Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Bluee19 είπε:

      Συναγωνίστριες εύχομαι σε όλες καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα με υγεία !!! 
      Στις εγκυολες μας να έχουν μια γλυκιά εγκυμοσύνη και σύντομα να κρατήσουν τα θαύματακια τους στην αγκαλιά τους!!! Και σε όλες τις υπόλοιπες που ακόμη προσπαθούμε σύντομα να έρθει και σε εμάς το θαύμα 🙏🏼

       

      καλή ανάσταση κορίτσι μ ! εσωτερική και εξωτερική! το επόμενο πάσχα να χεις  μια κοιλιτσα τούρλα! 

      • Λουλούδια 1

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, SWEEDOM είπε:

Με το καλό! Έχουμε ακριβώς την ίδια ΠΗΤ κι έχουμε πάρει τα ίδια κιλά! Κι εγώ τώρα πρόσφατα ανακάλυψα το forum. Β'επιπέδου έχεις κάνει?

Με το καλο!!εγω εχω ΠΗΤ 10/05 !!!Αφηστε εχω παρει 10 κιλα :blink:

 

Εχετε ξεκινησει τις αγορες σας κοριτσια;;Και τι ρουχαλακια πρεπει να παρουμε μακρυμανικα ή κοντομανικα λετε;;;


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, dinaki23 είπε:

Με το καλο!!εγω εχω ΠΗΤ 10/05 !!!Αφηστε εχω παρει 10 κιλα :blink:

 

Εχετε ξεκινησει τις αγορες σας κοριτσια;;Και τι ρουχαλακια πρεπει να παρουμε μακρυμανικα ή κοντομανικα λετε;;;

Εγώ δεν έχω ξεκινήσει!Τώρα κοιτάζω σιγά σιγά για έπιπλα κλπ. Όσον αφορά τα ρουχαλάκια,νομίζω θα χρειάζονται κι από τα 2 γιατί είναι λίγο μεταβατική η περίοδος και ο καιρός είναι απρόβλεπτος πια.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Κορίτσι μου σε ποια εβδομάδα θα σου κάνει καισαρική και πώς σου αιτιολογεί το τόσο νωρίτερο; Συγγνώμη που ρωτάω, αλλά ο δικός μου γιατρός μου είχε πει, ότι αν δεν συντρέχει συγκεκριμένος ιατρικός λόγος κι αν απλά επιλέγουμε προληπτικά την καισαρική, την κάνουμε 38 και 4 με 39 και 1. Εννοείται βέβαια πως αν υπάρχει συγκεκριμένο πρόβλημα, κινούμαστε διαφορετικά.

παγωτάκι μ είμαι 26 βδομάδες κ....εγω θα την κανω απο 36 εως 37 βδομάδες μ είπε λογο κακού ιστορικού από παλιά καισαρική..ειμαι τοσο χαλια ραμμενη που δεν θέλει να διατρεξω κανέναν κινδυνο εγω.μονο κ μονο παο λαθος άλλων γιατρών θαωπαω μέχρι τόσο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, SWEEDOM είπε:

Εγώ δεν έχω ξεκινήσει!Τώρα κοιτάζω σιγά σιγά για έπιπλα κλπ. Όσον αφορά τα ρουχαλάκια,νομίζω θα χρειάζονται κι από τα 2 γιατί είναι λίγο μεταβατική η περίοδος και ο καιρός είναι απρόβλεπτος πια.

και εγω τα ιδια με υην διαφορα οτι εχω παρει λιγα φορμακια :wub: ναι τελικα για αρχη λεω να παρω μακρανικα φορμακια κ αποεσα κοντομανικο φανελακι!!!

  • Μου αρέσει 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

αχχχ θα ξεκινησουμε τα ψωνιααα...καλημερα κοριτσια μου ! 

εγω λεω να παρω κανα μακρυμανικο  τωρα που εχει εκπτωσεις και σιγουρα αρκετα κοντομανικα.... 

  • Μου αρέσει 2

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, kastel είπε:

Καλημέρα τσουπρες! Τι χαρά που μπαίνουμε σιγά σιγά στη φάση με τα ψώνια! Με το καλό ❤️❤️❤️

μα δεν ειναι πολυ μεγαλη χαρα;;;

  • Μου αρέσει 2

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, SWEEDOM είπε:

Με το καλό! Έχουμε ακριβώς την ίδια ΠΗΤ κι έχουμε πάρει τα ίδια κιλά! Κι εγώ τώρα πρόσφατα ανακάλυψα το forum. Β'επιπέδου έχεις κάνει?

Αλήθεια; Πολύ χαίρομαι!  ναι έχω κάνει β´ στην 21η εβδομάδα. Είναι κοριτσάκι. Εσυ; Επισης που γεννας  με το καλό ; 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Elenikk είπε:

Αλήθεια; Πολύ χαίρομαι!  ναι έχω κάνει β´ στην 21η εβδομάδα. Είναι κοριτσάκι. Εσυ; Επισης που γεννας  με το καλό ; 

Κι εγώ τότε την έκανα. Αγοράκι εμένα! Στο Ρέα. Εσυ? 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια συγγνώμη αν σας έχω κουράσει με τις διάφορες ερωτήσεις μου, είναι λόγω της αγωνίας που έχω και επειδή ξέρω ότι είστε έμπειρες και μπορείτε να μου λύσετε τις οποίες απορίες μου...

