Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

On 2/11/2019 at 6:53 ΜΜ, AMAL04 είπε:

Πόσο μου αρέσει να λέει ο καθένας τη γνώμη του και να ερχόμαστε σε αντιπαραθεσεις γτ η κάθε μία λέει το μακρύ και το κοντό της... Για Αυτό είναι  οι συζήτησεις κ οι διαφορετικές απόψεις και οι διαφορετικοί άνθρωποι γενικότερα.... Και για αυτό είναι τα φόρουμ.... Κάποια άλλη σίγουρα θα παρεξηγιοταν αλλά εγώ καθόλου γτ ο καθένας ξέρει το σταυρό του και τι κάνει στη ζωή του γενικά αλλά για βιοποριστικους λόγους.... Ας πούμε εγώ θα θεωρούσα αδιανόητο να μην κάνω το εμβόλιο εφόσον το πε ο γιατρός... Εσύ έχεις άλλη γνώμη πάρα το ότι στο πε ο γιατρός.... Αυτό είναι το ωραίο στις συζητήσεις.... Καταλήγω πάλι εκεί!!!!! 

Έχεις απόλυτο δίκιο και εσύ σε αυτά που λες αλλά είναι και ανάλογο τη δουλειά που κάνεις και αν κάθεσαι η είσαι όρθια 10 ώρες για αυτη.... Αλλά αν ήσουν νηπιαγωγος στον ίδιωτικο κ είχες 40 ψυχές να προσέχεις καθημερινά και ήσουν 10 ώρες στο πέρα δώθε χωρίς αναπνοη μέσα στις αρρώστιες γτ οι μανούλες δε τα κρατάνε σπίτι παρά ταλους σταφυλοκοκους και τα 38 τους γτ δεν έχουν που να τα πάνε γτ δουλεύουν ούτε εσύ θα πηγαινες ειδικά αν είχες κάνει εξωσωματικες και αποβολές.... Οπότε παίζουν πολλά στο κόσμο και στον ιδιωτικό τομέα γενικότερα...δε ξέρω εσύ πόσες φορές πήρες άδεια για να πας νοσοκομείο για να σε εξετάσουν για την πορεία της εξωσωματικής... Εγώ πολλές και άδεια μου εδώ σε μια φορά μια ώρα... Μετα αναγκάστηκα να διαλέξω παιδί και εξωσωματική η δουλειά και ατεκνη.... Αυτά.... Πόσο μου αρέσει πάντως αυτός ο διάλογος.... Ανταλλαζεις απόψεις και βλέπεις το παίζει στον γύρω κόσμο.... 

Θα απαντήσω σε όσα έγραψες με την αλήθεια που προανέφερες ότι ο καθένας κουβαλάει τον σταυρό του... Όλες οι δουλειές έχουν τις δυσκολίες τους, στις περισσότερες έρχεσαι σε επαφή με κόσμο και σίγουρα στον ιδιωτικό τομέα είναι πολύ δύσκολο να καταφέρεις πράγματα που θα έπρεπε να θεωρούνται αυτονόητα. Όσον αφορά το εμβόλιο ο γιατρός μου δεν μου είπε να το κάνω, εγώ τον ρώτησα λαμβάνοντας υπόψη όσα συζητήθηκαν στο forum και μου είπε ότι το συστήνει χωρίς να είναι κατηγορηματικός στην περίπτωσή μου γιατί είμαι στο σπίτι, βγαίνω μόνο για τις επισκέψεις στον γιατρό και έρχομαι σε επαφή κυρίως με τον άντρα μου που σπανίως αρρωσταίνει εώς ποτέ από ό,τι θυμάμαι τουλάχιστον τα τελευταία χρόνια. Και πάλι όμως ίσως το ξανασκεφτώ, απλώς ακούγονται διάφορα για τα εμβόλια τα τελευταία χρόνια που δεν ξέρεις τι να πιστέψεις.

Just now, Murtw.st είπε:

Καλημέρα! Καλώς την! Κ εγω σήμερα ακριβώς 22 εβδ κ έχω β επιπέδου την Πέμπτη!!! 

