Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

52 minutes ago, teta2 said:

όχι,    ο γιατρός  μου Μου είπε να ρωτήσω  τον γιατρό που  θα κάνω την β επιπέδου  για να μου πει που θα πάω.την κάνει ειδικός εμβρυοκαρδιολογος. 

Απορια που εχω..ειναι το ιδιο με το καρδιοτοκογραφημα αυτο που λετε??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, KNecky είπε:

Απορια που εχω..ειναι το ιδιο με το καρδιοτοκογραφημα αυτο που λετε??

Νομίζω όχι γιατι καρδιοτοκογραφο μπαίνουμε όλες στο τέλος... αυτό που λένε τα κορίτσια πρέπει να είναι κάτι πιο εξειδικευμένο που απλα γίνεται αν υπάρχει ένδειξη στην β επιπέδου αν κατάλαβα καλα... 

Εγω Παρεπειπτοντως κορίτσια έκανα την β επιπέδου μου σήμερα τέλειος ο αγοραρος μου 460 γρ κ σχεδόν 26εκ. Είδαμε κ σε 3D το μουτράκι του ελιωσαααααα 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Murtw.st είπε:

Νομίζω όχι γιατι καρδιοτοκογραφο μπαίνουμε όλες στο τέλος... αυτό που λένε τα κορίτσια πρέπει να είναι κάτι πιο εξειδικευμένο που απλα γίνεται αν υπάρχει ένδειξη στην β επιπέδου αν κατάλαβα καλα... 

Εγω Παρεπειπτοντως κορίτσια έκανα την β επιπέδου μου σήμερα τέλειος ο αγοραρος μου 460 γρ κ σχεδόν 26εκ. Είδαμε κ σε 3D το μουτράκι του ελιωσαααααα 

Αχ θέλω κι εγωωωωωωωωω ❣️❣️❣️ τέλη του μήνα λογικά θα με βάλει..έχω ακόμη


V2Nop3.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, KNecky είπε:

Απορια που εχω..ειναι το ιδιο με το καρδιοτοκογραφημα αυτο που λετε??

 

9 ώρες πρίν, Murtw.st είπε:

Νομίζω όχι γιατι καρδιοτοκογραφο μπαίνουμε όλες στο τέλος... αυτό που λένε τα κορίτσια πρέπει να είναι κάτι πιο εξειδικευμένο που απλα γίνεται αν υπάρχει ένδειξη στην β επιπέδου αν κατάλαβα καλα... 

Εγω Παρεπειπτοντως κορίτσια έκανα την β επιπέδου μου σήμερα τέλειος ο αγοραρος μου 460 γρ κ σχεδόν 26εκ. Είδαμε κ σε 3D το μουτράκι του ελιωσαααααα 

Σωστα αλλο ο καρδιοτογραφος αλλο η επισκεψη σε εμβρυοκαρδιολογο..στην αδερφη μου που στη β επιπεδου της ειπαν οτι φαινεται σαν να υπαρχει ανεπαρκεια στην τριγλωχινα βαλβιδα στην καρδια μετα την παρεμπεψαν σε εμβρυοκαρδιολογο..τλκ δεν υπηρχε προβλημα με την καρφουλα του μωρου αλλα ετυχε την ωρα της β επιπεδου για καποιο δευτερολεπτο να μην κλεισει καλα η βαλβιδα.. 

Τι τελεια @Murtw.st που μπορουμε κ βλεπουμε μουτρακια μεσα απτην κοιλιτσα!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 57 λεπτά , Kathrin17 είπε:

 

Σωστα αλλο ο καρδιοτογραφος αλλο η επισκεψη σε εμβρυοκαρδιολογο..στην αδερφη μου που στη β επιπεδου της ειπαν οτι φαινεται σαν να υπαρχει ανεπαρκεια στην τριγλωχινα βαλβιδα στην καρδια μετα την παρεμπεψαν σε εμβρυοκαρδιολογο..τλκ δεν υπηρχε προβλημα με την καρφουλα του μωρου αλλα ετυχε την ωρα της β επιπεδου για καποιο δευτερολεπτο να μην κλεισει καλα η βαλβιδα.. 

Τι τελεια @Murtw.st που μπορουμε κ βλεπουμε μουτρακια μεσα απτην κοιλιτσα!!

Πραγματικά έπαθα σοκ κορίτσια. Άντε να περάσει ο καιρός πια έχω αρχίσει κ ανυπομονώ 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Murtw.st είπε:

Άντε υπομονή!!! Ποσο εισαι τωρα; 

19 εβδομάδων.. ανυπομονώ να το νιώσω κι όλας..τώρα κατι σα γαργαλητο να το πω νιώθω κι αυτό μια φορά στο τόσο.. κορίτσια μόλις έβλεπα ότι υπάρχει οδοντόκρεμα για εγκύους απο γνωστή εταιρεία.. (φρεζ....) Θεωρείτε είναι απαραίτητη; Τη χρησιμοποιει καμία;


V2Nop3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εκανα κι εγώ β επιπέδου χθες! Όλα καλά και τελικα κοριτσάκι κι εγώ!!

