τελειωσει, δηλ ανα 1μιση ωρα απο την εναρξη τ τελευταιου θηλασμου! Καθε φορα π ειναι να βγουμε εξω το σκεφτομαι οτι θα τον θηλαζω συνεχεια κ αυτο με αποθαρρυνει να βγουμε συχνα ειναι η αληθεια :-( 

Πιστευω οτι τον τοποθετω κ σωστα στο στηθος, τι να πω. Αρα ειναι θεμα παιδιου λες @KNecky ετσι;

Σπανια μ ρευεται, μηπως καταπινει αερα κ φουσκωνει κ γι αυτο να ξαναζηταει συντομα; Ο παιδιατρος μ ειπε οτι δεν πειραζει π δε ρευεται αφου δεν εχει ανησυχια μετα το θηλασμο, τι να πω. Εσας κοριτσια π θηλαζεται ρευονται συχνα;

Μην σε ανησυχεί γιατί πρώτον όταν είναι έξω έχει πιο πολλά ερεθίσματα και μπορεί να μην θέλει απαραίτητα στην ώρα πάνω. Δεύτερον υπάρχουν ποδιές θηλασμού που διευκολύνουν αρκετά καθως έχεις ελεύθερα και τα δύο χέρια. Και τρίτον θα το συνηθίσεις. Τις Περισσότερες φορές εμείς έχουμε το θέμα και σκεφτόμαστε 1000 πράγματα ενω τα μωράκια προσαρμόζονται πολύ πιο γρήγορα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

θεωρητικα γυρω στον 4ο με 6ο.

Βλέπω ότι υπάρχει το ευρος των 2μηνων για να διπλασιάσει.. Άρα όλα τα παιδάκια θα το πετυχουν είτε νωρίτερα είτε αργότερα.. Αν κάποιο φτάσει 6ο κ δεν, τότε προφανως δεν τρέφεται αρκετά ή κάτι συμβαίνει εεε?? 

Εμένα η δικια μου τα ζώα μου αργά.. Χαχα... Αν κ σε 2βδομαδες που περασαν για παιδιατρο είχε παρει 700γρ..Γεννήθηκε 3060 κ ακριβώς 2μηνων ήταν 4560..ο άντρας μου τη λέει χοντρούλα.. Τι χοντρουλα βρε, του λέω, που έκατσε στην κοιλιά 40+6 κ βγήκε 3κιλα τι έκανε εκεί μέσα.??? Άλλα γεννιούνται 3κ στις 36βδ!!! Χαχα δεν αγχώνομαι μάλλον το σουλουπι της είναι πιο μαζεμένο, όσο τη βλέπω ότι τρώει με όρεξη νιώθω καλά.. Κ σένα 3060 δν είχε γεννηθεί?? Σε ποιο βδομάδα όμως? Τώρα ποσο είναι?? 

Just now, asda είπε:

Δεν εχω εμπειρία από μικτή διατροφή αλλά μου φαίνεται μια χαρα το παιδί! Δηλαδή τι σου ειπε; να του δίνεις λιγότερο γαλα; εγω άλλο ήθελα να σε ρωτήσω, με τον πόνο που ένιωθες τι έγινε; όλα καλα;

Μην σε ανησυχεί γιατί πρώτον όταν είναι έξω έχει πιο πολλά ερεθίσματα και μπορεί να μην θέλει απαραίτητα στην ώρα πάνω. Δεύτερον υπάρχουν ποδιές θηλασμού που διευκολύνουν αρκετά καθως έχεις ελεύθερα και τα δύο χέρια. Και τρίτον θα το συνηθίσεις. Τις Περισσότερες φορές εμείς έχουμε το θέμα και σκεφτόμαστε 1000 πράγματα ενω τα μωράκια προσαρμόζονται πολύ πιο γρήγορα.

Κ γω θέλω να απελευθερωθω στο θέμα της εξόδου με το μωρό..τωρα με το που θηλασει φευγουμε απ'το σπίτι για να έχουμε ένα 2-3ωρο γεμάτο χωρίς θηλασμό αλλά έχω πιασει τον εαυτό μου να αγχώνεται όταν αρχίζει να κουνιέται μήπως ξυπνήσει κ θέλει φαι ενώ είμαστε έξω.. Βέβαια μάλλον απ'το κούνημα στο καρότσι αυτή κοιμάται παραπανω αλλά θέλω να χαλαρωσω..


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Βλέπω ότι υπάρχει το ευρος των 2μηνων για να διπλασιάσει.. Άρα όλα τα παιδάκια θα το πετυχουν είτε νωρίτερα είτε αργότερα.. Αν κάποιο φτάσει 6ο κ δεν, τότε προφανως δεν τρέφεται αρκετά ή κάτι συμβαίνει εεε?? 

