Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Απριλίου 2020!!!


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , E l e n a k i είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Να σας κάνω κι εγώ μία ερωτησούλα; Έχετε έντονα συμπτώματα; Εγώ δεν έχω καθόλου και δεν ξέρω αν πρέπει να με ανησυχεί αυτό... είμαι στην 8η εβδομάδα και μάλιστα σε δίδυμη κύηση.

Εγώ σε μονη κύηση βέβαια δεν είχα τίποτα. από τα κλασσικά. ζαλη εμετο αναγουλα κλπ. και είχα αγχωθεί και εγω αρκετά. έλεγα μήπως δεν μεγαλώνει..Μήπως..Μήπως.. Αλλά όλα Καλά δοξα το Θεό.  σου εύχομαι όλα να πάνε τελεια. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 867
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, E l e n a k i είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Να σας κάνω κι εγώ μία ερωτησούλα; Έχετε έντονα συμπτώματα; Εγώ δεν έχω καθόλου και δεν ξέρω αν πρέπει να με ανησυχεί αυτό... είμαι στην 8η εβδομάδα και μάλιστα σε δίδυμη κύηση.

Με το καλό τα διδυμακια!

Μην ανησυχείς καθόλου. Εξαρτάται από τον οργανισμό, ίσως παίζει ρόλο και η κληρονομικότητα.

Στη δική μου περίπτωση έμαθα από τις αδελφές μου ότι καμία δεν είχε ζαλάδες και εμετούς, και ότι πήραν σχεδόν 20+ κιλά η κάθε μια στις εγκυμοσύνες! Στο πρώτο είμαι μέσα, για το δεύτερο ευτυχώς μέχρι στιγμής είμαι αρκετά μακριά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Just now, NitsaElenitsa84 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Τι κάνετε, φουσκώνουν οι κοιλιτσες;; :lol:

Έχει καταλάβει καμιά σας κίνηση από το μωράκι της;;

Καλημέρααα! ναιι σιγά σιγά φουσκωνωω

 οχι πολλά πράγματα χαχα

 εσυ;; ναιιι πολλες κινήσεις. και ώρες ώρες έχω και εξογκώματα. μου είπε ο γιατρος μου επειδή είμαι 47κιλα γι αυτο τα καταλαβαίνω όλα από πολύ νωρίς. εσυ;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο, τι καλά! Αγοράκι έχεις ή κοριτσάκι;

Εγώ αγοράκι έχω!

Εγώ είμαι 60κ , 1,70 και από την αρχή φοράω παντελόνι εγκυμοσύνης γιατί με ενοχλούσαν τα στενά. Τώρα πλέον εννοείται ότι δεν κουμπώνει τίποτα από τα ρούχα προ εγκυμοσύνης. Σχεδόν ούτε μπουφάν.

Κι εγώ είχα αυτό που λες, σαν εξογκώματα, το ένιωθα με το χέρι μου όταν ακουμπούσα, όχι σαν κίνηση εσωτερικά, και μου έκανε εντύπωση τόσο νωρίς!! Αλλά επειδή έχω και "κινητικότητα" στο έντερο σκέφτομαι μήπως είναι αυτό! :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 hours ago, NitsaElenitsa84 said:

Καλημέρα κορίτσια!

Τι κάνετε, φουσκώνουν οι κοιλιτσες;; :lol:

Έχει καταλάβει καμιά σας κίνηση από το μωράκι της;;

1.67 76κιλα δεν μπορώ να πω ότι το νιώθω τρελά. Απλά σαν ελαφρά χτυπήματα που απορώ αν είναι το μωρό ή το έντερο :)

Αύριο πάω για τον μεγάλο υπέρηχο και θα δούμε αν όντως είναι αγοράκι 


uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ginpuam είπε:

1.67 76κιλα δεν μπορώ να πω ότι το νιώθω τρελά. Απλά σαν ελαφρά χτυπήματα που απορώ αν είναι το μωρό ή το έντερο :)

Αύριο πάω για τον μεγάλο υπέρηχο και θα δούμε αν όντως είναι αγοράκι 

Άντε με το καλό!

Ναι αυτό ακριβώς, σαν χτυπήματα από μέσα είναι!

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, NitsaElenitsa84 είπε:

Μπράβο, τι καλά! Αγοράκι έχεις ή κοριτσάκι;

Εγώ αγοράκι έχω!

Εγώ είμαι 60κ , 1,70 και από την αρχή φοράω παντελόνι εγκυμοσύνης γιατί με ενοχλούσαν τα στενά. Τώρα πλέον εννοείται ότι δεν κουμπώνει τίποτα από τα ρούχα προ εγκυμοσύνης. Σχεδόν ούτε μπουφάν.

Κι εγώ είχα αυτό που λες, σαν εξογκώματα, το ένιωθα με το χέρι μου όταν ακουμπούσα, όχι σαν κίνηση εσωτερικά, και μου έκανε εντύπωση τόσο νωρίς!! Αλλά επειδή έχω και "κινητικότητα" στο έντερο σκέφτομαι μήπως είναι αυτό! :lol:

Και εγώ αγορακι!!♡ σε ποια εβδομάδα είσαι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Επιστρέψαμε και εμεις απο το γιατρο.... δε γλυτωνω τα σώβρακα λεμε :p 

3  σωματοφύλακες λεει ο μικρός μου ο γιος!!

Για μένα ναι ειναι θαύμα. Είναι το 2ο ζουζουνάκι μεσα από εξωσωματική.

  • Μου αρέσει 3

uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!!και εγω στην 20η εβδομαδα ειμαι και το καταλαβαινω πια το μωρακι μου κανει γκλουπ γκλουπ:)ειδικα οταν ακουμπαω κοιλιτσα!και εγω μπεμπη εχω!!και βεβαια καθε μωρακι ειναι θαυμα δοσμενο απ το Θεο.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και είναι!

Εγώ είχα μια παλινδρομη την άνοιξη, και το καλοκαίρι έμεινα πάλι έγκυος.

Όταν περάσεις δύσκολα, σου περνάνε πολλές σκέψεις από το μυαλό. Καταλαβαίνεις ότι δεν είναι όλα δεδομένα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...