Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ξέρεις τι σκέφτηκα? Στην επόμενη προσπάθεια δεν θα κάνω κανένα τεστ και θα πάω μόνο για χοριακη.Επισης,αν δεν πιάσει ούτε το επόμενο,πιστεύω πως όλο και κάποιο υγιές θα έχουμε από την επόμενη ωοληψια.Ευτυχως έχω σούπερ γιατρό,τον εμπιστεύομαι 100%

      Εσύ τι έκανες για να μηδενιστεί η χοριακη? 

      Σε νιώθω...και ειλικρινά στεναχωρεθηκα πάρα πολύ...ήμουν τόσο σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά...εύχομαι τουλάχιστον να πεσει γρήγορα η χοριακη όσο γίνεται να μπεις ξανά στην κανονικοτητα σου.... μεγάλο βάλσαμο που έχεις το παιδάκι σου! Πάρε όσο χρόνο χρειαστείς και να ξέρεις θα τα καταφέρεις συντομα! 🥰Το σώμα έχει μνήμη..όσες έχουν γίνει ήδη μανούλες συχνά είναι πιο εύκολο.

      2 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Εμένα ήταν στα ύψη η χοριακη 3 μέρες καθυστέρηση 4000 μετά έφτασε 10000 ημπγν Ελλάδα εδώ στηβ Αγγλία όταν γύρισα δεν μετρήσαμε χοριακη προχωρησαμε σε απόξεση μάλιστα  2 εβδομάδες μετά …Όοτε σκέψου τώρα τι τράβηξα στην αναμονή μέχρι τιν απόξεση … με αιμορραγίες φοβερές άστο ...  πρώτη εγκυμοσύνη μετά από τόσο καιρό και μ βγήκε από τη μύτη … το μετά δεν στο περιγράφω που είχα συμπτώματα έως και τρεις μήνες μετά .. έπειτα επιτέλους μας δέχτηκαν για εξωσωματική λόγω μεγάλης αναμονής και εκεί που συζητήσουμε ακόμα και για δωρεα ωαρίων γιατί δεν βλέπαμε πολλά ωάρια με αρξετα χαμηλή αμη έφτασα σε ένα καλό σημείο να μετράω 5 βλαστοκυστες … 4 τις βάλαμε κατάψυξη … τώρα τι να πω δεν σφιζω και από τύχη στο θέμα μητρότητα αλλά δεν χάνω τη πίστη μου … αλλά αισιόδοξη δ είμαι .. κάτι τρέλα μου κάνει π οργανισμός μου . Μια ξυπνάω με πόνους στήθος την άλλη τίποτα, μια είναι πρησμενο μια όχι … σήμερα δ έχω τίποτα δηλαδή . Το τεστ αχνο χθες  σήμερα η γραμμή ανάθεμα κ εάν ήταν εκεί .. και από τα βίντεο που βλέπω στο εξωτερικό οι γραμμές είναι εκεί κ μετά από ένα μήνα .. κάτι δηλαδή δ μ κολλάει .. όποτε ότι είναι να γίνει ας γίνει πραγματικά κουράστηκα …

      Τι πέρασες......😔 Πολλες φορες σκέφτομαι γιατί πρέπει να τα περνάμε όλα αυτά...πόση αναμονή,  πόσα φάρμακα, πόσος πονος, πόση απογοήτευση...μετά σκέφτομαι ότι ο κάθε άνθρωπος έχει κάτι που το περνάει δύσκολα...Θα χαρούμε όλες πολύ στη θετική χοριακη σου!!!

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Rafaelatarzan είπε:

χαχαχαχαχαχχα τα χω κανει αχταρμά ...να με συγχωρεί ο αντρακλα σ ....αχχςχςχαχςς τσουτσουνιιιιιιιιιι λεμε

ναι ε??? δεν εχω προσέξει το κουτί να σ πω.. αχςχςχχαχαχαχαχαχαχα ....το παίρνει 1 μηνα τωρα....απο 2 μηνων το ξεκινησαμε..

