Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανουλες Απριλίου 2020!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 867
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, NitsaElenitsa84 είπε:

@Alcedo θα σου πω αυριο, δεν θα παω νωρίς γιατί έχω βοήθεια για το σπίτι, μεσημερακι.  Πιστευεις οτι 1 tog θα είναι υπερβολικά ζεστό για την άνοιξη;

Για άνοιξη καλό θα είναι νομίζω. Άλλωστε το λέει ανοιξιάτικο- φθινοπωρινό.. Αλλά σίγουρα μέχρι 6 μηνών θα μας πιάσει καλοκαίρι, οπότε σκέφτομαι ότι ίσως συμφέρει να πάρω το 0.5 tog και να την ντύνω πιο ζεστά για τους πιο"δροσερούς" μήνες ως το καλοκαίρι.   Όταν πας,ρώτα το.. 0.5 tog  και πιο ζεστά ρούχα ή 1 tog και πιο ελαφριά ρούχα, για τους μήνες που πρέπει να μας καλύψει; Μετά πρέπει να αγοράσουμε άλλον για μεγαλύτερης ηλικίας και από Νοέμβριο... Μην αγχώνεσαι, όποτε πας! Σε ευχαριστώ!


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κάνετε; Πως είστε εσείς από πονακια; Τις τελευταίες μέρες πονάω πολύ, ειδικά στην βουβωνική χώρα. Δεν μπορώ να σηκωθώ από το κρεβάτι και περπατάω με δυσκολία ώρες ώρες. Η κοιλιά πέτρα.. Εσείς έχετε κάτι παρόμοιο;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Πονακια έχω καμία φορά χαμηλά, αριστερά ή δεξιά. Το έντερο είναι σίγουρα πολλές φορές, άλλες κάπου βρίσκει το κεφάλι πιστεύω. Τις τελευταίες μέρες με ειχε πιασει η μέση και έσερνα το αριστερό ποδι, περπατούσα σαν να έχει ξεκολλήσει από το υπόλοιπο σώμα. Δυστυχώς σύμφωνα με τον ομοιοπαθητικο μου δεν κάνει να κάνω βελονισμό τώρα στην εγκυμοσύνη, αλλιώς θα είχα γίνει περδίκι. Και φυσικά το πιάσιμο στην πλατη αν καθίσω μισή ώρα κάπου. Μέχρι στιγμής στη βουβωνική χώρα δεν με έχει πιασει κάτι, απλά ήθελα να κλαφτώ λιγο για τα δικά μου... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Κι εγώ συχνά- πυκνά, έχω πόνους στην βουβωνική χώρα και τα κόκκαλα στην άρθρωση ισχίου- λεκάνης κάνουν θόρυβο κάποιες φορές(κρακ κρουκ κλπ:D) "Διαλύομαι" όσο περνάνε οι μέρες:P! Πιστεύω ότι είναι οι μύες(όπως μου έχει πει ο γιατρός) και ανοίγει και η λεκάνη για να προετοιμάζεται για τον ερχομό!         Όσο για μέση και πιασίματα, άστα! Είναι κάτι φορές που πάω σαν 90χρονη!! Αφού λέω στον άντρα μου"δεν το κάνω επίτηδες για να γελάσουμε"...! Συμβαίνει στα ξαφνικά και έτσι όπως έρχεται έτσι φεύγει! Η κοιλιά"πετρώνει" όταν θέλω να πάω τουαλέτα συνήθως,κάτι τέτοιο έχω παρατηρήσει... @MarakiKakkin Το είπες στον γιατρό σου;

Και έχουμε να βαρύνουμε ακόμα Παναγία μου(τί άλλο σύμπτωμα θα φανερωθεί;!) :blink:

  • Μου αρέσει 1

ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!! Πητ έχω 6/5 περιμένω πως και πως τον Απρίλη για να μπω στον μήνα μου... Αυτό με το ισχύο το είχα σχεδόν από την αρχή , αλλά τώρα που έχει φουσκώσει η κοιλίτσα χαζοποναω όταν λυγίζω το πόδι ας πούμε για να βγάλω το παντελόνι μου όρθια..  πολλά θέλω μάλλον... Χαχα... Αχχ άντε κοντευουμε

  • Μου αρέσει 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntepaki22 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Πητ έχω 6/5 περιμένω πως και πως τον Απρίλη για να μπω στον μήνα μου... Αυτό με το ισχύο το είχα σχεδόν από την αρχή , αλλά τώρα που έχει φουσκώσει η κοιλίτσα χαζοποναω όταν λυγίζω το πόδι ας πούμε για να βγάλω το παντελόνι μου όρθια..  πολλά θέλω μάλλον... Χαχα... Αχχ άντε κοντευουμε

Χαχαχαχα! 

