Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ούτε που τις είχα σκεφτεί τις υπόλοιπες ορμόνες.. πριν την ωοληψια πρέπει να κάνω FSH & E2? Εσύ τις είχες ρυθμισμένες αυτές τις ορμόνες?

      μα έτσι κ αλλιώς θα σ κάνουν ανά κάποιες μέρες ! εγώ μόνο e2 lh και προγεστερονη εκανα  με την fsh δεν ασχολήθηκε ποτέ ο γιατρός ! κ δεν ξέρω κ τι κάνει να σ πω την αλήθεια 

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Ξένη είπε:

Γέννησε μια γνωστή μου τώρα και επειδή της βρήκε ο γιατρός στρεπτοκοκκο Στην καλλιέργεια της κράτησαν παραπάνω την μικρή μέσα με αντιβιωσεις

Και μου είπε ότι και στον τρίτο μήνα της είχε κάνει καλλιέργεια αλλά και στον 8ο..εμένα δεν μου έχει κάνει ποτέ.

Βέβαια μου είπε ότι μόνο σε φυσιολογικό τοκετό υπάρχει πρόβλημα και υπάρχει κίνδυνος για να κολλήσει το μωρό. 

Ουτε εμενα μου κανει,ουτε στο μικρο εκανα απλα πριν γεννησω μου εκαναν ενδοφλεβια 1γρ.augmentin αντιβιωση ωστε αν υπαρχει κατι να μην περασει στο μωρο.Στον κολπο εχουμε φυσιολογικα πολλα μικροβια και στρεπτοκοκκο


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Ξένη είπε:

Καλησπέρα....Από ανησυχία στον υπνο άλλο τίποτα...όλο το βράδυ βλέπω όνειρα..Μόνο τα πρωινά κάνω καλό ύπνο,  δλδ από τις 6 το πρωί μέχρι τις 8 ειμαι ξύπνια, κοιμάμαι πάλι 8 με 10.30, είναι ο καλύτερος ύπνος εκείνη την ώρα.

Εγώ πρωί παίρνω το μαγνήσιο και μετά από μια ώρα που είχε πει να τρώω,  δεν το τηρώ, τρώω μετά από λίγο..χαχαχα. το σίδηρο που είχε πει απόγευμα με άδειο στομάχι και μετά απλώς να μην φάω κάτι σε γαλακτοκομικά και το φυλικο μέσα στην μέρα όποτε θέλω, μια το πίνω το μεσημέρι μετά το φαγητό, μια το βράδυ,  όποτε να ναι..Δεν ξέρω και εγώ αν τα παίρνω σωστά..ασβέστιο ενώ μου έχει πει να ξεκινήσω εδώ και καιρό όλο το αναβάλλω γιατί νιώθω μια χωματηλα στο στόμα μου και δεν το μπορώ..

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι,  έχει κάνει καμία κοπέλα καλλιέργεια για μικρόβια?

@Comet @ZOIRITA20813 Εμένα μου έβαλε να κάνω και στον 3ο και τώρα στον 5ο καλλιέργεια. Επίσης μου έβαλε κ μια για αλλεργίες αντιβιωτικών. Πολλές εξετάσεις και δεν ξέρω αν υπάρχει λόγος!! Αύριο θα κάνω και την καμπύλη σακχάρου! 
 

Όσο για τα νεύρα, εγώ νιώθω οτι έχω ηρεμήσει πάρα πολυ με την εγκυμοσύνη.. σαν να μην δίνω σημασία πια σε θέματα που πριν με ενοχλούσαν. ;-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ZOIRITA20813 είπε:

καλημέρα κορίτσια.... 

απο ορμόνες και νεύρα πως πάτε; εγω χτες ολο το απογευμα εκλαιγα, να με ρωτησετε τον λογο ,δεν υπάρχει . απο ανησυχία στον υπνο αλλο τπτ... 

εσεις πως πατε; 

εγω παιρνω το φυλικο και το σιδηρο πρωι βραδυ μετα το φαγητο, λαθος το παιρνω; 

νεύρα δεν εχω καπου καπου με πιανει το παράπονο κ στεναχωριεμε κ δεν ξερω κ εγω το Γιατί....ότι να ναι..απο ύπνο ειμαι φούσκα....ολα καλά...γενικά ειμαι ήρεμη κ απορώ...χαχαχχαχ

2 ώρες πρίν, Ξένη είπε:

Καλησπέρα....Από ανησυχία στον υπνο άλλο τίποτα...όλο το βράδυ βλέπω όνειρα..Μόνο τα πρωινά κάνω καλό ύπνο,  δλδ από τις 6 το πρωί μέχρι τις 8 ειμαι ξύπνια, κοιμάμαι πάλι 8 με 10.30, είναι ο καλύτερος ύπνος εκείνη την ώρα.