ναι πριν απο καθε γευμα κ περιμένεις  κιολας 15λ πριν δωσεις γαλα.πιανει καλητερα ...

εμεις να περιμενουμε....τα μωρα θα περιμενουν;;;;;;εμενα ανοιγει το ματι κ παταει το σκουξιμο στο δευτερολεπτο!!!Ειναι 41 ημερων βεβαια λογικα μεγαλωνοντας δεν θα ηρεμησει καπως;;;

  • Χαχα 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, dinaki23 είπε:

εμεις να περιμενουμε....τα μωρα θα περιμενουν;;;;;;εμενα ανοιγει το ματι κ παταει το σκουξιμο στο δευτερολεπτο!!!Ειναι 41 ημερων βεβαια λογικα μεγαλωνοντας δεν θα ηρεμησει καπως;;;

τι να σ πω εμενα ηταν  ήρεμη  στην ηλικια σας...δεν εσκουζε υπερβολικα για να φαι...τωρα 3 μηνων χαλάει τον τοπο ....παμε για καφε κοιμάται κ ξυπνάει οπως ο δικος σ να φαι...μιλαμε γελαμε πολύ δεν κρατιέται....παντως την ξεγελαω πολυ κ αρκετα ..πιπιλα αγκαλια κ βολτα μεχρι μα βρασει το νερο....

πιστευω εσεις θα εισται το αντιθετο μετα....θα ηρμεησει 

παντως εγω οτεν τις το δίνω μονο που δεν γλείφει κ τα μάγουλα της τοσο τις αρέσει 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα δεν εχω προλαβει να γραψω, προσπαθησα να τα διαβασω ολα τα σχολια. Γεννησα πριν σχεδον 4 εβδομαδες φυσιολογικα σε 5,5 ωρες!πρωτοτοκη. 40+5 εβδομαδων. Μπηκα μεσανυχτα για προετοιμασια και προκληση ομως ηταν ετοιμος ο τραχηλος κ ξεκινησαμε κατευθειαν προκληση! (Ενω πριν 6 ωρες στο nst δεν ειχε εξαλειφθει εντελως) 

Εκανα εξωθησεις 1ωρα+ γιατι ηταν περυτυλιγμενο το μωρο σε χερι κ κεφαλι κ δεν κατεβαινε παρα μονο χιλιοστο την φορα ενω εκανα πολυ καλες κ σωστες εξωθησεις. Πολυ εξαντληση το μωρο να ριχνει παλμους κ εγω να εχω κουραστει απο τις ανασες.  Οι εξωθησεις σε καποιες κοπελες μπορεο να διαρκεσουν κ 5 λεπτα. Γ αυτο καθυστερησα εγω αλλιως θα γεννουσα πολυ νωριτερα! σκιστηκα πολυ με εκοψαν κιολας κ τα ραμματα μεσα κ εξω ειναι μεχρι τον κωλοπολυς μεγαλος πονος... εβαζα σπαθολαδο, χαμομηλι, βοηθανε να μην ειναι στεγνη η περιοχη κ σφιγγει αλλα δεν γλυτωνεις τον πονο που ειναι αφορητος ουτε γινεται κ κανα θαυμα. Τωρα στις 2 εβδ πεφτουν ραμματα κ ειναι πολυ καλυτερα. Με τρωει πολυ βεβαια. Ο χρονος ειναι ο γιατρος μονο οσον αφορα αυτο. 

Θηλαζω αποκλειστικα με πολυ πονο ΠΑΡΑ πολυ καθως ειχα υπερεαισθησια απο πριν.

 

Το μωρο πολλους κολικους

 

 

On 17/6/2020 at 9:32 ΠΜ, dinaki23 είπε:

καλημερα!!εμεις σαραντιζουμε σημερα!!!!

οι κολικοι περνανε...εγω ειδα βελτιωση με τις σταγονες παντως!!κατα τ αλλα κ εγω σκουλαρηκι πανω μου τον εχω καθε μια ωρα αυτες τις μερες!!

