Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Τι κάμετε κορίτσια μου !!! Μου έκλεισαν το πρώτο υπέρηχο να δπυμε πως προχωράμε κ εάν είναι όλα καλα στις 7 εβδομάδες … αλλά νιώθω τρομερή αδυναμία … λαχάνιασμα θέλω να είμαι μόνο στο κρεβάτι να κοιμάμαι … μήπως μου λείπει Σίδηρος ; Τους πήρα τηλέφωνο σήμερα αλλά δεν με έχουν καλέσει ακόμα πίσω .. 

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου.. @_marjio εμείς θα φάμε μπριζολιτσα με ρυζακι.. Κι εμένα κάνει πολλές τούμπες και ειδικά βουναλάκια. . Και επειδή εμένα κάθεται και κάνει τις κινήσεις της μόνο αριστερά, πιάνει από τον αφαλό και φτάνει και μέχρι τα αριστερά μου πλευρά.. είναι αστείο που σχηματίζεται ένα βουνό στα αριστερά και η κοιλιά μου έχει κλίση.. Χιχιχι.. Τι περίεργο όλο αυτό με τη μικρή μου και την προτίμηση της σε μια μεριά .. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, _marjio είπε:

Καλημέρααααα 

Μεσα πάλι σήμερα μη μας πιάσει η ζέστη :wink:

Ευτυχώς ο αντρας μου ακόμα δε δουλεύει οπότε πήγε πάλι θάλασσα με τη κόρη μας..ο μικρός προτίμησε να χουζουρεψει μαζί μου ❤

Δε ξέρω και τι να φάμε πάλι..  με βλέπω να φτιάχνω καμία σπέσιαλ μακαρονάδα, εσείς τι καλό;; 

Καλημεραααα!!ναι ζεστηηηη..ευτυχως τα σπιτια μεσα ειναι δροσερα ακομα!! Κ εμεις μακαρονακια σημερα με σαλατουλα .. τρελαινομαι για μακαρονακια!!  

Αχχχ κοριτσια μου αυριο εχω το ντοπλερ κ ανυπομονω!! Αντεεεε να δω τον μπεμπη κ να ναι ολα καλα!! Να εχει παρει τα γρ του!!!  

  • Μου αρέσει 2

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Emma9 Ναι τα άτιμα τα μακαρόνια, είναι εθιστικά... Και λεω αντε να φάω άλλο λίγο και στο τελος δε μπορώ να κουνηθώ χαχα 

Όλα καλά θα είναι κορίτσι μου, θα έχει μεγαλώσει πολυ ο μπεμπακος ❤ τι ώρα έχεις ραντεβού;; 

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Χάχα πλάκα έχουμε με τις κοιλουμπες!! Εμένα μου είπε τις προάλλες ο γιος μου.. Μαμα δε θέλω να σε προσβάλλω αλλά έχεις γίνει λιγο τεράστια :grin: από ρούχα δε ξέρω καν τι μου μπαίνει. Είχα πάρει πολλά μπλουζάκια που τα φοράω με κολάν ή τζιν κ βολεύομαι μια χαρά αλλά τώρα με την ξαφνική ζέστη δεν ξέρω τι θα βάλω. Πρέπει να δοκιμάσω κανένα φόρεμα. Κ αντε πειτεβιτι μπαίνω σε κανένα φόρεμα..εμένα πρηστηκαν κ τα πόδια μου. Πρέπει να βρω κ παπούτσι μετά χάχα!! 

Σήμερα εδώ έχουμε συννεφιά από το πρωί οπότε η θερμοκρασία δεν ανέβηκε πολύ.κοριτσια τι θα γίνει με τα πλυσίματα.. Τελειώσαμε με τα ρούχα κ τώρα γεμίσαμε παπλώματα κουβέρτες ο άντρας μου έβγαλε κ τα υφάσματα από τους καναπέδες.θέλει να κάνει λέει κ τα χαλιά. Κ μόνο που τα βλέπω όλα αυτά κουράζομαι. Καλά εννοείται δεν ανακατευομαι σε αυτα. Ας τα κάνει τώρα που κάθεται! Από φαγητό εγώ κάνω μπριαμ. Τα παιδιά θα φάνε μακαρόνια γιατι δεν τους αρέσει.

