Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Απριλίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, NitsaElenitsa84 είπε:

Σωληνακι βενζίνης. Ευτυχώς μου το σφυριξε κάποιος στο δρόμο ότι έτρεχε. Φώναξα οδική, πηγα συνεργείο, και μετά έμεινα παλι έξω από το βενζινάδικο... 

Ήταν για να χάσω τη μέρα σήμερα. Έφαγα τρεις ώρες σχεδόν περα δώθε

Πω πω.. τυχερή ήσουν που δεν έγινε τίποτα χειρότερο.. Το έφτιαξες;

  • Μου αρέσει 1

ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 867
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, NitsaElenitsa84 είπε:

Ναι το έφτιαξα.. Σου λέω πιο πολυ η φασαρία ήταν και να μην κάνω άλλη δουλειά σήμερα. Ευτυχώς είχα φαγητό στο σπίτι. Έσπασαν τα νευρα μου και γυρισα πτωμα

Τουλάχιστον είχες φαγητό...Σημαντικό! Να ξαπλώσεις, να ηρεμήσεις και να ξεκουραστείς! Ξημερώνει μια νέα μέρα!

  • Μου αρέσει 1

ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, Alcedo είπε:

@MarakiKakkin Καλημέρα γλυκό μου κορίτσι! Σε είχα στο νου μου... Τί κάνεις; Είσαι καλύτερα σήμερα; Πώς κύλησε το βράδυ; Τί αποφάσισε ο γιατρός;

Καλησπέρα σε όλες τις μανουλες Απριλίου , τελικά σήμερα το μεσημεράκι έγινα μανούλα Μαρτίου αναπάντεχα. Το μωράκι είναι καλά για 36 εβδομάδων, γεννήθηκε 2650 γραμμάρια αλλά θα μου το κρατήσουν σήμερα στην θερμοκοιτίδα. Έκανα επείγουσα καισαρική γιατί έσπασε μια κύστη στην ωοθήκη μου και έπαθα περιτονίτιδα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , MarakiKakkin είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις μανουλες Απριλίου , τελικά σήμερα το μεσημεράκι έγινα μανούλα Μαρτίου αναπάντεχα. Το μωράκι είναι καλά για 36 εβδομάδων, γεννήθηκε 2650 γραμμάρια αλλά θα μου το κρατήσουν σήμερα στην θερμοκοιτίδα. Έκανα επείγουσα καισαρική γιατί έσπασε μια κύστη στην ωοθήκη μου και έπαθα περιτονίτιδα.

Γλυκό μου κορίτσι να σου ζήσει!!!!! Να είναι γερό και ευλογημένο το μωράκι σου! Κι εσύ να είσαι γερή!!! Ενημέρωνέ μας για την πορεία σας. Εσύ είσαι καλά τώρα; 

  • Μου αρέσει 1

ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, MarakiKakkin said:

Καλησπέρα σε όλες τις μανουλες Απριλίου , τελικά σήμερα το μεσημεράκι έγινα μανούλα Μαρτίου αναπάντεχα. Το μωράκι είναι καλά για 36 εβδομάδων, γεννήθηκε 2650 γραμμάρια αλλά θα μου το κρατήσουν σήμερα στην θερμοκοιτίδα. Έκανα επείγουσα καισαρική γιατί έσπασε μια κύστη στην ωοθήκη μου και έπαθα περιτονίτιδα.

Καλως όρισε το ζουζούνι σας. Όπως είπαμε πάνω από όλα η δικιά σου υγεία και του μωρού <3

Απόλαυσε το θαύματακι σας :)

  • Μου αρέσει 1

uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, evi1996 said:

καλησπερα κοριτσια τι κανετε?? ειμαι 17η εβδομαδα και μ εχει πιασει ενασ πονοσ στη δεξια  πλευρα τησ κοιλιασ οταν κουνιεμαι η περπαταω...το εχει καμια??

Γεια σου αν εννοείς σαν πιάσιμο σουβλιες... Δεξιά ή αριστερά..  που πιάνει και το ισχύο... Το είχα και γω..  ανοίγουν οι σύνδεσμοι εκεί και η λεκανη αυτό είναι καλό καθώς το σώμα σου προετοιμάζεται για την γέννα από τώρα από την άλλη είναι επίπονο..  υπομονή κορίτσι... Εμένα ο γιατρός μου είχε πει σε περίπτωση που δεν αντέχω να παίρνω μπουσκοπαν με μέτρο όμως , άντε να πήρα ένα δύο... Παρόμοια βοηθάει και το μαγνήσιο αλλά καλό είναι να το παίρνεις και αυτό με μέτρο... Κάτι δοσολογιες υπερβολικές δεν βοηθάνε το σώμα μας να κάνει τα απαραίτητα με αποτέλεσμα να "τεμπελιαζει"


 
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια! Τί κάνετε; 

Εγώ θα ήθελα να γράψω την εμπειρία μου από τις ενέσεις κορτιζόνης για τα πνευμόνια του μωρού, μήπως κάποιο κορίτσι περάσει κάτι παρόμοιο να μην αγχωθεί. Το φάρμακο έτσουξε λίγο αλλά οκ. Την επόμενη μέρα από την πρώτη δίπλη δόση κοκκίνησαν τα μάτια μου,πάνω από τα μάγουλα(σα να με "έπιασε" ο ήλιος).. Την επόμενη μέρα κοκκίνησαν και τα μάγουλά μου και ένιωθα κάψιμο μέχρι τον λαιμό..Αφού αγχώθηκα μήπως έχω πυρετό(μετρήθηκα και όλα φυσιολογικά-36.7). Τα δύο βράδυα είχα εξάψεις στον ύπνο μου... Το στόμα και ο λαιμός μου ήταν στεγνά και έχω πιεί λίτρα νερού!  Και η κινητικότητα της μικρής ήταν πιο περιορισμένη, ήταν πιο νωχελική...  Σήμερα όλα οκ.