Ποιες σταγονες δωσατε? Δεν ξερω αν εχεις ξαναγραψει αλλα δεν προλαβα να διαβασω τα παντα. Εχω εξαντληθει απο τους κολικους κ μονο με μητρικο θηλασμο...

On 17/6/2020 at 12:58 ΜΜ, Alexandrath είπε:

Πάντως δεν ξέρω πως θα είναι η πορεία αλλα κορίτσια πριν μείνω εγκυος έλεγα θέλω 3 παιδιά... τώρα λέω 1 κ καλό :D και έχουν περάσει μόνο 40 μέρες :rolleyes: αλλάζει αυτή η σκέψη; Είχα τα ράμματα τις πρώτες 2 εβδομάδες κ μου ηταν δυσκολο, τώρα είναι οι κολικοί, ο μήνας μου φάνηκε σαν χρόνος :huh:

Εμενα ηταν οι κολικοι απο την 4η μερα κ φαντασου με τα ραμματα πως ημουν. Κ με αποκλειστικο θηλασμο... αχ θεε μου...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Unborn91 είπε:

Καλημερα δεν εχω προλαβει να γραψω, προσπαθησα να τα διαβασω ολα τα σχολια. Γεννησα πριν σχεδον 4 εβδομαδες φυσιολογικα σε 5,5 ωρες!πρωτοτοκη. 40+5 εβδομαδων. Μπηκα μεσανυχτα για προετοιμασια και προκληση ομως ηταν ετοιμος ο τραχηλος κ ξεκινησαμε κατευθειαν προκληση! (Ενω πριν 6 ωρες στο nst δεν ειχε εξαλειφθει εντελως) 

Εκανα εξωθησεις 1ωρα+ γιατι ηταν περυτυλιγμενο το μωρο σε χερι κ κεφαλι κ δεν κατεβαινε παρα μονο χιλιοστο την φορα ενω εκανα πολυ καλες κ σωστες εξωθησεις. Πολυ εξαντληση το μωρο να ριχνει παλμους κ εγω να εχω κουραστει απο τις ανασες.  Οι εξωθησεις σε καποιες κοπελες μπορεο να διαρκεσουν κ 5 λεπτα. Γ αυτο καθυστερησα εγω αλλιως θα γεννουσα πολυ νωριτερα! σκιστηκα πολυ με εκοψαν κιολας κ τα ραμματα μεσα κ εξω ειναι μεχρι τον κωλοπολυς μεγαλος πονος... εβαζα σπαθολαδο, χαμομηλι, βοηθανε να μην ειναι στεγνη η περιοχη κ σφιγγει αλλα δεν γλυτωνεις τον πονο που ειναι αφορητος ουτε γινεται κ κανα θαυμα. Τωρα στις 2 εβδ πεφτουν ραμματα κ ειναι πολυ καλυτερα. Με τρωει πολυ βεβαια. Ο χρονος ειναι ο γιατρος μονο οσον αφορα αυτο. 

Θηλαζω αποκλειστικα με πολυ πονο ΠΑΡΑ πολυ καθως ειχα υπερεαισθησια απο πριν.

 

Το μωρο πολλους κολικους

 

 

Ποιες σταγονες δωσατε? Δεν ξερω αν εχεις ξαναγραψει αλλα δεν προλαβα να διαβασω τα παντα. Εχω εξαντληθει απο τους κολικους κ μονο με μητρικο θηλασμο...

Εμενα ηταν οι κολικοι απο την 4η μερα κ φαντασου με τα ραμματα πως ημουν. Κ με αποκλειστικο θηλασμο... αχ θεε μου...

