Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Titti είπε:

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

Μανουλες Απριλίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, Alcedo said:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Εγώ είμαι ακόμα 33 και 2..Δεν μου έχει πει κάτι ο γιατρός μου(είναι νωρίς μάλλον).

Σήμερα έκανα την πρώτη ένεση για τα πνευμονάκια του μωρού και αύριο,ίδια ώρα, θα κάνω την δεύτερη. Εσείς κορίτσια έχετε κάνει; 

Όχι, δεν μου έχει πει κάτι για ενέσεις για τα πνευμόνια. Κανω όμως ενέσεις ιπαρινης.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 867
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Alcedo είπε:

@MarakiKakkin Για περίπτωση πρόωρου τοκετού νομίζω,για να δυναμώσουν τα πνευμόνια του μωρού. Ίσως επειδή είχα αιμορραγία (όχι τώρα, τέλος Δεκεμβρίου), γι'αυτό να"φοβάται"..Δεν ξέρω να σου πω σίγουρα.. Του δείχνω εμπιστοσύνη και προχωράμε...

Αυτό έχω ακούσει, ότι γίνονται όταν υπάρχει κίνδυνος πρόωρου τοκετού. Εγώ είχα μια αποκόλληση στον τρίτο μήνα αλλά γρήγορα έφυγε. Οπότε δεν νομίζω να έχω πρόβλημα, αν και άρχισαν τα πονακια νωρίς και φοβάμαι μην έρθει νωρίτερα ο μικρός. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, MarakiKakkin είπε:

Αυτό έχω ακούσει, ότι γίνονται όταν υπάρχει κίνδυνος πρόωρου τοκετού. Εγώ είχα μια αποκόλληση στον τρίτο μήνα αλλά γρήγορα έφυγε. Οπότε δεν νομίζω να έχω πρόβλημα, αν και άρχισαν τα πονακια νωρίς και φοβάμαι μην έρθει νωρίτερα ο μικρός. 

Είχα και στον τρίτο μήνα κι εγώ,είχα και τέλος Δεκεμβρίου(όπου κάθησα σε πλήρη ακινησία στο κρεβάτι-με πάπια- λίγο παραπάνω από μισό μήνα...) και είχα και διαρροή αμνιακού υγρού(τουλάχιστον αυτό ένιωσα εγώ,δεν μου έκανε τεστ λόγω αίματος)..

Όλα καλά θα πάνε!! Να το πεις στον γιατρό σου για τα πονάκια και να ηρεμήσεις... Εύχομαι το καλύτερο για σένα και τον μπεμπάκο σου:x

  • Μου αρέσει 1

ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alcedo είπε:

Είχα και στον τρίτο μήνα κι εγώ,είχα και τέλος Δεκεμβρίου(όπου κάθησα σε πλήρη ακινησία στο κρεβάτι-με πάπια- λίγο παραπάνω από μισό μήνα...) και είχα και διαρροή αμνιακού υγρού(τουλάχιστον αυτό ένιωσα εγώ,δεν μου έκανε τεστ λόγω αίματος)..

Όλα καλά θα πάνε!! Να το πεις στον γιατρό σου για τα πονάκια και να ηρεμήσεις... Εύχομαι το καλύτερο για σένα και τον μπεμπάκο σου:x

Να σάι καλά κορίτσι μου. Το ίδιο εύχομαι και σε σένα και όλες όσες περιμένουμε τα μωράκια μας. 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια. Δύσκολη η μέρα σήμερα. Από τα ξημερώματα ένιωσα έντονους πόνους και ήρθαμε άρον άρον στο νοσοκομείο. Ακόμα ψάχνουμε την αιτία, τώρα μόλις μου έκαναν εισαγωγή και ένεση dexaton. Οι πόνοι συνεχίζονται, αβάσταχτοι , ειδικά όταν κινούμαι. Ίσως να χρειαστεί έκτακτη καισαρική.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, MarakiKakkin είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Δύσκολη η μέρα σήμερα. Από τα ξημερώματα ένιωσα έντονους πόνους και ήρθαμε άρον άρον στο νοσοκομείο. Ακόμα ψάχνουμε την αιτία, τώρα μόλις μου έκαναν εισαγωγή και ένεση dexaton. Οι πόνοι συνεχίζονται, αβάσταχτοι , ειδικά όταν κινούμαι. Ίσως να χρειαστεί έκτακτη καισαρική.

Γλυκό μου κορίτσι εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά για σένα και για το μωράκι σου!! Είχες κανένα νέο από τι μπορεί να προέρχονται οι πόνοι; Ενημέρωνέ μας,όταν μπορείς..


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alcedo είπε:

Γλυκό μου κορίτσι εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά για σένα και για το μωράκι σου!! Είχες κανένα νέο από τι μπορεί να προέρχονται οι πόνοι; Ενημέρωνέ μας,όταν μπορείς..