Κορίτσια να σας κάνω μια ερώτηση να μου πείτε αν ειμαι μόνο εγω παράξενη! Πως νιώθετε όταν σας χαϊδεύουν την κοιλιά (άτομα πέραν του κλειστού κύκλου δεν εννοώ τον άντρα μας την φίλη μας τον αδερφό μας) αλλα άκυροι που μπορεί να έχετε ανταλλάξει καλα καλα 2 κουβέντες; Εγω επειδή γενικότερα έχω θέμα με την στενή επαφή δεν ειμαι πολύ της αγκαλιάς κ του πιασιματος σαν άτομο νιώθω υπερβολικα άβολα κ πέραν αυτού το θεωρώ κ έως αγενές να σε αγγίζει ο αλλος χωρίς τη συγκατάθεση σου μόνο κ μόνο γιατι εισαι έγκυος... ειμαι υπερβολική; Εσείς πως το διαχειρίζεστε; 

Η κοιλιά μου δεν φαίνεται ακόμα τόσο πολύ αλλά εάν ξέρω πως το άτομο που το κάνει είναι καλοπροαίρετο δε νομίζω να είχα πρόβλημα.. Εάν ήξερα όμως ότι εκείνος που το κάνει δε με βλέπει με καλό μάτι θα είχα πρόβλημα ακόμη και συγγενής να ήταν.

On 2/11/2019 at 8:39 ΜΜ, Pagotoula είπε:

Κορίτσια ξέρετε από πολύ μεγάλη στεναχώρια,άγχος,ταχυπαλμία,κλάμα αν μπορεί να βλάψουμε τα μωράκια στις κοιλίτσες μας; Περνάω κάτι πραγματικά πολύ άσχημο και σήμερα όλη μέρα δεν έχω ηρεμήσει κι αισθάνομαι τρομερό φόβο και τύψεις και για το μωράκι. Ειλικρινά δεν ξέρω πως να ηρεμήσω. Όταν είμαι λίγο καλύτερα θα σας γράψω.

Να θυμάσαι ότι το μόνο που έχει σημασία για εσένα αυτήν την περίοδο είναι το μωρό σου..

  • Μου αρέσει 1

Kgx7p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια το θέμα που με έχει ταράξει έχει να κάνει με πρόβλημα υγείας πολύ κοντινού μου άτομου. Δεν θα επεκταθώ παραπάνω για να μην το επαναφέρω. Γι αυτό και δεν είναι κάτι που απλά μπορούσα να παραβλέψω. @Kathrin17 @KNecky @fairytale18 Σας ευχαριστώ για τα σχόλια σας. 

Just now, Murtw.st είπε:

Καλημέρα! Καλώς την! Κ εγω σήμερα ακριβώς 22 εβδ κ έχω β επιπέδου την Πέμπτη!!! 

Κορίτσια να σας κάνω μια ερώτηση να μου πείτε αν ειμαι μόνο εγω παράξενη! Πως νιώθετε όταν σας χαϊδεύουν την κοιλιά (άτομα πέραν του κλειστού κύκλου δεν εννοώ τον άντρα μας την φίλη μας τον αδερφό μας) αλλα άκυροι που μπορεί να έχετε ανταλλάξει καλα καλα 2 κουβέντες; Εγω επειδή γενικότερα έχω θέμα με την στενή επαφή δεν ειμαι πολύ της αγκαλιάς κ του πιασιματος σαν άτομο νιώθω υπερβολικα άβολα κ πέραν αυτού το θεωρώ κ έως αγενές να σε αγγίζει ο αλλος χωρίς τη συγκατάθεση σου μόνο κ μόνο γιατι εισαι έγκυος... ειμαι υπερβολική; Εσείς πως το διαχειρίζεστε; 

Δεν μου συμβαίνει προς το παρόν, γιατί δεν φαίνεται καθόλου κοιλίτσα κι ότι είμαι έγκυος, οπότε ακόμα κι όσοι το ξέρουν, δεν εμπνέονται μάλλον. :P Πάντως όταν στην πορεία συμβεί, νομίζω κι εγώ ότι θα είμαι θετική όταν ο άλλος είναι καλοπροαίρετος και το κάνει πραγματικά με χαρά. Και ενώ γενικά ούτε κι εγώ είμαι πολύ της σωματικής επαφής, αγκαλιών με φίλες κλπ. Τώρα αν δεν θες, νομίζω με την στάση του σώματος σου και βλέμμα, μπορείς να το αποφύγεις. Το φαντάζομαι όπως αποφεύγουμε πχ τον χαιρετισμό με σταυρωτό φιλί αν δεν θέλουμε (εγώ τουλάχιστον το κάνω αυτό).

