Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Eflenew είπε:

      Άρα θα αφήσεις ένα μήνα κενό? Είχα απορία σε αυτό αν είναι καλό που προτείνουν κάποιοι γιατροί αμέσως επόμενη μεταφορά ή πρέπει να ξεκουράζεται ο οργανισμός. Αν κόψεις τα φάρμακα θα πέσει προγεστερονη και θα σου ερθει περίοδος. Είναι πολύ ενθαρρυντικό που έχεις ένα εμβρυακι έτοιμο να σε περιμένει. ❤️

      Σου εύχομαι μια υψηλή χοριακη την Παρασκευή!!!! 🙏

      Πωωωω έπεσες τελείως μέσα σε όσα είπες!!!!😁 Εσυ πως εισαι?

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, Annette είπε:

Καλησπερα στις μανουλες Μαρτιου 2020! Ειμαι η Αννα και περιμενω αγορακι στις 26/3. 
@Pagotoula εχω και εγω επιχειλιο πλακουντα μου το εχει πει εδω και ενα μηνα ο γιατρος μου. Μου εχει απαγορεψει μονο τη γυμναστικη και το πολυ περπατημα που εκανα. Κατα τα αλλα σεξ, δουλειες του σπιτιου και βολτες ολα κανονικα και δεν ειχα καποιο προβλημα. Το μωρο νομιζω οτι το νιωθω αλλα δεν ειμαι και σιγουρη αν ειναι οντως το μωρο η αν ειναι η ιδεα μου. Μονο αν φαω κανονικη κλοτσια θα το σιγουρεψω! 

Καλώς ήρθες! Φοβάμαι να το διακινδυνέψω να σου πω την αλήθεια, γιατί κι όπου διάβασα λένε ότι το σεξ κι οι δουλειές απαγορεύονται κι ειδικά το σεξ, γιατί κατά την διάρκεια το πέος έρχεται σε επαφή με όλο τον τράχηλο. Τώρα ο γιατρός σου σίγουρα θα ξέρει καλύτερα, εξάλλου κάθε περίπτωση είναι και διαφορετική... Εγώ να σου πω την αλήθεια τώρα που μου έχει μπει η ιδέα κι ο φόβος, προτιμώ να μην κάνω καν σεξ παρά να μην μπορώ να χαλαρώσω και να αγχώμομαι...μισές δουλειές να κάνουμε;; :P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Pagotoula είπε:

Θέλει περισσότερη προσοχή για να μην έχουμε επιπλοκές, γιατί όσο να πεις η αιμορραγία είναι πολύ αγχωτική στην εγκυμοσύνη. 

Εμένα με προβληματίζει αυτό με τις δουλειές κυρίως, γιατί μου είπε όχι σκιψίματα κι όχι σκούπα και σφουγγάρισμα... Και ποιος θα τα κάνει οέο; Εγώ φεύγω 8 το πρωί και γυρνάω στην καλύτερη 6μίση. Ο άντρας μου στην καλύτερη 7μίση και συνήθως συνεχίζει τη δουλειά από το σπίτι. Πόσο να τον πιέσω κι αυτόν; Τον λυπάμαι... Η μαμά μου έχει πρόβλημα υγείας και δεν μπορεί να βοηθάει... Τι να κάνω ρε παιδιά; Να πάρω γυναίκα; Και πόσο θα παίρνει άραγε; Έχετε καθόλου ιδέα; Επίσης, πώς εμπιστεύεσαι κάποιον στο σπίτι σου;

Εφόσον δεν μπορεί κανείς άλλος να βοηθήσει, ας κάνει ο άντρας σου ό,τι μπορεί.. Επειδή κι εγώ είχα τέτοιες οδηγίες από την αρχή έτσι κάναμε. Βέβαια ο άντρας μου δεν δουλεύει από το σπίτι, κάνει το εννιάωρό του στη δουλειά και φεύγει. Και να σου πω κάτι; Δεν χρειάζεται να είναι όλα πεντακάθαρα κάθε μέρα τώρα που τα πράγματα είναι έτσι, ας είναι και λίγο ακατάστατο κάποιες φορές το σπίτι, σημασία έχει η ξεκούρασή σας, ο προσωπικός σας χρόνος και να είναι καλά το μωρό.