1 ώρα πρίν, Nackt είπε:

19 εβδομάδων.. ανυπομονώ να το νιώσω κι όλας..τώρα κατι σα γαργαλητο να το πω νιώθω κι αυτό μια φορά στο τόσο.. κορίτσια μόλις έβλεπα ότι υπάρχει οδοντόκρεμα για εγκύους απο γνωστή εταιρεία.. (φρεζ....) Θεωρείτε είναι απαραίτητη; Τη χρησιμοποιει καμία;

Είχα πάρει ένα δείγμα, ενταξει Καλή μου φάνηκε αλλα Όχι πολυ διαφορετική από τις κοινές του εμπορίου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nackt είπε:

19 εβδομάδων.. ανυπομονώ να το νιώσω κι όλας..τώρα κατι σα γαργαλητο να το πω νιώθω κι αυτό μια φορά στο τόσο.. κορίτσια μόλις έβλεπα ότι υπάρχει οδοντόκρεμα για εγκύους απο γνωστή εταιρεία.. (φρεζ....) Θεωρείτε είναι απαραίτητη; Τη χρησιμοποιει καμία;

Ίσως αν έχεις ευαισθησία στα ούλα (ως σύμπτωμα εγκυμοσύνης) να έπρεπε να χρησιμοποιήσεις κάτι πιο εξειδικευμένο αλλα αν δεν βλέπεις κάτι εμένα μου φαίνεται περιττή... εγω να πω την αλήθεια μου δεν έχω αλλάξει σχεδόν τίποτα στη ρουτίνα μου απο προϊόντα... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nackt είπε:

19 εβδομάδων.. ανυπομονώ να το νιώσω κι όλας..τώρα κατι σα γαργαλητο να το πω νιώθω κι αυτό μια φορά στο τόσο.. κορίτσια μόλις έβλεπα ότι υπάρχει οδοντόκρεμα για εγκύους απο γνωστή εταιρεία.. (φρεζ....) Θεωρείτε είναι απαραίτητη; Τη χρησιμοποιει καμία;

Εγω χρησιμοποιω απο αλλη εταιρεια  που ειναι γνωστη για τα καλα οδοντιατρικα της προιοντα..unisept oxygen λεγεται της intermed κ εχει κ τη luxurious pregnancy...ειναι σχεδιασμενη για την ουλιτιδα της εγκυμοσυνης..ο αντρας μου δουλευει σε σχετικο τομεα κ αυτη μου προτεινε..γενικα εγω τη frez δεν την πολυ συμπαθω, μου δινει την εντυπωση οτι δινει βαση στη διαφημιση κ οχι στην ποιοτητα

 

@Polly1 μπραβο πολυ ωραια!!τλκ οντως θα εχει 2σωματοφυλακες στο πινακακι..

 

Μανουλα              ΠΗΤ         

Ματιλντα              5/3           κοριτσακι

Murtw.st                9/3           αγορακι  (16-18/2)

mpoukitsa             9/3           αγορακι

eleniart                  9/3           κοριτσακι

KNecky                  11/3         κοριτσακι

AMAL04                13/3         αγορακι

Polly1                    15/3          κοριτσακι

ALEX210               16/3         αγορακι         

Φιλενια                 19/3         κοριτσακι??

asda                       23/3         κοριτσακι

fairytale18            26/3         κοριτσακι

Annette                 26/3          αγορακι

teta2                      28/3         κοριτσακι

Honeybee             28/3          αγορακι

Kathrin17              31/3         κοριτσακι

 Pagotoula            31/3         κοριτσακι??

Ζουζουνιαααα2    1/4           κοριτσακια 2

Nackt                      4/4          κοριτσακι??

Sweet_child           6/4           αγορακι

 


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Kathrin17 είπε:

Εγω χρησιμοποιω απο αλλη εταιρεια  που ειναι γνωστη για τα καλα οδοντιατρικα της προιοντα..unisept oxygen λεγεται της intermed κ εχει κ τη luxurious pregnancy...ειναι σχεδιασμενη για την ουλιτιδα της εγκυμοσυνης..ο αντρας μου δουλευει σε σχετικο τομεα κ αυτη μου προτεινε..γενικα εγω τη frez δεν την πολυ συμπαθω, μου δινει την εντυπωση οτι δινει βαση στη διαφημιση κ οχι στην ποιοτητα

 

@Polly1 μπραβο πολυ ωραια!!τλκ οντως θα εχει 2σωματοφυλακες στο πινακακι..