Infacolic λεγονται.. εγω πρωτη μερα δινω κ ειδα μικρη βελτιωση στη διαρκεια  τους. Βεβαια εμεις 40 ημερων σημερα πεσαμε κ στο αλμα κ ολα ηταν πιο εντονα. Τα ραμματα θα φυγουν κ θα εισαι πολυ καλυτερα. Κ εγω ειχα φαγουρα 2-3 μερες απο ζεστη κ σερβιετα. Εγω εκανα πλυσεις με λακτασυντ κ εβαζα ελαιολαδο. Υπομονη κοριτσια τι να πω!!! 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εσεις που θηλαζρτε ,πως ειναι το στηθος σας;;;πρησμενο;;εμενα ειναι καπως βαρυ αλλα νορμαλ...κ νομιζα οτι μου κοπηκε το γαλα αλλα παρατηρω οτι ο μπεμπης τρωει!!

επισης,κανουν διαροια τα μωρα σας;;

καλημεραααα


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 33 λεπτά , dinaki23 είπε:

κοριτσια εσεις που θηλαζρτε ,πως ειναι το στηθος σας;;;πρησμενο;;εμενα ειναι καπως βαρυ αλλα νορμαλ...κ νομιζα οτι μου κοπηκε το γαλα αλλα παρατηρω οτι ο μπεμπης τρωει!!

επισης,κανουν διαροια τα μωρα σας;;

καλημεραααα

Καλημερα. Το Στιθος λιγο πρισμενο και μολις φαει ο μπεμπις μαλακωνει γιατι αδειαζει.Τα μωρα που τιλαζον κανον κακα ιδαρι και μουσταρδι με ασπρα σπορακια.(Σορι που γραφω ετσι,παλι κολαει το κιν)

  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Unborn91 είπε:

Καλημερα δεν εχω προλαβει να γραψω, προσπαθησα να τα διαβασω ολα τα σχολια. Γεννησα πριν σχεδον 4 εβδομαδες φυσιολογικα σε 5,5 ωρες!πρωτοτοκη. 40+5 εβδομαδων. Μπηκα μεσανυχτα για προετοιμασια και προκληση ομως ηταν ετοιμος ο τραχηλος κ ξεκινησαμε κατευθειαν προκληση! (Ενω πριν 6 ωρες στο nst δεν ειχε εξαλειφθει εντελως) 

Εκανα εξωθησεις 1ωρα+ γιατι ηταν περυτυλιγμενο το μωρο σε χερι κ κεφαλι κ δεν κατεβαινε παρα μονο χιλιοστο την φορα ενω εκανα πολυ καλες κ σωστες εξωθησεις. Πολυ εξαντληση το μωρο να ριχνει παλμους κ εγω να εχω κουραστει απο τις ανασες.  Οι εξωθησεις σε καποιες κοπελες μπορεο να διαρκεσουν κ 5 λεπτα. Γ αυτο καθυστερησα εγω αλλιως θα γεννουσα πολυ νωριτερα! σκιστηκα πολυ με εκοψαν κιολας κ τα ραμματα μεσα κ εξω ειναι μεχρι τον κωλοπολυς μεγαλος πονος... εβαζα σπαθολαδο, χαμομηλι, βοηθανε να μην ειναι στεγνη η περιοχη κ σφιγγει αλλα δεν γλυτωνεις τον πονο που ειναι αφορητος ουτε γινεται κ κανα θαυμα. Τωρα στις 2 εβδ πεφτουν ραμματα κ ειναι πολυ καλυτερα. Με τρωει πολυ βεβαια. Ο χρονος ειναι ο γιατρος μονο οσον αφορα αυτο. 

Θηλαζω αποκλειστικα με πολυ πονο ΠΑΡΑ πολυ καθως ειχα υπερεαισθησια απο πριν.

 

Το μωρο πολλους κολικους

 

 

Ποιες σταγονες δωσατε? Δεν ξερω αν εχεις ξαναγραψει αλλα δεν προλαβα να διαβασω τα παντα. Εχω εξαντληθει απο τους κολικους κ μονο με μητρικο θηλασμο...