Με το καλό να γεννήσεις ένα γερό μωράκι!! Κοντεύουμε!! 

Κοριτσάκι ή αγοράκι έχεις;  Έχεις ετοιμάσει βαλίτσα; Το δωμάτιο;


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alcedo said:

Χαχαχαχα! 

Με το καλό να γεννήσεις ένα γερό μωράκι!! Κοντεύουμε!! 

Κοριτσάκι ή αγοράκι έχεις;  Έχεις ετοιμάσει βαλίτσα; Το δωμάτιο;

Με το καλό και σε εσένα.. υγεία και στους δύο σας!! Κοριτσάκι έχω, το δωμάτιο είναι σε καλό δρόμο από αποθήκη που ήταν θυμίζει δωμάτιο..  βέβαια είμαστε σε φάση "ανακαίνισης" στο σπίτι μας γιατί φτιάχνουμε την κρεβατοκάμαρα μας και γενικά επικρατεί λίγο χάος στο σπίτι..  αλλά πιστεύω μέχρι αρχές Απριλίου να έχουμε μπει στην σειρά που θελω... Χαχαχα με έχει πιάσει άγχος να ναι όλα έτοιμα για την άφιξη της μικρής..  εσείς το έχετε αυτό; Να ναι καλά ο άντρας μου που βοηθάει.. βαλίτσα λέω με το καλό αρχές Απριλίου..  εσυ ποτε με το καλό; Η μπέμπα ή ο μπέμπης σου;

  • Μου αρέσει 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σήμερα καλύτερα. Εμένα ξεκίνησε ο πόνος με το που μπήκα στο μήνα μου. Έχει κατέβει η κοιλιά χαμηλά και σκέφτομαι μήπως ο μικρός πιέζει εκεί με το κεφάλι του του μύες. Πονάω πάντως από την πλευρά της κοιλιάς εκεί που πονάνε τις μέρες περιόδου. Θα το πω στον γιατρό μου την Πέμπτη που έχω καρδιοτοκογραφημα. Σήμερα θα κλείσω και την βαλίτσα για παν ενδεχόμενο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntepaki22 είπε:

Με το καλό και σε εσένα.. υγεία και στους δύο σας!! Κοριτσάκι έχω, το δωμάτιο είναι σε καλό δρόμο από αποθήκη που ήταν θυμίζει δωμάτιο..  βέβαια είμαστε σε φάση "ανακαίνισης" στο σπίτι μας γιατί φτιάχνουμε την κρεβατοκάμαρα μας και γενικά επικρατεί λίγο χάος στο σπίτι..  αλλά πιστεύω μέχρι αρχές Απριλίου να έχουμε μπει στην σειρά που θελω... Χαχαχα με έχει πιάσει άγχος να ναι όλα έτοιμα για την άφιξη της μικρής..  εσείς το έχετε αυτό; Να ναι καλά ο άντρας μου που βοηθάει.. βαλίτσα λέω με το καλό αρχές Απριλίου..  εσυ ποτε με το καλό; Η μπέμπα ή ο μπέμπης σου;

Αμήν! Σε ευχαριστώ πολύ,επίσης!

Κι εγώ κοριτσάκι έχω!!! :x Εμάς ακόμα θυμίζει αποθήκη το δωμάτιό της..Και πρέπει να ξεκινήσουμε να μαζεύουμε,πρέπει να αδειάσουμε ντουλάπες(να διώξω αρκετά"άχρηστα" πράγματα).. Αλλά πρέπει να τα κάνει ο άντρας μου,γιατί εμένα δεν με αφήνει ο γιατρός να κάνω δουλειές(λόγω παλαιότερων επιπλοκών-αιμορραγία κλπ)... Δόξα τω Θεώ,βοηθάει σε όλα!  Κι εγώ έχω άγχος αρκετό..να τα προλάβουμε όλα, να είμαστε προετοιμασμένοι.... άστα....

