Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Πρώτες προσπάθειες εγκυμοσύνη ς


Recommended Posts

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Εγώ είχα συσσωρευμενο αγχος κ απτο γαμο που δεν ήξερα τι θα γίνει κ αν θα γίνει με τον κορονοιο κ ειχα κ την απόσταση γιατί έγινε στην επαρχία από εκεί που είμαι εγώ. Οποτε καταλαβαινεις το αγχος μου ολους αυτους τους μήνες της προετοιμασίας. Τελικά όμως όλα πήγαν καλύτερα από τελεια!!! Ελπίζω έτσι να πάνε κ σε αυτό το κομμάτι τωρα! 

Αρχή μου είναι το ένα πράγμα την φορά....και όλα θα έρθουν... το λέω για να το πιστέψω και εγω....ηρεμία απόλαυση και ενημέρωσε μας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 12/7/2020 at 9:16 ΜΜ, Vaso11.4.11 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ  zouzelaki!!! Γιατί όμως ετσι; Το έχετε ψαξει; Γιατι εισαι πολύ μικρή οποτε οι πιθανότητες είναι με το μέρος σου!!! Μήπως φταίει το άγχος;

Το άγχος ναι... Αλλα σήμερα που μιλήσα με τον γιατρό μου μου είπε να κάνω σπερματεχινση και δεν ξέρω μου ακούστηκε κάπως 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Κοριτσι μου γλυκό για να σε βοηθήσω θα σου πω το βασικό για αρχή!! Μην κοιτάς τη λέει η εφαρμογή στο κινητό σου για την ωορρηξία,εκείνη λέει ένα μέσο όρο που είναι στις 14 ημέρες του κάθε κύκλου (28 ημερών)  αλλά δεν είναι στάνταρ..δλδ μπορεί να είχες ωορρηξία μια δυο μέρες πριν ή μετά από ότι λέει η εφαρμογή!!!

Όσο για τις επαφές που ρωτάς αν είναι αρκετές..κάθε επαφή ελεύθερη μπορεί να είναι "αρκετή" όμως το καλύτερο είναι εφόσον προσπαθείτε από την 7η-20η ημέρα να κάνετε μέρα παρά μέρα ή αν 3 ημέρες προσπάθεια για μεγαλύτερες πιθανότητες..βέβαια ΈΝΝΟΕΙΤΑΙ χωρίς άγχος κ πίεση γτ έτσι "χαλάει" η φυσικότητα των πραγμάτων κ μπορεί κ εσύ να αγχωθεις περισσότερο κ ο άντρας σου να πιεστεί κ να μην τους αρέσει..κάνε ξανά επαφουλα αν είστε οκ κ γενικά μέχρι 17-20 του μηνός καλό θα ήταν...

Εύχομαι ότι καλύτερο:wub:

 

Σε ευχαριστώ πολύ renez μου για τις συμβουλές!!! Εσύ έχεις παιδάκια;

Just now, Zouzelaki είπε:

Το άγχος ναι... Αλλα σήμερα που μιλήσα με τον γιατρό μου μου είπε να κάνω σπερματεχινση και δεν ξέρω μου ακούστηκε κάπως 

Κοίταξε οτι είναι καν'το. Ειναι για καλο! Ίσως θεωρεί ότι αυτό θα βοηθήσει. Γιατι σου ακούστηκε καπως;

πρίν από 15 λεπτά , evaki23 είπε:

Αρχή μου είναι το ένα πράγμα την φορά....και όλα θα έρθουν... το λέω για να το πιστέψω και εγω....ηρεμία απόλαυση και ενημέρωσε μας!

