Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Πρώτες προσπάθειες εγκυμοσύνη ς


Recommended Posts

Just now, Annita3 είπε:

Καλησπέρα σε όλες σας και εύχομαι ο,τι καλύτερο για την καθεμία ξεχωριστά! Θα ήθελα την βοήθειά σας (αν θέλετε και μπορείτε φυσικά!) . Αρχικά είμαι η Αννίτα, έχω 3 παιδάκια και σε λίγο καιρό γίνομαι 39! Το πρόβλημά μου είναι το εξής! Τελευταία περίοδο είχα στις 3 μαϊου... σήμερα είναι η 34η μέρα...ο κύκλος μου είναι 28-31 μέρες και μόνο 2 φορές τον τελευταίο χρόνο έχει πάει 33 και 34 μέρες...περίμενα λοιπόν να μου έρθει στις 2 του μηνός αλλά ακόμα τίποτα! Έκανα εχθές το βράδυ ένα τεστ αλλά ήταν αρνητικό...πόνους περιόδου δεν έχω παρά μόνο κάτι ψιλοπονακια που και που...ζαλάδες, ανακατωσουρες και θερμοκρασία ανεβασμένη αλλά όχι όταν ξυπνάω ακριβώς...περίπου 15-20 λεπτά αργότερα και καθ'όλη την διάρκεια της ημέρας που νιώθω ότι καίω ολόκληρη! Καμιά ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει;;;

Καλησπέρα Ανίτα μου..

Αν αποκλείσουμε την εγκυμοσύνη (που ίσως με καθυστερημενη σύλληψη να δείξει πιο μετά το τεστ ή να κάνεις καλύτερα μια χοριακη..) τότε θα πήγαινε ο νους μου σε αρχές εμμηνόπαυσης..

Δεν το έχω βιώσει ,αλλά κ από τη μητέρα μου κ από γνωστές ξέρω πως κάπως έτσι τους ξεκίνησε..νιωθαν έξαψης,αδυναμία κ είχε αρχίσει να χαλάει ο κύκλος τους..

Θα πρότεινα αν δε σου έρθει μέχρι τη Δευτέρα κ ξανά είναι αρνητικό το τεστ να πας σε έναν γυναικολόγο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Renez μου σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Η θερμοκρασία μου είναι 36.9-37.3 το ανώτερο! Η αλήθεια είναι ότι πήγε κι εμένα το μυαλό μου εκεί αλλά τόσο ξαφνικά; Δεν υπάρχουν άλλα σημάδια; Φυσικά θα ήθελα πολύ άλλο ένα παιδάκι γι'αυτό και όλο τον μήνα είχαμε ελεύθερες επαφές! ( είμαι χωρισμένη και με τον σύντροφό μου είμαστε 4 χρόνια μαζί οπότε καταλαβαίνεις!) Δεν ξέρω...ίσως μια χοριακη την Δευτέρα να μου έλυνε την απορία! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Annita3 είπε:

Renez μου σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Η θερμοκρασία μου είναι 36.9-37.3 το ανώτερο! Η αλήθεια είναι ότι πήγε κι εμένα το μυαλό μου εκεί αλλά τόσο ξαφνικά; Δεν υπάρχουν άλλα σημάδια; Φυσικά θα ήθελα πολύ άλλο ένα παιδάκι γι'αυτό και όλο τον μήνα είχαμε ελεύθερες επαφές! ( είμαι χωρισμένη και με τον σύντροφό μου είμαστε 4 χρόνια μαζί οπότε καταλαβαίνεις!) Δεν ξέρω...ίσως μια χοριακη την Δευτέρα να μου έλυνε την απορία! 

Το καλύτερο είναι αυτό Αννίτα μου..

