Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ξέρεις τι σκέφτηκα? Στην επόμενη προσπάθεια δεν θα κάνω κανένα τεστ και θα πάω μόνο για χοριακη.Επισης,αν δεν πιάσει ούτε το επόμενο,πιστεύω πως όλο και κάποιο υγιές θα έχουμε από την επόμενη ωοληψια.Ευτυχως έχω σούπερ γιατρό,τον εμπιστεύομαι 100%

      Εσύ τι έκανες για να μηδενιστεί η χοριακη? 

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Σας ευχαριστώ κορίτσια,  την προηγούμενη βδομάδα που έκανα Αυχενική του είπα για εξετάσεις και μου είπε για την Τετάρτη που θα ξαναπάω στο νοσοκομείο ότι θα μου τις έχει γράψει, γι αυτό σας ρώτησα αν υπάρχει κάποια ακόμα που φαίνεται αν πήζει το αίμα για να τον πάρω τηλέφωνο αύριο να μου την γράψει και να τις κάνω όλες μαζί μεθαύριο...Σας ευχαριστώ πάντως και καλό βράδυ!!!


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 hours ago, Ξένη said:

Συγγνώμη που ρωτάω και ξαναρωταω αλλά ρε κορίτσια με τρώει η αγωνία και μου φαίνεται παράξενο που έχει να με βάλει να κάνω εξετάσεις από τότε που έμεινα έγκυος,  έκανα δλδ στην 7η εβδομάδα και από τότε τίποτα...

Μετά από τέτοιο ιστορικό πίστευα πως θα το ψάχναμε συνέχεια και κάθε μήνα εξετάσεις...Έχω κάνει όλες τις άκυρες εξετάσεις εκτός από απλές αίματος..

Καλημέρα Ξένη μου :) εμένα εδώ μου κάνει κάθε μήνα ούρων και αίματος αλλά τα βασικά. Τοξόπλασμα, CMV, TSH λόγω θυρεοειδή  και κάποιους δείκτες αιματολογικούς λόγω του ότι παίρνω ασπιρίνη όμως. Αλλιώς εδώ κοιτάνε μόνο τοξόπλασμα. Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Κι εγώ τώρα έχω τρομερή αγωνία μέχρι την άλλη Παρασκευή που θα πάω να με δει. Βρήκα κι άλλα επιστημονικά άρθρα γι' αυτό το θέμα με τον πλακούντα που έχω και έχω τρελαθεί. Είναι τεράστια τα ποσοστά που γέννησαν 26 ή 27 εβδομάδες και πάει να μου στρίψει.

Καλή συνέχεια! :) 


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Καλημέρα Ξένη μου :) εμένα εδώ μου κάνει κάθε μήνα ούρων και αίματος αλλά τα βασικά. Τοξόπλασμα, CMV, TSH λόγω θυρεοειδή  και κάποιους δείκτες αιματολογικούς λόγω του ότι παίρνω ασπιρίνη όμως. Αλλιώς εδώ κοιτάνε μόνο τοξόπλασμα. Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Κι εγώ τώρα έχω τρομερή αγωνία μέχρι την άλλη Παρασκευή που θα πάω να με δει. Βρήκα κι άλλα επιστημονικά άρθρα γι' αυτό το θέμα με τον πλακούντα που έχω και έχω τρελαθεί. Είναι τεράστια τα ποσοστά που γέννησαν 26 ή 27 εβδομάδες και πάει να μου στρίψει.

Καλή συνέχεια! :) 

Μαρία αν υπήρχε πιθανότητα για τόσο πρόωρο τοκετό θα στο είχαν πει. Μη σου πω θα σου είχαν κάνει και εισαγωγή. Μην αγχώνεσαι και κλασικά μη διαβάζεις πολύ γιατί θα τρελαθείς.

Το μωράκι σου αναπτύσσεται σωστά και θα πάτε μέχρι τέλους έτσι. Πήγαινε πιο συχνά στο γιατρό να σου φεύγει η αγωνία.

Αρκεί το παιδί να αιματώνεται σωστά, μετά θα προσέξει ο γιατρός να βγει όλος ο πλακούντας και όλα θα πάνε καλά.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Καλημέρα Ξένη μου :) εμένα εδώ μου κάνει κάθε μήνα ούρων και αίματος αλλά τα βασικά. Τοξόπλασμα, CMV, TSH λόγω θυρεοειδή  και κάποιους δείκτες αιματολογικούς λόγω του ότι παίρνω ασπιρίνη όμως. Αλλιώς εδώ κοιτάνε μόνο τοξόπλασμα. Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Κι εγώ τώρα έχω τρομερή αγωνία μέχρι την άλλη Παρασκευή που θα πάω να με δει. Βρήκα κι άλλα επιστημονικά άρθρα γι' αυτό το θέμα με τον πλακούντα που έχω και έχω τρελαθεί. Είναι τεράστια τα ποσοστά που γέννησαν 26 ή 27 εβδομάδες και πάει να μου στρίψει.