Just now, Emma9 είπε:

Καλημεραααα!!ναι ζεστηηηη..ευτυχως τα σπιτια μεσα ειναι δροσερα ακομα!! Κ εμεις μακαρονακια σημερα με σαλατουλα .. τρελαινομαι για μακαρονακια!!  

Αχχχ κοριτσια μου αυριο εχω το ντοπλερ κ ανυπομονω!! Αντεεεε να δω τον μπεμπη κ να ναι ολα καλα!! Να εχει παρει τα γρ του!!!  

Με το καλό να δείτε τον μπεμπουλη!!!! Κ εγώ θα πάρω τηλ να κλείσω για μεθαύριο μάλλον αλλά για απλό υπέρηχο στον γιατρό μου. Μάλλον θα μου κάνει κ κολπικό αν έχει γυρίσει η μπέμπα για να δούμε τον τραχηλο.. 

Κορίτσια εγώ κάθε βράδυ που αρχίζει η μπέμπα τις τούμπες νιώθω χέρια η πόδια στα πλευρά μου δεξιά. Έχει τώρα κάνα 2 βδομάδες. Λες κ δεν αλλάζει σημείο. Από αριστερά δεν κουνιέται ποτέ η κοιλιά μου. Στο κέντρο κ τέρμα δεξιά. Χθες πιάστηκα κ ξάπλωσα λιγο δεξιά να κοιμηθώ κ κουνιόταν εκεί στα πλευρά πάλι την ενοχλούσα μαλλον. Γαργαλιεμαι κιόλας χαχα

Just now, Αντζελίνα 30 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.. @_marjio εμείς θα φάμε μπριζολιτσα με ρυζακι.. Κι εμένα κάνει πολλές τούμπες και ειδικά βουναλάκια. . Και επειδή εμένα κάθεται και κάνει τις κινήσεις της μόνο αριστερά, πιάνει από τον αφαλό και φτάνει και μέχρι τα αριστερά μου πλευρά.. Και είναι αστείο που σχηματίζεται ένα βουνό στα αριστερά και η κοιλιά μου έχει κλίση.. Χιχιχι.. Τι περίεργο όλο αυτό με τη μικρή μου και την προτίμηση της σε μια μεριά .. 

Κ μένα τα ίδια αλλά από δεξιά!! Αφαλό μέχρι δεξιά στα πλευρά. Βολεύτηκαν εκεί! 

  • Μου αρέσει 4

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μη μιλάτε για μακαρόνια γιατί μου τρέχουν τα σάλια... ούτε θυμάμαι από πότε έχω να φάει μια κανονική μακαρονάδα με τα έξτρα της... φτιάχνω για τους άλλους και τσιμπάω καμιά φαρφάλα ή καμιά πέννα και μετά τρέχω να μετρηθώ... αχαχαχαχαχαχα... και πατάτες θέλω να φάω, λεμονάτες στο φούρνο με κοτόπουλο... αλλά δεν τολμάω... αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

ο δικός μου άλλαξε μεριά τις τελευταίες μέρες και από τα αριστερά βρέθηκε στα δεξιά... μάλιστα 2-3 μέρες τώρα τον νιώθω πολύ κινητικό και αρκετές φορές μέσα στη μέρα... αύριο θα πάω για επαναληπτικό doppler και πρώτη φορά για καρδιοτοκογράφο, ενώ την Τετάρτη έχω ραντεβού για επαναληπτικό υπέρηχο καρδιάς... hσήμερα μπήκα στον 8ο και στην πολυπόθητη 30η εβδομάδα... και ευτυχως προς το παρόν οποιοδήποτε σύμπτωμα είναι απλώς ανύπαρκτο... φτου φτου...

όσο για τη ζέστη δεν παλεύετε έξω... εδώ στις 12 το μεσημέρι έδειχνε 35 βαθμούς οπότε τα μάζεψα από το μπαλκόνι και μπήκα μέσα... πριν καμιά ώρα άνοιξα και το a/c... η καλύτερη εφεύρεση του ανθρώπου μαζί με το ψυγείο... αχαχαχαχαχαχα

  • Μου αρέσει 3

cZfsp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, _marjio είπε:

@Emma9 Ναι τα άτιμα τα μακαρόνια, είναι εθιστικά... Και λεω αντε να φάω άλλο λίγο και στο τελος δε μπορώ να κουνηθώ χαχα 

Όλα καλά θα είναι κορίτσι μου, θα έχει μεγαλώσει πολυ ο μπεμπακος ❤ τι ώρα έχεις ραντεβού;; 

Ναι ειναι φοβερααα!! Γιαμιιιι..χιιχιχ

Στις 11, το πρωι ευτυχως οποτε δε θα αγωνιω..αυτο που δεν ξερω ειναι αν αφηνουν πια τους συζυγους..ο καλός μου εχει να δει το μωρο απ τον γεναρη, γιατι στου φλεβαρη τον υπερηχο λογω δουλειας δεν μπορουσε οποτε..

