Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • τρέχα γύρευε! @linaa ο άντρας μου και κάθε ο αντρασ κάθε κοπέλας που είναι ναυτικός (πλέον γραφείου) το γνωρίζει  πως μέχρι  πριν μερικά χρόνια που ήταν η αλληλεγγύη επέδιδαν φορολογία 45% στο κράτος και πλέον 35% άρα γιατί να μην τα πάρουν; επισης εγώ πριν παντρευτώ δούλευα 12 χρόνια και πλήρωνα τον φόρο μ όπως όλος ο υπόλοιπος κόσμος, γιατί να μην τα πάρω; ναι μεν δόξα το θεό δεν είναι ότι περιμενω αυτά τα χρήματα για να ζήσω αλλά δεν θεωρώ σωστο ενώ αποδίδεις φόρο να μην έχεις ισα δικαιώματα λόγω του μισθού! και άσε τον μισθό στην άκρη , τα 12 χρόνια που εγώ πλήρωνα τον φόρο μ τι τα διαγράφουμε; χωριά ότι εχω ψυχολογικά, νιώθω ανασφάλεια άμα δεν παίρνω τον μισθό μ 🤣 δεν ξέρω ίσως το βλέπω εγώ λάθος….  

Πρώτες προσπάθειες εγκυμοσύνη ς


Recommended Posts


Διαφημίσεις

Just now, evaki23 είπε:

Καλησπέρα Δήμητρα! Μακάρι να ήταν... τώρα πρέπει να περιμένεις και την άλλη εβδομάδα test και ας ελπίσουμε όλα καλα!

evaki23 μακάρι κορίτσι μου...θέλουμε πολύ ένα παιδάκι ακόμη...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου μια ερώτηση. Ειναι φυσιολογικό 10 μερες πριν την αναμενόμενη περιοδο να έχω κάποια συμπτωματα; τελευταια περιοδος 29/6 με 4/7 κ επαφες 5/7, 7/7, 11/7, 14/7. Αισθάνομαι βαρύ κ ποναει το στήθος μ, κάτι τσιμπιματακια, κόπωση, συχνοουρια... εκτός αν είναι στο μυαλό μ

 

Just now, Δήμητρα1996! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια...Εχω ένα παιδάκι 3,5 ετών και βάλαμε μπρος για δεύτερο εδώ και λίγο καιρό....Έχω σταθερό κύκλο 30 ημερων...Αδιαθετησα 27 Ιουνίου με 30 Ιουνίου...Μετά από έξι μέρες αφότου τελείωσε η περίοδος είδα καφέ κηλίδες στο εσώρουχο μόνο και όχι στο σκούπισμα για 5 μέρες περίπου...Δηλαδη από την 6η μέρα του κύκλου με την 10η...είχαμε ελεύθερες επαφές την 6η-8η-9η και 14η μέρα του κύκλου...τώρα είμαι στην 20η μέρα του κύκλου...Τραβηγματα νιώθω κάθε μέρα χαμηλά από τα αριστερά και λίγο βαρύ το στήθος συνήθως το βράδυ...λέτε η περίοδος να ήταν εμφυτευση!?

 
  •  

Καλησπέρα Δήμητρα!!! Έχω ακούσει πολλές περιπτώσεις σαν τη δική σου που ήταν εγκυμοσύνη τελικα!!! Στο ευχομαι μέσα απτη καρδιά μου να είσαι!!!


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Κοριτσια μου μια ερώτηση. Ειναι φυσιολογικό 10 μερες πριν την αναμενόμενη περιοδο να έχω κάποια συμπτωματα; τελευταια περιοδος 29/6 με 4/7 κ επαφες 5/7, 7/7, 11/7, 14/7. Αισθάνομαι βαρύ κ ποναει το στήθος μ, κάτι τσιμπιματακια, κόπωση, συχνοουρια... εκτός αν είναι στο μυαλό μ

 

Καλησπέρα Δήμητρα!!! Έχω ακούσει πολλές περιπτώσεις σαν τη δική σου που ήταν εγκυμοσύνη τελικα!!! Στο ευχομαι μέσα απτη καρδιά μου να είσαι!!!

