Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Lila ki είπε:

      Έβαλα ένα λόγω ηλικίας 38 μ είπαν λόγω υψηλού κινδύνου θα βακω ένα 5 ΑΑ. Μ το χαρακτήρισαν άριστο τώρα ο θεός ξέρει ! Αχ μακάρι να τα λέμε τα ευχάριστα μαζί ! Εσυ ;;;

      Και εγώ ένα έβαλα, 5ΑΑ και είμαι 39. Φοβόμουν να τα βάλω και τα δύο,γιατί όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,είχαμε βάλει δυο και το άλλο εμβρυο είχε παλινδρομήσει.Ειχα τρομάξει τοσο πολύ,που είχα πει πως δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναβάλω δύο μαζι.Θαυμαζω τις γυναίκες που γεννούν δίδυμα,είναι πολύ δύσκολη κύηση.Θα κάνεις τεστ τελικά αύριο η θα κάνεις μόνο χοριακη?

Την εμπειρία σας παρακαλώ Αρνητική χοριακη και καθυστέρηση


Recommended Posts

Καλησπέρα! Είναι η πρώτη φορά που γράφω στο φόρουμ και θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας σχετικά με ένα θέμα!!

 

τελευταια περίοδος 5/8 και περίμενα να μου έρθει στις 8/9, σήμερα κλείνω 16 μέρες καθυστέρηση (κύκλος 33 ημέρες). Είχα ελεύθερες επαφές 5 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο και συνέχισα να έχω και τις ημέρες καθυστέρησης.Την 6η μέρα καθυστέρησης και την 8η έκανα τεστ εγκυμοσύνης και ήταν και τα δυο αρνητικά, την 10η μέρα έκανα βχοριακη και έδειξε 0,1 τίποτα δηλαδή όλα αρνητικά. Συνεχίζω να έχω καθυστέρηση και δεν ξέρω αν έκανα τα τεστ νωρίς η είμαι έγκυος. Μεθαύριο θα πάω στον γυναικολόγο μου να δω τι συμβαίνει και μάλλον θα ξανά κάνω χοριακη.Εχω είδη ένα μωράκι 6 μηνών και από τότε που γέννησα ο κύκλος μου είναι σταθερός σχετικά.Υπαρχει περίπτωση να είναι καθυστερημένη σύλληψη; Συγνώμη αν σας κούρασα αλλά θα ήθελα κάποια γνώμη η αν υπάρχει κάτι παρομιο από κάποια γυναίκα θα με βοηθούσε.. ευχαριστώ πολύ !!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Peny192 είπε:

Καλησπέρα! Είναι η πρώτη φορά που γράφω στο φόρουμ και θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας σχετικά με ένα θέμα!!

 

τελευταια περίοδος 5/8 και περίμενα να μου έρθει στις 8/9, σήμερα κλείνω 16 μέρες καθυστέρηση (κύκλος 33 ημέρες). Είχα ελεύθερες επαφές 5 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο και συνέχισα να έχω και τις ημέρες καθυστέρησης.Την 6η μέρα καθυστέρησης και την 8η έκανα τεστ εγκυμοσύνης και ήταν και τα δυο αρνητικά, την 10η μέρα έκανα βχοριακη και έδειξε 0,1 τίποτα δηλαδή όλα αρνητικά. Συνεχίζω να έχω καθυστέρηση και δεν ξέρω αν έκανα τα τεστ νωρίς η είμαι έγκυος. Μεθαύριο θα πάω στον γυναικολόγο μου να δω τι συμβαίνει και μάλλον θα ξανά κάνω χοριακη.Εχω είδη ένα μωράκι 6 μηνών και από τότε που γέννησα ο κύκλος μου είναι σταθερός σχετικά. Συγνώμη αν σας κούρασα αλλά θα ήθελα κάποια γνώμη η αν υπάρχει κάτι παρομιο από κάποια γυναίκα θα με βοηθούσε.. ευχαριστώ πολύ !!

Πενυ ακόμα και έξι μήνες μετά τη γέννα και με περίοδο είναι αναμενόμενο και λογικό να υπάρχουν περίεργοι κύκλοι. Ήδη αν κατάλαβα καλά έκανες στις 43 μέρες χοριακή και βγήκε αρνητική οπότε κατά πάσα πιθανότητα είναι ένας κύκλος ανωρρηκτικός κατά πως φαίνεται. Επειδή όμως έχεις επαφές καλό θα είναι μία επίσκεψη στον γυναικολόγο να κάνετε έναν υπέρηχο να σε δει και να σου προτείνει  δεύτερη χοριακή σε χρόνο που θα κρίνει ή αναμονή μέχρι την αδιαθεσία είτε χρήση προγεστερόνης για να αδιαθετήσεις (να ξεμπλοκαρει ουσιαστικά) και ξεκινήσει κύκλος από την αρχή. 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Just now, λουκουμαδακι είπε:

Πενυ ακόμα και έξι μήνες μετά τη γέννα και με περίοδο είναι αναμενόμενο και λογικό να υπάρχουν περίεργοι κύκλοι. Ήδη αν κατάλαβα καλά έκανες στις 43 μέρες χοριακή και βγήκε αρνητική οπότε κατά πάσα πιθανότητα είναι ένας κύκλος ανωρρηκτικός κατά πως φαίνεται. Επειδή όμως έχεις επαφές καλό θα είναι μία επίσκεψη στον γυναικολόγο να κάνετε έναν υπέρηχο να σε δει και να σου προτείνει  δεύτερη χοριακή σε χρόνο που θα κρίνει ή αναμονή μέχρι την αδιαθεσία είτε χρήση προγεστερόνης για να αδιαθετήσεις (να ξεμπλοκαρει ουσιαστικά) και ξεκινήσει κύκλος από την αρχή. 

Ναι αυτό λέω και εγώ δεν νομίζω να είμαι έγκυος αφού έδειξαν όλα αρνητικά στην αρχή της καθυστέρηση απλά υπέθεσα μήπως έγινε καθυστερημένη σύλληψη και δεν δείχνουν αλλά δεν νομίζω και πάλι!! Αύριο 17 μέρες καθυστέρησης μεθαύριο πάω στον γιατρό δεν πέρνει άλλο!

Link to comment
Share on other sites

On 24/9/2019 at 10:33 ΜΜ, Peny192 είπε:

Καλησπέρα! Είναι η πρώτη φορά που γράφω στο φόρουμ και θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας σχετικά με ένα θέμα!!

 

τελευταια περίοδος 5/8 και περίμενα να μου έρθει στις 8/9, σήμερα κλείνω 16 μέρες καθυστέρηση (κύκλος 33 ημέρες). Είχα ελεύθερες επαφές 5 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο και συνέχισα να έχω και τις ημέρες καθυστέρησης.Την 6η μέρα καθυστέρησης και την 8η έκανα τεστ εγκυμοσύνης και ήταν και τα δυο αρνητικά, την 10η μέρα έκανα βχοριακη και έδειξε 0,1 τίποτα δηλαδή όλα αρνητικά. Συνεχίζω να έχω καθυστέρηση και δεν ξέρω αν έκανα τα τεστ νωρίς η είμαι έγκυος. Μεθαύριο θα πάω στον γυναικολόγο μου να δω τι συμβαίνει και μάλλον θα ξανά κάνω χοριακη.Εχω είδη ένα μωράκι 6 μηνών και από τότε που γέννησα ο κύκλος μου είναι σταθερός σχετικά.Υπαρχει περίπτωση να είναι καθυστερημένη σύλληψη; Συγνώμη αν σας κούρασα αλλά θα ήθελα κάποια γνώμη η αν υπάρχει κάτι παρομιο από κάποια γυναίκα θα με βοηθούσε.. ευχαριστώ πολύ !!

Κορίτσια καλημέρα!! Πήγα στον γιατρό τελικά και μου είπε πως δεν βλέπει κάποια εγκυμοσύνη τουλάχιστον στον υπέρηχο... Ξαφνικά όμως μου είπε ότι πριν 4 μέρες έκανα   Ωορρηξία ...με 17 μέρες καθυστέρησης και εγώ έκανα ωορρηξία! Με τον άντρα μου λοιπόν είχαμε ελεύθερες επαφές νομίζοντας ότι η ωορρηξία έχει περάσει προ πολλού! Ο γιατρός μου έγραψε ορμονολογικές εξετάσεις τις έκανα και βγήκαν μια χαρά.. δεν μου έγραψε β χοριακη για τον λόγο ότι μου είπε να περιμένω 15 μέρες και λιγότερο να δούμε αν θα μου έρθει η περίοδος η αν έχω συλλάβει..έχω αγχωθεί παρά πολύ γιατί έχω είδη ένα παιδάκι 6 μηνών και πιστεύω ότι είναι πολύ νωρίς ακόμα για εγκυμοσύνη όχι ιατρικά αλλά πρακτικά.. Ποτε πιστεύεται ότι μπορεί να φανεί κάποια εγκυμοσύνη η γενικά να φανεί αν είμαι η δεν είμαι έγκυος;; 

Ευχαριστω συγνώμη για το σεντόνι κείμενο !!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα σας κοριτσια!

πρωτη φορα γραφω στο φορουμ!και θα ηθελα τη βοηθεια σας!

τελευταια περιοδος 31/08 και ωορηξια στς 16-17/9, το ξερω λογω τεστ ωορηξιας! απ την δευτερα εχει πριστει το στηθος και απ τη παρασκευη εχω πονους περιοδου και χτες ειδα λιγο ροζ αιμα και τιποτα αλλο! περιοδο περιμενω στς 6/10!

Λετε να ειναι συπτωματα ; Σας ευχαριστω πολυυυ

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...