Σε ευχαριστώ πολυ Εβακι!!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά για ολες μας!!! :wub:


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ renez μου για τις συμβουλές!!! Εσύ έχεις παιδάκια;

Κοίταξε οτι είναι καν'το. Ειναι για καλο! Ίσως θεωρεί ότι αυτό θα βοηθήσει. Γιατι σου ακούστηκε καπως;

Σε ευχαριστώ πολυ Εβακι!!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά για ολες μας!!! :wub:

Γιατί είμαι 25 χρόνον και δεν πιστεύα ότι θα κάνω κάτι τέτοιο 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zouzelaki είπε:

Γιατί είμαι 25 χρόνον και δεν πιστεύα ότι θα κάνω κάτι τέτοιο 

Έχεις δίκαιο! Κ εγω το ιδιο θα σκεφτόμουν! Σορρυ απλα επειδη είμαι κ στη δουλειά έγραψα γρηγορα κ δεν το σκέφτηκα! Πάντως μην πτοεισαι! Το ζητούμενο είναι να αποκτήσεις ένα μωράκι στην αγκαλίτσα σου οχι ο τρόπος :wub:


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Έχεις δίκαιο! Κ εγω το ιδιο θα σκεφτόμουν! Σορρυ απλα επειδη είμαι κ στη δουλειά έγραψα γρηγορα κ δεν το σκέφτηκα! Πάντως μην πτοεισαι! Το ζητούμενο είναι να αποκτήσεις ένα μωράκι στην αγκαλίτσα σου οχι ο τρόπος :wub:

Σίγουρα αυτό... αλλα εντάξει μακάρι να μου ήρθε το μωράκι πρίν κάνουμε την εξαιταση 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Zouzelaki είπε:

Σίγουρα αυτό... αλλα εντάξει μακάρι να μου ήρθε το μωράκι πρίν κάνουμε την εξαιταση 

Μακάρι κοριτσι μου!!! Στο εύχομαι!!! Εύχομαι ολες να εχουμε θετικά αποτελέσματα αυτό το μηνα!!! :wub:


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Vaso11.4.11 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ renez μου για τις συμβουλές!!! Εσύ έχεις παιδάκια;

Κοίταξε οτι είναι καν'το. Ειναι για καλο! Ίσως θεωρεί ότι αυτό θα βοηθήσει. Γιατι σου ακούστηκε καπως;

Σε ευχαριστώ πολυ Εβακι!!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά για ολες μας!!! :wub:

Τώρα περιμένω το πρώτο μου..κ φυσικά στην αρχή είχα το ίδιο άγχος για το αν θα μείνω αμέσως ή όχι κ είχα κατεβάσει εφαρμογή κτλ κτλ..απλά πλέον από πολλαααα που έχω διαβασει-ρωτησει-μαθει-ζησει έχω μια εμπειρία παραπάνω κ θέλω πολύ όσο μπορώ να βοηθάω γυναίκες που είναι τώρα στη φάση που ήμουν εγώ..

Είναι ο πρώτος μήνας προσπαθειών σας?εσύ τι ηλικία έχεις αν επιτρέπεται?

@Zouzelaki λογικό επειδή είσαι μικρή να μη περίμενες κάτι τέτοιο(που βέβαια δεν έχει σημασία η ηλικία γτ δυστυχώς υπάρχουν κ γυναίκες που γεννιούνται με δυσκολία στο να κάνουν παιδάκι..) αλλά απ' όσο θυμάμαι εσύ έχεις κάνει εξετάσεις κ είσαι κ με τη σπερματεγχυση να είναι πιο εύκολο να επιτευχθεί εγκυμοσύνη..σημασια έχει να πετύχετε το στόχο σας;)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Τώρα περιμένω το πρώτο μου..κ φυσικά στην αρχή είχα το ίδιο άγχος για το αν θα μείνω αμέσως ή όχι κ είχα κατεβάσει εφαρμογή κτλ κτλ..απλά πλέον από πολλαααα που έχω διαβασει-ρωτησει-μαθει-ζησει έχω μια εμπειρία παραπάνω κ θέλω πολύ όσο μπορώ να βοηθάω γυναίκες που είναι τώρα στη φάση που ήμουν εγώ..

Είναι ο πρώτος μήνας προσπαθειών σας?εσύ τι ηλικία έχεις αν επιτρέπεται?

