Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Sabrina_ είπε:

      @Angot το είχα και εγώ αυτό το σύμπτωμα στο τέλος της 28ης και ανησυχούσα για τον τράχηλο.τελικά στον προγραμματισμένο υπέρηχο που έκανα μετά απο 3 μερες η γιατρός τον είδε πολύ καλό και μου είπε οτι είναι φυσιολογικό να το νιώθω καθώς τα παιδιά εχουν πάρει βάρος. Τωρα είμαι καμια βδομάδα μετά και μου έχει περάσει αυτή η ενόχληση. Το έχω ξανανιώσει και σε προηγούμενη βδομαδα πάντως αυτό και ετρεχα για υπέρηχο τοτε και όλα τα έβρισκαν καλα.

      οχι δεν τρέχω , δεν είναι ότι ε χω πόνους κλπ! εχω βάρος απλώς ίσως η ξάπλα το κάνει χειρότερο ! επισης με πιάνει κυριως βραδάκι… για να μην πω αν θέλω και λίγο τσίσα και αργήσω, εκεί είναι ασήκωτη !

Πρώτες προσπάθειες εγκυμοσύνη ς


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!!! 

Να ρωτησω και εγώ κατι: εχω σχετικά σταθερό κύκλο 30-32 ημερών( χωρις δηλαδή μεγαλες αυξομειώσεις). Προσπαθούμε για νινάκι μετά από μια παλίνδρομη πριν 4 μήνες. Τελευταια περίοδο 6/4/2020 με κύκλο 30 ημερών. Την 16η μερα του κυκλου ειχα θετικό τεστ ωορρηξίας( hometest) αρα, σύμφωνα και με τις οδηγίες η ωορρηξία εγινε 24-32 ωρες μετά( 17η μέρα= 22/4). Όντως 22/4 κάνω ένα ακόμα τεστάκι και βγήκε αρνητικό( όπως είναι φυσικό). Επαφές είχαμε 11η, 13η, 15η,16η, την μέρα της ωορρηξίας και την επόμενη 18η. 

Πότε θεωρείτε καλό να κάνω ενα τεστ εγκυμοσύνης;

Ευχαριστώ πάρα πολύ!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, xriszis είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! 

Να ρωτησω και εγώ κατι: εχω σχετικά σταθερό κύκλο 30-32 ημερών( χωρις δηλαδή μεγαλες αυξομειώσεις). Προσπαθούμε για νινάκι μετά από μια παλίνδρομη πριν 4 μήνες. Τελευταια περίοδο 6/4/2020 με κύκλο 30 ημερών. Την 16η μερα του κυκλου ειχα θετικό τεστ ωορρηξίας( hometest) αρα, σύμφωνα και με τις οδηγίες η ωορρηξία εγινε 24-32 ωρες μετά( 17η μέρα= 22/4). Όντως 22/4 κάνω ένα ακόμα τεστάκι και βγήκε αρνητικό( όπως είναι φυσικό). Επαφές είχαμε 11η, 13η, 15η,16η, την μέρα της ωορρηξίας και την επόμενη 18η. 

Πότε θεωρείτε καλό να κάνω ενα τεστ εγκυμοσύνης;

Ευχαριστώ πάρα πολύ!

 

Καλησπέρα!! 12-14 μέρες μετά την ωορρηξία μπορείς να κάνεις τεστακι!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, xriszis είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! 

Να ρωτησω και εγώ κατι: εχω σχετικά σταθερό κύκλο 30-32 ημερών( χωρις δηλαδή μεγαλες αυξομειώσεις). Προσπαθούμε για νινάκι μετά από μια παλίνδρομη πριν 4 μήνες. Τελευταια περίοδο 6/4/2020 με κύκλο 30 ημερών. Την 16η μερα του κυκλου ειχα θετικό τεστ ωορρηξίας( hometest) αρα, σύμφωνα και με τις οδηγίες η ωορρηξία εγινε 24-32 ωρες μετά( 17η μέρα= 22/4). Όντως 22/4 κάνω ένα ακόμα τεστάκι και βγήκε αρνητικό( όπως είναι φυσικό). Επαφές είχαμε 11η, 13η, 15η,16η, την μέρα της ωορρηξίας και την επόμενη 18η. 

Πότε θεωρείτε καλό να κάνω ενα τεστ εγκυμοσύνης;

Ευχαριστώ πάρα πολύ!

 

Αν κάνει χοριακη μπορείς να κάνεις ο από την 26η-28η ημέρα για αξιόπιστα αποτελέσματα αν κάνεις τεστ απλό καλύτερα την ημέρα της αναμενόμενης περιόδου..