Καλή συνέχεια! :) 

Μαρία Καλημέρα....Κάνε μια συζήτηση με τον γιατρό σου και πες του τους προβληματισμούς σου αλλά μην κάθεσαι και διαβάζεις στο ίντερνετ, δεν σημαίνει ότι επειδή το γράφουν στο ίντερνετ θα συμβεί και σε σένα....Η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική και η κάθε γυναίκα το έχει σε άλλο βαθμό.. υπομονή σε όλες μας κορίτσια και εγώ ανησυχώ πολύ μέχρι να γεννήσω!!

  • Ευχαριστώ 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, Μαρία_Λ είπε:

Καλημέρα Ξένη μου :) εμένα εδώ μου κάνει κάθε μήνα ούρων και αίματος αλλά τα βασικά. Τοξόπλασμα, CMV, TSH λόγω θυρεοειδή  και κάποιους δείκτες αιματολογικούς λόγω του ότι παίρνω ασπιρίνη όμως. Αλλιώς εδώ κοιτάνε μόνο τοξόπλασμα. Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Κι εγώ τώρα έχω τρομερή αγωνία μέχρι την άλλη Παρασκευή που θα πάω να με δει. Βρήκα κι άλλα επιστημονικά άρθρα γι' αυτό το θέμα με τον πλακούντα που έχω και έχω τρελαθεί. Είναι τεράστια τα ποσοστά που γέννησαν 26 ή 27 εβδομάδες και πάει να μου στρίψει.

Καλή συνέχεια! :) 

τι θεμα εχεις αγαπη με τον πλακουντα σ,??? 

καλε τι σκέφτεσαι μ λες??? τίποτα δεν θα γίνει...κ μην διαβάζεις..να ακους τον γιατρό σ κ μόνο...φιλακια

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Μαρία_Λ είπε:

Καλημέρα Ξένη μου :) εμένα εδώ μου κάνει κάθε μήνα ούρων και αίματος αλλά τα βασικά. Τοξόπλασμα, CMV, TSH λόγω θυρεοειδή  και κάποιους δείκτες αιματολογικούς λόγω του ότι παίρνω ασπιρίνη όμως. Αλλιώς εδώ κοιτάνε μόνο τοξόπλασμα. Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Κι εγώ τώρα έχω τρομερή αγωνία μέχρι την άλλη Παρασκευή που θα πάω να με δει. Βρήκα κι άλλα επιστημονικά άρθρα γι' αυτό το θέμα με τον πλακούντα που έχω και έχω τρελαθεί. Είναι τεράστια τα ποσοστά που γέννησαν 26 ή 27 εβδομάδες και πάει να μου στρίψει.

Καλή συνέχεια! :) 

Μαριαααααα μην στεναχωρεις το μπεμπεκι σου μωλεεεεεεε.... μια χαρα ειναι στην φωλιτσα που του έκανες , μην αγχωνεσαι καλη μου.... εκεί είναι και θα παραμείνει μεχρι να ερθει η σωστη ωρα να βγει. Ότι απορία έχεις ρωτα τον γιατρο σου που του έχεις και εμπιστοσύνη... 

Φιλιά 

  • Ευχαριστώ 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Rafaelatarzan said:

τι θεμα εχεις αγαπη με τον πλακουντα σ,??? 

καλε τι σκέφτεσαι μ λες??? τίποτα δεν θα γίνει...κ μην διαβάζεις..να ακους τον γιατρό σ κ μόνο...φιλακια

Καλημέρα :) αυτός που μου έκανε τη β επιπέδου το είπε placenta circumvallata. Βρήκα διάφορες έρευνες ιατρικές που δείχνουν ότι αυτό ανιχνεύεται συνήθως μετά τη γέννα και σχετίζεται με ελλειποβαρή μωρά, αρκετά πρόωρη κύηση (27-28 εβδομάδες), αιμορραγία λόγω ρήξης ή αποκόλλησης του πλακούντα και διάφορα άλλα. Προσπαθώ να μην το σκέφτομαι αλλά όπως οι περισσότερες εδώ δεν βλέπουμε όλες τις πτυχές της εγκυμοσύνης ρόδινες μιας και έχουμε βιώσει χ,ψ καταστάσεις. Απλά φοβάμαι μη συμβεί κάτι. Το καταλαβαίνω ότι γίνομαι υπερβολική και σας ευχαριστώ όλες που αντί να με βρίζετε μου συμπαραστέκεστε :wub: 

9 hours ago, ZOIRITA20813 said:

Μαριαααααα μην στεναχωρεις το μπεμπεκι σου μωλεεεεεεε.... μια χαρα ειναι στην φωλιτσα που του έκανες , μην αγχωνεσαι καλη μου.... εκεί είναι και θα παραμείνει μεχρι να ερθει η σωστη ωρα να βγει. Ότι απορία έχεις ρωτα τον γιατρο σου που του έχεις και εμπιστοσύνη... 