Εγώ πρωί παίρνω το μαγνήσιο και μετά από μια ώρα που είχε πει να τρώω,  δεν το τηρώ, τρώω μετά από λίγο..χαχαχα. το σίδηρο που είχε πει απόγευμα με άδειο στομάχι και μετά απλώς να μην φάω κάτι σε γαλακτοκομικά και το φυλικο μέσα στην μέρα όποτε θέλω, μια το πίνω το μεσημέρι μετά το φαγητό, μια το βράδυ,  όποτε να ναι..Δεν ξέρω και εγώ αν τα παίρνω σωστά..ασβέστιο ενώ μου έχει πει να ξεκινήσω εδώ και καιρό όλο το αναβάλλω γιατί νιώθω μια χωματηλα στο στόμα μου και δεν το μπορώ..

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι,  έχει κάνει καμία κοπέλα καλλιέργεια για μικρόβια?

ούρων εννοείς....η κατι αλλο??? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

νεύρα δεν εχω καπου καπου με πιανει το παράπονο κ στεναχωριεμε κ δεν ξερω κ εγω το Γιατί....ότι να ναι..απο ύπνο ειμαι φούσκα....ολα καλά...γενικά ειμαι ήρεμη κ απορώ...χαχαχχαχ

ούρων εννοείς....η κατι αλλο??? 

Για καλλιέργεια κολπικών υγρών συζητάμε. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alexandrath είπε:

Για καλλιέργεια κολπικών υγρών συζητάμε. 

οκ αγάπη. ευχαριστώ δεν το ηξερα..ειμαι ολίγον τι άσχετη με αυτα...αχχαχαχα εγω δεν εχω κανει τεορια ακόμα...σαν τεστ Παπ το παιρνε ο ντοκ??? σορρυ αν ρωτάω βλακεία 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

23 ώρες πρίν, Comet είπε:

Μια ωρα κατι γινεται,2 ωρες δεν αντεχω γιατι εχω και 2 ωρες νηστικη πριν.Η μηπως πριν δεν χρειαζεται;Αν μεινω 4 ωρες νηστικη θα λιποθυμισω κυριολεκτικα

εμενα τ σιδηρο μ χει πει μαζι με το φαγητο περνω σκονη αναβραζον

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

οκ αγάπη. ευχαριστώ δεν το ηξερα..ειμαι ολίγον τι άσχετη με αυτα...αχχαχαχα εγω δεν εχω κανει τεορια ακόμα...σαν τεστ Παπ το παιρνε ο ντοκ??? σορρυ αν ρωτάω βλακεία 

Όπως γίνεται το τεστ παπ γίνεται και η καλλιέργεια μόνο που δείχνουν διαφορετικά πράγματα, μην νομίζεις και εγώ είμαι εντελώς άσχετη,  τώρα μαθαίνω,  σκέψου μέχρι πριν μεινω εγκυος στα 28 μου δεν είχα καν γυναικολο, να είχα πάει 2 φορές σε όλη μου τη ζωή....

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Δν έχω ξαναγράψει εδώ μέσα! Ποτε σας έχουν δώσει τελική ημερομηνία ; Εμένα 15/5/2020. 
 

πως είστε ψυχολογικά ; Εγώ παρόλο που δεν έχω μεγαλη κοιλιά ήδη κουράζομαι. Έχω πάρει 6 κιλά περίπου. ήμουν 56 κιλά και μ φαίνεται περίεργο.   Να πάνε Όλα τέλεια σ όλες!!!!! Με το καλό 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Ξένη είπε:

Όπως γίνεται το τεστ παπ γίνεται και η καλλιέργεια μόνο που δείχνουν διαφορετικά πράγματα, μην νομίζεις και εγώ είμαι εντελώς άσχετη,  τώρα μαθαίνω,  σκέψου μέχρι πριν μεινω εγκυος στα 28 μου δεν είχα καν γυναικολο, να είχα πάει 2 φορές σε όλη μου τη ζωή....

Ευχαριστώ αγαπη....όσο ζεις μαθαινεις ...μ αρέσει αυτό...θα τον ρωτήσω κ γω την αλλη βδομάδα ποτέ κάνουμε κ αν θα μ κάνει.....