@Zouzelaki λογικό επειδή είσαι μικρή να μη περίμενες κάτι τέτοιο(που βέβαια δεν έχει σημασία η ηλικία γτ δυστυχώς υπάρχουν κ γυναίκες που γεννιούνται με δυσκολία στο να κάνουν παιδάκι..) αλλά απ' όσο θυμάμαι εσύ έχεις κάνει εξετάσεις κ είσαι οκ.. ο άντρας σου όμως νομίζω είχες πει πως είναι μεγαλύτερης ηλικίας οπότε ίσως να είναι λίγο πιο αδύναμο το σπέρμα του(ίσως αν καπνίζει ή πίνει λίγο περισσότερο ή είναι αγχωδης άνθρωπος) κ με τη σπερματεγχυση να είναι πιο εύκολο να επιτευχθεί εγκυμοσύνη..σημασια έχει να πετύχετε το στόχο σας;)

Ναι είχα κάνει της απαραίτητες εξαιταση ..ο άντρας μου ούτε πίνει ούτε καπνίζει αθλητέ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Τώρα περιμένω το πρώτο μου..κ φυσικά στην αρχή είχα το ίδιο άγχος για το αν θα μείνω αμέσως ή όχι κ είχα κατεβάσει εφαρμογή κτλ κτλ..απλά πλέον από πολλαααα που έχω διαβασει-ρωτησει-μαθει-ζησει έχω μια εμπειρία παραπάνω κ θέλω πολύ όσο μπορώ να βοηθάω γυναίκες που είναι τώρα στη φάση που ήμουν εγώ..

Είναι ο πρώτος μήνας προσπαθειών σας?εσύ τι ηλικία έχεις αν επιτρέπεται?

@Zouzelaki λογικό επειδή είσαι μικρή να μη περίμενες κάτι τέτοιο(που βέβαια δεν έχει σημασία η ηλικία γτ δυστυχώς υπάρχουν κ γυναίκες που γεννιούνται με δυσκολία στο να κάνουν παιδάκι..) αλλά απ' όσο θυμάμαι εσύ έχεις κάνει εξετάσεις κ είσαι οκ.. ο άντρας σου όμως νομίζω είχες πει πως είναι μεγαλύτερης ηλικίας οπότε ίσως να είναι λίγο πιο αδύναμο το σπέρμα του(ίσως αν καπνίζει ή πίνει λίγο περισσότερο ή είναι αγχωδης άνθρωπος) κ με τη σπερματεγχυση να είναι πιο εύκολο να επιτευχθεί εγκυμοσύνη..σημασια έχει να πετύχετε το στόχο σας;)

Ναι είναι ο πρώτος μηνας! Το περίμενα παρα πολύ καιρό! Αλλά περιμέναμε πρώτα να γίνει ο γάμος! Εγω ειμαι 26 κ ο αντρας μου 29 μισό. 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zouzelaki είπε:

Ναι είχα κάνει της απαραίτητες εξαιταση ..ο άντρας μου ούτε πίνει ούτε καπνίζει αθλητέ

Ένα Θεός ξέρει λοιπόν..είσαι αγχώνεται όπως εσύ ...όλα θα πάνε καλά έχει προχωρήσει τόσο πολύ η επιστήμη που όλα πλέον είναι εφικτά αργά ή γρήγορα..

Εύχομαι βέβαια να μείνετε φυσικά κ να μην χρειαστείτε περαιτέρω τρέξιμο.

Καλή τύχη τον μήνα αυτόν κορίτσι!!!

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Ναι είναι ο πρώτος μηνας! Το περίμενα παρα πολύ καιρό! Αλλά περιμέναμε πρώτα να γίνει ο γάμος! Εγω ειμαι 26 κ ο αντρας μου 29 μισό. 

 

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Ναι είναι ο πρώτος μηνας! Το περίμενα παρα πολύ καιρό! Αλλά περιμέναμε πρώτα να γίνει ο γάμος! Εγω ειμαι 26 κ ο αντρας μου 29 μισό. 

Τέλεια ένα χρόνο διάφορα έχουμε :-)

σου εύχομαι ο,τι καλύτερο αν κ έχω καλό feeling για εσένα ακόμη κ από αυτόν τον μήνα!!! Μακάρι κοριτσάκι μου!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...