Τα μισά τα έχω και εγώ αλλά έκανα το τεστ εχθές και έφαγα άκυρο 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Κοριτσια μου μια ερώτηση. Ειναι φυσιολογικό 10 μερες πριν την αναμενόμενη περιοδο να έχω κάποια συμπτωματα; τελευταια περιοδος 29/6 με 4/7 κ επαφες 5/7, 7/7, 11/7, 14/7. Αισθάνομαι βαρύ κ ποναει το στήθος μ, κάτι τσιμπιματακια, κόπωση, συχνοουρια... εκτός αν είναι στο μυαλό μ

 

Καλησπέρα Δήμητρα!!! Έχω ακούσει πολλές περιπτώσεις σαν τη δική σου που ήταν εγκυμοσύνη τελικα!!! Στο ευχομαι μέσα απτη καρδιά μου να είσαι!!!

Σε ευχαριστώ πολύ!!!Κάτι παρόμοιο έπαθα και στην πρώτη εγκυμοσύνη μου...τι να πω μακάρι να πάνε όλα καλά...

Σήμερα το μεσημέρι που ξάπλωσα είχα και κράμπες στην κοιλιά...μωρέ λέτε?θα δείξει σε 1 εβδομάδα...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Zouzelaki είπε:

Τα μισά τα έχω και εγώ αλλά έκανα το τεστ εχθές και έφαγα άκυρο 

Καλησπέρα κορίτσι. Μήπως το έκανες νωρις; Νομίζω ειχες πει οτι αρχες Ιουλίου αδιαθετησες οπότε ειχα καταλάβει ότι ήσασταν στις προσπαθειες αυτές τις μέρες.

3 ώρες πρίν, Δήμητρα1996! είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!!!Κάτι παρόμοιο έπαθα και στην πρώτη εγκυμοσύνη μου...τι να πω μακάρι να πάνε όλα καλά...

Σήμερα το μεσημέρι που ξάπλωσα είχα και κράμπες στην κοιλιά...μωρέ λέτε?θα δείξει σε 1 εβδομάδα...

Να σε ρωτήσω Δημητρα μου. Η περιοδος που είπες ότι είχες από τις 27 μέχρι τις 30, αν θυμάμαι καλά, μόνο τοσο σου κραταει; 3 με 4 μέρες; Ή μόνο αυτο το μηνα έτυχε; κ αν ναι, είχες κανονική ροή ή ελαχιστη;


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι. Μήπως το έκανες νωρις; Νομίζω ειχες πει οτι αρχες Ιουλίου αδιαθετησες οπότε ειχα καταλάβει ότι ήσασταν στις προσπαθειες αυτές τις μέρες.

Να σε ρωτήσω Δημητρα μου. Η περιοδος που είπες ότι είχες από τις 27 μέχρι τις 30, αν θυμάμαι καλά, μόνο τοσο σου κραταει; 3 με 4 μέρες; Ή μόνο αυτο το μηνα έτυχε; κ αν ναι, είχες κανονική ροή ή ελαχιστη;

Καλησπέρα κορίτσι μου,η περίοδος μου κρατάει 4 μέρες το πολύ 5...Είχα κανονική ροή αλλά τις δύο τελευταίες μέρες είχα πολύ λιγότερη από την κανονική...

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Δήμητρα1996! είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου,η περίοδος μου κρατάει 4 μέρες το πολύ 5...Είχα κανονική ροή αλλά τις δύο τελευταίες μέρες είχα πολύ λιγότερη από την κανονική...