Μακάρι να καταφέρετε να κάνετε ένα παιδάκι μαζί με τον νέο σου σύντροφο αλλά κ να μην τουλάχιστον έχεις ήδη τα 3 σου αγγελούδια ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κορίτσια καλησπερα!!! Έχουμε να μιλήσουμε πολύ καιρό!!! Εγώ τελικά παντρεύτηκα κ όλα ήταν υπέροχα!!! Τζάμπα αγχωνόμουν τελικα! Και επιτέλους ξεκινήσαμε κ προσπαθειες! Είναι ο 1ος μήνας. Έχω όμως μια απορία. Όταν ολοκληρώνεται η πράξη και σηκώνομαι, τρέχουν όλα έξω. Σορρυ για τη λεπτομέρεια! Ρωτησα τον γυναικολόγο μου κ μου είπε ότι πρέπει να καθομαι τουλαχιστον 20 λεπτά ξαπλωμένη. Ισχύει αυτό ρ κοριτσια; γιατι μέχρι στιγμής στις 3 φορές που είχαμε ελευθερη επαφή σηκωνομουν αμεσως κ τρέχανε τα υγρά έξω. Υπάρχει περίπτωση να ήταν άκυρες αυτες οι προσπαθειες;

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Κορίτσια καλησπερα!!! Έχουμε να μιλήσουμε πολύ καιρό!!! Εγώ τελικά παντρεύτηκα κ όλα ήταν υπέροχα!!! Τζάμπα αγχωνόμουν τελικα! Και επιτέλους ξεκινήσαμε κ προσπαθειες! Είναι ο 1ος μήνας. Έχω όμως μια απορία. Όταν ολοκληρώνεται η πράξη και σηκώνομαι, τρέχουν όλα έξω. Σορρυ για τη λεπτομέρεια! Ρωτησα τον γυναικολόγο μου κ μου είπε ότι πρέπει να καθομαι τουλαχιστον 20 λεπτά ξαπλωμένη. Ισχύει αυτό ρ κοριτσια; γιατι μέχρι στιγμής στις 3 φορές που είχαμε ελευθερη επαφή σηκωνομουν αμεσως κ τρέχανε τα υγρά έξω. Υπάρχει περίπτωση να ήταν άκυρες αυτες οι προσπαθειες;

Καλημέρα !κοίτα εγώ άκουγα αυτό που λέγανε σήκω μετά κατευθείαν ότι ήταν να γίνει έγινε αλλά Τζιφός  !τον μήνα που ξάπλωνα κανένα μισάωρο και μάλιστα με μαξιλάρι κάτω από το ποπουδακι έμεινα !

  • Μου αρέσει 3

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Κορίτσια καλησπερα!!! Έχουμε να μιλήσουμε πολύ καιρό!!! Εγώ τελικά παντρεύτηκα κ όλα ήταν υπέροχα!!! Τζάμπα αγχωνόμουν τελικα! Και επιτέλους ξεκινήσαμε κ προσπαθειες! Είναι ο 1ος μήνας. Έχω όμως μια απορία. Όταν ολοκληρώνεται η πράξη και σηκώνομαι, τρέχουν όλα έξω. Σορρυ για τη λεπτομέρεια! Ρωτησα τον γυναικολόγο μου κ μου είπε ότι πρέπει να καθομαι τουλαχιστον 20 λεπτά ξαπλωμένη. Ισχύει αυτό ρ κοριτσια; γιατι μέχρι στιγμής στις 3 φορές που είχαμε ελευθερη επαφή σηκωνομουν αμεσως κ τρέχανε τα υγρά έξω. Υπάρχει περίπτωση να ήταν άκυρες αυτες οι προσπαθειες;

Αγάπη καλημέρα!! Σε όλες συμβαίνει αυτό αλλά πίστεψέ με όσα τρέχουν έξω αλλά τόσα έχουν ήδη τρυπώσει!!! Άκυρες δεν ήταν καθόλου να ξέρεις,είναι απίστευτα δυνατά κ γρήγορα τα σπερματοζωάρια!!!

