Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανουλες Απριλίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, Alcedo είπε:

Καλό μπανάκι και καλή σου όρεξη!

Και πανάκριβο φαντάζομαι το καθαρό οινόπνευμα;!

Κοίτα, όταν βγαίνω έξω βλέπω ένα σωρό κόσμο να βήχει χύμα ή στην παλάμη του και μετά να πιάνει παντού!! Έλεος δηλαδή... Και ίωση- γρίπη να έχει,ας προσέχουν λιγάκι! Να είμαστε λίγο συνειδητοποιημένοι ως άνθρωποι!

Στο διαγνωστικό που κάνω τις εξετάσεις μου,φοράω μάσκα(γιατί έχει αρκετούς με γρίπη που πάνε για τεστ)..  Δεν είναι να παίζουμε με αυτά...είμαστε στην τελική ευθεία...

Ναι έτσι, το θέμα είναι να προσεχουμε παντα, οχι τώρα μόνο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 867
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, NitsaElenitsa84 είπε:

Εσύ πως είσαι σημερα;

Έχω λίγο άγχος.. Από χθες το απόγευμα,όταν σκουπίστηκα βγήκε λίγο καφέ βλέννα... Και σήμερα πριν λίγο, ένιωθα ότι θέλω να πάω τουαλέτα και μετά το σκούπισμα(χωρίς να κάνω τίποτα) βγήκε στο χαρτί πάλι...

Μίλησα με τον γιατρό(του έστειλα φωτογραφίες) αλλά δεν μπόρεσε να καταλάβει.. Είπε αν είναι κομματάκια καφέ βλέννας είναι από τον τράχηλο που ανοίγει, αν είναι όλο το υγρό καφέ είναι κάτι άλλο(δεν μου διευκρίνισε).. Συγγνώμη για την γλαφυρή περιγραφή...   Μου είπε να το παρακολουθώ και θα είμαστε σε επαφή.. Αύριο απόγευμα έχουμε ραντεβού,οπότε λίγο καθησυχάζομαι...Ελπίζω να πάνε όλα καλά...

  • Μου αρέσει 1

ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, NitsaElenitsa84 είπε:

Μου φαίνεται λογικό να αγχωθεις. Χωρίς καμιά άλλη ενόχληση; Ποιός ξέρει... Ε υπομονή μέχρι αυριο που θα σε δει από κοντά. 

Ναι, δεν έχω άλλη ενόχληση.. Αυτό κάνω..υπομονή μέχρι αύριο..Και προσεύχομαι όλα να πάνε καλά!

Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!

  • Μου αρέσει 1

ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Σας γράφω έχοντας δίπλα μου τον γιό μου. Ακόμα προσπαθούμε να το βρούμε με τον θηλασμό, δεν κατέβηκε ακομα το γάλα και οι πόνοι από την καισαρική δεν μ αφήνουν να κάνω ότι καλύτερο, δυσκολεύομαι. Το μωράκι μας το κράτησαν μόνο ένα βράδυ στην θερμοκοιτίδα και από σήμερα το μεσημέρι είναι μαζί μας. Ευτυχώς υπάρχει αυστηρό επισκεπτήριο, μόνο ένας σύνοδος σε όσες έκαναν καισαρική. Ώρες επισκεπτηρίου αφήνουν μόνο 1 άτομο για πέντε λεπτά.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

@MarakiKakkin  μπράβο κορίτσι μου! Με την καισαρική αργεί νομίζω λίγο, αλλά όσο το βάζεις στο στήθος πινει αυτό που χρειάζεται. Δεν έχει ανάγκη από περισσότερο τωρα. Έχεις συνοδό στο νοσοκομείο, επιτρέπουν;

 @Alcedo  έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα έχω αγχωθεί λίγο γιατί ακόμα δεν έχω φτιάξει πραγματα για το μωρό. Βλέπω να στέλνω τον άντρα μόνο του για ψώνια, τι λες;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, MarakiKakkin είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Σας γράφω έχοντας δίπλα μου τον γιό μου. Ακόμα προσπαθούμε να το βρούμε με τον θηλασμό, δεν κατέβηκε ακομα το γάλα και οι πόνοι από την καισαρική δεν μ αφήνουν να κάνω ότι καλύτερο, δυσκολεύομαι. Το μωράκι μας το κράτησαν μόνο ένα βράδυ στην θερμοκοιτίδα και από σήμερα το μεσημέρι είναι μαζί μας. Ευτυχώς υπάρχει αυστηρό επισκεπτήριο, μόνο ένας σύνοδος σε όσες έκαναν καισαρική. Ώρες επισκεπτηρίου αφήνουν μόνο 1 άτομο για πέντε λεπτά.

Καλημέρα σε μανούλα και γιό!! Πώς είστε σήμερα; Το γάλα θα κατέβει,άλλωστε το στομάχι του μωρού είναι μια σταλιά και το πρωτόγαλα επαρκεί για να χορτάσει! Θέλει μεγάλη θέληση και υπομονή με τον θηλασμό(είναι πολλοί και οι πειρασμοί-έλα δώστου ξένο,μην ταλαιπωρείσαι κλπ κλπ) Εύχομαι να τα καταφέρεις γιατί προσφέρεις ό,τι καλύτερο στον γιό σου με το δικό σου γάλα!! 

Η τομή πονάει; Είσαι κάπως καλύτερα; Σηκώθηκες; 

(Θύμησέ μου που γέννησες.. Καλά κάνουν με τους επισκέπτες,δεν χρειάζονται με τέτοιες καταστάσεις..)