Εμενα ηταν οι κολικοι απο την 4η μερα κ φαντασου με τα ραμματα πως ημουν. Κ με αποκλειστικο θηλασμο... αχ θεε μου...

infacolic λεγονται!!

Just now, Comet είπε:

Καλημερα. Το Στιθος λιγο πρισμενο και μολις φαει ο μπεμπις μαλακωνει γιατι αδειαζει.Τα μωρα που τιλαζον κανον κακα ιδαρι και μουσταρδι με ασπρα σπορακια.(Σορι που γραφω ετσι,παλι κολαει το κιν)

εμενα εδω και δυο μερες εχει ή δυσκοιλια ή ευκοιλια!το ενα ή το αλλο!!του δινω συμπληρωμα αυτες τις μερες το nun sensitive για τους κολικους ειναι κ ειπε η παιδιατρος δεν θα του κανει δυσκοιλιοτητα αρα μπορει να ναι φυσιολογικο


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια δινετε πιπιλα; Και αν δίνετε πόση ώρα; Εμένα που σήμερα βγήκαμε για καφέ την είχα στο αυγο, γτ πήγαμε για πλύσιμο το αμάξι και παράλληλα πίναμε καφέ... Ήταν ταισμενη και μισό κοιμισμένη από το αμάξι, αλλά μόλις κάτσαμε την έπιασε γκρινια... Είχα πάρει πιπίλα γτ θηλάζουμε και το στήθος το χρησιμοποιεί και ενώ τρώει κοιμάται..  αλλά πολλές φορές ενώ την βάζω γκρινιάζει γτ δεν θέλει να φάει αλλά να πιπιλησει για να κοιμηθεί..  αλλιώς για ύπνο χέρια και περπατημα... Οπότε για να κάτσουμε είπα να της την βάλω.. γυρίσαμε σπίτι και σήμερα δεν μου κοιμήθηκε για μεσημέρι όσες ώρες μου κοιμόταν ήθελε την πιπίλα..  δεν της την έδωσα πάλι αλλά είμαστε συνέχεια αγκαλιά... Βοήθεια κορίτσια , ακούω τόσα για την πιπίλα... Το παιδί μου στην ημέρα δεν κοιμάται καθόλου εύκολα... Μόνο αν είμαι συνέχεια δίπλα τής..  το βράδυ μου κοιμάται γύρω στις έξι ώρες από τις δώδεκα το βράδυ ως τις έξι με ένα διάλειμμα στις τρεις για φαι... Τι να κάνω; Φοβάμαι μήπως δεν μου κοιμάται μετά αν της δίνω πιπίλα μέσα στην μέρα γτ όταν της βγαίνει κλαιει... Συν ότι βοήθεια δεν έχω από πουθενά γτ οι δικοί μ είναι μακριά και κ άντρας μου δουλεύει ο καψερος σχεδόν όλη μέρα... υπάρχουν μέρες που για να κοιμηθεί πρέπει να ναι συνέχεια δίπλα και μετά ακολουθώ τεχνικές νιτζα για απομάκρυνση..  


 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntepaki22 είπε:

κοριτσια δινετε πιπιλα; Και αν δίνετε πόση ώρα; Εμένα που σήμερα βγήκαμε για καφέ την είχα στο αυγο, γτ πήγαμε για πλύσιμο το αμάξι και παράλληλα πίναμε καφέ... Ήταν ταισμενη και μισό κοιμισμένη από το αμάξι, αλλά μόλις κάτσαμε την έπιασε γκρινια... Είχα πάρει πιπίλα γτ θηλάζουμε και το στήθος το χρησιμοποιεί και ενώ τρώει κοιμάται..  αλλά πολλές φορές ενώ την βάζω γκρινιάζει γτ δεν θέλει να φάει αλλά να πιπιλησει για να κοιμηθεί..  αλλιώς για ύπνο χέρια και περπατημα... Οπότε για να κάτσουμε είπα να της την βάλω.. γυρίσαμε σπίτι και σήμερα δεν μου κοιμήθηκε για μεσημέρι όσες ώρες μου κοιμόταν ήθελε την πιπίλα..  δεν της την έδωσα πάλι αλλά είμαστε συνέχεια αγκαλιά... Βοήθεια κορίτσια , ακούω τόσα για την πιπίλα... Το παιδί μου στην ημέρα δεν κοιμάται καθόλου εύκολα... Μόνο αν είμαι συνέχεια δίπλα τής..  το βράδυ μου κοιμάται γύρω στις έξι ώρες από τις δώδεκα το βράδυ ως τις έξι με ένα διάλειμμα στις τρεις για φαι... Τι να κάνω; Φοβάμαι μήπως δεν μου κοιμάται μετά αν της δίνω πιπίλα μέσα στην μέρα γτ όταν της βγαίνει κλαιει... Συν ότι βοήθεια δεν έχω από πουθενά γτ οι δικοί μ είναι μακριά και κ άντρας μου δουλεύει ο καψερος σχεδόν όλη μέρα... υπάρχουν μέρες που για να κοιμηθεί πρέπει να ναι συνέχεια δίπλα και μετά ακολουθώ τεχνικές νιτζα για απομάκρυνση..  

Νομίζω έτσι είμαστε όλες!!! Και εμένα δεν έπαιρνε πιπίλα!! Ειδικά οταν είναι για φαί νευριάζει ακόμη πιο πολυ. Όταν είναι για ύπνο του την δίνω κ την κρατάω με το χέρι.. εννοείται αν την φτύσει παίζει να ξυπνήσει. Εγώ τον βάζω στο αυγό και κουνάω δυνατά για να κοιμηθεί το πρωί. Μόνο το βράδυ κούνια που είναι ναρκωμενος. Αυγό και ριλάξ την ημέρα. Αλλα δεν κάνει τον ίδιο ύπνο που κάνει το βράδυ. Όσο περισσότερο του δίνεις πιπίλα θα την μάθει πιο εύκολα. Μου είπαν οτι θα βοηθήσει και στα δόντια μετά. Επισης πρόσεξε να είναι μαλακή. Εμένα παίρνει μονο της μαμ και της αβεντ. Οι αλλες ειναι πιο σκληρες. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntepaki22 είπε:

κοριτσια δινετε πιπιλα; Και αν δίνετε πόση ώρα; Εμένα που σήμερα βγήκαμε για καφέ την είχα στο αυγο, γτ πήγαμε για πλύσιμο το αμάξι και παράλληλα πίναμε καφέ... Ήταν ταισμενη και μισό κοιμισμένη από το αμάξι, αλλά μόλις κάτσαμε την έπιασε γκρινια... Είχα πάρει πιπίλα γτ θηλάζουμε και το στήθος το χρησιμοποιεί και ενώ τρώει κοιμάται..  αλλά πολλές φορές ενώ την βάζω γκρινιάζει γτ δεν θέλει να φάει αλλά να πιπιλησει για να κοιμηθεί..  αλλιώς για ύπνο χέρια και περπατημα... Οπότε για να κάτσουμε είπα να της την βάλω.. γυρίσαμε σπίτι και σήμερα δεν μου κοιμήθηκε για μεσημέρι όσες ώρες μου κοιμόταν ήθελε την πιπίλα..  δεν της την έδωσα πάλι αλλά είμαστε συνέχεια αγκαλιά... Βοήθεια κορίτσια , ακούω τόσα για την πιπίλα... Το παιδί μου στην ημέρα δεν κοιμάται καθόλου εύκολα... Μόνο αν είμαι συνέχεια δίπλα τής..  το βράδυ μου κοιμάται γύρω στις έξι ώρες από τις δώδεκα το βράδυ ως τις έξι με ένα διάλειμμα στις τρεις για φαι... Τι να κάνω; Φοβάμαι μήπως δεν μου κοιμάται μετά αν της δίνω πιπίλα μέσα στην μέρα γτ όταν της βγαίνει κλαιει... Συν ότι βοήθεια δεν έχω από πουθενά γτ οι δικοί μ είναι μακριά και κ άντρας μου δουλεύει ο καψερος σχεδόν όλη μέρα... υπάρχουν μέρες που για να κοιμηθεί πρέπει να ναι συνέχεια δίπλα και μετά ακολουθώ τεχνικές νιτζα για απομάκρυνση..  