Just now, Pagotoula είπε:

Το θέμα είναι ότι έχουμε σκυλί και όσο να πεις τα πράγματα είναι πιο δύσκολα. Η τρίχα θέλει ξεσκόνισμα και ηλεκτρική όλη την ώρα. Για να μην πω που είναι και σαλιάρικο κι όλη την ώρα δαγκώνει τα παιχνίδια του και κυλιέται σε όλο το σπίτι και λερώνει όλο τον κόσμο. Θα το κάνω μάλλον αυτό που λες ανά 15 μέρες και θα το κανονίζω Σαβ.να είμαι μπροστά, έχεις δίκιο.

Το σκυλί είναι ένα θέμα, τώρα το είδα. Δεν υπάρχει κάποιος χώρος να το πας; Η συννυφάδα μου είχε λατρεία με το σκυλί της, όταν όμως έμεινε έγκυος το άφησε στα πεθερικά μας στο χωριό γιατί και σαν μαμά με βρέφος στο σπίτι πιο μετά δεν ήθελε να το έχει. Κι εμείς σκεφτόμασταν να πάρουμε σκυλί πριν μάθουμε για την εγκυμοσύνη και πλέον είναι κάτι που αν θα γίνει θα γίνει πολύ αργότερα.  Για τη γυναίκα, το είχα σκεφτεί να πάρω μία αλλά δόξα τω Θεώ ο σύζυγός μου ανταποκρίνεται και με το παραπάνω στις απαιτήσεις του σπιτιού. Για τιμές ξέρω για 5 ευρώ την ώρα, τουλάχιστον στην πόλη μου.

Just now, Annette είπε:

Καλησπερα στις μανουλες Μαρτιου 2020! Ειμαι η Αννα και περιμενω αγορακι στις 26/3. 
@Pagotoula εχω και εγω επιχειλιο πλακουντα μου το εχει πει εδω και ενα μηνα ο γιατρος μου. Μου εχει απαγορεψει μονο τη γυμναστικη και το πολυ περπατημα που εκανα. Κατα τα αλλα σεξ, δουλειες του σπιτιου και βολτες ολα κανονικα και δεν ειχα καποιο προβλημα. Το μωρο νομιζω οτι το νιωθω αλλα δεν ειμαι και σιγουρη αν ειναι οντως το μωρο η αν ειναι η ιδεα μου. Μονο αν φαω κανονικη κλοτσια θα το σιγουρεψω! 

Καλώς ήρθες, με το καλό τα μωράκια μας, έχουμε ίδια ΠΗΤ.

Just now, Pagotoula είπε:

Καλώς ήρθες! Φοβάμαι να το διακινδυνέψω να σου πω την αλήθεια, γιατί κι όπου διάβασα λένε ότι το σεξ κι οι δουλειές απαγορεύονται κι ειδικά το σεξ, γιατί κατά την διάρκεια το πέος έρχεται σε επαφή με όλο τον τράχηλο. Τώρα ο γιατρός σου σίγουρα θα ξέρει καλύτερα, εξάλλου κάθε περίπτωση είναι και διαφορετική... Εγώ να σου πω την αλήθεια τώρα που μου έχει μπει η ιδέα κι ο φόβος, προτιμώ να μην κάνω καν σεξ παρά να μην μπορώ να χαλαρώσω και να αγχώμομαι...μισές δουλειές να κάνουμε;; :P

Εμάς μας το απαγόρεψε ο γιατρός από την αρχή της εγκυμοσύνης, θέλει υπομονή, δεν το σκέφτομαι καν και έτσι περνάει ο καιρός...

  • Μου αρέσει 2

Kgx7p3.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Το θέμα είναι ότι έχουμε σκυλί και όσο να πεις τα πράγματα είναι πιο δύσκολα. Η τρίχα θέλει ξεσκόνισμα και ηλεκτρική όλη την ώρα. Για να μην πω που είναι και σαλιάρικο κι όλη την ώρα δαγκώνει τα παιχνίδια του και κυλιέται σε όλο το σπίτι και λερώνει όλο τον κόσμο. Θα το κάνω μάλλον αυτό που λες ανά 15 μέρες και θα το κανονίζω Σαβ.να είμαι μπροστά, έχεις δίκιο.

Συμφωνω με την @asda..τα ιδια ηθελα να σου γραψω κ γω..μια γυναικα για τα πολλα κ βαρια το σκ που θασαι κ συ σπιτι..τον υπολοιπο καιρο τα πανω πανω απο σας κ κυριως απτον αντρα σου..