Α ωραία! Με το καλό να τελειώσει η ανακαίνιση και να γίνει υπέροχο το σπίτι σας,έτοιμο να υποδεχτεί το θαυματάκι σας!

Βαλίτσα έχω κάνει πλάνο τι θα χρειαστεί(στο περίπου) και σιγά σιγά θα αρχίσω να την φτιάχνω.

Εγώ θα γεννήσω,πρώτα Ο Θεός στις 11/04!

 

Just now, MarakiKakkin είπε:

Καλημέρα, σήμερα καλύτερα. Εμένα ξεκίνησε ο πόνος με το που μπήκα στο μήνα μου. Έχει κατέβει η κοιλιά χαμηλά και σκέφτομαι μήπως ο μικρός πιέζει εκεί με το κεφάλι του του μύες. Πονάω πάντως από την πλευρά της κοιλιάς εκεί που πονάνε τις μέρες περιόδου. Θα το πω στον γιατρό μου την Πέμπτη που έχω καρδιοτοκογραφημα. Σήμερα θα κλείσω και την βαλίτσα για παν ενδεχόμενο.

Όλα να πάνε καλά στο καρδιοτοκογράφημα!! Πιστεύω ότι οι πόνοι είναι φυσιολογικοί, θα σου πει και ο γιατρός! Ωωωω! Έφτασε η στιγμή να κλείσεις βαλίτσα! Με το καλό!


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια! Μέχρι πότε θα παίρνετε μαγνήσιο? Ειμαι τωρα 35 εβδομαδες + 1 μερα και αναρωτιεμαι αν πρέπει να το σταματήσω. Θα ρωτήσω βέβαια και το γιατρό μου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Χριστίνα1 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Μέχρι πότε θα παίρνετε μαγνήσιο? Ειμαι τωρα 35 εβδομαδες + 1 μερα και αναρωτιεμαι αν πρέπει να το σταματήσω. Θα ρωτήσω βέβαια και το γιατρό μου. 

Καλησπέρα κορίτσι μου! Εγώ είμαι ακόμα 33 και 2..Δεν μου έχει πει κάτι ο γιατρός μου(είναι νωρίς μάλλον).

Σήμερα έκανα την πρώτη ένεση για τα πνευμονάκια του μωρού και αύριο,ίδια ώρα, θα κάνω την δεύτερη. Εσείς κορίτσια έχετε κάνει; 


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα. Εγώ είμαι 35 εβδομάδων και 4 ημερών, ούτε εμένα μου έχει πει να κόψω το μαγνήσιο, έχω ραντεβού την Πέμπτη ίσως μου πει τότε. 

Just now, Alcedo είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Εγώ είμαι ακόμα 33 και 2..Δεν μου έχει πει κάτι ο γιατρός μου(είναι νωρίς μάλλον).

Σήμερα έκανα την πρώτη ένεση για τα πνευμονάκια του μωρού και αύριο,ίδια ώρα, θα κάνω την δεύτερη. Εσείς κορίτσια έχετε κάνει; 

Σε ποιες περιπτώσεις κάνουν τις ενέσεις που λές; Εμένα δεν μου έχει πει κάτι σχετικό ο γιατρός μου.

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ Μανησιο και γενικά σε όλη την εγκυμοσύνη δεν πήρα τπτ σ'αυτη την εγκυμοσύνη πέρα από σίδηρο. Ήθελε ο γιατρός να τα περνώ όλα καθαρά από σωστή διατροφή. Μια φορά το μήνα κάνουμε και αναλύσεις και όλα μια χαρά :)

  • Μου αρέσει 1

uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites

@MarakiKakkin Για περίπτωση πρόωρου τοκετού νομίζω,για να δυναμώσουν τα πνευμόνια του μωρού. Ίσως επειδή είχα αιμορραγία (όχι τώρα, τέλος Δεκεμβρίου), γι'αυτό να"φοβάται"..Δεν ξέρω να σου πω σίγουρα.. Του δείχνω εμπιστοσύνη και προχωράμε...


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...