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Κορίτσια το θέμα που με έχει ταράξει έχει να κάνει με πρόβλημα υγείας πολύ κοντινού μου άτομου. Δεν θα επεκταθώ παραπάνω για να μην το επαναφέρω. Γι αυτό και δεν είναι κάτι που απλά μπορούσα να παραβλέψω. @Kathrin17 @KNecky @fairytale18 Σας ευχαριστώ για τα σχόλια σας. 

Δεν μου συμβαίνει προς το παρόν, γιατί δεν φαίνεται καθόλου κοιλίτσα κι ότι είμαι έγκυος, οπότε ακόμα κι όσοι το ξέρουν, δεν εμπνέονται μάλλον. :P Πάντως όταν στην πορεία συμβεί, νομίζω κι εγώ ότι θα είμαι θετική όταν ο άλλος είναι καλοπροαίρετος και το κάνει πραγματικά με χαρά. Και ενώ γενικά ούτε κι εγώ είμαι πολύ της σωματικής επαφής, αγκαλιών με φίλες κλπ. Τώρα αν δεν θες, νομίζω με την στάση του σώματος σου και βλέμμα, μπορείς να το αποφύγεις. Το φαντάζομαι όπως αποφεύγουμε πχ τον χαιρετισμό με σταυρωτό φιλί αν δεν θέλουμε (εγώ τουλάχιστον το κάνω αυτό).

Δυστυχώς κάποια πράγματα είναι αναπόφευκτα κ ούτε μπορούμε να ειμαστε σαν τις χαπακωμένες 24/24 γελαστές κ χαρούμενες.. ξέρω πολύ καλα πως νιώθεις γιατι κ μένα μου έχουν έρθει τα πάνω κάτω το τελευταίο δίμηνο κ συν της στεναχώριας μου γίνομαι κ ενοχική οτι δεν ειμαι καλή μαμά η οτι ειμαι <<αχάριστη>> επειδή θα έπρεπε να βιώνω την πιο ωραία περίοδο της ζωής μου... κάνουμε οτι καλύτερο μπορούμε, δεν ειμαστε υπερήρωες... κ εγω χθες έκανα το μνημόσυνο της μαμάς μου κ δυο μέρες ήταν τα μάτια μου νταούλια απ το κλάμα. Δυστυχώς η ζωή εχει απ όλα!! 

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Murtw.st είπε:

Δυστυχώς κάποια πράγματα είναι αναπόφευκτα κ ούτε μπορούμε να ειμαστε σαν τις χαπακωμένες 24/24 γελαστές κ χαρούμενες.. ξέρω πολύ καλα πως νιώθεις γιατι κ μένα μου έχουν έρθει τα πάνω κάτω το τελευταίο δίμηνο κ συν της στεναχώριας μου γίνομαι κ ενοχική οτι δεν ειμαι καλή μαμά η οτι ειμαι <<αχάριστη>> επειδή θα έπρεπε να βιώνω την πιο ωραία περίοδο της ζωής μου... κάνουμε οτι καλύτερο μπορούμε, δεν ειμαστε υπερήρωες... κ εγω χθες έκανα το μνημόσυνο της μαμάς μου κ δυο μέρες ήταν τα μάτια μου νταούλια απ το κλάμα. Δυστυχώς η ζωή εχει απ όλα!! 

Με καταλαβαίνεις οπότε... Κι εγώ πολλές τύψεις μήπως επηρεάζω το μωρό. Αλλά όπως τα λες... Η ζωή έχει τα καλά και τα κακά... Δυστυχώς δεν μπορούμε να την παγώσουμε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Murtw.st said:

Καλημέρα! Καλώς την! Κ εγω σήμερα ακριβώς 22 εβδ κ έχω β επιπέδου την Πέμπτη!!! 