Just now, "Gigi" είπε:

Χάχα πλάκα έχουμε με τις κοιλουμπες!! Εμένα μου είπε τις προάλλες ο γιος μου.. Μαμα δε θέλω να σε προσβάλλω αλλά έχεις γίνει λιγο τεράστια :grin: από ρούχα δε ξέρω καν τι μου μπαίνει. Είχα πάρει πολλά μπλουζάκια που τα φοράω με κολάν ή τζιν κ βολεύομαι μια χαρά αλλά τώρα με την ξαφνική ζέστη δεν ξέρω τι θα βάλω. Πρέπει να δοκιμάσω κανένα φόρεμα. Κ αντε πειτεβιτι μπαίνω σε κανένα φόρεμα..εμένα πρηστηκαν κ τα πόδια μου. Πρέπει να βρω κ παπούτσι μετά χάχα!! 

Σήμερα εδώ έχουμε συννεφιά από το πρωί οπότε η θερμοκρασία δεν ανέβηκε πολύ.κοριτσια τι θα γίνει με τα πλυσίματα.. Τελειώσαμε με τα ρούχα κ τώρα γεμίσαμε παπλώματα κουβέρτες ο άντρας μου έβγαλε κ τα υφάσματα από τους καναπέδες.θέλει να κάνει λέει κ τα χαλιά. Κ μόνο που τα βλέπω όλα αυτά κουράζομαι. Καλά εννοείται δεν ανακατευομαι σε αυτα. Ας τα κάνει τώρα που κάθεται! Από φαγητό εγώ κάνω μπριαμ. Τα παιδιά θα φάνε μακαρόνια γιατι δεν τους αρέσει.

Με το καλό να δείτε τον μπεμπουλη!!!! Κ εγώ θα πάρω τηλ να κλείσω για μεθαύριο μάλλον αλλά για απλό υπέρηχο στον γιατρό μου. Μάλλον θα μου κάνει κ κολπικό αν έχει γυρίσει η μπέμπα για να δούμε τον τραχηλο.. 

Κορίτσια εγώ κάθε βράδυ που αρχίζει η μπέμπα τις τούμπες νιώθω χέρια η πόδια στα πλευρά μου δεξιά. Έχει τώρα κάνα 2 βδομάδες. Λες κ δεν αλλάζει σημείο. Από αριστερά δεν κουνιέται ποτέ η κοιλιά μου. Στο κέντρο κ τέρμα δεξιά. Χθες πιάστηκα κ ξάπλωσα λιγο δεξιά να κοιμηθώ κ κουνιόταν εκεί στα πλευρά πάλι την ενοχλούσα μαλλον. Γαργαλιεμαι κιόλας χαχα

Κ μένα τα ίδια αλλά από δεξιά!! Αφαλό μέχρι δεξιά στα πλευρά. Βολεύτηκαν εκεί! 

Ευχαριστω κοριτσι μου ..

Κ μενα παντως εκει..δεξια..τον νιωθω σε οοολη την δεξια πλευρααα κ ψηλα..οποτε μαλλον σημαινει οτι ακομα εγκαρσιος ειναι..θα δω κ αυριο βεβαια αλλα ακομα!;!; την εχει καταβρει φαινεται!!

Just now, Athinaa είπε:

Κορίτσια μη μιλάτε για μακαρόνια γιατί μου τρέχουν τα σάλια... ούτε θυμάμαι από πότε έχω να φάει μια κανονική μακαρονάδα με τα έξτρα της... φτιάχνω για τους άλλους και τσιμπάω καμιά φαρφάλα ή καμιά πέννα και μετά τρέχω να μετρηθώ... αχαχαχαχαχαχα... και πατάτες θέλω να φάω, λεμονάτες στο φούρνο με κοτόπουλο... αλλά δεν τολμάω... αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

ο δικός μου άλλαξε μεριά τις τελευταίες μέρες και από τα αριστερά βρέθηκε στα δεξιά... μάλιστα 2-3 μέρες τώρα τον νιώθω πολύ κινητικό και αρκετές φορές μέσα στη μέρα... αύριο θα πάω για επαναληπτικό doppler και πρώτη φορά για καρδιοτοκογράφο, ενώ την Τετάρτη έχω ραντεβού για επαναληπτικό υπέρηχο καρδιάς... hσήμερα μπήκα στον 8ο και στην πολυπόθητη 30η εβδομάδα... και ευτυχως προς το παρόν οποιοδήποτε σύμπτωμα είναι απλώς ανύπαρκτο... φτου φτου...