Just now, Ntepaki22 είπε:

κοριτσια δινετε πιπιλα; Και αν δίνετε πόση ώρα; Εμένα που σήμερα βγήκαμε για καφέ την είχα στο αυγο, γτ πήγαμε για πλύσιμο το αμάξι και παράλληλα πίναμε καφέ... Ήταν ταισμενη και μισό κοιμισμένη από το αμάξι, αλλά μόλις κάτσαμε την έπιασε γκρινια... Είχα πάρει πιπίλα γτ θηλάζουμε και το στήθος το χρησιμοποιεί και ενώ τρώει κοιμάται..  αλλά πολλές φορές ενώ την βάζω γκρινιάζει γτ δεν θέλει να φάει αλλά να πιπιλησει για να κοιμηθεί..  αλλιώς για ύπνο χέρια και περπατημα... Οπότε για να κάτσουμε είπα να της την βάλω.. γυρίσαμε σπίτι και σήμερα δεν μου κοιμήθηκε για μεσημέρι όσες ώρες μου κοιμόταν ήθελε την πιπίλα..  δεν της την έδωσα πάλι αλλά είμαστε συνέχεια αγκαλιά... Βοήθεια κορίτσια , ακούω τόσα για την πιπίλα... Το παιδί μου στην ημέρα δεν κοιμάται καθόλου εύκολα... Μόνο αν είμαι συνέχεια δίπλα τής..  το βράδυ μου κοιμάται γύρω στις έξι ώρες από τις δώδεκα το βράδυ ως τις έξι με ένα διάλειμμα στις τρεις για φαι... Τι να κάνω; Φοβάμαι μήπως δεν μου κοιμάται μετά αν της δίνω πιπίλα μέσα στην μέρα γτ όταν της βγαίνει κλαιει... Συν ότι βοήθεια δεν έχω από πουθενά γτ οι δικοί μ είναι μακριά και κ άντρας μου δουλεύει ο καψερος σχεδόν όλη μέρα... υπάρχουν μέρες που για να κοιμηθεί πρέπει να ναι συνέχεια δίπλα και μετά ακολουθώ τεχνικές νιτζα για απομάκρυνση..  

Εγω κανω σιγκοιμισι στον καναπε απο τιν αρχι.Αλλιως δεν γινεται.Χτες πχ.ταισα στις 12 τι νιχτα ,κοιμιτικε και μετα ξανα στις 2:30,4:30,εξι και μισι και 8.Πιπιλα δεν δινω,εχει εμενα.Ετσι εκανα και στο μικρο και μολις πε ρασαν οι κολικοι στος 3 Μηνες πιγε στο λικνο χωρις ταλαιπωρια.Ελπιζω και Τωρα .


