Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Θετική χοριακη χαμηλή προγεστερονη


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα... Είναι η πρώτη φορά που κάνω δημοσιεύσει... 

Τελευταία περίοδος 8 Αυγούστου... 

Ενώ ποτέ δεν ειχα σταθερό κύκλο σε όλα τα χρόνια μου τώρα τους τελευταίες μήνες είχε σταθςροποιηεθει στις 28 μ30 ημέρες.. 

(Να διευκρίνησω ότι χρησιμοποιούμε την μέθοδος τραβήγματος) 

Κ λοιπόν το θέμα είναι ότι μετά από καθυστέρηση που είχα σήμερα αποφάσισα να κάνω χοριακη αποφασισμένη ότι θα βγει αρνητική να μ φύγει η ιδέα κ να αδιαθετησω... 

Έλα όμως που βγήκε θετική με 245 μονάδες αλλά η προγεστερονη μ βγήκε 8,50 μονάδες τέρμα χαμηλη... Ο γιατρός μ δεν μ δίνει ελπίδες...  

Ξέρει καμία τι γίνετε γιατί τα έχω χάσει... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 73
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Μενια027 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα... Είναι η πρώτη φορά που κάνω δημοσιεύσει... 

Τελευταία περίοδος 8 Αυγούστου... 

Ενώ ποτέ δεν ειχα σταθερό κύκλο σε όλα τα χρόνια μου τώρα τους τελευταίες μήνες είχε σταθςροποιηεθει στις 28 μ30 ημέρες.. 

(Να διευκρίνησω ότι χρησιμοποιούμε την μέθοδος τραβήγματος) 

Κ λοιπόν το θέμα είναι ότι μετά από καθυστέρηση που είχα σήμερα αποφάσισα να κάνω χοριακη αποφασισμένη ότι θα βγει αρνητική να μ φύγει η ιδέα κ να αδιαθετησω... 

Έλα όμως που βγήκε θετική με 245 μονάδες αλλά η προγεστερονη μ βγήκε 8,50 μονάδες τέρμα χαμηλη... Ο γιατρός μ δεν μ δίνει ελπίδες...  

Ξέρει καμία τι γίνετε γιατί τα έχω χάσει... 

Καλησπέρα! Τι εννοείς ότι ο γιατρός δεν σου δίνει ελπίδες????? Για τη χαμηλή προγεστερόνη μπορει να σου δώσει χάπια ουτροτζισταν ή ενέσεις προλουτεξ...πως μπορεί να μη σου δίνει ελπίδες με τόσο καλή χοριακη???

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη μερα καθυστέρησης; το 250ειναι μια καλή πρώτη χοριακη

Ευχομαι με τα ουτρο να ανέβει κ η προγεστερονη κ ολα να κυλήσουν ομαλα

Πόσα χάπια παίρνεις; 

Μηπως να εκανες κ καμια ένεση; νομιζω ειναι πιο δυνατες

Link to comment
Share on other sites

σε ποια μέρα καθυστέρησης έκανες την χοριακη ; 

η μέτρηση της προγεστερονης στην αρχή της κύησης έχει συνδεθεί ως δείκτης βιωσιμότητας μιας εγκυμοσύνης (από όσα έχω κατάλαβει/ γιατρός δεν είμαι  ) . Αυτό θα πει ότι η καλή τιμή της προγεστερονης αυξάνει την πιθανότητα να προχωρήσει η κύηση .  Τιμές κάτω από 10 δυστυχώς δεν είναι καλές . Νομίζω ότι αυτό εννοει ο γιατρός σου . Τα συμπληρώματα προγεστερονης δεν ξέρω ποσό επιδρούν σε αυτό , δεν έχω καμία ιδέα . 

Ομως νομίζω ξαναλέω γιατρός δεν είμαι ,ότι η κύηση  είναι αυτή που οδηγεί στην αύξηση της προγεστερονης.  