όσο για τη ζέστη δεν παλεύετε έξω... εδώ στις 12 το μεσημέρι έδειχνε 35 βαθμούς οπότε τα μάζεψα από το μπαλκόνι και μπήκα μέσα... πριν καμιά ώρα άνοιξα και το a/c... η καλύτερη εφεύρεση του ανθρώπου μαζί με το ψυγείο... αχαχαχαχαχαχα

Υπομονη υπομονηηηη!!! Θα φας κ εσυ τις μακαροναδιτσες σου.. αντε ναι να κανεις κ εσυ τις εξετασουλες να ναι ολα καλα!!!! Φτου φτου!! Ολα καλα θα πανε!!! 

  • Μου αρέσει 1

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ άναψα κλιματιστικό.. δε γίνεται αλλιώς.. 

Ευτυχώς τη περασμένη εβδομάδα πριν τη ζέστη σηκώσαμε το μεγάλο χαλί αλλά έχει μείνει ακόμα το χαλί στο παιδικό,  βέβαια κάθονται κάτω και παίζουν οπότε εντάξει καααποια στιγμή θα βγει και αυτό! 

@Athinaa με το καλο και εσύ αύριο να δεις πως είναι ο μικρούλης! 

@Emma9 σε δύο εβδομάδες που θα πάω στο γιατρό μου είπε πως μπορεί να έρθει και ο μπαμπάς με μάσκα..  οπότε θα πάμε μαζί μετά από τόσο καιρό!! Και όσες φορές είχα πάει μονη δεν έδειχνε το μουτράκι του, αν το δείξει αυτή τη φορά θα είναι φως φανάρι ότι το παιδί θέλει το μπαμπά του χαχαχα 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, τι κάνετε, μη μου πείτε ότι κάνει ζέστη.... :shock::shock::shock: Εδώ που είμαι εγώ έχουμε 40αρια και εχθές 41 το κλιματιστικό δουλεύει ασταμάτητα από προχθές κι εγώ δεν έχω βγει καθόλου έξω γιατί είναι αποπνικτική η ατμόσφαιρα, μέχρι την Τετάρτη θα μας πάει έτσι...:blink:πφφφφφφφφ. Σήμερα δοκίμασα το μαγιό μου, δηλαδή αυτό που είχα από πέρσι δεν περίμενα να μου κάνει με τόσα κιλά που έχω βαλει, ο άντρας μου επέμενε γιατί θέλει θάλασσα, καλά το επάνω είναι λίγο τσίτα αλλά φοριέται, το κάτω μια χαρά. Εγώ σήμερα έφτιαξα κοτόπουλο με πατατοσαλάτα. Αύριο το απόγευμα έχω κι εγώ ραντεβού στο γιατρό, να δω το μπέμπη και λέω να δω γιατί ο δικός μου εδώ και 2,5 μήνες δεν αφήνει κανένα σύζυγο να μπει μέσα, ελπίζω κι εγώ να μου κάνει τη χάρη και να τον δω την τελευταία φορά εκτός από τα χέρια του είχε βάλει και την πατούσα του στο πρόσωπο :huh::D. Κι εμένα από τον αφαλό κι όλο αριστερά κινείται μόνιμα, και κάθεται.  Διάβασα τα νέα σας για τα ψώνια σας, εγώ κορίτσια πήρα τα βρεφικά της frezyderm κρέμα για την πάνα και αφρόλουτρο και σαμπουάν ξεχωριστά και ένα γαλάκτωμα με χαμομήλι για μασάζακι είναι πιο ακριβά αλλά μου είπαν πολλές γνωστές και φίλες που τα χρησιμοποιούν πως είναι πολύ ευχαριστημενες. Επίσης κι εγώ χρησιμοποιώ τα προϊόντα της εγκυμοσύνης και μου έχουν κάτσει καλά και μυρίζουν υπέροχα. Μάλιστα ο άντρας μου πήρε 3 κρέμες:rolleyes: για την πάνα που είναι 175ml η κάθε μία, όλοι μου είπαν πως είναι πολλές... Θα αργήσουμε να ξανά παραγγείλουμε. Το απόγευμα θα δοκιμάσω να πάω θάλασσα, αν αντέξω τι ζέστη βέβαια δεν νομίζω να μπω γιατί μου είπαν πως είναι ακόμα αρκετά κρύα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αφροδίτη......... είπε:

Καλησπέρα, τι κάνετε, μη μου πείτε ότι κάνει ζέστη.... :shock::shock::shock: Εδώ που είμαι εγώ έχουμε 40αρια και εχθές 41 το κλιματιστικό δουλεύει ασταμάτητα από προχθές κι εγώ δεν έχω βγει καθόλου έξω γιατί είναι αποπνικτική η ατμόσφαιρα, μέχρι την Τετάρτη θα μας πάει έτσι...:blink:πφφφφφφφφ. Σήμερα δοκίμασα το μαγιό μου, δηλαδή αυτό που είχα από πέρσι δεν περίμενα να μου κάνει με τόσα κιλά που έχω βαλει, ο άντρας μου επέμενε γιατί θέλει θάλασσα, καλά το επάνω είναι λίγο τσίτα αλλά φοριέται, το κάτω μια χαρά. Εγώ σήμερα έφτιαξα κοτόπουλο με πατατοσαλάτα. Αύριο το απόγευμα έχω κι εγώ ραντεβού στο γιατρό, να δω το μπέμπη και λέω να δω γιατί ο δικός μου εδώ και 2,5 μήνες δεν αφήνει κανένα σύζυγο να μπει μέσα, ελπίζω κι εγώ να μου κάνει τη χάρη και να τον δω την τελευταία φορά εκτός από τα χέρια του είχε βάλει και την πατούσα του στο πρόσωπο :huh::D. Κι εμένα από τον αφαλό κι όλο αριστερά κινείται μόνιμα, και κάθεται.  Διάβασα τα νέα σας για τα ψώνια σας, εγώ κορίτσια πήρα τα βρεφικά της frezyderm κρέμα για την πάνα και αφρόλουτρο και σαμπουάν ξεχωριστά και ένα γαλάκτωμα με χαμομήλι για μασάζακι είναι πιο ακριβά αλλά μου είπαν πολλές γνωστές και φίλες που τα χρησιμοποιούν πως είναι πολύ ευχαριστημενες. Επίσης κι εγώ χρησιμοποιώ τα προϊόντα της εγκυμοσύνης και μου έχουν κάτσει καλά και μυρίζουν υπέροχα. Μάλιστα ο άντρας μου πήρε 3 κρέμες:rolleyes: για την πάνα που είναι 175ml η κάθε μία, όλοι μου είπαν πως είναι πολλές... Θα αργήσουμε να ξανά παραγγείλουμε. Το απόγευμα θα δοκιμάσω να πάω θάλασσα, αν αντέξω τι ζέστη βέβαια δεν νομίζω να μπω γιατί μου είπαν πως είναι ακόμα αρκετά κρύα. 

Αχχχχ θα μας πεθανουν απο τωρα με τις ζεστες!! Χαχαχχα..

Εμενα δυστυχως ο γιατρος δεν μ αφηνει να κανω μπανια!! Κοντα στη 36η βδομαδα..πφφφφ..γιατι λεει ειναι νωρίς κ ειναι πολυ κρυα τα νερα κ μπορει να κανει συσπασεις..ενω αν ηταν ιουλιος πχ θα μ αφηνε..πφφφφ..υπομονηηη!! Του χρονου μπανακια!!


sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να σου την αλήθεια @Emma9δεν έχω ρωτήσει αύριο θα τον ρωτήσω αν με αφήνει, αλλά δεν έχω σκοπό να μπω γιατί σίγουρα θα είναι κρύα και υπάρχει κίνδυνος για συσπάσεις άσε που σίγουρα θα έχει κόσμο και ντουνιά. Τα πόδια θα βρεξω και για να ξεσκασω, από την Πέμπτη έχω να βγω από το σπίτι.:neutral:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Φέτος με την εγκυμοσύνη δε λιγουρευομαι τη θάλασσα..Καλά εννοείται μαγιο ούτε κατά διάνοια να μου κάνει χαχα. Πήγα 2 φορές με τα παιδιά και τον άντρα μου πριν τις ζεστές και ήμουν στη σκιά στη δροσουλα, μια χαρά ήταν. Του χρόνου πια εγώ μπανάκια μαζί με το μπομπιρακι!!