Εμένα πχ έκανα το early test 4 ημέρες πριν τη περίοδο κ ήταν αρνητικό,2 ημέρες πριν τη περίοδο πολύ αχνό κ θετικό ξεκαθαρα τη μέρα της αναμενόμενης περιόδου..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, xriszis είπε:

Σας ευχαριστω πολύ κοριτσια για τις απαντησεις σας κ τον χρόνο σας!!!  Ήθελα να σας ρωτησω: οι επαφές σας φαίνονται καλές; η συχνότητα εννοώ είναι σωστή;

Μια χαρά είστε!! Μη πιεζεστε!!

Το ιδανικό είναι απ' όταν τελειώσει η περίοδος (από 8η περίπου)μέρα παρά μέρα μέχρι τουλάχιστον την 25η..

Βέβαια τπτ δεν είναι δεδομένο..θα μπορούσε να σου έρθει λέμε κιόλας ωορρηξία μετά την 26η πχ αλλά συνήθως εκείνο το 2βδομαδο παίζει :-) κ εγώ όταν έμεινα κάναμε 6 περίπου επαφές εκείνο τον μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κορίτσια!

Κι εμείς αυτός τον μήνα ξεκινήσαμε 

εγω περιμένω στις 12/5 με διαφορετικά συμπτωματα από τους άλλους μήνες 

πονοι χαμηλά ,μικρή ενόχληση στο στήθος εαν το πιέσω,πονοκέφαλος 2 ημέρες κ από εχθές έχω αναγούλα σκεφτείτε ούτε καφέ δεν μπόρεσα να πιω που τρελαίνομαι κ με ενοχλούν οι έντονες μυρωδιές πχ μύρισα τ αφρόλουτρο κ παραλίγο να ξεράσω...επίσης δεν έχω γεύση...σαν να έχω κέρματα στο στόμα μου...δεν ξέρω εαν είναι συμπτωματα κύησης αλλά αυτά έχω εγώ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, xriszis είπε:

Σας ευχαριστω πολύ κοριτσια για τις απαντησεις σας κ τον χρόνο σας!!!  Ήθελα να σας ρωτησω: οι επαφές σας φαίνονται καλές; η συχνότητα εννοώ είναι σωστή;

Ναι οι επαφές σου είναι πολύ καλές!! Από την στιγμή που κάνεις και τεστ ωορρηξίας ξέρεις ακριβώς ότι είναι και σωστές!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez said:

Μια χαρά είστε!! Μη πιεζεστε!!

Το ιδανικό είναι απ' όταν τελειώσει η περίοδος (από 8η περίπου)μέρα παρά μέρα μέχρι τουλάχιστον την 25η..

Βέβαια τπτ δεν είναι δεδομένο..θα μπορούσε να σου έρθει λέμε κιόλας ωορρηξία μετά την 26η πχ αλλά συνήθως εκείνο το 2βδομαδο παίζει :-) κ εγώ όταν έμεινα κάναμε 6 περίπου επαφές εκείνο τον μήνα.

Μέχρι 25η μέρα; τοσο πολυ λες;

Link to comment
Share on other sites

Just now, xriszis είπε:

Μέχρι 25η μέρα; τοσο πολυ λες;

Κανένα δεν είναι κανόνας..αλλά έχω ακούσει τα πάντα κ εγώ..άλλες πιάνουν κ στη περίοδο λένε :confused:

Βέβαια εφόσον εσύ κάνεις κ τεστ ωορρηξίας μια χαρά!! Σίγουρα πάντως μέρα παρά μέρα καλύτερα κ όχι κάθε μέρα για να δυναμώνει το σπέρμα κ πιστεύω οι πιο γόνιμες συνήθως είναι 10η-20η κατ εμέ κ την έρευνα μου,αλλά όπως είπα ποτέ δε ξέρεις?!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 hours ago, Renez said:

Κανένα δεν είναι κανόνας..αλλά έχω ακούσει τα πάντα κ εγώ..άλλες πιάνουν κ στη περίοδο λένε :confused:

Βέβαια εφόσον εσύ κάνεις κ τεστ ωορρηξίας μια χαρά!! Σίγουρα πάντως μέρα παρά μέρα καλύτερα κ όχι κάθε μέρα για να δυναμώνει το σπέρμα κ πιστεύω οι πιο γόνιμες συνήθως είναι 10η-20η κατ εμέ κ την έρευνα μου,αλλά όπως είπα ποτέ δε ξέρεις?!