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα σε ολες! @Ntepaki22 καλα πλακα μου κανεις?? Εγω εδω κ μερες τον πιεζω να παρει πιπιλα για να κοιμηθει να νανουριστει και δινουμε μαχη. Την πηρε δυο φορες και οταν κοιμηθηκε την έφτυσε μονος του. Μακαρι να επαιρνε πιπιλα κ εμενα. Εγω το βραδυ εχω θεμα μ τον υπνο του. Ενω πινει γαλα γλαρωνει αλλα οχι τοσο ωστε να πεσει για ύπνο και μετα για κανα τριωρο ειμαστε με βολτα λερα δωθε με ξαπλα πανω μου και κουνιεται δε βολευεται, με πιπιλα να δινω μαχη να την παρει, με το μάρσιπο πανω μου χαχαχα ολα αυτα τρεις ωρες.... Εγω εχω εξαντληθεί οπως καταλαβενετε... Στο τελος κοιμαται επειδή εχει κουραστεί πολυ. Πιστευω οτι ειναι κ το αλμα τωρα της 5ης βδομαδας που τα εκανε χειροτερα τα πραγματα. Εγω παντως τη μερα τον κοιμίζω στο χερι κ μετα τον βαζω στο ριλαξ και τον κουναω με αυτο κ κοιμαται... Αν τον βαλω στο λικνο πεταγεται πιο γρήγορα. Γενικα μολις τα κοιμησεις πρεπει να περιμενεις κανα 20λεπτο να πέσουν σε βαθυ υπνο. Ολα τα μωρα που κοιμουνται στα χερια η πάνω στη μαμα τους μολις τα αφηνουν ανοίγουν τα ματια χαχχαχα. Εγω εχω θεμα μ. Το γαλα μου επειδη το παιδι καθεται λιγο στο στηθος μου κ μετα τ μεσημερι καθόλου γκρινιαζει βγαζω με θηλαστρο αλλα εχω κουραστεί πολυ. 

 

Link to comment
Share on other sites

ειμαι απελπισμενη σημερα...δεν αντεχω αλλη γκρινια κ να μη μπορω να κανω τπτ...ποναει η μεση μου,τα παντα...δυσκολευεται να κανει κακα του μ αυτους τους κολικους!!!ελεος!!!δεν παλευεται αλλο!!δλδ μεχρι και τον 3ομηνα θα εχει;!


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

ειμαι απελπισμενη σημερα...δεν αντεχω αλλη γκρινια κ να μη μπορω να κανω τπτ...ποναει η μεση μου,τα παντα...δυσκολευεται να κανει κακα του μ αυτους τους κολικους!!!ελεος!!!δεν παλευεται αλλο!!δλδ μεχρι και τον 3ομηνα θα εχει;!

Μία απο τα ιδια εμένα καθε ωρα δυσκολευεται γκρινιαζει κ κοκκινιζει κ κλαιει.. Εδω κ βδομαδες. Με λιγες σταγονες biogaia κ χαμομηλι μεσα στ γαλα λιγη βελτιωση εχω δει. Υπομονή. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet said:

Εγω κανω σιγκοιμισι στον καναπε απο τιν αρχι.Αλλιως δεν γινεται.Χτες πχ.ταισα στις 12 τι νιχτα ,κοιμιτικε και μετα ξανα στις 2:30,4:30,εξι και μισι και 8.Πιπιλα δεν δινω,εχει εμενα.Ετσι εκανα και στο μικρο και μολις πε ρασαν οι κολικοι στος 3 Μηνες πιγε στο λικνο χωρις ταλαιπωρια.Ελπιζω και Τωρα .

Και γω κάνω συγκοιμιση, το βράδυ κοιμόμαστε μαζί!! Για αυτό κοιμάμαι χαχαχα... Δεν γίνεται όμως όλη την ημέρα να κοιμάμαι τις ίδιες ώρες μαζί της , πολύ θα το ήθελα αλλά βρε κορίτσια ψυχολογικά όλη την ώρα με το μωρό στα χέρια και χωρίς βοήθεια στο σπίτι δεν γίνεται... Ο άντρας μου δουλεύει τρεις βάρδιες, ότι μπορεί βοηθάει... 

Και γω τώρα δεν την δινω


 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Όλες είμαστε στα ίδια!!! Πατούσες, γόνατα μέση απίστευτος πόνος!! Καλά την πλάτη δεν την νιώθω καθόλου.. κ ενω όλη μέρα είναι μια χαρά απο τις 20:00 κ μετά τρέλα... κολικοί νύστα τρελό ντουέτο!!! 3-4 ώρες παλεύουμε... κ αφού ηρεμήσει κ λες κοιμόμαστε, μια ώρα μετά θυμάται οτι πεινάει :blink: 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...