Καλησπέρα! Κατάλαβα.. ευχομαι να ειναι αυτό που επιθυμείς κ συντομα να μας πεις τα θετικά νέα κορίτσι μου :wub::wub::wub:


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια. Είμαι καινουργια στην παρέα. Την προηγούμενη Δευτέρα έκανα σπερματέγχυση και την επόμενη Δευτέρα θα κάνω εξέταση χοριακής. Είναι η πρώτη προσπάθεια και δεν έχω τρελές ελπίδες πιο πολύ πιστεύω οτι δεν πετυχε και κοιταω ημερομηνιες να δω ποτε μπορω να κανω την επόμενη.Αλήθεια πότε μπορώ να κάνω την επόμενη προσπάθεια ? Επειδή κάνω ενεσεις προγεστερόνης φαντάζομαι οταν τις σταματήσω θα αδιαθετήσω μπορω να ξεκινήσω στα καπακια? γιατί είχα κάνει και διέγερση ωοθηκών. Αν ξέρει κάποια ας με διαφωτίσει :)

Link to comment
Share on other sites

On 16/7/2020 at 1:13 ΜΜ, Tina90 είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια !! Εύχομαι όλες να καταφέρουμε να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας το θαύμα που τόσο περιμένουμε!! Αισιοδοξία και θα έρθει κάποια στιγμή :-)

Να ρωτήσω... Έχει κάνει κάποια κοπέλα υπέρηχο κολπικό 2 με 3 μέρες πριν τη περίοδο και να δει ο γιατρός παχύ ενδομητριο και να της πει ότι υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης και τελικά να ήταν παχύ το ενδομητριο επειδή ήταν έγκυος?

Πως πήγε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Αλεξουσακι είπε:

καλημέρα κορίτσια. Είμαι καινουργια στην παρέα. Την προηγούμενη Δευτέρα έκανα σπερματέγχυση και την επόμενη Δευτέρα θα κάνω εξέταση χοριακής. Είναι η πρώτη προσπάθεια και δεν έχω τρελές ελπίδες πιο πολύ πιστεύω οτι δεν πετυχε και κοιταω ημερομηνιες να δω ποτε μπορω να κανω την επόμενη.Αλήθεια πότε μπορώ να κάνω την επόμενη προσπάθεια ? Επειδή κάνω ενεσεις προγεστερόνης φαντάζομαι οταν τις σταματήσω θα αδιαθετήσω μπορω να ξεκινήσω στα καπακια? γιατί είχα κάνει και διέγερση ωοθηκών. Αν ξέρει κάποια ας με διαφωτίσει :)

Καλημέρα να σε ρωτήσω κάτι?? Μου είπε ο γιατρός μου να κάνω και εγώ σπερματεχινση η ενέσεις τις κάνεις για να κάνεις ωορρηξία ?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αλεξουσακι είπε:

καλημέρα κορίτσια. Είμαι καινουργια στην παρέα. Την προηγούμενη Δευτέρα έκανα σπερματέγχυση και την επόμενη Δευτέρα θα κάνω εξέταση χοριακής. Είναι η πρώτη προσπάθεια και δεν έχω τρελές ελπίδες πιο πολύ πιστεύω οτι δεν πετυχε και κοιταω ημερομηνιες να δω ποτε μπορω να κανω την επόμενη.Αλήθεια πότε μπορώ να κάνω την επόμενη προσπάθεια ? Επειδή κάνω ενεσεις προγεστερόνης φαντάζομαι οταν τις σταματήσω θα αδιαθετήσω μπορω να ξεκινήσω στα καπακια? γιατί είχα κάνει και διέγερση ωοθηκών. Αν ξέρει κάποια ας με διαφωτίσει :)

Η αλήθεια είναι ότι δεν γνωρίζω.... αλλά να είσαι πιο αισιοδόξη κάθε μήνας μπορεί να είναι ο μήνας σου...!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Zouzelaki είπε:

Καλημέρα να σε ρωτήσω κάτι?? Μου είπε ο γιατρός μου να κάνω και εγώ σπερματεχινση η ενέσεις τις κάνεις για να κάνεις ωορρηξία ?

λοιπόν είναι 2 οι περιπτώσεις ή κάνεις την σπερματέγχυση σε φυσικό κύκλο δηλαδη με το ωάριο που εσύ από μόνη σου θα παράξεις ή με ενέσεις που προκαλούν ωοθηλακιορηξία. Δηλαδή σε βοηθούν να παράξεις περισσότερα από ένα ωάριο. Εμένα μου είχε δώσει ενέσεις τις menopur να τις κάνω κάθε μέρα τις έκανα για 9 μέρες νομίζω και εκανα 3 ωάρια.2 μέρες πριν την σπερματέγχυση το σάββατο το βράδυ δηλαδή μου είπε να κάνω την ovitrelle για να προκληθεί η ωορρηξία την Δευτέρα. και από την δεύτερη μέρα της σπερματέγχυσης κάνω ένεση προγεστερόνης κάθε μέρα για να ενισχυθεί το ενδομήτριο. 