@NitsaElenitsa84 Καλημέρα! Ούτε κι εγώ έχω φτιάξει βαλίτσα... Πρέπει όμως, μην το αμελούμε πολύ γιατί συμβαίνουν και τα απρόσμενα...! Ναι,ναι! Ας πάει ο σύζυγος για ψώνια:-D

  • Μου αρέσει 1

ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Η πικρή αλήθεια είναι ότι οι πόνοι της καισαρικής είναι δύσκολοι, με το ζόρι σηκώνομαι από το κρεβάτι για να πάω τουαλέτα. Τα φάρμακα που σε φορτώνουν, αντιβιωσεις , παυσίπονα κτλ έχουν δημιουργήσει οίδημα στα χέρια μου. Δεν μπορώ να φροντίσω το μωρό μου όπως θέλω. Οι κράμπες της μήτρας ατελείωτες. Σήμερα είχα περισσότερο γάλα και θηλασαμε λίγο .

Εδώ στη Μυτιλήνη το επισκεπτήριο κλείνει, οι νοσοκόμες κλειδώνουν και μένει μόνο ένας σύνοδος και αυτός μόνο σε περίπτωση που η επίτοκος έχει κάνει καισαρική.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 17 λεπτά , MarakiKakkin είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Η πικρή αλήθεια είναι ότι οι πόνοι της καισαρικής είναι δύσκολοι, με το ζόρι σηκώνομαι από το κρεβάτι για να πάω τουαλέτα. Τα φάρμακα που σε φορτώνουν, αντιβιωσεις , παυσίπονα κτλ έχουν δημιουργήσει οίδημα στα χέρια μου. Δεν μπορώ να φροντίσω το μωρό μου όπως θέλω. Οι κράμπες της μήτρας ατελείωτες. Σήμερα είχα περισσότερο γάλα και θηλασαμε λίγο .

Εδώ στη Μυτιλήνη το επισκεπτήριο κλείνει, οι νοσοκόμες κλειδώνουν και μένει μόνο ένας σύνοδος και αυτός μόνο σε περίπτωση που η επίτοκος έχει κάνει καισαρική.

Υπομονή κορίτσι μου! Θα είσαι κάθε μέρα και καλύτερα. Πω πω τι έχουμε να περάσουμε...!! Αλλά τί να κάνουμε;!Μπράβο που πας βήμα βήμα με τον θηλασμό!! Θα τα καταφέρετε μια χαρούλα!! 

Λογικό να γίνεται όλο αυτό... Γίνεται χαμός με ιώσεις,γρίπη, κορονοϊούς κλπ.. Οπότε καλύτερα να προσέχουμε,για να έχουμε!

Ο γιός σου τί κάνει;


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Alcedo είπε:

Υπομονή κορίτσι μου! Θα είσαι κάθε μέρα και καλύτερα. Πω πω τι έχουμε να περάσουμε...!! Αλλά τί να κάνουμε;!Μπράβο που πας βήμα βήμα με τον θηλασμό!! Θα τα καταφέρετε μια χαρούλα!! 

Λογικό να γίνεται όλο αυτό... Γίνεται χαμός με ιώσεις,γρίπη, κορονοϊούς κλπ.. Οπότε καλύτερα να προσέχουμε,για να έχουμε!

Ο γιός σου τί κάνει;

Καλημερα κορίτσι μου. Οσος κι αν είναι ο πόνος δεν συγκρίνεται με το παιδάκι σου. Ειδικά ο θηλασμός είναι ότι πιο όμορφο για να δεθεις μαζί του.

Ο μικρούλης βγήκε 2680 και έχει χάσει ήδη 100 γραμμάρια, του δίνουμε και ξένο γάλα για πρόωρα και από το δικό μου, ο γιατρός λέει ότι είναι πολύ καλό για πρωορο μωρό. Είναι και πολύ ήσυχος, ίσως βέβαια είναι νωρίς να κρίνω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MarakiKakkin είπε:

Καλημερα κορίτσι μου. Οσος κι αν είναι ο πόνος δεν συγκρίνεται με το παιδάκι σου. Ειδικά ο θηλασμός είναι ότι πιο όμορφο για να δεθεις μαζί του.

Ο μικρούλης βγήκε 2680 και έχει χάσει ήδη 100 γραμμάρια, του δίνουμε και ξένο γάλα για πρόωρα και από το δικό μου, ο γιατρός λέει ότι είναι πολύ καλό για πρωορο μωρό. Είναι και πολύ ήσυχος, ίσως βέβαια είναι νωρίς να κρίνω.

Καλημέρα!!! Μπράβο σου κορίτσι μου! Εννοείται ότι τίποτα δεν συγκρίνεται με το παιδάκι σου!! Να τον χαίρεστε, να είναι γερός,δυνατός και ευλογημένος!!! Με το καλό να πάτε σπίτι σας!


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Τί κάνετε; Πώς είστε ψυχολογικά,με όλα αυτά που γίνονται; Εγώ ομολογώ ότι είμαι αρκετά αγχωμένη..Φοβάμαι μην κολλήσουμε τίποτα και μετά δεν ξέρω τι μου γίνεται..που θα γεννήσω, με ποιον γιατρό,τι θα συμβεί....  Ελπίζω εσείς να το περνάτε πιο ήπια,χωρίς τόσο άγχος- φόβο...


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμάς. Και εδώ στην Κύπρο σχεδόν έκλεισαν τα πάντα... Έχω ραντεβού την Τετάρτη το απόγευμα και με παίρνει χθες τηλ η κοπέλα από τη γραμματεία της κλινικής και με ρωτάει αν είναι επείγον το ραντεβού.... Της λέω αν υπολογίσεις ότι Γενναω λίαν συντόμως ... Εσύ πως το βλέπεις.... :D

Μου απολογηθηκε και με έβαλε τελικά ραντεβού για την ίδια μέρα νωρίτερα... 

Ειδωμεν είναι όλα πολύ δύσκολα... 


uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...