Κορίτσια να σας κάνω μια ερώτηση να μου πείτε αν ειμαι μόνο εγω παράξενη! Πως νιώθετε όταν σας χαϊδεύουν την κοιλιά (άτομα πέραν του κλειστού κύκλου δεν εννοώ τον άντρα μας την φίλη μας τον αδερφό μας) αλλα άκυροι που μπορεί να έχετε ανταλλάξει καλα καλα 2 κουβέντες; Εγω επειδή γενικότερα έχω θέμα με την στενή επαφή δεν ειμαι πολύ της αγκαλιάς κ του πιασιματος σαν άτομο νιώθω υπερβολικα άβολα κ πέραν αυτού το θεωρώ κ έως αγενές να σε αγγίζει ο αλλος χωρίς τη συγκατάθεση σου μόνο κ μόνο γιατι εισαι έγκυος... ειμαι υπερβολική; Εσείς πως το διαχειρίζεστε; 

Εγω παντως συμφωνω πολυ για το θεμα με το χαιδεμα της κοιλιας. Δεν μαρεσει να ερχεται καποιος που θεωρω απλο γνωστο κ να πιασει την κοιλια μου ειδικα οταν δεν ρωταει πριν. Εδω κ να ρωτήσει πολυ θελω να πω οχι. Δική μου λοξα αλλα κ δικαιωμα θεωρω χεχε!

Just now, Pagotoula said:

Με καταλαβαίνεις οπότε... Κι εγώ πολλές τύψεις μήπως επηρεάζω το μωρό. Αλλά όπως τα λες... Η ζωή έχει τα καλά και τα κακά... Δυστυχώς δεν μπορούμε να την παγώσουμε.

Περαστικα γλυκια μου κ κουραγιο!

Οταν ηρεμειτε καπως χαιδεψτε τις κοιλιτσες κ μιληστε στα μωράκια σας που πλεον σιγα σιγα μας ακούνε κ νιωθουν πως τα αγαπαμε κ ας κλαιμε κ ας περναμε δυσκολα. ^_^  Ειναι μωρακια ακομα αλλα εγω νιωθω πως θελω να συμμετεχει σε οτι περναω. Αλλωστε αυτο γινεται κ οταν μεγαλωνουν κ ειναι εξω απ την κοιλιτσα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, KNecky είπε:

Εγω παντως συμφωνω πολυ για το θεμα με το χαιδεμα της κοιλιας. Δεν μαρεσει να ερχεται καποιος που θεωρω απλο γνωστο κ να πιασει την κοιλια μου ειδικα οταν δεν ρωταει πριν. Εδω κ να ρωτήσει πολυ θελω να πω οχι. Δική μου λοξα αλλα κ δικαιωμα θεωρω χεχε!

Περαστικα γλυκια μου κ κουραγιο!

Οταν ηρεμειτε καπως χαιδεψτε τις κοιλιτσες κ μιληστε στα μωράκια σας που πλεον σιγα σιγα μας ακούνε κ νιωθουν πως τα αγαπαμε κ ας κλαιμε κ ας περναμε δυσκολα. ^_^  Ειναι μωρακια ακομα αλλα εγω νιωθω πως θελω να συμμετεχει σε οτι περναω. Αλλωστε αυτο γινεται κ οταν μεγαλωνουν κ ειναι εξω απ την κοιλιτσα.