Χθες ένιωθα ότι θέλω να πάω τουαλέτα και έβγαλα στο χαρτί ελάχιστη βλέννα κίτρινο- καφέ χρώματος.. Το παρακολουθώ και αύριο έχω ραντεβού με τον γιατρό.. 

Όσο περνούν οι μέρες τόσο αυξάνεται το άγχος βρε παιδί μου... 

Αυτά!! Υγεία να έχουμε και όλα να πάνε καλά σε όλες τις μανούλες και μωράκια!

  • Μου αρέσει 1

ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Alcedo είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τί κάνετε; 

Εγώ θα ήθελα να γράψω την εμπειρία μου από τις ενέσεις κορτιζόνης για τα πνευμόνια του μωρού, μήπως κάποιο κορίτσι περάσει κάτι παρόμοιο να μην αγχωθεί. Το φάρμακο έτσουξε λίγο αλλά οκ. Την επόμενη μέρα από την πρώτη δίπλη δόση κοκκίνησαν τα μάτια μου,πάνω από τα μάγουλα(σα να με "έπιασε" ο ήλιος).. Την επόμενη μέρα κοκκίνησαν και τα μάγουλά μου και ένιωθα κάψιμο μέχρι τον λαιμό..Αφού αγχώθηκα μήπως έχω πυρετό(μετρήθηκα και όλα φυσιολογικά-36.7). Τα δύο βράδυα είχα εξάψεις στον ύπνο μου... Το στόμα και ο λαιμός μου ήταν στεγνά και έχω πιεί λίτρα νερού!  Και η κινητικότητα της μικρής ήταν πιο περιορισμένη, ήταν πιο νωχελική...  Σήμερα όλα οκ.

Χθες ένιωθα ότι θέλω να πάω τουαλέτα και έβγαλα στο χαρτί ελάχιστη βλέννα κίτρινο- καφέ χρώματος.. Το παρακολουθώ και αύριο έχω ραντεβού με τον γιατρό.. 

Όσο περνούν οι μέρες τόσο αυξάνεται το άγχος βρε παιδί μου... 

Αυτά!! Υγεία να έχουμε και όλα να πάνε καλά σε όλες τις μανούλες και μωράκια!

Δηλαδή όλα αυτά ήταν από την κορτιζόνη ε;;; Φοβερό

Τουλάχιστον είναι για καλό! :grin:

@MarakiKakkin να σας ζήσει το μωράκι, γέρο και τυχερό να είναι! Μια χαρά τα κιλάκια του! Συντομα στο σπιτάκι σας! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@NitsaElenitsa84 Ναι, από τις ενέσεις κορτιζόνης... Ούτε κι εγώ το περίμενα(καθώς δεν είχα ενημερωθεί από τον γιατρό μου για τυχόν παρενέργειες) αλλά ψάχνοντας διαπίστωσα ότι αποτελούν παρενέργειες του φαρμάκου...! Τουλάχιστον είναι για καλό,ναι! Σήμερα είμαι οκ, η μικρή κουνιέται κανονικότατα,απλά μόνο η δίψα μου έχει μείνει.. Έχω πιεί από το πρωί γύρω στα 1700 ml νερό! Και φυσικά όλη την ώρα πάω για τσίσα;-). Εσύ τί κάνεις; Όλα καλά;

 

  • Μου αρέσει 1

ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλά, έξω για δουλειές ήμουν, αυτές που έχασα λόγω αυτοκινήτου. Τώρα θα μπω για ένα μπάνιο και να φάω κάτι. Πήρα ένα μπουκάλι οινόπνευμα καθαρό να έχω για τον αφαλό του μωρού. Τα έχουν σηκώσει όλα από τα ράφια λες και αυτό θα τους σώσει. Χωρίς νόημα, φοράνε οι πελατες γάντια και μάσκες στο σουπερμάρκετ. Αυτό που αγόρασες και ακουμπάς στον παγκο του σπιτιού σου είναι απολυμασμενο; Τι θα κάνεις, θα τα βουτήξεις όλα στο ντετολ;

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, NitsaElenitsa84 είπε:

Καλά, έξω για δουλειές ήμουν, αυτές που έχασα λόγω αυτοκινήτου. Τώρα θα μπω για ένα μπάνιο και να φάω κάτι. Πήρα ένα μπουκάλι οινόπνευμα καθαρό να έχω για τον αφαλό του μωρού. Τα έχουν σηκώσει όλα από τα ράφια λες και αυτό θα τους σώσει. Χωρίς νόημα, φοράνε οι πελατες γάντια και μάσκες στο σουπερμάρκετ. Αυτό που αγόρασες και ακουμπάς στον παγκο του σπιτιού σου είναι απολυμασμενο; Τι θα κάνεις, θα τα βουτήξεις όλα στο ντετολ;

Καλό μπανάκι και καλή σου όρεξη!

Και πανάκριβο φαντάζομαι το καθαρό οινόπνευμα;!

Κοίτα, όταν βγαίνω έξω βλέπω ένα σωρό κόσμο να βήχει χύμα ή στην παλάμη του και μετά να πιάνει παντού!! Έλεος δηλαδή... Και ίωση- γρίπη να έχει,ας προσέχουν λιγάκι! Να είμαστε λίγο συνειδητοποιημένοι ως άνθρωποι!

Στο διαγνωστικό που κάνω τις εξετάσεις μου,φοράω μάσκα(γιατί έχει αρκετούς με γρίπη που πάνε για τεστ)..  Δεν είναι να παίζουμε με αυτά...είμαστε στην τελική ευθεία...


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...