Για πόδια ψηλά κτλ κτλ δε θα σου συστήσω,αλλά το να κάτσεις κ 5-10 λεπτά ξαπλωμένη γτ όχι? Εγώ καθόμουν ένα 10' έτσι κ αλλιώς για αγάπες με τον άντρα μου πχ..κάτσε κ εσύ λίγο χωρίς να σε αγχωνει,κάνουν δουλίτσα αυτά!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 2/11/2019 at 4:47 ΜΜ, Elenhkon είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια, είμαι νέα στο φόρουμ!εύχομαι σε όλες ότι καλύτερο! Εγώ είμαι 28 χρόνων και τον προηγούμενο μήνα ξεκινήσαμε με τον άντρα μου προσπάθειες για παιδί. Περιμένω σε λίγες μέρες περίοδο και εύχομαι να μην μου έρθει! Προς το παρόν δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο σύμπτωμα. Ας μαζευτούμε όσες γυναίκες  προσπαθούμε αυτό το διάστημα !! 

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Κορίτσια καλησπερα!!! Έχουμε να μιλήσουμε πολύ καιρό!!! Εγώ τελικά παντρεύτηκα κ όλα ήταν υπέροχα!!! Τζάμπα αγχωνόμουν τελικα! Και επιτέλους ξεκινήσαμε κ προσπαθειες! Είναι ο 1ος μήνας. Έχω όμως μια απορία. Όταν ολοκληρώνεται η πράξη και σηκώνομαι, τρέχουν όλα έξω. Σορρυ για τη λεπτομέρεια! Ρωτησα τον γυναικολόγο μου κ μου είπε ότι πρέπει να καθομαι τουλαχιστον 20 λεπτά ξαπλωμένη. Ισχύει αυτό ρ κοριτσια; γιατι μέχρι στιγμής στις 3 φορές που είχαμε ελευθερη επαφή σηκωνομουν αμεσως κ τρέχανε τα υγρά έξω. Υπάρχει περίπτωση να ήταν άκυρες αυτες οι προσπαθειες;

Πολλοί λένε ότι καλό θα είναι να μένεις ξαπλωμένη μετά ,για όση περισσότερη ώρα μπορείς, εγώ αυτό κάνω , δεν κουνιέται, χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου όμορφα!!! Δεν ξέρω κατά πόσο έχω πιθανότητες να πιάσω απτο 1ο μήνα προσπαθειών αλλά ελπιζω να τα καταφέρουμε γιατί το περιμενω πολύ καιρό όλο αυτό :wub:

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου όμορφα!!! Δεν ξέρω κατά πόσο έχω πιθανότητες να πιάσω απτο 1ο μήνα προσπαθειών αλλά ελπιζω να τα καταφέρουμε γιατί το περιμενω πολύ καιρό όλο αυτό :wub:

Μη σε πιάνει από τώρα το άγχος , είναι κακος συμβουλατορας , εμείς προσπαθούμε ένα χρόνο , πέφτω λίγο , αλλαα πολύ λίγο και μετά με αισιοδοξία και θετική σκέψη προχωράμε , θα γίνουν όλα , για όλες , θα δεις .

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ellidr είπε:

Μη σε πιάνει από τώρα το άγχος , είναι κακος συμβουλατορας , εμείς προσπαθούμε ένα χρόνο , πέφτω λίγο , αλλαα πολύ λίγο και μετά με αισιοδοξία και θετική σκέψη προχωράμε , θα γίνουν όλα , για όλες , θα δεις .

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Η αλήθεια είναι πως είμαι πολυ χαλαρή κ γενικά στη ζωή μου δεν φημίζομαι για τη χαλαρότητα μου :-P Ποσο χρονων ειστε αν επιτρέπεται;


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Η αλήθεια είναι πως είμαι πολυ χαλαρή κ γενικά στη ζωή μου δεν φημίζομαι για τη χαλαρότητα μου :-P Ποσο χρονων ειστε αν επιτρέπεται;

Ναι δυστυχώς κ εγώ έχω αρκετό άγχος 

Και όχι μόνο γ αυτό αλλά έπεσαν και σοβαρές αρρώστιες στο οικογενειακό μου περιβάλλον ταυτόχρονα οπότε καταλαβαίνεις 

Είμαι 38 

6 μήνες ελεύθερες επαφές 

Και μετά 3 φορές πρόκληση ωορρηξίας 

Αλλά δυστυχώς τπτ μέχρι στιγμής 

Αλλά δε το βάζω κάτω

Εσύ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Ναι δυστυχώς κ εγώ έχω αρκετό άγχος 