Σίγουρα κ εγω του μιλάω κ του λέω κάποια πραγματάκια κ του εξηγώ κιόλας πολλές  φορές...είναι κ αυτός πλέον στην καθημερινότητα! Εμένα μ αρέσει να βάζω κ μουσική να ακούμε κάτι playlist κλασική μουσική για εγκύους κτλ... νιώθω πως είναι η ώρα μας μες την μερα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Murtw.st said:

Σίγουρα κ εγω του μιλάω κ του λέω κάποια πραγματάκια κ του εξηγώ κιόλας πολλές  φορές...είναι κ αυτός πλέον στην καθημερινότητα! Εμένα μ αρέσει να βάζω κ μουσική να ακούμε κάτι playlist κλασική μουσική για εγκύους κτλ... νιώθω πως είναι η ώρα μας μες την μερα 

Τι ομορφο αυτο με την μουσικη!! :) Υπαρχουν ερευνες που δειχναν λεει πως τα μωρακια μετα την γέννηση δειχναν να αναγνωριζουν τις μελωδιες που εβαζαν οι μαμαδες να ακουνε στην κοιλια, δεν ειναι υπεροχο!? Εγω διαβαζω παραμυθια για 2 πλεον κ ειναι ετσι η ωρα μας μες την μερα! Πιστευω χτιζουμε σχεση απο τώρα κ εχει σημασια να καταλαβει απο μικρο ενα παιδι πως δν ειναι όλα εύκολα στην ζωη αλλα ειμαστε εκει ο ενας γ τον αλλο. Ειναι παρηγορια τα παιδια μας απο την κοιλια ακομα κ γ μας αλλωστε.

Με το καλο οι β επιπεδου κοριτσια!! Ξεκιναμε σιγα σιγά..εχω αγχος για αυτη την εξεταση.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, asda είπε:

Καλημέρα και Καλώς μας ήρθες!! Το πρώτο σου παιδάκι; ξέρεις φυλο; αν θες γράψε και Πητ να σε βάλουν στο πινακακι μας!! Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις.

ΠΗΤ 15 Μαρτίου!!! Φύλο θα το εξακριβωσουμε στην Β επιπεδου! Είναι το πρώτο μου παιδάκι, σας ευχαριστώ πολυ!!! Εύχομαι σε όλες μας τελειομηνη εγκυμοσυνη χωρίς προβλήματα και υγιή παιδια

8 ώρες πρίν, Kathrin17 είπε:

Καλημερα!!!καλωσηρθες στην ομαδα μας!!γτ δισταζες τοσο καιρο?? Αν θες πες μας λιγα πραματα για σενα να γνωριστουμε καλυτερα..

Γεια σας!!! Δίσταζα γιατί δεν το είχα πιστέψει ακομη!!! Είχα μια αποβολή τον Μάρτιο, Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες μας!!!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Τι ομορφο αυτο με την μουσικη!! :) Υπαρχουν ερευνες που δειχναν λεει πως τα μωρακια μετα την γέννηση δειχναν να αναγνωριζουν τις μελωδιες που εβαζαν οι μαμαδες να ακουνε στην κοιλια, δεν ειναι υπεροχο!? Εγω διαβαζω παραμυθια για 2 πλεον κ ειναι ετσι η ωρα μας μες την μερα! Πιστευω χτιζουμε σχεση απο τώρα κ εχει σημασια να καταλαβει απο μικρο ενα παιδι πως δν ειναι όλα εύκολα στην ζωη αλλα ειμαστε εκει ο ενας γ τον αλλο. Ειναι παρηγορια τα παιδια μας απο την κοιλια ακομα κ γ μας αλλωστε.

Με το καλο οι β επιπεδου κοριτσια!! Ξεκιναμε σιγα σιγά..εχω αγχος για αυτη την εξεταση.

Ναι κ εγώ κάπως έτσι το έχω συνδέσει στο μυαλό μου οτι αν αναγνωρίζει την μελωδία θα βρίσκει κ κάτι οικείο εκτός κοιλιάς όταν γεννηθεί.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια! Λοιπον τα πρωτα εξοδα μωρου αρχισαν για μενα ... ηρθε η ΔΕΗ χαχα. Τον περισσοτερο Ιουλιο Αυγουστο Σεπτεμβρη τον περασα σπιτι με φουλ aircondition 24 ωρες γιατι εσκαγα οποτε καταλαβαινετε τι νουμερο ηρθε!!!