Just now, Annette είπε:

Καλησπερα στις μανουλες Μαρτιου 2020! Ειμαι η Αννα και περιμενω αγορακι στις 26/3. 
@Pagotoula εχω και εγω επιχειλιο πλακουντα μου το εχει πει εδω και ενα μηνα ο γιατρος μου. Μου εχει απαγορεψει μονο τη γυμναστικη και το πολυ περπατημα που εκανα. Κατα τα αλλα σεξ, δουλειες του σπιτιου και βολτες ολα κανονικα και δεν ειχα καποιο προβλημα. Το μωρο νομιζω οτι το νιωθω αλλα δεν ειμαι και σιγουρη αν ειναι οντως το μωρο η αν ειναι η ιδεα μου. Μονο αν φαω κανονικη κλοτσια θα το σιγουρεψω! 

Καλως μας ηρθες!! Με το καλο να υποδεχτεις το αγορακι σου!! Αν αυτο που νιωθεις ειναι το ιδιο καθε μερα τοτε ειναι το μωρακι σου..μερα με τη μερα θασαι κ πιο βεβαιη..εγω την 1η φορα δν ημουν σιγουρη αλλα οταν ενιωσα το ιδιο 2μερες μετα σιγουρευτηκα οτι ηταν η μπουμπου μου!! 

 

Μανουλα              ΠΗΤ         

Ματιλντα              5/3           κοριτσακι

Murtw.st                9/3           αγορακι  (16-18/2)

mpoukitsa             9/3           αγορακι

eleniart                  9/3           κοριτσακι

KNecky                  11/3         κοριτσακι

AMAL04                13/3         αγορακι

Polly1                    15/3             ??

ALEX210               16/3         αγορακι         

Φιλενια                 19/3         κοριτσακι??

asda                       23/3         κοριτσακι

fairytale18            26/3         κοριτσακι

Annette                 26/3          αγορακι

teta2                      28/3         κοριτσακι

Honeybee             28/3          αγορακι

Kathrin17              31/3         κοριτσακι

 Pagotoula            31/3         κοριτσακι??

Ζουζουνιαααα2    1/4           κοριτσακια 2

Nackt                      4/4          κοριτσακι??

Sweet_child           6/4           αγορακι

  • Μου αρέσει 3

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, fairytale18 είπε:

Εφόσον δεν μπορεί κανείς άλλος να βοηθήσει, ας κάνει ο άντρας σου ό,τι μπορεί.. Επειδή κι εγώ είχα τέτοιες οδηγίες από την αρχή έτσι κάναμε. Βέβαια ο άντρας μου δεν δουλεύει από το σπίτι, κάνει το εννιάωρό του στη δουλειά και φεύγει. Και να σου πω κάτι; Δεν χρειάζεται να είναι όλα πεντακάθαρα κάθε μέρα τώρα που τα πράγματα είναι έτσι, ας είναι και λίγο ακατάστατο κάποιες φορές το σπίτι, σημασία έχει η ξεκούρασή σας, ο προσωπικός σας χρόνος και να είναι καλά το μωρό.

Το σκυλί είναι ένα θέμα, τώρα το είδα. Δεν υπάρχει κάποιος χώρος να το πας; Η συννυφάδα μου είχε λατρεία με το σκυλί της, όταν όμως έμεινε έγκυος το άφησε στα πεθερικά μας στο χωριό γιατί και σαν μαμά με βρέφος στο σπίτι πιο μετά δεν ήθελε να το έχει. Κι εμείς σκεφτόμασταν να πάρουμε σκυλί πριν μάθουμε για την εγκυμοσύνη και πλέον είναι κάτι που αν θα γίνει θα γίνει πολύ αργότερα.  Για τη γυναίκα, το είχα σκεφτεί να πάρω μία αλλά δόξα τω Θεώ ο σύζυγός μου ανταποκρίνεται και με το παραπάνω στις απαιτήσεις του σπιτιού. Για τιμές ξέρω για 5 ευρώ την ώρα, τουλάχιστον στην πόλη μου.

Καλώς ήρθες, με το καλό τα μωράκια μας, έχουμε ίδια ΠΗΤ.