Φιλιά 

Σε ευχαριστώ πολύ!!!!!:wub: 


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

On 20/1/2020 at 7:40 ΜΜ, SWEEDOM είπε:

Κι εγώ τότε την έκανα. Αγοράκι εμένα! Στο Ρέα. Εσυ? 

Καλημέρα!! Κι εγώ Ρέα γεννάω αγοράκι!! Εσύ ποτέ με το καλό?

Καλημερα κορίτσια!! Τι κάνετε?? Εγώ έχω τον μικρό μου άρρωστο κ τρέχουμε. Ευτυχώς σήμερα είναι καλύτερα!! Ελπιζω να μην κολλήσω!! Εσεις πως είστε? Άρχισα κ νιώθω τον μπομπιρακι έντονα πια κ χαίρομαι τόσο!! Έχω φουσκώσει κ αυτό με δυσκολεύει στον ύπνο.

Σαςφιλώ γλυκα, περιμένω νέα σας!!


KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina3 said:

Καλημέρα!! Κι εγώ Ρέα γεννάω αγοράκι!! Εσύ ποτέ με το καλό?

Καλημερα κορίτσια!! Τι κάνετε?? Εγώ έχω τον μικρό μου άρρωστο κ τρέχουμε. Ευτυχώς σήμερα είναι καλύτερα!! Ελπιζω να μην κολλήσω!! Εσεις πως είστε? Άρχισα κ νιώθω τον μπομπιρακι έντονα πια κ χαίρομαι τόσο!! Έχω φουσκώσει κ αυτό με δυσκολεύει στον ύπνο.

Σαςφιλώ γλυκα, περιμένω νέα σας!!

Αθηνά μου καλημέρα!! Περαστικά στο μικρό σας κύριο! Ελπίζω όντως να μην κολλήσεις. Να προσέχεις και να πλένεις χέρια και στόμα τακτικά. 

Για τον ύπνο εμένα στην πρώτη εγκυμοσύνη με είχε σώσει το μαξιλάι εγκυμοσύνης. Όχι του θηλασμού. Της εγκυμοσύνης είναι πραγματικά ένα τεράστιο Π και ακουμπούσα από τη μία μεριά την κοιλιά και από την άλλη τη μέση και την πλάτη. Απλά είναι το τρίτο πρόσωπο :P θα πρέπει να το αποδεχτεί πολύ απλά και δημοκρατικά ο άντρας σου!


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Μαρία_Λ είπε:

Αθηνά μου καλημέρα!! Περαστικά στο μικρό σας κύριο! Ελπίζω όντως να μην κολλήσεις. Να προσέχεις και να πλένεις χέρια και στόμα τακτικά. 

Για τον ύπνο εμένα στην πρώτη εγκυμοσύνη με είχε σώσει το μαξιλάι εγκυμοσύνης. Όχι του θηλασμού. Της εγκυμοσύνης είναι πραγματικά ένα τεράστιο Π και ακουμπούσα από τη μία μεριά την κοιλιά και από την άλλη τη μέση και την πλάτη. Απλά είναι το τρίτο πρόσωπο :P θα πρέπει να το αποδεχτεί πολύ απλά και δημοκρατικά ο άντρας σου!

Α το μαξιλάρι εγκυμοσύνης δε το ξέρω θα το ψάξω μόνο του θηλασμού ήξερα. Επειδή είναι ο μικρός αρρωστουλης κοιμάται μαζί μας αυτές τις μέρες κ κάνει πολύ ατσάλι ύπνο (πάνω κάτω όλο το βράδυ) θέλω να τον βγάλω από την κούνια αλλά φοβάμαι στο κρεβάτι ότι θα πέσει.


KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

τι θεμα εχεις αγαπη με τον πλακουντα σ,??? 

καλε τι σκέφτεσαι μ λες??? τίποτα δεν θα γίνει...κ μην διαβάζεις..να ακους τον γιατρό σ κ μόνο...φιλακια

καλημέρα σας κορίτσια.

Νομίζεις οτι η μπουμπού σου ειναι παχιά ε; ε λοιπόν άκου και το δικό μου γιγαντάκι... ειμαι 24 εβδομάδων και ειναι 750 γραμμάρια.... οεο .... χαχαχαχα...σου ετοιμαζω τον γαμπρο λοιπον. 

