Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

      • Χαχα 2

πόνος στην κοιλιά ενώ θηλάζω


Ασία

Recommended Posts

τις τελευταίες 2-3 εβδομάδες περίπου όταν θηλάζω την ενός έτους μικρή μου πονάω στην κοιλιά χαμηλά. περίοδος ακόμη δεν μου έχει έρθει από την γέννα. λέτε να μου έρθει επιτέλους η μπορεί να πρόκειται για εγκυμοσύνη? συνέβη σε καμία κάτι τέτοιο κ τι ήταν τελικά?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ασία είπε:

τις τελευταίες 2-3 εβδομάδες περίπου όταν θηλάζω την ενός έτους μικρή μου πονάω στην κοιλιά χαμηλά. περίοδος ακόμη δεν μου έχει έρθει από την γέννα. λέτε να μου έρθει επιτέλους η μπορεί να πρόκειται για εγκυμοσύνη? συνέβη σε καμία κάτι τέτοιο κ τι ήταν τελικά?

καμια φορα κανει συσπασουλες η μητρα οταν θηλαζεις κ μενα καμια φορα με ποναει. αμα ειχες επαφες ελευθερες εννοειτε οτι υπαρχει πιαθανοτητα εγκυμοσυνης. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

καμια φορα κανει συσπασουλες η μητρα οταν θηλαζεις κ μενα καμια φορα με ποναει. αμα ειχες επαφες ελευθερες εννοειτε οτι υπαρχει πιαθανοτητα εγκυμοσυνης. 

11 μήνες θηλασμός κ ποτέ δεν πόνεσα στην κοιλιά ούτε λίγο και τον τελευταίο μήνα σχεδόν κάθε φορά πονάω. Τώρα θυμήθηκε η μήτρα μου να κάνει συσπάσεις?χαχα επιπλέον έχω κ άσπρα υγρά κάθε μέρα τις τελευταίες  μέρες.Ίσως είναι κ αυτό δείγμα εγκυμοσύνης η σημάδι πως θα έρθει περίοδος...

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ασία είπε:

11 μήνες θηλασμός κ ποτέ δεν πόνεσα στην κοιλιά ούτε λίγο και τον τελευταίο μήνα σχεδόν κάθε φορά πονάω. Τώρα θυμήθηκε η μήτρα μου να κάνει συσπάσεις?χαχα επιπλέον έχω κ άσπρα υγρά κάθε μέρα τις τελευταίες  μέρες.Ίσως είναι κ αυτό δείγμα εγκυμοσύνης η σημάδι πως θα έρθει περίοδος...

Καλημερα μηπως να εκανες μια χοριακη;; εχω ακουσει σε περιπτωσεις εγκυμοσυνης συνηθιζεται να κωβεται ή να μειωνεται ο θηλασμος για να μην γινονται συσπασεις παντα με την συμβουλη του γιατρου σου!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ενδέχεται να είναι και ωορρηξία. Μετά τις γέννες μου έχω πολύ έντονους πόνους κατά την ωορρηξία. Κάνε τεστ προς το παρόν κ αν είναι αρνητικό δες αν σε 2 εβδομάδες θα σου έρθει περίοδος. Με το γιατρό σου μιλησες; 


okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα μηπως να εκανες μια χοριακη;; εχω ακουσει σε περιπτωσεις εγκυμοσυνης συνηθιζεται να κωβεται ή να μειωνεται ο θηλασμος για να μην γινονται συσπασεις παντα με την συμβουλη του γιατρου σου!

Καλημέρα. δηλαδή μπορεί να είναι συσπάσεις αυτοί οι πόνοι που νιώθω? τις συσπάσεις στην δακτνπτνη εγκυμοσύνη της ένιωθα αλλιώς, όχι σαν πόνο. Τώρα είναι κανονικός πόνος αυτό που νιώθω κ όχι συσπάσεις.

Just now, Konsta15 είπε:

Ενδέχεται να είναι και ωορρηξία. Μετά τις γέννες μου έχω πολύ έντονους πόνους κατά την ωορρηξία. Κάνε τεστ προς το παρόν κ αν είναι αρνητικό δες αν σε 2 εβδομάδες θα σου έρθει περίοδος. Με το γιατρό σου μιλησες; 

ωορρηξία πιστεύω κι εγώ πως είναι αλλά τόσες μέρες και υγρά? πολλές δεν είναι? γιατρό δεν έχω. μετά την γέννα αποφάσισα να αλλάξω κ δεν έχω αποφασίσει σε ποιον θα συνεχίσω να πηγαίνω.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω ότι μπορεί να είναι ωορρηξια. Μετα την δεύτερη γεννα έχω τρομερούς πονους, τόσο που μια φορα κόντεψα να παω νοσοκομειο(κ συνεχίζω να την νιώθω πολύ έντονα παρόλο που σταμάτησα να θηλάζω) 

Οποτε πάρε κανένα τεστ ωορρηξιας κ εγκυμοσύνης. Κ πάρε βρες κ εναν γιατρο για παπ, καλό είναι να γίνει ένας γενικός ελεγχος

Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

Συμφωνω ότι μπορεί να είναι ωορρηξια. Μετα την δεύτερη γεννα έχω τρομερούς πονους, τόσο που μια φορα κόντεψα να παω νοσοκομειο(κ συνεχίζω να την νιώθω πολύ έντονα παρόλο που σταμάτησα να θηλάζω) 

Οποτε πάρε κανένα τεστ ωορρηξιας κ εγκυμοσύνης. Κ πάρε βρες κ εναν γιατρο για παπ, καλό είναι να γίνει ένας γενικός ελεγχος

τεστ ωορρηξίας δεν θα κάνω επειδή θηλάζω κ δεν θα βγουν σίγουρα σωστά. θα περιμένω να δω πότε θα έρθει η περίοδος κ ελπίζω να έρθει σύντομα να λυθεί το μυστήριο γιατί χθες βράδυ μου μπήκε η ιδέα για πιθανή εγκυμοσύνη κ αν ισχύει πρέπει να πάω στον γιατρό σίγουρα κ να δω τι θα κάνω με τον θηλασμό, αν κάνει να τον συνεχίσω ή όχι. Καλά, ούτως ή άλλως πρέπει να πάω στον γιατρό, το ξέρω. έστω για τεστ παπ που μετά τη γέννα δεν έχω κάνει. να ρωτήσω κ κάτι άλλο. Όταν πονάμε λόγω ωορρηξίας, πονάμε από την μια μεριά η κ από τις δύο?

Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

Μπορει να νιώσεις τσιμπήματα από εκεί που γίνεται. Αλλα εγω νιώθω έναν πόνο σε όλη την κοιλιά, όπως όταν έχεις περιοδο

Καλού κακού ξεκινά κ ενα φολικο:-P

νιώθω τσιμπήματα στην αριστερή πλευρά κυρίως αλλά κ στην δεξιά. αν είχα τεστ εγκυμοσύνης στο σπίτι θα έκανα ένα αλλά δεν βολεύει να πάω τώρα φαρμακείο κ επειδή λόγω επαφών είναι ελάχιστες οι πιθανότητες να έμεινα έγκυος θα το βγάλω από το μυαλό μου κ θα περιμένω καρτερικά την περίοδο. Ίσως  πονάω τόσες μέρες έτσι επειδή έχει να μου έρθει πριν την εγκυμοσύνη, τι να πω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...