καλημεραααααααα

8 ώρες πρίν, Elenikk είπε:

Γεια σας κορίτσια! Δν έχω ξαναγράψει εδώ μέσα! Ποτε σας έχουν δώσει τελική ημερομηνία ; Εμένα 15/5/2020. 
 

πως είστε ψυχολογικά ; Εγώ παρόλο που δεν έχω μεγαλη κοιλιά ήδη κουράζομαι. Έχω πάρει 6 κιλά περίπου. ήμουν 56 κιλά και μ φαίνεται περίεργο.   Να πάνε Όλα τέλεια σ όλες!!!!! Με το καλό 

καλημετα κ καλως ηρθες....με το καλό το μωράκι σ....ποσο είσαι τώρα???? εγω 26 βδομαδες κ στον μήνα μ μπαίνω 10 μαρτη ...οπότε κάπου εκεί στις 36 βδομάδες κ κατι θα γεννήσω μ πε ο ντοκ μ...λογο ιστορικού....

2 μηνες μ μειναν κ με χει πιάσει ανχος .

εσυ πως εισαι??? ειχες καλή εγκυνοσυμη??? τι περιμένεις??? εμεις κοριτσάκι κ ειμαι απο εξωσωματικη. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Ευχαριστώ αγαπη....όσο ζεις μαθαινεις ...μ αρέσει αυτό...θα τον ρωτήσω κ γω την αλλη βδομάδα ποτέ κάνουμε κ αν θα μ κάνει.....

καλημεραααααααα

καλημετα κ καλως ηρθες....με το καλό το μωράκι σ....ποσο είσαι τώρα???? εγω 26 βδομαδες κ στον μήνα μ μπαίνω 10 μαρτη ...οπότε κάπου εκεί στις 36 βδομάδες κ κατι θα γεννήσω μ πε ο ντοκ μ...λογο ιστορικού....

2 μηνες μ μειναν κ με χει πιάσει ανχος .

εσυ πως εισαι??? ειχες καλή εγκυνοσυμη??? τι περιμένεις??? εμεις κοριτσάκι κ ειμαι απο εξωσωματικη. 

Εγώ είμαι 23+1. 
ειχα δύσκολο πρώτο τρίμηνο ναυτίες αναγούλες κ λίγους εμετούς. Δούλευα όμως, όπως και συνεχίζω να δουλεύω. 
Και εμείς κοριτσάκι περιμένουμε. 
Προς το παρόν δν αγχώνομαι απλά με τρομάζει η μέρα του τοκετού μ φαίνεται παντελώς άγνωστο όλο αυτό όση εμπιστοσύνη και να έχεις στον γιατρό. 
ειναι κ η πρώτη φορά όποτε καταλαβαίνεις.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

οκ αγάπη. ευχαριστώ δεν το ηξερα..ειμαι ολίγον τι άσχετη με αυτα...αχχαχαχα εγω δεν εχω κανει τεορια ακόμα...σαν τεστ Παπ το παιρνε ο ντοκ??? σορρυ αν ρωτάω βλακεία 

Ναι με μια μπατονέτα!! Δε νομίζω οτι είναι απαραίτητο συνέχεια.. αλλα μας έχουν τρελάνει στις εξετάσεις.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenikk είπε:

Εγώ είμαι 23+1. 
ειχα δύσκολο πρώτο τρίμηνο ναυτίες αναγούλες κ λίγους εμετούς. Δούλευα όμως, όπως και συνεχίζω να δουλεύω. 
Και εμείς κοριτσάκι περιμένουμε. 
Προς το παρόν δν αγχώνομαι απλά με τρομάζει η μέρα του τοκετού μ φαίνεται παντελώς άγνωστο όλο αυτό όση εμπιστοσύνη και να έχεις στον γιατρό. 
ειναι κ η πρώτη φορά όποτε καταλαβαίνεις.

κ μενα η πρώτη είναι....με το καλο το κοριτσάκι σ μόνο υγεια 

Just now, Alexandrath είπε:

Ναι με μια μπατονέτα!! Δε νομίζω οτι είναι απαραίτητο συνέχεια.. αλλα μας έχουν τρελάνει στις εξετάσεις.