Ο γιατρός μας είπε ότι αν συνεχίσει ο πόνος έτσι και αύριο θα μου πάρει το μωράκι μου για να δουν τι υποκριπτεται, φοβάται μήπως από την πίεση υπήρχε κάποια κύστη και έσπασε ή έχω συμφυσεις από παλιότερο χειρουργείο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, MarakiKakkin said:

Ο γιατρός μας είπε ότι αν συνεχίσει ο πόνος έτσι και αύριο θα μου πάρει το μωράκι μου για να δουν τι υποκριπτεται, φοβάται μήπως από την πίεση υπήρχε κάποια κύστη και έσπασε ή έχω συμφυσεις από παλιότερο χειρουργείο.

Περαστικό να είναι καλή μου. Νιώθεις λίγο καλύτερα με την αγωγή; 

Πανω απ'ολα η υγεία σου και του μωρού και ας έρθει λιγάκι πιο νωρίς... 


uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Alcedo said:

@Χριστίνα1 Για ποιό λόγο γίνονται οι ενέσεις ηπαρίνης; Συγγνώμη που ρωτάω, δεν ξέρω..

Όταν υπάρχει κίνδυνος θρόμβωσης.  Εγώ πχ ξέρω ότι έχω παράγοντα leiden και γι αυτό κάνω κάθε μέρα αυτές τις ενέσεις από την αρχή της εγκυμοσύνης.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ginpuam είπε:

Περαστικό να είναι καλή μου. Νιώθεις λίγο καλύτερα με την αγωγή; 

Πανω απ'ολα η υγεία σου και του μωρού και ας έρθει λιγάκι πιο νωρίς... 

Όταν είμαι ξαπλωμένη περνάει ο πόνος, έρχεται ανά διαστήματα. Δεν μπορώ όμως ούτε να σηκωθώ ούτε να περπατήσω. Κάθε τρεις και λίγο κάνουμε καρδιοτοκογραφημα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MarakiKakkin είπε:

Ο γιατρός μας είπε ότι αν συνεχίσει ο πόνος έτσι και αύριο θα μου πάρει το μωράκι μου για να δουν τι υποκριπτεται, φοβάται μήπως από την πίεση υπήρχε κάποια κύστη και έσπασε ή έχω συμφυσεις από παλιότερο χειρουργείο.

Ο γιατρός σου θα φροντίσει το καλύτερο και για τους δυο σας και θα πάνε όλα καλά! :wub: Να είσαι ήρεμη, όσο μπορείς εννοείται..

Just now, Χριστίνα1 είπε:

Όταν υπάρχει κίνδυνος θρόμβωσης.  Εγώ πχ ξέρω ότι έχω παράγοντα leiden και γι αυτό κάνω κάθε μέρα αυτές τις ενέσεις από την αρχή της εγκυμοσύνης.

Κατάλαβα. Σε ευχαριστώ για την απάντηση!!:)


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MarakiKakkin είπε:

Όταν είμαι ξαπλωμένη περνάει ο πόνος, έρχεται ανά διαστήματα. Δεν μπορώ όμως ούτε να σηκωθώ ούτε να περπατήσω. Κάθε τρεις και λίγο κάνουμε καρδιοτοκογραφημα.

Αφού εισαι στο νοσοκομείο και σε παρακολουθουν όλα θα πάνε καλά! Σου στέλνουμε θετική ενέργεια! :)

@Alcedo δεν πηγα η ακαμάτρα ακόμα. Χθες δεν βγήκα τελικά από το σπίτι λόγω βροχής και σήμερα που ήθελα να παω Αθήνα μου χάλασε το αυτοκίνητο και έτρεχα.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, NitsaElenitsa84 είπε:

Αφού εισαι στο νοσοκομείο και σε παρακολουθουν όλα θα πάνε καλά! Σου στέλνουμε θετική ενέργεια! :)

@Alcedo δεν πηγα η ακαμάτρα ακόμα. Χθες δεν βγήκα τελικά από το σπίτι λόγω βροχής και σήμερα που ήθελα να παω Αθήνα μου χάλασε το αυτοκίνητο και έτρεχα.. 

Δεν πειράζει κορίτσι μου! Μην αγχώνεσαι.. Όταν πας με το καλό, θανα με ενημερώσεις!   Τί έπαθε το αυτοκίνητο;; Ελπίζω να μην είναι καμιά μεγάλη ζημιά...


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alcedo είπε:

Δεν πειράζει κορίτσι μου! Μην αγχώνεσαι.. Όταν πας με το καλό, θανα με ενημερώσεις!   Τί έπαθε το αυτοκίνητο;; Ελπίζω να μην είναι καμιά μεγάλη ζημιά...

Σωληνακι βενζίνης. Ευτυχώς μου το σφυριξε κάποιος στο δρόμο ότι έτρεχε. Φώναξα οδική, πηγα συνεργείο, και μετά έμεινα παλι έξω από το βενζινάδικο... 

Ήταν για να χάσω τη μέρα σήμερα. Έφαγα τρεις ώρες σχεδόν περα δώθε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...