Εμάς μας το απαγόρεψε ο γιατρός από την αρχή της εγκυμοσύνης, θέλει υπομονή, δεν το σκέφτομαι καν και έτσι περνάει ο καιρός...

Δεν υπάρχει πετίπτωση να αποχωριστούμε το σκυλί. Είμαστε πολύ κάθετοι σε αυτό και οι δυο μας, δεν το σκεφτήκαμε λεπτό. Το νιώθουμε ως μέλος της οικογένειας μας. Ούτε το αποκτήσαμε εξαρχής ως υποκατάστατο παιδιού, ώστε μόλις έρθει το παιδάκι να το παραγκωνίσουμε. Από 4μηνών το έχουμε εκπαιδεύσει στη βασική υπακοή και πρόκειται να κάνουμε και άλλη εκπαίδευση με τον δάκαλό μας ως προετοιμασία για τον ερχομό του μωρού και τη συνύπαρξη όλων. Επίσης, τα μωρά και νήπια που μεγαλώνουν με σκυλάκι, παρουσιάζουν πολύ μεγαλύτερη συναισθηματική ανάπτυξη, το έχω συζητήσει με την ψυχολόγο μου και δεν θα στερούσα ένα τέτοιο δώρο από το παιδί μας, γιατί πραγματικά είναι δώρο. Με το να διώξεις το σκυλί έστω και λίγους μήνες, πετυχαίνεις τα ακριβώς αντίθετα αποτελέσματα, μιας και τα καταλαβαίνουν όλα και μετά τους βγαίνει ζήλια, επιθετικότητα, ανάγκη εξουσίας. Οπότε η μόνη λύση μάλλον είναι μια γυναίκα κάθε 15μέρες και τα βασικά το σκ από τον άντρα μου (όπως λέει κι η @Kathrin17 ). Χαλάλι για το μωράκια, ας μην έχουμε σπίτια στην πένα. Έχετε δίκιο...

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Kathrin17 είπε:

@mpoukitsa καλημερα!! Ειδες ποσες μανουλες μαζευτηκαμε τον μαρτιο?? Χα ενα αγορακι ακομη..με το κυαλι τα ψαχνουμε..γεμισε γυναικες ο μαρτης!!

Εγω με το που μπηκα στην 18η καταλαβα 2χτυπηματακια..ουτε φτερουγισματα ουτε κατι αλλο..σιγουρευτηκα οτι ηταν η μπουμπου γτ καθε μερα επαναλαμβανε το ιδιο..2 τακ τακ!! Οσο περνα ο καιρος την καταλαβαινω κ πιο συχνα..χτες το βραδυ που ξαπλωσα εδωσε ρεσιταλ..πρωτη φορα ενιωθα γαργαλιτα κατω απο το δερμα μου κ χτυπηματακια απο δω κ απο κει..γελουσα μονη μου!!

Κ μενα ο γιατρος μου ειπε, οταν δεν την ειχα νιωσει ακομη,οτι θαρθει η ωρα που θασαι σιγουρη οτι αυτο που νιωθεις θαναι υο μωρο κ μετα δε θαχει σταματημο!! Χαχα

 

 

Μανουλα              ΠΗΤ         

Ματιλντα              5/3           κοριτσακι

Murtw.st                9/3           αγορακι  (16-18/2)

mpoukitsa             9/3           αγορακι

eleniart                  9/3           κοριτσακι

KNecky                  11/3         κοριτσακι

AMAL04                13/3         αγορακι

Polly1                    15/3             ??

ALEX210               16/3         αγορακι         

Φιλενια                 19/3         κοριτσακι??

asda                       23/3         κοριτσακι

fairytale18            26/3               ??

teta2                      28/3         κοριτσακι

Honeybee             28/3          αγορακι

Kathrin17              31/3         κοριτσακι

 Pagotoula            31/3         κοριτσακι??

Ζουζουνιαααα2    1/4           κοριτσακια 2

Nackt                      4/4          κοριτσακι??

Sweet_child           6/4           αγορακι

Κ εγω ακριβώς το ίδιο με εσένα ένιωσα μόλις μπήκα στις 18... 

πρίν από 36 λεπτά , Pagotoula είπε:

Θέλει περισσότερη προσοχή για να μην έχουμε επιπλοκές, γιατί όσο να πεις η αιμορραγία είναι πολύ αγχωτική στην εγκυμοσύνη. 