Το Σαββατο ειχαμε παει για ψωνια και στην ουρα του ταμειου επεμεναν να παω μπροστα! Μαλλον φαινομαι εγκυος πλεον! Εγω δεν ξερω γιατι αλλα ντραπηκα αλλα ο αντρας μου χαρηκε που γλιτωσε την ουρα και μετα στα επομενα μαγαζια αρχιζε να μουρμουριζει στις ουρες “εχουμε και εγκυο εδω” και τον τσιμπαγα να σταματησει μη γινουμε ρεζιλι χαχαχαχα. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Polly1 είπε:

ΠΗΤ 15 Μαρτίου!!! Φύλο θα το εξακριβωσουμε στην Β επιπεδου! Είναι το πρώτο μου παιδάκι, σας ευχαριστώ πολυ!!! Εύχομαι σε όλες μας τελειομηνη εγκυμοσυνη χωρίς προβλήματα και υγιή παιδια

Γεια σας!!! Δίσταζα γιατί δεν το είχα πιστέψει ακομη!!! Είχα μια αποβολή τον Μάρτιο, Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες μας!!!

Πολλά κορίτσια έχουμε περάσει δυστυχώς από ατυχίες, αποβολές, παλίνδρομες, εξωσωματικές, χρόνιες προσπάθειες.... Οπότε μην αισθάνεσαι μόνη, μπορούμε να σε καταλάβουμε. Άγχος και αγωνία υπάρχουν και θα υπάρχουν σε όλη την εγκυμοσύνη μας, αλλά εδώ είμαστε να μοιραζόμαστε τις σκέψεις μας και να προσπαθούμε να βοηθάμε η μία την άλλη να βλέπουμε θετικά κι αισιόδοξα το κάθε επόμενο βήμα. Η Παναγία θα μας βοηθήσει όλες μας να κρατήσουμε αγκαλιά τα γερά μωράκια μας σε λίγους μήνες... 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Honeybee είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Λοιπον τα πρωτα εξοδα μωρου αρχισαν για μενα ... ηρθε η ΔΕΗ χαχα. Τον περισσοτερο Ιουλιο Αυγουστο Σεπτεμβρη τον περασα σπιτι με φουλ aircondition 24 ωρες γιατι εσκαγα οποτε καταλαβαινετε τι νουμερο ηρθε!!!

Το Σαββατο ειχαμε παει για ψωνια και στην ουρα του ταμειου επεμεναν να παω μπροστα! Μαλλον φαινομαι εγκυος πλεον! Εγω δεν ξερω γιατι αλλα ντραπηκα αλλα ο αντρας μου χαρηκε που γλιτωσε την ουρα και μετα στα επομενα μαγαζια αρχιζε να μουρμουριζει στις ουρες “εχουμε και εγκυο εδω” και τον τσιμπαγα να σταματησει μη γινουμε ρεζιλι χαχαχαχα. 

Στάνταρ φαίνεσαι! Εγω μέχρι πριν 2 βδομάδες νόμιζα πως καμουφλάρομαι με T-shirt πουκάμισα κτλ αλλα τελικά είναι στο μυαλό μου (αλλα πραγματικά έπεσα απ τα σύννεφα όταν μου το είπε ο άντρας μου οτι είναι πλέον πολύ προφανές)  όταν κοιτάω την αντανάκλαση μου σε βιτρίνες λέω δεν είναι δυνατόν να έχω εγω κοιλιά εγκυου! Σαν ψέμα μου φαίνεται 

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, έχετε ξεκινήσει να κοιτάτε πράγματα που θα αγοράσετε; Εγω πρέπει να τα πάρω σχεδόν όλα απο την αρχη γιατι είναι τοπρώτο μου και οι γνωστοί μου έχουν νεογέννητα ή σκέφτονται για 2ο

Είδα κάποια τωρα το 10ημερο, κανεις δεν ξέρει για τημείωση του ΦΠΑ και μου έκανε εντύπωση! Σε κάποια καταστήματα ειπαν οτι θα περάσει αρχικά μόνο στα καθίσματα αυτοκινήτου

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Κορίτσια, έχετε ξεκινήσει να κοιτάτε πράγματα που θα αγοράσετε; Εγω πρέπει να τα πάρω σχεδόν όλα απο την αρχη γιατι είναι τοπρώτο μου και οι γνωστοί μου έχουν νεογέννητα ή σκέφτονται για 2ο