Ξέρετε αν υπάρχει εξέταση που γίνεται στην εγκυμοσύνη για να δούμε αν δημιουργούνται θρομβοι η αν πήζει το αίμα? Εκτός από αυτές τις θρομβοφιλιας...

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ξένη είπε:

Κορίτσια συγγνώμη αν σας έχω κουράσει με τις διάφορες ερωτήσεις μου, είναι λόγω της αγωνίας που έχω και επειδή ξέρω ότι είστε έμπειρες και μπορείτε να μου λύσετε τις οποίες απορίες μου...

Ξέρετε αν υπάρχει εξέταση που γίνεται στην εγκυμοσύνη για να δούμε αν δημιουργούνται θρομβοι η αν πήζει το αίμα? Εκτός από αυτές τις θρομβοφιλιας...

Θα σου έλεγα τις εξετάσεις θρομβοφιλίας αλλά αυτές τις έχεις κάνει. Ίσως αν πήγαινες σε ένα αγγειολόγο... πιστεύω είναι οι πιο αρμόδιοι.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που ρωτάω και ξαναρωταω αλλά ρε κορίτσια με τρώει η αγωνία και μου φαίνεται παράξενο που έχει να με βάλει να κάνω εξετάσεις από τότε που έμεινα έγκυος,  έκανα δλδ στην 7η εβδομάδα και από τότε τίποτα...

Μετά από τέτοιο ιστορικό πίστευα πως θα το ψάχναμε συνέχεια και κάθε μήνα εξετάσεις...Έχω κάνει όλες τις άκυρες εξετάσεις εκτός από απλές αίματος..


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Συγγνώμη που ρωτάω και ξαναρωταω αλλά ρε κορίτσια με τρώει η αγωνία και μου φαίνεται παράξενο που έχει να με βάλει να κάνω εξετάσεις από τότε που έμεινα έγκυος,  έκανα δλδ στην 7η εβδομάδα και από τότε τίποτα...

Μετά από τέτοιο ιστορικό πίστευα πως θα το ψάχναμε συνέχεια και κάθε μήνα εξετάσεις...Έχω κάνει όλες τις άκυρες εξετάσεις εκτός από απλές αίματος..

Ίσως πραγματικά δε χρειάζεται κάτι. Εγώ γενική αίματος κάνω κάθε μήνα και ούρων. Τώρα έχω μεθαύριο ραντεβού δεν ξέρω αν θα μου βάλει κάτι παραπάνω. 

Προφανώς πάνε όλα καλά και δε χρειάζεται κάτι ακόμα να ελέγξει. Πότε έχεις ξανά ραντεβού; Γιατί δεν του ζητάς εσύ κάτι; 

Κι εμένα με πιάνουν αγωνίες για όλα αλλά δε βοηθάει σε τίποτα. Θα πάνε όλα καλά και τα μωρά μας θα είναι γερά! Μη φοβάσαι τίποτα! 

Μεγάλη αγκαλιά από μένα! :wub:

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Κορίτσια συγγνώμη αν σας έχω κουράσει με τις διάφορες ερωτήσεις μου, είναι λόγω της αγωνίας που έχω και επειδή ξέρω ότι είστε έμπειρες και μπορείτε να μου λύσετε τις οποίες απορίες μου...

Ξέρετε αν υπάρχει εξέταση που γίνεται στην εγκυμοσύνη για να δούμε αν δημιουργούνται θρομβοι η αν πήζει το αίμα? Εκτός από αυτές τις θρομβοφιλιας...

Καλησπέρα!Ειμαι στις μανούλες Ιουνίου...Απλά διάβασα την ερώτηση σου...

Υπάρχει εξέταση...Λέγεται θρομβοελαστογραμμα...Τις εξετάσεις θρομβοφιλιας τις είχα κάνει πριν την εγκυμοσύνη,όταν έμεινα έγκυος ο αιματολόγος μου έκανε θρομβοελαστογραμμα τις μέρες που έκανα την αυχενική...Τώρα έχω πάλι εξέταση την 24η εβδομάδα...

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Συγγνώμη που ρωτάω και ξαναρωταω αλλά ρε κορίτσια με τρώει η αγωνία και μου φαίνεται παράξενο που έχει να με βάλει να κάνω εξετάσεις από τότε που έμεινα έγκυος,  έκανα δλδ στην 7η εβδομάδα και από τότε τίποτα...

Μετά από τέτοιο ιστορικό πίστευα πως θα το ψάχναμε συνέχεια και κάθε μήνα εξετάσεις...Έχω κάνει όλες τις άκυρες εξετάσεις εκτός από απλές αίματος..

Κι εγω εκανα μια φορα στις 7 εβδομαδες και μια την προηγουμενη βδομαδα ,στις 20 βδομαδες δηλ.Στο μικρο απο οτι θυμαμαι καναμε πιο συχνα αλλα δεν νομιζω οτι ειναι απαραιτητο

  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...