Καλημέρα κορίτσια! Λοιπόν έχω ρωτήσει γυναικολόγο και μου έχει πει από την 11η -20η μέρα παρα μέρα( για κύκλο βέβαια 30-33 ημερών) λογικά αμα εχεις μεγαλύτερο προσθέτονται και αλλες μερες. 

Συμφωνω με αυτό που λες Renez για το μερα παρα μέρα και εγω ετσι ηθελα να το παω κ για αυτό ξεκινησα επαφες 11,13,15η μέρα αλλά στα τεστακια λέει: επαφή την μέρα του θετικού τεστ κ τις δυο επόμενες αρα ( λεω εγω τωρα) τις δυο-τρεις σερι δεν τις γλιτωνεις. Βέβαια εχουμε πει οτι το σπέρμα ζει 3-4 μερες στον κολπο.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, xriszis είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Λοιπόν έχω ρωτήσει γυναικολόγο και μου έχει πει από την 11η -20η μέρα παρα μέρα( για κύκλο βέβαια 30-33 ημερών) λογικά αμα εχεις μεγαλύτερο προσθέτονται και αλλες μερες. 

Συμφωνω με αυτό που λες Renez για το μερα παρα μέρα και εγω ετσι ηθελα να το παω κ για αυτό ξεκινησα επαφες 11,13,15η μέρα αλλά στα τεστακια λέει: επαφή την μέρα του θετικού τεστ κ τις δυο επόμενες αρα ( λεω εγω τωρα) τις δυο-τρεις σερι δεν τις γλιτωνεις. Βέβαια εχουμε πει οτι το σπέρμα ζει 3-4 μερες στον κολπο.

Καλησπέρα....

Σήμερα πως είσαι;

Εχεις κάποιο σύμπτωμα ή κάτι νεότερο;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοπέλα μου καλή,με βαση τον κυκλο σου εσυ σημερα αυριο θα πρεπει να ΜΗΝ αδιαθετησεις.Αν εκανες ενα τεστακι σημερα στανταρ θα δειξει.Οι επαφες σας ηταν παρα πολυ στοχευμενες και ευχομαι πετυχημενες!Ενα τεστακι θα σου λυσει ολες τις αποριες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Sanel067 said:

Κοπέλα μου καλή,με βαση τον κυκλο σου εσυ σημερα αυριο θα πρεπει να ΜΗΝ αδιαθετησεις.Αν εκανες ενα τεστακι σημερα στανταρ θα δειξει.Οι επαφες σας ηταν παρα πολυ στοχευμενες και ευχομαι πετυχημενες!Ενα τεστακι θα σου λυσει ολες τις αποριες!

5 hours ago, Marialena123 said:

Καλησπέρα....

Σήμερα πως είσαι;

Εχεις κάποιο σύμπτωμα ή κάτι νεότερο;

Καλησπέρα κορίτσια!

@Marialena123 σήμερα είχα το πρωί πονάκια περιόδου και γύρω 5 το απόγευμα είχα λίγο καφε στο σκούπισμα.  Δεν ξέρω τι να υποθέσω. @Sanel067 Θα περιμένω μέχρι αύριο( 31η μέρα) αν δεν γίνει αίμα θα κάνω ένα τεστ self clear

 

παρεμπιπτόντως αυτή που λένε αιμορραγίας εμφύτευσης τι ειναι; κ ποτε εμφανιζεται;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σε όλες σας και εύχομαι ο,τι καλύτερο για την καθεμία ξεχωριστά! Θα ήθελα την βοήθειά σας (αν θέλετε και μπορείτε φυσικά!) . Αρχικά είμαι η Αννίτα, έχω 3 παιδάκια και σε λίγο καιρό γίνομαι 39! Το πρόβλημά μου είναι το εξής! Τελευταία περίοδο είχα στις 3 μαϊου... σήμερα είναι η 34η μέρα...ο κύκλος μου είναι 28-31 μέρες και μόνο 2 φορές τον τελευταίο χρόνο έχει πάει 33 και 34 μέρες...περίμενα λοιπόν να μου έρθει στις 2 του μηνός αλλά ακόμα τίποτα! Έκανα εχθές το βράδυ ένα τεστ αλλά ήταν αρνητικό...πόνους περιόδου δεν έχω παρά μόνο κάτι ψιλοπονακια που και που...ζαλάδες, ανακατωσουρες και θερμοκρασία ανεβασμένη αλλά όχι όταν ξυπνάω ακριβώς...περίπου 15-20 λεπτά αργότερα και καθ'όλη την διάρκεια της ημέρας που νιώθω ότι καίω ολόκληρη! Καμιά ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...