Εμένα με προβληματίζει αυτό με τις δουλειές κυρίως, γιατί μου είπε όχι σκιψίματα κι όχι σκούπα και σφουγγάρισμα... Και ποιος θα τα κάνει οέο; Εγώ φεύγω 8 το πρωί και γυρνάω στην καλύτερη 6μίση. Ο άντρας μου στην καλύτερη 7μίση και συνήθως συνεχίζει τη δουλειά από το σπίτι. Πόσο να τον πιέσω κι αυτόν; Τον λυπάμαι... Η μαμά μου έχει πρόβλημα υγείας και δεν μπορεί να βοηθάει... Τι να κάνω ρε παιδιά; Να πάρω γυναίκα; Και πόσο θα παίρνει άραγε; Έχετε καθόλου ιδέα; Επίσης, πώς εμπιστεύεσαι κάποιον στο σπίτι σου;

Μμμ δίκοπο μαχαίρι... κ εγω που έχω διαταγή για πολυ Προσοχή απ τον γιατρό δειλά δειλά όλο κ κάτι κάνω. Κοίταξε απο <<εμπειρία>> συνήθως για δουλειές στο σπίτι είναι 5€/ώρα... ρωτα φίλες κ γνωστές να σου συστήσουν κ κατα τη γνώμη μου να εισαι κ εσύ σπίτι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Δεν υπάρχει πετίπτωση να αποχωριστούμε το σκυλί. Είμαστε πολύ κάθετοι σε αυτό και οι δυο μας, δεν το σκεφτήκαμε λεπτό. Το νιώθουμε ως μέλος της οικογένειας μας. Ούτε το αποκτήσαμε εξαρχής ως υποκατάστατο παιδιού, ώστε μόλις έρθει το παιδάκι να το παραγκωνίσουμε. Από 4μηνών το έχουμε εκπαιδεύσει στη βασική υπακοή και πρόκειται να κάνουμε και άλλη εκπαίδευση με τον δάκαλό μας ως προετοιμασία για τον ερχομό του μωρού και τη συνύπαρξη όλων. Επίσης, τα μωρά και νήπια που μεγαλώνουν με σκυλάκι, παρουσιάζουν πολύ μεγαλύτερη συναισθηματική ανάπτυξη, το έχω συζητήσει με την ψυχολόγο μου και δεν θα στερούσα ένα τέτοιο δώρο από το παιδί μας, γιατί πραγματικά είναι δώρο. Με το να διώξεις το σκυλί έστω και λίγους μήνες, πετυχαίνεις τα ακριβώς αντίθετα αποτελέσματα, μιας και τα καταλαβαίνουν όλα και μετά τους βγαίνει ζήλια, επιθετικότητα, ανάγκη εξουσίας. Οπότε η μόνη λύση μάλλον είναι μια γυναίκα κάθε 15μέρες και τα βασικά το σκ από τον άντρα μου (όπως λέει κι η @Kathrin17 ). Χαλάλι για το μωράκια, ας μην έχουμε σπίτια στην πένα. Έχετε δίκιο...