Είδα κάποια τωρα το 10ημερο, κανεις δεν ξέρει για τημείωση του ΦΠΑ και μου έκανε εντύπωση! Σε κάποια καταστήματα ειπαν οτι θα περάσει αρχικά μόνο στα καθίσματα αυτοκινήτου

 

 

Αυτό για το ΦΠΑ να σου πω κ εγω δεν το έχω ακούσει... εγω ευτυχώς απο τον <<βαρύ εξοπλισμό>> έχω πράγματα όποτε θα πάρω κάποια συμπληρωματικά... κοίταξε η τακτική που ακολουθώ είναι να βρω περίπου τι θελω, να τσεκάρω στο Black Friday αν έχει καμία αξιόλογη έκπτωση, κ μετά να πάρω αρκετά κ με τις εκπτώσεις Ιανουαρίου. Πχ εγω θελω φέτος να πάρω επιτέλους στεγνωτήριο γιατι έχουμε αρκετή υγρασία κ αργεί το στέγνωμα των ρούχων κ ειδικά με τον μπέμπη θεωρώ θα μου λύσει τα χέρια... δηλαδή πιο πολύ κοιτάω για το στεγνωτήριο, ένα λίκνο κ ένα καρότσι 3 σε 1 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Murtw.st said:

Αυτό για το ΦΠΑ να σου πω κ εγω δεν το έχω ακούσει... εγω ευτυχώς απο τον <<βαρύ εξοπλισμό>> έχω πράγματα όποτε θα πάρω κάποια συμπληρωματικά... κοίταξε η τακτική που ακολουθώ είναι να βρω περίπου τι θελω, να τσεκάρω στο Black Friday αν έχει καμία αξιόλογη έκπτωση, κ μετά να πάρω αρκετά κ με τις εκπτώσεις Ιανουαρίου. Πχ εγω θελω φέτος να πάρω επιτέλους στεγνωτήριο γιατι έχουμε αρκετή υγρασία κ αργεί το στέγνωμα των ρούχων κ ειδικά με τον μπέμπη θεωρώ θα μου λύσει τα χέρια... δηλαδή πιο πολύ κοιτάω για το στεγνωτήριο, ένα λίκνο κ ένα καρότσι 3 σε 1 

Καλημερα!! Το στεγνωτηριο αν μπορεις οικονομικα να το βολεψεις στο συστήνω 100%!! Τ ρουχα βγαινουν τελεια ζεστα κ σιδερωμενα. Κ στεγνωμα κ σιδερο γλιτωνεις μιας κ εχουν αποστηρωθει ειναι οκ γ το μωρό κ γ μας! Απο την αλλη μερικά εχουν υψηλη καταναλωση ρευματος οποτε προσεχε το στην επιλογη. Εγω χρησιμοποιησα πολυ οταν γεννηθηκε ο γιος μου κ ηταν φοβερη βοηθεια, τωρα το αραιωσα λιγο κ μολις ειναι καιρος γ να πλυνω τα μωρουδιακα θα το ξαναβαλω σε καθημερινη βαση.

5 hours ago, Polly1 said:

Κορίτσια, έχετε ξεκινήσει να κοιτάτε πράγματα που θα αγοράσετε; Εγω πρέπει να τα πάρω σχεδόν όλα απο την αρχη γιατι είναι τοπρώτο μου και οι γνωστοί μου έχουν νεογέννητα ή σκέφτονται για 2ο

Είδα κάποια τωρα το 10ημερο, κανεις δεν ξέρει για τημείωση του ΦΠΑ και μου έκανε εντύπωση! Σε κάποια καταστήματα ειπαν οτι θα περάσει αρχικά μόνο στα καθίσματα αυτοκινήτου

 

 

Παντως κ αυτοι που εχουν νεογεννητα μεχρι να γεννησουμε με το καλο θα εχουν σταματησει να χρησιμοποιουν καποια ρουχα κ εξοπλισμο γ νεογεννητα οποτε δειτε μηπως εχουν κατι που δεν χρειαζονται γυρω στο Φεβρουαριο αν εχετε την ανεση να ρωτήσετε εννοειται!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...