Just now, evaki23 είπε:

Η αλήθεια είναι ότι δεν γνωρίζω.... αλλά να είσαι πιο αισιοδόξη κάθε μήνας μπορεί να είναι ο μήνας σου...!

Η αληθεια είναι οτι όταν κάτι αφορά εμένα το ποτήρι το βλέπω πάντα μισοάδειο. Τους άλλους μια χαρά τους ενθαρρύνω :-D.  Τέλος πάντων περιμένουμε τι να κάνουμε. Εσύ σε τι φάση είσαι?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αλεξουσακι είπε:

λοιπόν είναι 2 οι περιπτώσεις ή κάνεις την σπερματέγχυση σε φυσικό κύκλο δηλαδη με το ωάριο που εσύ από μόνη σου θα παράξεις ή με ενέσεις που προκαλούν ωοθηλακιορηξία. Δηλαδή σε βοηθούν να παράξεις περισσότερα από ένα ωάριο. Εμένα μου είχε δώσει ενέσεις τις menopur να τις κάνω κάθε μέρα τις έκανα για 9 μέρες νομίζω και εκανα 3 ωάρια.2 μέρες πριν την σπερματέγχυση το σάββατο το βράδυ δηλαδή μου είπε να κάνω την ovitrelle για να προκληθεί η ωορρηξία την Δευτέρα. και από την δεύτερη μέρα της σπερματέγχυσης κάνω ένεση προγεστερόνης κάθε μέρα για να ενισχυθεί το ενδομήτριο. 

Η αληθεια είναι οτι όταν κάτι αφορά εμένα το ποτήρι το βλέπω πάντα μισοάδειο. Τους άλλους μια χαρά τους ενθαρρύνω :-D.  Τέλος πάντων περιμένουμε τι να κάνουμε. Εσύ σε τι φάση είσαι?

Να αποφύγουμε της ενεσεις παίζει?? ..να σε ρωτήσω πόσο σου πήγε αυτό?? Συγνώμη για αυτή την ερώτηση 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zouzelaki είπε:

Να αποφύγουμε της ενεσεις παίζει?? ..να σε ρωτήσω πόσο σου πήγε αυτό?? Συγνώμη για αυτή την ερώτηση 

Μην ζητάς συγγνώμη είναι και το οικονομικό κομμάτι που μας καίει. Έχουμε το άγχος μας έχουμε και αυτό. Εγώ ξεκίνησα να την κάνω στο πανεπιστημιακό της Λάρισας, αλλά δεν έχει ανοίξει η μονάδα ακόμα γιατί τους λείπει ένα έγγραφο από ότι κατάλαβα. Γιατί το έψαξα! την ώρα που κανένας δεν απαντούσε υπεύθυνα γιατί δεν λειτουργεί ακόμα, μέχρι το υπουργείο Υγείας έφτασα και καλά που με θύμησες να τους ξανα πάρω να δω τι έγινε. Είχαν πει οτι θα ανοίξει ίσως Σεπτέμβριο. Anyway μεγάλη παρένθεση sorry , τελικά την έκανα στο Ιασω στην Λάρισα και μου πήγε συνολικά 400 ευρώ. 130 η κλινική και 270 ο γιατρός και μέσα και οι παρακολουθήσεις.

Just now, Zouzelaki είπε:

Να αποφύγουμε της ενεσεις παίζει?? ..να σε ρωτήσω πόσο σου πήγε αυτό?? Συγνώμη για αυτή την ερώτηση 

για τις ενέσεις δεν είμαι σίγουρη αν μπορούμε να τις αποφύγουμε ίσως γίνεται και με χάπια. Εγώ πάντως με τόσες ενέσεις πάω άνετα για νοσηλευτρια. Πιο πολύ πρακτική έχω κάνει εγώ παρά οι πρωτοετής. χαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...