 


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Αντζελίνα 30 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.. @_marjio εμείς θα φάμε μπριζολιτσα με ρυζακι.. Κι εμένα κάνει πολλές τούμπες και ειδικά βουναλάκια. . Και επειδή εμένα κάθεται και κάνει τις κινήσεις της μόνο αριστερά, πιάνει από τον αφαλό και φτάνει μέχρι τα αριστερά μου πλευρά.. είναι αστείο που σχηματίζεται ένα βουνό στα αριστερά και η κοιλιά μου έχει κλίση.. Χιχιχι.. Τι περίεργο όλο αυτό με τη μικρή μου και την προτίμηση της σε μια μεριά .. 

 

Link to comment
Share on other sites

Σε κρύα νερά καλύτερα να μη μπούμε. Το θυμάμαι κ εγώ από τις άλλες εγκυμοσυνες που είχα μπει γύρω στον Ιούλιο. Να είναι πεντακάθαρη η θαλασσα κ όχι κρύα λόγω συσπασεων. Εντάξει αν είναι κρύα μπορούμε να βρέξουμε λίγο ποδαράκια κ να χαλαρώσουμε στη σκιά. Εγώ ευτυχώς ποτέ δεν είχα καημό να μπω έτσι νωρίς. Πιο πολύ η ηλιοθεραπεία μου αρέσει κ μια βουτιτσα γρήγορη. Εμείς πάμε κάμπινγκ σε τροχόσπιτο το καλοκαίρι.. Θα πηγαίναμε κ φέτος τον Αύγουστο με την έγκριση του παιδιάτρου που είπε φυσικά όχι μέσα στη θάλασσα το μωρό κ προσοχή σε κουνούπια. Κατά τ'αλλα δεν μας περιόρισε.. Μας τα χάλασε ο κορονοιος. Τώρα αν τυχόν κ έχει τελειώσει όλη αυτή η ιστορία 15αυγουστο κ μετά που αδειάζει εντελώς το κάμπινγκ μπορεί να τα κάνω τα μπανακια μου. Βλακειες λέω αλλά αφήστε με στο συννεφάκι μου προς το παρόν :D

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάκια!! Τυχερές όσες έχετε θαλασσιτσα κοντά έστω και για μια βόλτα δίπλα στο νεράκι!!

@Μαρίαφi Κορίτσι εγώ που είναι το πρώτο μου παιδάκι πήρα από ένα πακέτο από αυτές τις μάρκες που λες και θα δοκιμάσω τι ταιριάζει πιο πολύ στο μωράκι μου γιατί ο καθένας αυτό μου έλεγε με βόλεψε αυτο και δεν με βόλεψε εκείνο.. πάντως για babylino έχω ακούσει συνολικά λίγο καλύτερα σχόλια.

4 ώρες πρίν, Αντζελίνα 30 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.. @_marjio εμείς θα φάμε μπριζολιτσα με ρυζακι.. Κι εμένα κάνει πολλές τούμπες και ειδικά βουναλάκια. . Και επειδή εμένα κάθεται και κάνει τις κινήσεις της μόνο αριστερά, πιάνει από τον αφαλό και φτάνει και μέχρι τα αριστερά μου πλευρά.. είναι αστείο που σχηματίζεται ένα βουνό στα αριστερά και η κοιλιά μου έχει κλίση.. Χιχιχι.. Τι περίεργο όλο αυτό με τη μικρή μου και την προτίμηση της σε μια μεριά .. 

Αυτό με το βουναλακι που λες τι πλάκα έχει!!! Κι εμένα έτσι ακριβώς αλλά στην δεξιά πλευρά. Και πολλές φορές όπως κρατάω το κινητό και ακουμπάω σε εκείνο το σημείο στην κοιλιά τον νιώθω λες και έρχεται και μαζεύεται κάτω από το χέρι μου και κλωτσαει ακριβώς εκεί :D

3 ώρες πρίν, Emma9 είπε:

 

 

Παράθεση

Αχχχ κοριτσια μου αυριο εχω το ντοπλερ κ ανυπομονω!! Αντεεεε να δω τον μπεμπη κ να ναι ολα καλα!! Να εχει παρει τα γρ του!!!  