Μπα μην το λες. Γενικά Ναι μεν το έχεις στο μυαλό σου αλλά δεν είναι και deadline. Το κάθε παιδί έχει άλλους ρυθμούς ανάπτυξης. Εμένα η πρώτη διπλασίασε το βάρος της λίγες μέρες αφού έκλεισε τον 6ο μήνα αλλά ουδέποτε η γιατρός μου είχε πει κάτι. Τρεφοταν μια χαρα και αν και είχε πέσει μια καμπύλη κάπου στον τέταρτο μήνα δεν με ανησύχησε. Από τότε παραμένει σταθερή σε αυτή την καμπύλη. Το θέμα είναι να τρώνε καλά και σωστά. Ειδικά όταν θα μπουν οι στέρεες. Και να υπάρχει καλή βάση για σωστές διατροφικές συνήθειες. Οπότε μην αγχώνεσαι. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ειναι φυσιολογικό τ ότι κουνιούνται στον υπνο τους;εμενα τις τελευταίες μερες εχω παρατηρήσει ότι οταν γυρνάει ανάσκελα κουνάει συνεχεια πόδια .χωρις να ξυπνάει ομως .αλλα κουνιέται κ τ λίκνο μαζι κ ξυπνάω κ εγω .αν τη βάλω στο πλάι ειναι πιο ήρεμη αλλα κ παλι γυρνάει ανάσκελα .εσας κουνιούνται ετσι ανήσυχα στον υπνο ;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pennymav είπε:

Κοριτσια ειναι φυσιολογικό τ ότι κουνιούνται στον υπνο τους;εμενα τις τελευταίες μερες εχω παρατηρήσει ότι οταν γυρνάει ανάσκελα κουνάει συνεχεια πόδια .χωρις να ξυπνάει ομως .αλλα κουνιέται κ τ λίκνο μαζι κ ξυπνάω κ εγω .αν τη βάλω στο πλάι ειναι πιο ήρεμη αλλα κ παλι γυρνάει ανάσκελα .εσας κουνιούνται ετσι ανήσυχα στον υπνο ;;

Εμενα ναι χτυπιεται χωρις να ξυπναει σαν να βλεπει εφιαλτες. Μετακινειται κιολας την βρισκω σχεδον καθετα στην κουνια.  Και φυσικα ξυπναω και εγω. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Pennymav said:

Κοριτσια ειναι φυσιολογικό τ ότι κουνιούνται στον υπνο τους;εμενα τις τελευταίες μερες εχω παρατηρήσει ότι οταν γυρνάει ανάσκελα κουνάει συνεχεια πόδια .χωρις να ξυπνάει ομως .αλλα κουνιέται κ τ λίκνο μαζι κ ξυπνάω κ εγω .αν τη βάλω στο πλάι ειναι πιο ήρεμη αλλα κ παλι γυρνάει ανάσκελα .εσας κουνιούνται ετσι ανήσυχα στον υπνο ;;

Κ μενα κουνιεται αρκετες φορες κ αλλαζει θεση ή ξυπνα γ καποια λεπτα κ μετα αποκοιμιεται...καθε φορα καθομαι κ κοιταω απο μια γωνιτσα μην με δει κ πιασει κλαματα χαχα!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pennymav είπε:

Κοριτσια ειναι φυσιολογικό τ ότι κουνιούνται στον υπνο τους;εμενα τις τελευταίες μερες εχω παρατηρήσει ότι οταν γυρνάει ανάσκελα κουνάει συνεχεια πόδια .χωρις να ξυπνάει ομως .αλλα κουνιέται κ τ λίκνο μαζι κ ξυπνάω κ εγω .αν τη βάλω στο πλάι ειναι πιο ήρεμη αλλα κ παλι γυρνάει ανάσκελα .εσας κουνιούνται ετσι ανήσυχα στον υπνο ;;

ουυυυ ειδικά τ χερια της σαν προπελα τα πάει στον υπνο της ...τερμα κάτω ζαβά στο λίκνο την βρίσκω...φυσικα λ με ξυπνάει αλλα γυροζω απο την αλλη κ νάνι  πάλι...την εχω συνηθίσει ποια

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

γεια σας κοριτσια...εχω εναν μπεμπη 34 ημερων...σας διαβαζα κ αναρωτιςμαι τι εννοειται "ποτε διπλασιαζει το βαρος του";

ποτε εχει το βαρος της γεννησης επι δυο;;;

Ακριβως!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...