Πολλα πολλα μπραβο σας κοριτσι μου! Ποσο συμφωνω σε ολα μα ολα!!! Και εγω εχω σκυλακι ισοτιμο μελος της οικογενειας μας! Θελω να μεγαλωσουν μαζι σαν αδερφακια!  Εχεις απολυτο δικιο σε οσα λες. Μετα αναρωτιουνται γιατι γινονται επιθετικα τα σκυλια και τους ριχνουν ολο το φταιξιμο! Με σωστη εκπαιδευση και φυσικα πολυ προσοχη απο εμας ολα θα γινουν! Και δεν χρειαζεται να μεγαλωσουν αποστειρωμενα τα παιδια μας! Θα ειναι ευτυχισμενα και θα μαθουν να σεβονται τη φυση και τα ζωα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Δεν υπάρχει πετίπτωση να αποχωριστούμε το σκυλί. Είμαστε πολύ κάθετοι σε αυτό και οι δυο μας, δεν το σκεφτήκαμε λεπτό. Το νιώθουμε ως μέλος της οικογένειας μας. Ούτε το αποκτήσαμε εξαρχής ως υποκατάστατο παιδιού, ώστε μόλις έρθει το παιδάκι να το παραγκωνίσουμε. Από 4μηνών το έχουμε εκπαιδεύσει στη βασική υπακοή και πρόκειται να κάνουμε και άλλη εκπαίδευση με τον δάκαλό μας ως προετοιμασία για τον ερχομό του μωρού και τη συνύπαρξη όλων. Επίσης, τα μωρά και νήπια που μεγαλώνουν με σκυλάκι, παρουσιάζουν πολύ μεγαλύτερη συναισθηματική ανάπτυξη, το έχω συζητήσει με την ψυχολόγο μου και δεν θα στερούσα ένα τέτοιο δώρο από το παιδί μας, γιατί πραγματικά είναι δώρο. Με το να διώξεις το σκυλί έστω και λίγους μήνες, πετυχαίνεις τα ακριβώς αντίθετα αποτελέσματα, μιας και τα καταλαβαίνουν όλα και μετά τους βγαίνει ζήλια, επιθετικότητα, ανάγκη εξουσίας. Οπότε η μόνη λύση μάλλον είναι μια γυναίκα κάθε 15μέρες και τα βασικά το σκ από τον άντρα μου (όπως λέει κι η @Kathrin17 ). Χαλάλι για το μωράκια, ας μην έχουμε σπίτια στην πένα. Έχετε δίκιο...

Συμφωνώ μαζί σου 1000%. Το μόνο που έχω μια ανησυχία είναι ο πρώτος καιρός αν επιτρέπει ο παιδίατρος τη συμβίωση. Μια φίλη μου (βέβαια μόνο απ εκείνη το έχω ακούσει) είχε αναγκαστεί να εχει τον σκυλάκο 6 μήνες εκτός σπιτιού. Βέβαια αν πρόκειται για την υγεία του παιδιού εννοείται, αλλα να το ξέρουμε νωρίτερα για να γίνει ομαλή μετάβαση σιγά σιγά κ στον σκύλο... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Murtw.st και @mpoukitsa από όσα έχω συζητήσει με εκπαιδευτές και σκυλογονείς από την σχολή που πηγαίνουμε την δική μας, παίζει πολύ ρόλο να βρούμε παιδίατρο που να έχει ιδέα κι εμπειρία στην συνύπαρξη μωρού και σκύλου για να μπορεί να σε καθοδηγήσει σωστά. Εννοείται ότι τον πρώτο καιρό δεν φέρνεις σε άμεση επαφή το μωρό με το σκυλί, αλλά το να ζει κανονικά το σκυλί μες στο σπίτι, δεν το βλάπτει. Γενικά η λογική της απόλυτης αποστείρωσης επί 3 και 4 μήνες, μόνο στην Ελλάδα εφαρμόζεται. Στο εξωτερικό τελειώνει στον 1ο μήνα και το λέω γιατί τυχαίνει κι έχουμε πολύ κοντινά μας άτομα έξω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κι εγώ έχω σκύλο, ο οποίος μάλιστα μαδάει όλο το χρόνο υπερβολικά. Δεν ενοχλεί σε κάτι το σκυλί, ίσα ίσα! Όσο για την καθαριότητα, κάνω τα στραβά μάτια, τα πάνω πάνω, ό, τι βλέπει η πεθερά! Ό, τι κάνει ο σύζυγος και σκέφτομαι να προσλάβω μια καθαρίστρια ανά 15 μέρες αλλά το σκέφτομαι, 100 ευρώ το μήνα είναι πολλά...

  • Μου αρέσει 1

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Annette είπε:

Κοριτσια ντρεπομαι που το λεω αλλα εγω απο την αρχη της εγκυμοσυνης εχω απιστευτη ορεξη για σεξ! Θελω συνεχεια! Μονο σε εμενα συμβαινει αυτο; :oops::oops:

Αχ μην στρίβεις το μαχαίρι στην πληγήηηηη... κ εγω στην ίδια φάση ειμαι αλλα σκέψου μου εχει απαγορεύσει επαφές απο την αρχή της εγκυμοσύνης! Δράμα. Μόνο αυτό σου λέω. Ε Νταξει στο τσακίρ κέφι μια στο τοσο βρίσκουμε άλλους τρόπους διασκέδασης πέραν της διείσδυσης αλλα η αποχή είναι δυσκοληηηηη

Just now, Pagotoula είπε:

@Murtw.st και @mpoukitsa από όσα έχω συζητήσει με εκπαιδευτές και σκυλογονείς από την σχολή που πηγαίνουμε την δική μας, παίζει πολύ ρόλο να βρούμε παιδίατρο που να έχει ιδέα κι εμπειρία στην συνύπαρξη μωρού και σκύλου για να μπορεί να σε καθοδηγήσει σωστά. Εννοείται ότι τον πρώτο καιρό δεν φέρνεις σε άμεση επαφή το μωρό με το σκυλί, αλλά το να ζει κανονικά το σκυλί μες στο σπίτι, δεν το βλάπτει. Γενικά η λογική της απόλυτης αποστείρωσης επί 3 και 4 μήνες, μόνο στην Ελλάδα εφαρμόζεται. Στο εξωτερικό τελειώνει στον 1ο μήνα και το λέω γιατί τυχαίνει κι έχουμε πολύ κοντινά μας άτομα έξω.

Κ εγω ειμαι αυτής της άποψης... συμφωνώ απόλυτα στο κομμάτι της αποστείρωσης οτι το παρακάνουμε... εγω μεγάλωσα σε εξοχή με σκυλιά κ έχω την πολυτέλεια να μεγαλώσω κ το παιδί μου με τον ίδιο τροπο... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

@Murtw.st και @mpoukitsa από όσα έχω συζητήσει με εκπαιδευτές και σκυλογονείς από την σχολή που πηγαίνουμε την δική μας, παίζει πολύ ρόλο να βρούμε παιδίατρο που να έχει ιδέα κι εμπειρία στην συνύπαρξη μωρού και σκύλου για να μπορεί να σε καθοδηγήσει σωστά. Εννοείται ότι τον πρώτο καιρό δεν φέρνεις σε άμεση επαφή το μωρό με το σκυλί, αλλά το να ζει κανονικά το σκυλί μες στο σπίτι, δεν το βλάπτει. Γενικά η λογική της απόλυτης αποστείρωσης επί 3 και 4 μήνες, μόνο στην Ελλάδα εφαρμόζεται. Στο εξωτερικό τελειώνει στον 1ο μήνα και το λέω γιατί τυχαίνει κι έχουμε πολύ κοντινά μας άτομα έξω.

Ακριβως με βρισκεις απολυτα συμφωνη! Εχω φιλη που δεν αποστειρωσε το μωρο της πανω απο μηνα και ειναι μια χαρα και ουτε καν αλλεργια δεν εχει εμφανισει. Φυσικα μεγαλωνει με σκυλια! Δεν θελω να κρινω καμια μανουλα ολες κανουμε αυτο που πιστευουμε καλυτερο για τα μωρα μας! Λεω απλα οτι δεν θα διωξω το σκυλι και θα προσπαθησω να μην ειμαι υπερβολικα υπερπροστατευτικη με τον μπεμπη! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sweet_child είπε:

Κι εγώ έχω σκύλο, ο οποίος μάλιστα μαδάει όλο το χρόνο υπερβολικά. Δεν ενοχλεί σε κάτι το σκυλί, ίσα ίσα! Όσο για την καθαριότητα, κάνω τα στραβά μάτια, τα πάνω πάνω, ό, τι βλέπει η πεθερά! Ό, τι κάνει ο σύζυγος και σκέφτομαι να προσλάβω μια καθαρίστρια ανά 15 μέρες αλλά το σκέφτομαι, 100 ευρώ το μήνα είναι πολλά...

Κι εγώ σκέφτομαι το έξοδο, αλλά δεν βλέπω να βγαίνει αλλιώς... Σκέφτομαι πως θα ζοριστώ αλλού, αλλά θα βγει....

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, mpoukitsa είπε:

Την εκανα 22+1. Να σου πω νομιζα οτι  γινετε απο 22 μεχρι 24 εβδομαδα! Για να σου ειπε ομως 21+3 θα ξερει καλυτερα!! Με το καλο καο σε σενα και ευχομαι να εχεις πολυ πολυ καλα αποτελεσματα! Να σε ρωτησω νιωθεις κλωστιες η απλα αναταραχες? 

Ευχαριστώ πάρα πολυ!!! Η Β επιπέδου γίνεται από την 20 ως την 24 εβδομάδα! Τα νιώθω και τα 2! Πιο πολυ το πρωί κλωτσιές!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...