κοριτσια ποσο θελω μια σπανακοπιτα.... θατ την φαω, τοσους μηνες δεν εχω ζητησει κατι αλλα την σπανακόπιτα θα την τσακισω...χαχαχα

  • Χαχα 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina3 said:

Α το μαξιλάρι εγκυμοσύνης δε το ξέρω θα το ψάξω μόνο του θηλασμού ήξερα. Επειδή είναι ο μικρός αρρωστουλης κοιμάται μαζί μας αυτές τις μέρες κ κάνει πολύ ατσάλι ύπνο (πάνω κάτω όλο το βράδυ) θέλω να τον βγάλω από την κούνια αλλά φοβάμαι στο κρεβάτι ότι θα πέσει.

Ναι κοίτα για u shaped pregnancy pillow. Είχα πάρει ένα φθηνό από την άμαζον. Πραγματικά με είχε σώσει. Εγώ το δικό μου τον είχα βάλει στο κρεβάτι της κούνιας ουσιαστικά. Είχαμε βγάλει τα κάγκελα και είχαμε βάλει ξύλα (υπήρχε αυτή η δυνατότητα με την κούνια που είχαμε πάρει). Το στρώμα ήταν πιο χαμηλά από τα ξύλα και δεν μου έπεσε ποτέ. Πάντα έβαζα ένα στρωματάκι για κάμπινκγ που έχω μη τυχόν και πέσει. Αν και το ύψος ήταν πολύ χαμηλό. Εδώ και 1 μήνα κοιμάται σε κανονικό μονό κρεβάτι. Το διέλεξε και καλλά μόνος του για να δώσει την κούνια στον αδερφό του. Η εταιρία λέγεται lifetime αλλά φυσικά στην Ελλάδα έχετε άλλες επιλογές. Πήγε αμέσως, έχει το κρεβάτι από μόνο του ξύλινη προστασία και ένα μικρό άνοιγμα για να μπορεί να ανεβαίνει και να κατεβαίνει και δεν χωράει να πέσει από το άνοιγμα. Και παρατήρησα ότι κοιμάται πολύ καλύτερα τώρα που έχει την κρεβατάρα του :)  


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina3 είπε:

Καλημέρα!! Κι εγώ Ρέα γεννάω αγοράκι!! Εσύ ποτέ με το καλό?

Καλημερα κορίτσια!! Τι κάνετε?? Εγώ έχω τον μικρό μου άρρωστο κ τρέχουμε. Ευτυχώς σήμερα είναι καλύτερα!! Ελπιζω να μην κολλήσω!! Εσεις πως είστε? Άρχισα κ νιώθω τον μπομπιρακι έντονα πια κ χαίρομαι τόσο!! Έχω φουσκώσει κ αυτό με δυσκολεύει στον ύπνο.

Σαςφιλώ γλυκα, περιμένω νέα σας!!

Καλημερα!!!Εχω δεκατακ μπουκωμα εδω κ δυο μερες κοριτσια!!Καλα ο υονοςειναι μαρτυριο πια...εχω μαξιλαρι εγκυμοσυνης/θηλασμου το βαζω αναμεσαστα ποδια κ βοηθαει καπως!!!Αφηστε που οηγαινω συνεχεια τουαλετα!!!!

Ο μπεμπης μου κλωτσαει πολυ πια κ τρελαινομαι!!!Εχω αρχισει τις αγορες στα ρουχαλακια σιγασιγα αλλαεχω ΠΗΤ 10/05 κ δεν ξερω τι να παρω;;κοντομανικα ή χειμωνιατικα;;εσεις τι θα παρετε;;;


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Καλημερα!!!Εχω δεκατακ μπουκωμα εδω κ δυο μερες κοριτσια!!Καλα ο υονοςειναι μαρτυριο πια...εχω μαξιλαρι εγκυμοσυνης/θηλασμου το βαζω αναμεσαστα ποδια κ βοηθαει καπως!!!Αφηστε που οηγαινω συνεχεια τουαλετα!!!!

Ο μπεμπης μου κλωτσαει πολυ πια κ τρελαινομαι!!!Εχω αρχισει τις αγορες στα ρουχαλακια σιγασιγα αλλαεχω ΠΗΤ 10/05 κ δεν ξερω τι να παρω;;κοντομανικα ή χειμωνιατικα;;εσεις τι θα παρετε;;;

Καλημέρα και περαστικά σου...Εγώ επειδή θα γεννήσω πρόωρα αρχές Απριλίου θα πάρω και βελούδινα φορμακια Όχι πολλά όμως μετά Για τον Μάιο είδα αυτά τα φανελενια φορμακια και από μέσα κοντομάνικο φανελάκι και βλέπουμε από τέλος Μαΐου τι καιρό θα έχει μάλλον μετά πας κοντομάνικο...Αλλά απ όσο ξέρω από τους γύρω μου όταν ένα μωράκι γεννιέται θέλει μακρυμανικο, εκτός και αν γεννηθεί κατακαλόκαιρο..

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...