@Emma9 και @Αθηναα με το καλό αύριο να δείτε τα μπεμπακια!!

@"Gigi" αγαπώ τα κάμπινγκ γιατί μου θυμίζουν τα παιδικά μου καλοκαίρια αλλά ο άντρας μου δεν θέλει με τίποτα! Κι εμείς σκεφτόμασταν προ κορονοϊου πως αν γεννήσω τέλη Ιουνίου,- αρχές Ιουλίου, γύρω στα μέσα Σεπτεμβρίου θα μπορούσαμε να πάμε λίγες μέρες διακοπουλες κάπου οι τρεις μας! Τώρα δυστυχώς προσπαθώ να το πάρω απόφαση πως φέτος τη θάλασσα ούτε με κιάλια δε θα τη δούμε :(

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Μαρίαφi κ εγώ babylino και στους 2.αλλα όπως είπαν κ τα άλλο κορίτσια είναι τι θα βολέψει στον καθένα. Εμένα βρεχοντουσαν με τις παμπερς κ επίσης επειδή έχουν ένα διχτακι αν θυμάμαι καλά, κολλούσε στο δέρματακι στον μικρό μου κ ερεθιζοταν. Της φίλης μου το μωράκι όμως βρεχοταν με τις babylino. Θα δεις.παρε για αρχή κ από τα 2 κ διαλέγεις.

Just now, Vila είπε:

Γειά σας κοριτσάκια!! Τυχερές όσες έχετε θαλασσιτσα κοντά έστω και για μια βόλτα δίπλα στο νεράκι!!

@Μαρίαφi Κορίτσι εγώ που είναι το πρώτο μου παιδάκι πήρα από ένα πακέτο από αυτές τις μάρκες που λες και θα δοκιμάσω τι ταιριάζει πιο πολύ στο μωράκι μου γιατί ο καθένας αυτό μου έλεγε με βόλεψε αυτο και δεν με βόλεψε εκείνο.. πάντως για babylino έχω ακούσει συνολικά λίγο καλύτερα σχόλια.

Αυτό με το βουναλακι που λες τι πλάκα έχει!!! Κι εμένα έτσι ακριβώς αλλά στην δεξιά πλευρά. Και πολλές φορές όπως κρατάω το κινητό και ακουμπάω σε εκείνο το σημείο στην κοιλιά τον νιώθω λες και έρχεται και μαζεύεται κάτω από το χέρι μου και κλωτσαει ακριβώς εκεί :D

 

@Emma9 και @Αθηναα με το καλό αύριο να δείτε τα μπεμπακια!!

@"Gigi" αγαπώ τα κάμπινγκ γιατί μου θυμίζουν τα παιδικά μου καλοκαίρια αλλά ο άντρας μου δεν θέλει με τίποτα! Κι εμείς σκεφτόμασταν προ κορονοϊου πως αν γεννήσω τέλη Ιουνίου,- αρχές Ιουλίου, γύρω στα μέσα Σεπτεμβρίου θα μπορούσαμε να πάμε λίγες μέρες διακοπουλες κάπου οι τρεις μας! Τώρα δυστυχώς προσπαθώ να το πάρω απόφαση πως φέτος τη θάλασσα ούτε με κιάλια δε θα τη δούμε :(

Κ μένα ο άντρας μου δεν είχε κάνει ποτέ. πρώτη φορά μαζί μου πήγε κ μάλιστα με σκηνή κ ανοργανωτοι. Τλκ του άρεσε η ιδέα αλλά μόνο με τροχόσπιτο κλπ οπότε μετά από κατι άσχημες επιλογές ξενοδοχείων κ διακοπών που μας είχε βγει η πίστη με τα παιδιά, οργανώθηκαμε πλήρως, πήραμε τροχόσπιτο κ δεν το αλλάζουμε με τπτ. Ειδικά όταν μεγαλώνουν το απολαμβάνουν πολύ! Με μωρό. θέλει πολύ οργάνωση. Για φέτος κ εμείς κατά βάθος ξέρουμε ότι δεν θα πάμε αλλά ακόμα δεν το παραδεχομαστε! Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία! 

  • Ευχαριστώ 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...