ασε εγω απο  εξωσωματικη εγω κανει κ τ πουλιού τ γάλα...κ κάθε μηνα μ βάζει τα πάντα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

ως γνωστόν ειμαι ουφο στα μαθηματικά να ξέρετε....χαχαχαχα κ αυτο τ λεω γιατι εγω ροσο καιρό νόμιζα ότι θα γεμνησω απριλιο. κάπου στις αρχές 14 περίπου...

ελα μ όμως που ο γιατρός μ πε 7 Μάρτη είσαι στον μηνα σ...δηλ καπου εκει θα μ παρει το μωρο αντε μέχρι 15 λεω εγω τωρα....

εγω τοσο καιρό πάω με 40 βδομαδες ..αχαχαχαχαχαχα 

τωρα που σας τα είπα με  έχει πιάσει ανχος γαιτι μ ειπε 25 Φλεβάρη να μαι Αθήνα. 

κ ρωτώ εγω τώρα....τι κανω κ κοιταω τα ταβανια μ λέτε??? γιατι δεν κανω τίποτα??? 

απ οτι καταλάβατε επαθα ανχος ..πιος εγω που είμαι 9 ο μηνας μονιμος...

τα πα κ Ξαλάφρωσα...

γαμω τις ημερομηνίες μ γαμω μέσα...τι τα θελω...

αλλα ειπαμε εδω θα κατσω παρέας σας...

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

ως γνωστόν ειμαι ουφο στα μαθηματικά να ξέρετε....χαχαχαχα κ αυτο τ λεω γιατι εγω ροσο καιρό νόμιζα ότι θα γεμνησω απριλιο. κάπου στις αρχές 14 περίπου...

ελα μ όμως που ο γιατρός μ πε 7 Μάρτη είσαι στον μηνα σ...δηλ καπου εκει θα μ παρει το μωρο αντε μέχρι 15 λεω εγω τωρα....

εγω τοσο καιρό πάω με 40 βδομαδες ..αχαχαχαχαχαχα 

τωρα που σας τα είπα με  έχει πιάσει ανχος γαιτι μ ειπε 25 Φλεβάρη να μαι Αθήνα. 

κ ρωτώ εγω τώρα....τι κανω κ κοιταω τα ταβανια μ λέτε??? γιατι δεν κανω τίποτα??? 

απ οτι καταλάβατε επαθα ανχος ..πιος εγω που είμαι 9 ο μηνας μονιμος...

τα πα κ Ξαλάφρωσα...

γαμω τις ημερομηνίες μ γαμω μέσα...τι τα θελω...

αλλα ειπαμε εδω θα κατσω παρέας σας...

Εδώ να κάτσεις να μας πεις την εμπειρία σου ως πρώτο μωράκι της παρέας μας.....με το καλό Αγάπη!!!

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

ως γνωστόν ειμαι ουφο στα μαθηματικά να ξέρετε....χαχαχαχα κ αυτο τ λεω γιατι εγω ροσο καιρό νόμιζα ότι θα γεμνησω απριλιο. κάπου στις αρχές 14 περίπου...

ελα μ όμως που ο γιατρός μ πε 7 Μάρτη είσαι στον μηνα σ...δηλ καπου εκει θα μ παρει το μωρο αντε μέχρι 15 λεω εγω τωρα....

εγω τοσο καιρό πάω με 40 βδομαδες ..αχαχαχαχαχαχα 

τωρα που σας τα είπα με  έχει πιάσει ανχος γαιτι μ ειπε 25 Φλεβάρη να μαι Αθήνα. 

κ ρωτώ εγω τώρα....τι κανω κ κοιταω τα ταβανια μ λέτε??? γιατι δεν κανω τίποτα??? 

απ οτι καταλάβατε επαθα ανχος ..πιος εγω που είμαι 9 ο μηνας μονιμος...

τα πα κ Ξαλάφρωσα...

γαμω τις ημερομηνίες μ γαμω μέσα...τι τα θελω...

αλλα ειπαμε εδω θα κατσω παρέας σας...

Εννοειται να κατσεις εδω,μια χαρα περναμε.Κοντευεις δηλ.τι ωραια.Πολυ θα θελα να ημουν κι εγω 2 μηνες μπροστα.

Το σιδηρο μου χει σπασει τα νευρα,νομιζω μου φερνει ναυτια,θα το παρω μεχρι την Τεταρτη,ωστε να κλεισω βδομαδα και αν δεν περασει θα πω στο γιατρο να το αλλαξω.Feofol παιρνω πρωι βραδυ.Το επαιρνα και στο μικρο αλλα δεν θυμαμαι να με πειραζε...

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...