Και όχι μόνο γ αυτό αλλά έπεσαν και σοβαρές αρρώστιες στο οικογενειακό μου περιβάλλον ταυτόχρονα οπότε καταλαβαίνεις 

Είμαι 38 

6 μήνες ελεύθερες επαφές 

Και μετά 3 φορές πρόκληση ωορρηξίας 

Αλλά δυστυχώς τπτ μέχρι στιγμής 

Αλλά δε το βάζω κάτω

Εσύ;

Ωχ! Κατάλαβα! Εύχομαι να είναι όλα περαστικά!!! Εγώ είμαι 26. Μόλις το Σάββατο παντρεύτηκα με τον άνθρωπο μου που ήμασταν 9 χρονια μαζί, από παιδια. Ειμαι πολυ ευτυχισμένη! Και επιτέλους ήρθε η ώρα κ για εμάς να ξεκινήσουμε οικογενεια! Περιμέναμε τον γάμο.

Just now, Ellidr είπε:

Ναι δυστυχώς κ εγώ έχω αρκετό άγχος 

Και όχι μόνο γ αυτό αλλά έπεσαν και σοβαρές αρρώστιες στο οικογενειακό μου περιβάλλον ταυτόχρονα οπότε καταλαβαίνεις 

Είμαι 38 

6 μήνες ελεύθερες επαφές 

Και μετά 3 φορές πρόκληση ωορρηξίας 

Αλλά δυστυχώς τπτ μέχρι στιγμής 

Αλλά δε το βάζω κάτω

Εσύ;

Για το 1ο προσπαθειτε;


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Ωχ! Κατάλαβα! Εύχομαι να είναι όλα περαστικά!!! Εγώ είμαι 26. Μόλις το Σάββατο παντρεύτηκα με τον άνθρωπο μου που ήμασταν 9 χρονια μαζί, από παιδια. Ειμαι πολυ ευτυχισμένη! Και επιτέλους ήρθε η ώρα κ για εμάς να ξεκινήσουμε οικογενεια! Περιμέναμε τον γάμο.

Για το 1ο προσπαθειτε;

Ναι για το πρώτο κ εμείς 

Είμαστε 4 χρόνια μαζί 

Και το θέλουμε πάρα πολύ 

Τώρα πάω σύμφωνα με τα τεστ ωορρηξίας 

Χωρίς γιατρους και φάρμακα 

Και βλέπουμε 

Είμαι αισιόδοξη

Αν δεν πέτυχει κ έτσι που το απευχομαι 

Θα κάνουμε μια φορά σπερματεγχυση

Και μετά θα πάμε για εξωσωματική

Λόγω ηλικίας 

Καταλαβαίνεις 

Αλλά εσύ κορίτσι μου έχεις όλο το Κάιρο μπροστά σου 

Απόλαυσε το 

Μη το σκέφτεσαι καθόλου 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Ναι για το πρώτο κ εμείς 

Είμαστε 4 χρόνια μαζί 

Και το θέλουμε πάρα πολύ 

Τώρα πάω σύμφωνα με τα τεστ ωορρηξίας 

Χωρίς γιατρους και φάρμακα 

Και βλέπουμε 

Είμαι αισιόδοξη

Αν δεν πέτυχει κ έτσι που το απευχομαι 

Θα κάνουμε μια φορά σπερματεγχυση

Και μετά θα πάμε για εξωσωματική

Λόγω ηλικίας 

Καταλαβαίνεις 

Αλλά εσύ κορίτσι μου έχεις όλο το Κάιρο μπροστά σου 

Απόλαυσε το 

Μη το σκέφτεσαι καθόλου 

Εύχομαι να αποκτήσετε συντομα το μωράκι που επιθυμείτε!!! Προσευχηθειτε στη Παναγίτσα και όλα θα πάνε καλά!!! Εγω έχω καιρό το ξέρω, απλά το θέλω εδω κ πολυ καιρο. Οποτε ανυπομονώ, καταλαβαίνεις!


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...