 

Μανουλα              ΠΗΤ         

Ματιλντα              5/3           κοριτσακι

Murtw.st                9/3           αγορακι  (16-18/2)

mpoukitsa             9/3           αγορακι

eleniart                  9/3           κοριτσακι

KNecky                  11/3         κοριτσακι

AMAL04                13/3         αγορακι

Polly1                    15/3          κοριτσακι

ALEX210               16/3         αγορακι         

Φιλενια                 19/3         κοριτσακι??

asda                       23/3         κοριτσακι

fairytale18            26/3         κοριτσακι

Annette                 26/3          αγορακι

teta2                      28/3         κοριτσακι

Honeybee             28/3          αγορακι

Kathrin17              31/3         κοριτσακι

 Pagotoula            31/3         κοριτσακι??

Ζουζουνιαααα2    1/4           κοριτσακια 2

Nackt                      4/4          κοριτσακι??

Sweet_child           6/4           αγορακι

 

Ναι, το κορίτσι μου!!!! 

Βέβαια, ο γιατρός μου βρήκε κοντό τράχηλο και θα πρέπει να παρακολουθούμαι στενά! Τέρμα οι πολλές μετακινήσεις και περισσότερο μαγνήσιο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Murtw.st είπε:

Νομίζω όχι γιατι καρδιοτοκογραφο μπαίνουμε όλες στο τέλος... αυτό που λένε τα κορίτσια πρέπει να είναι κάτι πιο εξειδικευμένο που απλα γίνεται αν υπάρχει ένδειξη στην β επιπέδου αν κατάλαβα καλα... 

Εγω Παρεπειπτοντως κορίτσια έκανα την β επιπέδου μου σήμερα τέλειος ο αγοραρος μου 460 γρ κ σχεδόν 26εκ. Είδαμε κ σε 3D το μουτράκι του ελιωσαααααα 

Μπράβο κοπέλα μου!!!! Τι γλυκιά στιγμή αυτή!!!!! Πόσο τελειαααα.... Ανυπομονώ.... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/11/2019 at 6:44 ΜΜ, Nackt είπε:

19 εβδομάδων.. ανυπομονώ να το νιώσω κι όλας..τώρα κατι σα γαργαλητο να το πω νιώθω κι αυτό μια φορά στο τόσο.. κορίτσια μόλις έβλεπα ότι υπάρχει οδοντόκρεμα για εγκύους απο γνωστή εταιρεία.. (φρεζ....) Θεωρείτε είναι απαραίτητη; Τη χρησιμοποιει καμία;

όταν ρώτησα τον γιατρό μου εάν πρέπει να αλλάξω κάτι στα προϊόντα περιποίησης γενικά π.χ. να πάρω βιολογικά, κ.α. μου είπε πως δεν χρειάζεται..

  • Μου αρέσει 1

Kgx7p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! Να σας ρωτήσω, ποιο συμπλήρωμα για ασβέστιο σας συνέστησε ο γιατρός σας κι επίσης σας πέφτει βαρύ στο στομάχι;

Just now, fairytale18 είπε:

όταν ρώτησα τον γιατρό μου εάν πρέπει να αλλάξω κάτι στα προϊόντα περιποίησης γενικά π.χ. να πάρω βιολογικά, κ.α. μου είπε πως δεν χρειάζεται..

Κι εμένα επίσης, μου είπε ότι γενικά δεν χρειάζεται να αλλάξω κάτι σε προιόντα περιποίησης κι υγιεινής (αφρολουτρο, σαμπουαν, οδοντόκρεμα, κρέμες προσώπου κλπ), εκτός αν παρατηρήσω κάποια αλλαγή, πχ ξηροδερμία ή ουλίτιδα κλπ, να πάρω κάτι πιο ήπιο. 

Just now, Murtw.st είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα! Όσες μανούλες έχετε γεννήσει ήδη η όσες σκέφτεστε για αυτόν τον τοκετό rooming in θα ήθελα τα φώτα σας! 

Θα το σκεφτόμουν μόνο σε περίπτωση που θα ήμουν σε μονόκλινο, πράγμα που δεν θα συμβεί, οπότε όχι. Στα 3κλίνα μπαινοβγαίνει τόσος κόσμος που δεν ξέρω πόσο εύκολο είναι. Ήμουν στο Ρέα πριν λίγο καιρό σε πολύ στενή μου φίλη, προσπαθούσε να θηλάσει το μωράκι της για όση ώρα της το είχαν αφήσει και παράλληλα μπαινόβγαιναν συγγενείς/φίλοι των άλλων κοριτσιών, γινόταν ένας ψιλοχαμός, δεν μπορώ να φανταστώ να το έχεις μόνιμα μέσα σε τέτοιες συνθήκες. Και γενικά σε όσες φίλες και συγγενείς έχω πάει, βλέπω ότι επικρατεί τουλάχιστον στις ώρες των επισκεπτηρίων πανικός. Εκτός αν τα παίρνουν τότε. Αν και δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει κι αυτό, γιατί εγώ πάντα σε ώρες επισκεπτηρίου πηγαίνω και τις περισσότερες φορές πετυχαίνω να τους φέρνουν τα μωράκια και τότε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...