Τωρα φυσικά εσυ συνεχίζεις με τα συμπληρώματα σου , πρπγεςτερονη κτλ και λογικά ξανακάνεις και χοριακη και βλέπεις .

πραγματικα ελπίζω να πάνε όλα καλάαα κοπέλα μου ! 


NTTHp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα στις 10 μέρες έκανα την χοριακη... Περνω πρωί μεσημέρι βράδυ τον 200... Αυριο ξαναεχω χοριακη... Δεν ξέρω ειλικρινά τι να πω.... Κοντεύω να τρελαθώ..  Εγώ είχα 8,50 με βάση της χωριακης ούτε καν πάνω από το 10... Απο ότι διάβασα κ έψαξα η προγεστερονη κρατάει να επιζήσει το μωρό κάτι τέτοιο 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μενια027 είπε:

Καλημέρα στις 10 μέρες έκανα την χοριακη... Περνω πρωί μεσημέρι βράδυ τον 200... Αυριο ξαναεχω χοριακη... Δεν ξέρω ειλικρινά τι να πω.... Κοντεύω να τρελαθώ..  Εγώ είχα 8,50 με βάση της χωριακης ούτε καν πάνω από το 10... Απο ότι διάβασα κ έψαξα η προγεστερονη κρατάει να επιζήσει το μωρό κάτι τέτοιο 

Αχ και αρκετές μέρες καθυστέρηση  για την τιμή . κοιτά δες πάλι την χοριακη σου πως πήγε και βλέπεις . Λογικό να αγχώνεσαι και τρελενεσαι ! 


NTTHp2.png
Link to comment
Share on other sites

Με βάση την καθυστέρηση με βάση την χοριακη είναι πολύ χαμηλή... Κ ένα περίεργο πράγμα αφού πέρασε ημερα που περίμενα κ είδα ότι δεν ήρθε ξαναέκανα τεστ αυτό που είναι 6 μερες πριν κ είχε βγει αρνητικό... Με το που το κάνω μετά ήρθε αίμα κ ξεκίνησε το στήθος να πονάει... Όλη την εβδομαδα είχα καφέ στο χαρτί... Κ εχθές λέω δεν κάνω μια χοριακη κ βγήκε αυτό που έγραψα 

Link to comment
Share on other sites

Με τα επιπλέον στοιχεία που έδωσες,είναι λίγο δύσκολο γτ με σταθερο κυκλο στις 10μερες ισως έπρεπε να έχεις πιο πολυ χοριακη. Είχες κ τα καφε

Η προσωπικη μου εμπειρία ήταν αρκετά διαφορετική. Είχα πολύ μεγαλύτερη χοριακη, ειχα δυο φορες μόνο λίγο καφέ, αλλά είχα πονους περιόδου πολύ έντονους. Προγεστερονη δ ελέγξαμε αλλα επειδη ηταν λιγο χαμηλά πιασμένο το μωρο για να το στηρίξουμε επαιρνα ουτρο, τα διπλα από εσενα(μου ειχε πει επίσης να μην κουραζομαι, για την ακρίβεια ξαπλα τελειως) 

Ευχομαι αυριο στην χοριακη κ την προγεστερονη  να εχεις καλύτερες τιμές κ ολα να εξελιχθούν ομαλά! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σάββατο πρωί πρώτη χοριακη 254 κ όχι 245 όπως έγραψα παραπάνω έκανα λάθος κ η προγεστερονη 8, 50... Τεσπα..

Σημερα ξαναεκανα κ είναι 514 χοριακη κ 7, 11 προγεστερονη.... Εχω κ αίμα κόκκινο ποτέ σου εσώρουχο ποτέ στο χαρτί...(συγνώμη για την ανάλυση) 

Κ ούτε διαπλησιαστικε όσο έπρεπε η αλήθεια είναι κ κατάλαβενω ότι το στήθος μου δεν πονάει σήμερα όπως εχθες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...