Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Σε ταλαιπώρησαν πολλές μέρες..φαντάζομαι τον πόνο που πέρασες και ειλικρινά δεν αξίζει σε καμία γυναίκα να το περάσει όλο αυτό.

      Μην κοιτάς τα συμπτώματα,δεν υπάρχει στάνταρ.Μια ερχονται,μια φεύγουν..Ευχομαι μέσα απ' την καρδιά μου να είσαι έγκυος και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο❤️  Πότε πας για χοριακη είπαμε?

      Ναι μ είπε μια κοπέλα ουι είναι και τα χάπια που παίρνουμε και ότι ο οργανισμός συνηθίζει … όποτε για αυτό .. καιι φυσικά ότι πάνω από 500 μονάδες υπάρχουν συμπτώματα … όπως και μα έχει σε ευχαριστω βαθιά ! Θα τα λέμε εδώ και μην πτοείσαι …. Ευτυχώς να λες είναι σχετικά χαμηλή η χοριακη και δεν θα καταλάβεις τίποτα μέχρι να πέσει είσαι τυχερή μέσα σε όλο αυτό … και επίσης εψεις μια βλαστοκύστη σα να κρύα τα νερά  χαχαχα

      • Ευχαριστώ 1

UTROGESTAN


Recommended Posts

Just now, Hope91 είπε:

Κατάλαβα. Αν θυμάμαι καλά είχες και κάποιες βιοχημικές άρα πολύ πιθανό ωνα φταίει αυτό. Τουλάχιστον το βρήκες να το λύσεις.

Παρατήρησα και κάτι άλλο. Ενώ τα utrogestan γράφουν ότι ανεβάζουν τη θερμοκρασία εγώ έχω πολύ χαμηλή κ δεν είναι σταθερή. Βέβαια δεν τη μετράω κ σωστά. Και σκέφτομαι μήπως αφού τα σαλοσπιρ είναι κ αντιπυρετικά μήπως κατεβάζουν τη θερμοκρασία. Τι να πω. Τσεκαρε το και εσύ..

Ενώ συνήθως είχα σταθερά γύρω στο 36.7 και έπεφτε πριν την περίοδο στο 36.3 τώρα έχω χαμηλή θερμοκρασία. Και έκανα σίγουρα οωρρηξια.

Ναι καλα θυμάσαι... Επίσης βρεθηκα με χασιμοτο και έλλειψη φυλλικού οξέως που επίσης προκαλεί βιοχημικές... Στον επόμενο κύκλο θα ξεκινήσω το σαλοσπιρ αν ανέβει το φυλλικό και πάρουμε το οκ για νέες προσπάθειες οπότε προς το παρόν δεν μπορώ να στο επιβεβαιωσω από δική μου εμπειρία. Κάνε όμως μια ερώτηση στον γιατρό σου αν σε προβληματίζει

Νομίζω η σωστη ώρα ειναι το πρωί πριν σηκωθείς από το κρεβάτι. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Ocean14 είπε:

Ναι καλα θυμάσαι... Επίσης βρεθηκα με χασιμοτο και έλλειψη φυλλικού οξέως που επίσης προκαλεί βιοχημικές... Στον επόμενο κύκλο θα ξεκινήσω το σαλοσπιρ αν ανέβει το φυλλικό και πάρουμε το οκ για νέες προσπάθειες οπότε προς το παρόν δεν μπορώ να στο επιβεβαιωσω από δική μου εμπειρία. Κάνε όμως μια ερώτηση στον γιατρό σου αν σε προβληματίζει

Νομίζω η σωστη ώρα ειναι το πρωί πριν σηκωθείς από το κρεβάτι. 

Καλημέρα.. Πιστεύω τώρα που βρέθηκε το πρόβλημα θα το λύσετε. Καλύτερα να βρίσκουμε το προβλήμα και να το λύνουμε παρά να πηγαίνουμε στα τυφλά..

Εμένα χθες με έπιασε μια τρέλα χθες, ενώ είπα θα κρατηθώ μέχρι την Κυριακή τουλάχιστον που θα είμαι 3 μέρες πριν την περίοδο και έκανα ένα one step βράδυ πέντε μέρες μετά την ωορρηξία. Η αλήθεια είναι ότι τα πρώτα 5 λεπτά είχα την εντύπωση ότι έβλεπα μια γραμμή σαν σκιά στο φως αλλά ξέρω τής φαντασίας μου θα ήταν. Εντάξει φυσικά κ είναι πάρα πολύ νωρίς το ήξερα αλλά δεν κρατήθηκα.

Θα το αφήσω μεχρι Κυριακή κ βλέπουμε.. λέμε τώρα. Κάθε μήνα τα ίδια να μη μπορώ να κρατηθώ


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.

SOS!! 

Σας παρακαλώ αν κάποια ξερει μια βοήθεια.

Όπως είχα αναφέρει παίρνω utro για υποστήριξη ωχρινικής φάσης γιατί μου ερχόταν νωρίτερα περίοδος σε εχεση με την ωορρηξία

Είμαι σήμερα 13η μέρα με Utro και κανονικά πρέπει αν βοηθήσουν τα χάπια αύριο να δω περίοδο.

Όμως εδώ και 3μέρες από την Κυριακή έιχα μόνο στο σκούπισμα υγρά μαζί με ελάχιστο καφεροζ ανοιχτόχρωμα.Σήμερα όμως πιο σκούρο καφέ  όπως όταν ξεκινά η περίοδος με καφέ υγρά.

Τα εχω συνολο τρεις μερες και νομιζω χθες σταματησε να πονα και το στηθος μου αλλά ταυτόχρονα δεν με ποναει η κοιλια σχεδον καθολου ενω με πονουσε μεχρι και την Κυριακή αρκετα. 

Ο γιατρος ειπε να μην σταματησω τα χαπια μεχρι αυριο και να κανω τεστ γιατι μπορει να ειναι από εμφυτευση. Αν βγει αρνητικο τον καλω για να μου πει τι να κανουμε. 

Πιστευω ειναι περιοδος και λογο οτι παιρνω ακομα τα utro δεν εξελισεται σε ροή με αιμα. Εσεις τι λέτε? Είχατε καποια εμπειρία αντίστοιχη? 

Αν είναι περίοδος λογικά θα εξελιχθεί σε αίμα.

Εντωμεταξύ φοβαμαι  να κανω τεστ γιατι ειμαι σιγουρη αρνητικο θα ειναι και αν και μεσα μου ξερω οτι θα ερθει η περιοδος δεν θελω να δω το αρνητικό στο τεστ  για αλλη μια φορά.. 


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...